Kopīpašuma izvērtēšana reālai sadalei
Kādi dokumenti ir jāpieprasa no kopīpašniekiem, lai izvērtētu situāciju vai ir iespējama reālā sadale?DaLila Nekustamo īpašumu? No sākuma droši vien jānoskaidro pašvaldībā, vai pašvaldība ļauj reāli dalīt īpašumu (tā, kā kopīpašnieki vēlas), jālūdz pieņemt lēmums un nosacījumi zemes ierīcības projekta izstrādei.
DaLila 1 Un ja sadalīt nav iespējams, tad pārdod un sadala naudu :):):)
Keel Joprojām interesanti, kurš ir tas, kurš ģenerē šos unikāli varenos jautājumus.
DaLila Nu a ja nu kādam interesanti? :D Var virzienu norādīt, kurā rakt :D
joens Jebkurš praktizējošs arhitekts to neatejot no datora pastāstīs. Ja ēka, vajag inventarizācijas/kadastrālās uzmērīšanas lietu un vēlams visa NĪ zemesgrāmatas izraksts (tieši izraksts). Vēlams attiekties, ka tas ir maksas pakalpojums.
Amadejs 1 Vispirms jātiek skaidrībā vai abi īpašnieki to vēlas, tad - vai ēku (ja tāda ir )vispār var sadalīt reālās daļās -pa vertikāli ar ugunsmūri.Par zemes dalīšanu- pie mērniekiem- vai pašvaldības noteikumi pieļauj platības ziņā, vai var nodrošināt piebraukšanu..
Pilskungs
Jebkurš arhitekts ?
Dodieties uz savas pašvaldības būvvaldi, tur būs arī zemes ierīkotājs un visi citi.
Un vai tad bija teikts, ka īpašnieki ir tikai divi ?
Ellocka
Lai sadalitu kopīpašumu, nepieciešama 100% visu kopīpašnieku rakstiska piekrišana, to pareizi noformējot aptaujas vai kopsapulces formā, ievērojot visas ar to sasistītās likumiskās procedūras. Tam ir vismaz 2 šķēršļi, ko ģenerē valsts likumdošana.
1. Ja sadale iespējama, katram īpašniekam nāksies maksāt ar sava kadastra nodalījuma izveidi. Tas jādara visiem, vai nedarot visiem, tomēr, jāformē jauns kpīpašums tiem, kas negrib sadalīties un par to jāmaksā tāpat. Neesmu iedziļinājusies, kas un cik jāmaksā kopistiski sākumā, kas individuāli pēc sadalīšanas uzsākšanas, bet zinu, ka izdevumi, ko nevēlas maksāt visi īpašniei ir 1 no galvenajiem šķēršļiem, kāpēc daudzas vecās mājas sadalītas tikai domājamajās daļās ar visām no tā izrietošajām sekām.
2. Ka fiziski nevar sadzīt roka 100% īpašniekus, kas ir gan izbraukuši, neatstājot pilnvarotās personas, gan vienkārši pazuduši, turpinot krāt parējiem kopīpašniekiem parādus par apsaimniekošanu, gan miruši, ar mantiniekiem, kas nav noformējuši mantojumu līdz galam vai bez, bet nav uzsākta lieta par bezsaimnieka mantas atsavināšanu, jo bez intereses ko tādu darīt ir tikai liela ķēpa un, tomēr, arī izdevumi.
joens
Pilskungs, speciāli izlaidi vārdu praktizējošs?
Jautājums ir NĪ reālu, tb fizisku sadali (jau iepriekš atvainojos, ja autors ir man nesaprotami izteicies). Pat 2 īpašnieku NĪ bieži (parasti) fiziski sadalīt nevar. Ja tomēr var, gadās arī visādas dīvainības (personīga pieredze, tāds darbs).
Ir viena nianse, ko šeit gan neesmu sastapis, bet Krievijā notiek bieži - tiesnesis var aci nepamirkšķinot nolemt, ka vienistabas dzīvokli jāsadala reālajās daļās, kaut ar būvniecību saistītie likumdošanas akti to ne tikai neparedz, bet pat aizliedz.
Pilskungs
Nē, neizlaidu speciāli, bet arhitekti ar NĪ sadali parasti nenodarbojas, to dara būvinženieri sadarbībā ar juristiem, savukārt būvinženieri var būt un var nebūt arhitekti.
Man arhitekti vairāk asociējas ar māksliniekiem.
joens
Absolūti nepareizas asociācijas, kas gan publiskajā telpā tiek diezgan plaši izplatītas. Sertificētam arhitektam mūsdienu praksē vēlams būt ar labu jurista izglītību (būvniecības zināšanas pats par sevi). Pasaulē (daļēji arī LV) šobrīd ir 2 veidu arhitektu skolas - vienas izlaiž projektētājus, otras māksliniekus (abi apzīmējumi ļoti nosacīti).
Man šobrīd tieši uz galda ir tāds NĪ apvienošanas darbs, bet ir bijusi arī dalīšana. Protams, komplektā klientam vajadzīgs arī jurists un pašā noslēgumā, kad es un jurists savu darbu esam paveikuši, notārs. Tas tā vienkāršoti.
Pilskungs Jā, tā tiešām kopumā ir.
Rego1 1 Kopīpašumus ir ar likumu jāaizliedz! Murgs!
gunda10 Kopīpašums ir murgs un ja ir telpas tik cik kopīpašnieku tad to kas grib atdalīt kaut domājamās daļas tiesnesim būtu tas jāatdala jo nesadalīts vispār nav īpašums , zemi taču reāli var sadalīt pat nelielu kaut gan te nepaspīdzinās citu . 2020-02-12