Kopīpašums

kopīpašums foto attēls

Kopīpašums - jautājumi un diskusijas

Majas pardosana (11)
Ipasumam ir 2 saimnieki,viss ir sadalits 2 vienadas dalas. Tagad viens saimnieks pardot savu ipasumu,bet uz musu zemes ir uzcelta vina garaza ,par kuru mes jau esam runajusi daudz,bet labuma nav,jo lai nojauktu to ,ir vajadziga diezgan...
Izklausās pēc lietošanas tiesību sadalījuma? ZG fiksēts? Lai bīda uz savu zemes daļu un pārdod!
Ķīseli esat sabrūvējuši-bez kārtīgas izpētes neviens skaidrībā netiks... parasti nemaz tik vienādas tās daļas nav...
Ja ir viena garāža,tad jau Jums pieder 1/2 no tās? Piebraukšana pa koplietošanas zemi ?
Nojauciet pa abiem un miers... Manuprāt pēdējais brīdis,jo vēlāk būs piņķerīgāk...
Tas ir iedīglis nākamajām nesaskaņām!
Divi saimnieki, tas ir, kopīpašnieki? Katram pieder domājamās daļas?
Tas otrs īpašnieks piedāvāja visprms Tev pirkt savu daļu, pirms grasās pārdot svešiniekam?
Tev ir pirmpirkuma tiesība, zināji?
Ja garāža nav ZG izliecies ka neko nezini un pēcāk savāc sev/nojauc.
Vai pagaidi kad pārdos, tad risināsi šo jautāju ar jauno saimnieku, var būt būs runīgāks.
Bez iepazīšanās ar dokumentiem var tikai paspriedelēt, kā būtu, ja būtu. Viens gan izskatās skaidrs, nav nekādas jūsu un mūsu zemes, ir tikai kopēja zeme, pat, ja ir lietošanas tiesību plāns un ierakstīts ZG. Īpaši, ja garāža uzcelta pirms zemes dalīšanas (ķīseli tiešām būsiet ievārījuši, ne reizi vien vien esmu tādiem īpašumiem sadales robežas ar piruetēm zīmējis). Ja garāžai nav dokumentu, tad formāli tās nemaz nav. ··· Kopīpašums: Majas pardosana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Iegādājos domājamo daļu kopīpašumā (11)
Labdien! Man ar vīru pieder 1/2 domājāmā daļa kopīpašumā (dvīņu māja). Otrā pusē dzīvo škirta laulātā, kuras šķirtais vīrs tiesas ceļā ieguva 1/4 domājamo daļu. Tātad- mums 1/2 un katram šķirtajam pa 1/4. (1/2+1/4+1/4). Zemes grāmatā uz...
Ej, ka Tu pie jurista. Citādi te bez daudziem euro un 100gr. smadzenes var izmeģīt, mēģinot saparst, kurš tur kam ir škirtā sieva. Laulātais arī tiek uzskatīts par īpašnieku (pieder 50% no ZG uz otra laulātā vārda ierakstītā), bet pēc precīza traktējuma šim gadījumam pie profesionāla jurista. Arī tagad iegādātā 1/4 ir uz pusēm ar vīru. Protams, ja ir laulību līgums, tas var nebūt spēkā. Kā arī, ja tā 1/4 iegādāta par savas vecmāmiņas mantojuma naudu utml. Juus neesat kopiipasnieks. Protams, nekas nekavee iegaadaaties no kaiminjienes bijushaa viira 1/4, tachu, shaadaa gadiijumaa juusu viiram un kaiminjinei ir pirmpirkuma tiesiibas + ja nav pienaaciigi piedaavaats izmantot pirmpirkumu, izpirkuma tiesiibas vienu gadu. Protams, jautaajums vai vinja maz finansiaali ir speejiiga nopirkt. Neesi kopīpašniece. Vari pretendēt uz daļu no laulāto kopīpašuma. Juridiski tās ir dažadas lietas. Izeja vienkārša - lai vīrs ar pieprasa pirmpirkuma tiesības, pārdosi vīram, pēc tam viņš tev uzdāvinās. ··· Kopīpašums: Iegādājos domājamo daļu... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Dzīvojamo telpu sadale (12)
1.ir kopēja privātmāja 2.ir divi saimnieki Vienam saimniekam ir 20 kvm telpa, otram saimniekam 130 kvm telpa. Vajag sadalīt telpas , bet nezin kā .Jo vienam saimniekam sanāk apkure, sūknis un san mezgli. Bet otram saimniekam istaba,...
pardod mazo dalu un beidz smidinat tautu. Domāju, ka tur pašiem labprātīgi jāvienojas, kā tās telpas sadalīt un izmantot.
Kaut kur vajadzētu būt dokumentiem, kas pierāda - kādēļ tāds telpu sadalījums eksistē.
Pat ja ies uz tiesu, tad nekādas dzīvošanas zem viena jumta nebūs. Viens otru "nograuzīs" pie jebkura lēmuma, par ko paši īpašnieki nebūs vienojušies.
Varianti ir, tikai nav nekā štruntīgāka par kopīpašumu. Var piemūrēt klāt telpas, protams pirms tam izstrādājot projektu.
Bet reāli, vislabāk , vismierīgāk, lai tas lielais saimnieks izpērk to istabu.
Lai kaut ko ieteiktu, jāzina priekšvēsture, kādā veidā kopīpašums ar tik dīvainu daļu sadali, radies.
koplietošanas telpas nedalās, tā ir kopistiskas..kāpēc otram tik daudz? ja katram ir 1/2 domājamās daļās? Pārāk maz informācijas lietderīgai atbildei. Kvadrātmetri neko neizsaka, cik daļas ir katram īpašniekam (pašlaik sanāk 13 un 87)? Tad var tālāk domāt. Tehniski arī 20 m2 var iekārtoties, tikai nedaudz pelēkās šūniņas jāpakustina un maciņā arī drusku jābūt. ··· Kopīpašums: Dzīvojamo telpu sadale lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Dzīvošanas un apsaimniekošanas noteikumi privātmājas domajamā daļā (9)
man pieder 1/2 domājamās daļas privātmājā. Otrs līdzīpašnieks laužas manis aizņemtajā istabā un izceļ durvis, izsit logus utt. Kur meklēt likumus par dzivošanas noteikumiem kad īpašums vēl nav sadalīts? Vai drīkst kāds no īpašniekiem...
Atved kādu čigānu un saki, ka mainīsies ar dzīves vietām.(Raikina variants). Kaimiņš nomierināsies! :) čigāna variants dikti labs Ja kopīpašnieks laužas Jūsu aizņemtajā kopīpašuma daļā, tad izsaucat policiju- vismaz konstatēs faktu un nomierinās to personu.
Ja kopīpašnieks bojā kopīpašumu, tad izsaucat policiju, lai konstatē, ko viņš ir sabojājis- tas būs pamats, pieaicināt būvekspertu, lai sastāda zaudējumu apmēru, sastāda remonta tāmi, un Jums būs pamats pieprasīt no viņa zaudējumu atlīdzību, bojājumu novēršanai, jo no 100% veiktajiem bojājumiem kopīpašumam, 50% būs nodarīti bojājumi Jūsu domājamai daļai.
Tomēr, jāatzīst, ka tas viss ir nervu un laika bojāšana- ja kopīpašnieks ir psiholoģiski un fiziski spēcīgāks, tas tiesiskā cēļā virsroku dabūt ir ļoti grūti, jo viņš pamatos krāsns nojaukšanu ar to, ka vēlas uzlabot sadzīves apstākļus u.tml., tātad, nojauks un neuzbūvēs vietā, jo it kā nebūs līdzekļu un neko nepadarīsiet.
Secinājums: Civillikumā ir pants, ka kopīpašnieks jebkurā laikā ir tiesīgs pieprasīt kopīpašuma dalīšanu (īpašums paliek vienam, izmaksājot otram naudu, vai arī īpašums tiek pārdots izsolē, sadalot naudu uz pusēm, vai arī prasīt īpašuma reālu sadali- māju var dalīt pa vertikāli, nevis tā, ka viens stāvs vienam, otrs- otram), vai arī var prasīt noteikt lietošanas kārtību: kura īpašuma daļa būs vienam atsevišķā lietošanā, kura otram (piem.,viens stāvs vienam, otrs- otram). Bez tam, jāņem vērā, ka kopīpašniekiem ir pienākums līdzīgās daļās segt kopīpašuma uzturēšanu: īpašuma nodokļi, komunālie pakalpojumi. Kamēr notiek tiesvedība, atrodiet "spriganus" īrniekus savai dom. daļai, kuri neļaus sev kāpt uz galvas, par īres naudu noīrējiet sev citu mitekli.
Vajag atvest kādu čigānu tautības pārstāvi, lai kaimiņš redz un teikt, ka tirgosi savu daļu nost.Redzēs, ko tad šis darōis! :) Bija tada firma Latzeme vispár juristiem vai juridiskám firmám tas var intereset. ··· Kopīpašums: Dzīvošanas un apsaimniekošanas... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Paziņojums par izsoli otras domājamās daļas īpašniekam? (4)
Vai tiesu izpildītājam obligāti jāpaziņo izsoles datums un vieta otras domājamās daļas īpašniekam? Ja tas nav izdarīts, vai pirmajam ir tiesības apstrīdēt izsoles rezultātus, ja jā, tad kur un kā? Tagad izsoles notiek klātienē, vai...
Ir pirmpirkuma tiesības vai nav? Ja ir. tad vēl pirms izsoles bija jāpiedāvā iegādāties. CL
1073. Ja kāds nekustama īpašuma kopīpašnieks atsavina savu daļu personai, kura nav kopīpašnieks, tad pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā, skaitot no pirkuma līguma noraksta saņemšanas, pieder pirmpirkuma tiesība (2060. p. 2. d. un 2062. p.), bet gadījumos, kad pirmpirkuma tiesību nav bijis iespējams izlietot atsavinātāja vainas dēļ - izpirkuma tiesība (1381. un turpm. p.).

Kā tas iet kopā ar izsoli (trešo personu iesaistīšanos pirkšanas procesā) labāk būs prasīt attiecīgās jomas juristiem.
Ja izsoli rīko tiesu izpildītājs parāda piedziņas lietā, tad nekādas pirmpirkuma tiesības nepastāv. Kopīpašniekam ir tiesības piedalīties izsolē un solīt. Paziņojumiem kopīpašniekiem tāpat kā sludinājumam Latvijas Vēstnesī ir jābūt obligāti. To nosaka Civilprocesa likuma 606.pants. Ja tas nav izdarīts, tad ieinteresētā persona var iesniegt sūdzību Civilprocesa likuma 617.panta kārtībā, prasot izsoli atzīt par spēkā neesošu. Sūdzība jāsniedz piekritīgajā Zemesgrāmatas nodaļā, kura izskata pieteikumu par izsoles akta apstiprināšanu ··· Kopīpašums: Paziņojums par izsoli otras... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kopīpašuma noformēšana (4)
Lauliba nopirkts nekustamais ipasums uz vira varda. Sieva gribetu veidot kopipasumu, kur vina Zemesgramata ari butu iapsniece nekustama ipasuma 1/2 domajamai dalai. Kā riikoties?
šķirt laulību un sadalīt mantu vai arī no vīra nopirkt (dāvinājuma līgumu vēlāk var anulēt) Ja nav laulības līguma par atsevišķo mantu katram un īpašums iegādāts par kopējiem līdzekļiem, tad neatkarīgi no tā, kurš ierakstīts ZG tas jau ir kopīpašums, lai ierakstītu sievu ZG vajag kopēju vienošanos par to, ka abas puses vienojas arī ZG apstiprināt kopīpašuma esamību ar otras puses ierakstīšanu, to pie jebkura notāra var izdarīt. Nekāda diži lielā naudas summa nebūs, valsts nodevas gan notāram, gan ZG, pie pirkuma nodevu rēķina no pirkuma summas. Cik zinu, tad var, bet jārēķinās ar palielu naudas summu. Jāiet pie notāra.Vai laulības līgumu, kurā ieraksta, ko un kā dalīs. Var nokaartot kaa daavinaajumu-viirs daavina sievai pusi,to visu noformee pie notaara un ieraksta zemesgramataa.taa mees izdariijaam. ··· Kopīpašums: Kopīpašuma noformēšana lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Parādu piedziņa no brāļa ar kuru ir dzīvoklis kopīpašumā (12)
Brālis un vēl viens cilvēks bija kā galvotāji draugam mašīnas iegādē, bet "draugs" pazuda un no brāļa, ar kuru man ir dzīvoklis kopīpašumā tiek piedzīts parāds. Visu summu prasa no brāļa. Vai varat ieteikt juristu, kas palīdzētu ar šo...
Izskatās pēc darījuma ar bandītiem (kaut baltos kreklos ar šlipsēm).

Kāpēc viss brālim, ja galvotāji bija 2? Tev ar saviem 50% (vai kā nu jums tur sadalīts) NĪ jāatbild tikai par sevis savārītām ziepēm.

Kur auto palika?
samudžināts viss
1)maksātnespēja vispirms ir jāuztaisa tam, kas ņēma auto
2)tikai tad var uztaisīt maksātnespēju tie, kas galvoja
3)kapēc neatņem īpašniekam auto????
4)Ja galvotājs nav ieķīlajis savus īpašumus, kā galvojumu par darijumu, tad reāli nevajdzētu ķerties klāt pie tā
Tas draugs taču rādās būt pazudis ar visu auto, tad jau jāraksta iesniegumu poličiem, izskatās pēc prastas zādzības. Liecieties mierā ar maksātnespēju, ja to ierosina, tad īpašumi ir pirmie, kas tiek likti zem āmura, kas nozīmē arī kopīpašuma pusi.
Nevajag jaukt galvojumu ar ķīlu, galvotājs ar savu parakstu apsola, ka maksās tieši tāpat kā galvenais parādnieks, ja tas kāda iemesla pēc nemaksā, savukārt ieķīlātājs par parādu atbild tikai ar ķīlas priekšmetu.
Firmas pērk vis kaut ko, it sevišķi, ja domājamā daļa ir puse, zina, kurā pusē būs juridiskais pārspēks. ··· Kopīpašums: Parādu piedziņa no brāļa ar... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Ka pardot savu dalju, ja maja pieder četriem ipasniekiem? (13)
Maja pieder, mammai un tris masam, kopa sadzivot nav iespejams, vienai no masam un mammai nav zemes gramata! ko ir iespejams darit, lai maju savaktu visu sev? vai vnk pardot savu dalju kka?
tiesas ceļā māju sadala domājamās daļās starp īpašniekiem un tad mājai ļauj nomirt, jo neviens nahren nepirks kaut kādu domājamo daļu, nu tas ir tādā gadījumā ja nevar savā starpā vienoties pārdot visu kopumu un tad sadalīt naudu kas ir pavisam vienkārši Sarunā kādu šiverīgu čigānu pāri, lai atnāk apskatīties to Domājamo daļu(par velti jau nenāks), bet reakcija un bailes būs noteikti. Piedāvā pārējiem īpašniekiem , lai atpērk. Njā ...izdzīvot mammu no mājas!!! Man bija kas liidziigs.Siikumos neiesliiggsu,bet mees visi beigaas atteicaamies no savaam dalaam par labu maatei-lai ciinaas taalaak.Kas buus peec tam...tad jau redzees. Domājamās jau tāpat tur ir, lai vēl ko dalītu. Kaut gan, izskatās pēc mantojuma, attiecīgi mammai varētu būt 62%, meitām katrai 12%. ··· Kopīpašums: Ka pardot savu dalju, ja maja... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde uz citu personu vai kopīpašumā (5)
Vēlos iegādāties dzīvokli, bet esmu melnajā parādnieku sarakstā,gribēju dzīvokli reģistrēt uz nepilngadīgā bērna vārdu, bet tad noskaidroju ka neko ar dzīvokli nevarēšu izdarīt līdz bērns būs pilngadīgs. Gribu jautāt, ja es reģistrēšu...
reģistrē uz brūtes vārda un uzvedies godīgi, citādi paliksi gan bez naudas gan dzīvokļa. Bet es ieteiktu izvēlēties kādu radinieku, jo civilsievas nāk un iet. Ja Tu reģistrēsi 1/2 uz sava un 1/2 uz piedzīvotājas vārda, tad Tavi parādu piedzinēji varēs vērst piedziņu uz Tavu 1/2 kopīpašuma. Domājamās daļas ir patstāvīgs civiltiesiskās apgrozības objekts, kas ir pārdodams, dāvināms, ieķīlājams u. tml.

Drošāk ir uz vecāku vārda vai kā ULTRA iesaka.
Ja ir brāļi un māsas, iespējams arī testamentu pie reizes jāuztaisa. Kopumā sarežģīti izklausās.

Ja es ko pirktu kopā ar kādu piedzīvotāju, ļoti skaidri vienotos, kas notiek ar īpašumu (ja nu kas - nāve, šķiršanās, prombūtne u.tml.) un nodrošinātos, visādam gadījumam ;) citādi te atkal pilns oho būs ar bēdu dziesmām...
Manuprāt visdrošāk tomēr uz bērna vārda.
Vai vispirms to brūti jāapprec, tad ja kas, kopdzīves laikā iegādātu īpašumu uz pusēm dala.
"uz savu un savas neoficiālās sievas vārdu" nesanāks tūlīt iestāsies piedziņa, uz "savas neoficiālās sievas vārdu" būs ok, bet nāksies sievu labi aprūpēt, jo vienīgā iespēja dabūt īpašumu atpakaļ ir tad ja "sieva" uz to parakstīsies. Tiesa nezinu gadījumu, kad džeki šādā scenārijā īpašumus nepakāstu 5..10 gadu laikā. (man zināmie 4gab no 6 jau ir pakāsuši) Tad tas dzīvoklis arī piederēs Tavai civilsievai, ne Tev. ··· Kopīpašums: Dzīvokļa iegāde uz citu personu... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Dzīvokļa rēķini ģimenes loceklim, ja dzīvoklis ir kopīpašumā (7)
Dzīvoklis ir kopīpašumā- puse vienam, puse otram domājamās daļas. Viens kopīpašnieks tur dzīvo ar citiem ģimenes locekļiem (kas tur arī deklarējušies), bet taisa dzīvokļa parādus (ļaunprātīgi nemaksā pilnu rēķina summu). Kā reāli otrs...
Mans ieteikums - Centraltirgu atrod 2-3 vispretigakas, bezkaunigakas rozhas (ka pasam/pasai zosada parskrien), iemitini tas dzivokla sava domajama dala uz ires tiesibam...domaju, pec nedelas, augstakais divam, pie Tevis bus klat parlamentarietis:D...un tad jau vares risinat Tavus sasapejusos jautajumus uz Taviem noteikumiem;). Visatrak, visletak, visefektivak (risinajuma moralo pusi neapspriest)... Sākt risināt jautājumu par kopīpašuma izbeigšanu . Visefektīvākais variants. Viegli nebūs , bet pēc tam katrs atbild par savu . vnk intereses pēc - vai ta nemaksāšana ir tieši ļaunprātīga, tāda paļaušanās uz to, ka samksās otrs īpašnieks, vai tomēr tur pamata ir materiālās problēmas?
(nu jā, jautājums anonīms...)
to panāk caur tiesu, apliecinot maksājumus, apsaimniekošanas izdevumus, kurus ir segusi tikai viena puse. es tagad nepateikšu pantus no galvas, bet dzīvojot ar juristu ar laiku daudzas lietas nākas netieši iepazīt. un principā tā, kā es aprakstīju.
Par maksājumu veikšanu, cik man zināms, ir atbildīgi tikai īpašnieki, šajā gadījumā - kopīpašnieki.
Īpašuma pārdošanas gadījumā kopīpašniekam ir pirmpirkuma tiesības.
man patika Edgara ieteikums,jaabuut loti efektiivam:)peec manaam domaam,tev jaamaksaa tikai NI un savu domaajamo dalu ar iires liigumu var piedaavaat iziireet tam savam otram kopiipasniekam.ja vins atsakaas-varat atpirkt viens no otra vai arii paliek edgara ieteikums un protams-tiesa. ··· Kopīpašums: Dzīvokļa rēķini ģimenes... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu