Iegādājos domājamo daļu kopīpašumā

Labdien!
Man ar vīru pieder 1/2 domājāmā daļa kopīpašumā (dvīņu māja). Otrā pusē dzīvo škirta laulātā, kuras šķirtais vīrs tiesas ceļā ieguva 1/4 domājamo daļu.
Tātad- mums 1/2 un katram šķirtajam pa 1/4. (1/2+1/4+1/4).
Zemes grāmatā uz mūsu daļu ir vīra vārds.
Es, uz sava vārda, iegādājos no šķirtā vīra 1/4, bet šķirtā sieva pieprasa izpirkuma tiesības manai daļai, jo, šķirtā vīra daļu ir iegādājusies persona, kas nav kopīpašnieks.
Jautājums- vai es esmu kopīpašniece vai nē? Mūsu īpašums ir iegādāts laulības laikā un mums nav noslēgts laulāto līgums. Tātad, mūsu daļa ir kopīpašums un es arī skaitos kopīpašniece (tikai neesmu reģistrēta zemesgrāmatā), un biju tiesīga no šķirtā vīra iegādāties viņa dalu nepiedāvājot to citiem kopīpašniekiem. Vai tā ir?

Jason (2016-12-15 15:22)  1 11 Ej, ka Tu pie jurista. Citādi te bez daudziem euro un 100gr. smadzenes var izmeģīt, mēģinot saparst, kurš tur kam ir škirtā sieva.

Bazhix (2016-12-15 15:30)  1 1 Šeit bez domājamās daļas galā netikt :)
Īpašnieks ir tas, kurš ir ierakstīts zemesgrāmatā (Tavs vīrs un šķirtā sieva). Tu neesi ierakstīta kā īpašuma īpašniece, tātad neesi arī kopīpašniece. Viss pārējais ir ļaļaļa brīvā formā :)

joens (2016-12-15 15:45)    2 Laulātais arī tiek uzskatīts par īpašnieku (pieder 50% no ZG uz otra laulātā vārda ierakstītā), bet pēc precīza traktējuma šim gadījumam pie profesionāla jurista. Arī tagad iegādātā 1/4 ir uz pusēm ar vīru. Protams, ja ir laulību līgums, tas var nebūt spēkā. Kā arī, ja tā 1/4 iegādāta par savas vecmāmiņas mantojuma naudu utml.

kasteeste (2016-12-15 16:49)    2 Juus neesat kopiipasnieks. Protams, nekas nekavee iegaadaaties no kaiminjienes bijushaa viira 1/4, tachu, shaadaa gadiijumaa juusu viiram un kaiminjinei ir pirmpirkuma tiesiibas + ja nav pienaaciigi piedaavaats izmantot pirmpirkumu, izpirkuma tiesiibas vienu gadu. Protams, jautaajums vai vinja maz finansiaali ir speejiiga nopirkt.

Samila (2016-12-15 20:05)    1 Neesi kopīpašniece. Vari pretendēt uz daļu no laulāto kopīpašuma. Juridiski tās ir dažadas lietas.

janisb (2016-12-15 21:14)    1 Izeja vienkārša - lai vīrs ar pieprasa pirmpirkuma tiesības, pārdosi vīram, pēc tam viņš tev uzdāvinās.

Glaunais (2016-12-15 23:50)    1 šis ir labs.
Varētu studentiem lietu tiesībās kā kāzusu pasniegt. Bet labāk ej pie speciālista, ideālā variantā kas specializējas kopīpašuma lietās, lai palīdz risināt. Vislabāk pie advokāta, tiem vairāk pieredze aktīvās tiesvedībās (grozi kā gribi, lai kā arī viņi man nepatiktu).
Citkārt pats paņemtu šādu lietu, bet sen jau jurispridencei esmu pateicis ardievas par labu interersantākām nodarbēm :) cheers

Glaunais (2016-12-15 23:54)      Vēl man radās doma, ka kāds jurists ar šo jautājumu šādi vnk izklaidējas :) kaut kā pārāk akadēmiski tas viss izskatās

Ajisata (2016-12-16 00:33)    1 Viennozīmīgi šķirtajai sievai bija un ir pirmpirkuma tiesības. Tās viņai bija jāpiedāvā pēc NĪ (kopīpašuma domājamās daļas) pārdošanas līguma noslēgšanas. Bija jāpiedāvā pārdošanas līguma notariāli apstiprināta kopija. Šķirtā laulātā tad varētu izmantot savas pirmpirkuma tiesības par summu kāda ir minēta darījuma līgumā, un vai par augstāku summu, bet ne zemāku kāda ir minēta līgumā. Pareizi un vislabāk šādu pirmpirkuma tiesību piedāvājumu būtu veikt caur zv.notāru (notāram samaksā par pakalpjumu), tad nekādā gadījumā pretenziju izteikusī persona, nevarētu noliegt viņas tiesību apiešanu. Līguma kopiju ar pirmpirkuma piedāvājumu var protams arī sūtīt pa pastu (neizmantojot notāra pakalpojumu), iesaku apdrošinātā vēstulē (nevis tikai ierakstītā vēstulē). Jūsu gadījumā, šķirtajai sievai, ir tiesības uz pirmpirkuma tiesību izmantošanu 1 (viena) gada laikā no brīža, kad faktiski uzzināja par NĪ kopīpašuma daļu atsavināšanas darījuma. Pēc būtības ir apietas arī Jūsu laulātā pirmpirkuma tiesības.
Ar cieņu, A.

edding (2016-12-16 10:27)      Speciālists es neesmu gan, bet tomēr radās jautājums. Kā varēja nopirkt daļu kopīpašuma apejot citu kopīpašnieku? Jeb tā pirkšana notika vispār bez jebkādiem papīriem? Man šķita, ka lai šāds darījums notiktu, pirmais uz ko skatās to reģistrējot, ir otrā kopīpašnieka atteikums vai piekrišana? Jeb tagad ZG reģistrē dajebko, ko pircējs pasaka?

eksim_braalis (2016-12-16 11:40)    1 Pat neiedziļinoties juridiskās niansēs par pirmpirkuma tiesībām, jautājums autorei - ko tev tā šķirtā sieva ir nodarījusi, ka gribi viņu izdzīvot no otras puses (dvīņu)mājas jeb iedomājies, ka dikti laba dzīve ir kopīpašumā ar svešu cilvēku. Skaidrs, ka tev un vīram, arī (šķirtajam vīram) bija un ir plāniņš tikt no šķirtās sievas vaļā. Nākamais gājiens no tavas puses būtu - atpirkt no šķirtās sievas viņas 1/4 daļu, vai ne? Nedod Dievs tādus kaimiņus...
Viennozīmīgi šķirtā sieva varētu tiesā uzvarēt par izpirkuma tiesību realizēšanu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu