Dzīvošanas un apsaimniekošanas noteikumi privātmājas domajamā daļā

man pieder 1/2 domājamās daļas privātmājā.
Otrs līdzīpašnieks laužas manis aizņemtajā istabā un izceļ durvis, izsit logus utt. Kur meklēt likumus par dzivošanas noteikumiem kad īpašums vēl nav sadalīts? Vai drīkst kāds no īpašniekiem atklāti bojāt mājas elementus, demontēt krāsnis, utt.? Policija sūta pie notāra, pie iec. inspektora, uz tiesu, utt. Bet kur dzīvot cilvēkam pa to laiku?

atspole19 (2016-04-17 13:16)  1 3 Atved kādu čigānu un saki, ka mainīsies ar dzīves vietām.(Raikina variants). Kaimiņš nomierināsies! :)

atspole19 (2016-04-17 13:18)  1 2 Vajag atvest kādu čigānu tautības pārstāvi, lai kaimiņš redz un teikt, ka tirgosi savu daļu nost.Redzēs, ko tad šis darōis! :)

janisb (2016-04-17 13:54)      Domājamās daļas ir slikts kopīpašuma veids, jo nenosaka kura tieši daļa ir tavējā, un kura ne. Lauz ārā viņa durvis un logus, tas ir vienīgais ko var darīt...

Karmensita (2016-04-17 15:35)  1 3 čigāna variants dikti labs

joens (2016-04-17 18:55)      Viss sen ir nokavēts, jau no brīža, kad kļuvi par kopīpašnieku. Ja tiešām bojā (ļoooti stiepjams un daudzdomīgs jēdziens) kopīpašumu, tad to var kvalificēt no huligānisma līdz laupīšanai. Tātad attiecīgi rīkoties.

Sinoniims (2016-04-17 19:21)    2 Ja kopīpašnieks laužas Jūsu aizņemtajā kopīpašuma daļā, tad izsaucat policiju- vismaz konstatēs faktu un nomierinās to personu.
Ja kopīpašnieks bojā kopīpašumu, tad izsaucat policiju, lai konstatē, ko viņš ir sabojājis- tas būs pamats, pieaicināt būvekspertu, lai sastāda zaudējumu apmēru, sastāda remonta tāmi, un Jums būs pamats pieprasīt no viņa zaudējumu atlīdzību, bojājumu novēršanai, jo no 100% veiktajiem bojājumiem kopīpašumam, 50% būs nodarīti bojājumi Jūsu domājamai daļai.
Tomēr, jāatzīst, ka tas viss ir nervu un laika bojāšana- ja kopīpašnieks ir psiholoģiski un fiziski spēcīgāks, tas tiesiskā cēļā virsroku dabūt ir ļoti grūti, jo viņš pamatos krāsns nojaukšanu ar to, ka vēlas uzlabot sadzīves apstākļus u.tml., tātad, nojauks un neuzbūvēs vietā, jo it kā nebūs līdzekļu un neko nepadarīsiet.
Secinājums: Civillikumā ir pants, ka kopīpašnieks jebkurā laikā ir tiesīgs pieprasīt kopīpašuma dalīšanu (īpašums paliek vienam, izmaksājot otram naudu, vai arī īpašums tiek pārdots izsolē, sadalot naudu uz pusēm, vai arī prasīt īpašuma reālu sadali- māju var dalīt pa vertikāli, nevis tā, ka viens stāvs vienam, otrs- otram), vai arī var prasīt noteikt lietošanas kārtību: kura īpašuma daļa būs vienam atsevišķā lietošanā, kura otram (piem.,viens stāvs vienam, otrs- otram). Bez tam, jāņem vērā, ka kopīpašniekiem ir pienākums līdzīgās daļās segt kopīpašuma uzturēšanu: īpašuma nodokļi, komunālie pakalpojumi. Kamēr notiek tiesvedība, atrodiet "spriganus" īrniekus savai dom. daļai, kuri neļaus sev kāpt uz galvas, par īres naudu noīrējiet sev citu mitekli.

gunda10 (2016-04-17 22:46)      Tiesas cela janosaka domajama ipasuma robezas un tad jaatdala cik nu var kaiminam ir pirmpirkuma tiesibas ja neatperk var lukt tiesu pardot un sadalit naudu tas var but ilgak bet ir firma vismaz bija kas par ciesamu cenu noperk nesadalitu kppipasuma dalu var meginat pardot ja ir sadalita dom.d. var ieķìlát.

gunda10 (2016-04-17 22:51)    1 Bija tada firma Latzeme vispár juristiem vai juridiskám firmám tas var intereset.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu