Domājamo daļu pārdošana

Ir nekustamais īpašums (zeme un veca māja), divi īpašnieki ar domājam daļām. Īpašums nav sadalīts reālās daļās, nav arī vienošanās par lietošanas kārtību. Viens no īpašniekiem sadomājis savas DD pārdot. Kā domājat, vai uz šādām DD reāls pircējs atrastos? Zeme Rīgā, tuvu centram, 10 min brauciens. Turklāt māja uz zemes izvietota tā, ka jebkurā gadījumā tā atradīsies uz viena no DD īpašnieka daļas. Nekādi citādi nav iespējams, jo zemes gabals izstieptas formas un var tikt reāli sadalīts uz pusēm tikai tā, ka māja paliek viena daļā. Plus servitūtu iebraucamais ceļš pie otra īpašnieka DD sadalīšanas gadījumā. Šobrīd īpašnieki saimnieko pēc nerakstītas vienošanās - vienam gabaliņš tur, otram - citur un tā pa visu teritoriju. Strīdu nav.

gingerbread (2017-11-17 11:57)    3 Sledziet lietosanas kartibas ligumu, kuru registrejiet zemesgramata, tad ari bus realak. Paslaik? Mutisku vienosanos pie strida visai gruti bus pieradit. Otra lieta- domajas dalas- kopipasniekam ir pirmpirkuma tiesiba.

Sallija2 (2017-11-17 12:04)  1 5 Viss atkarīgs no cenas. Ja cena būs zem tirgus cenas un vieta pieprasīta, tad var arī nopirkt. Un var pat nopirkt kāds tāds, kuram ir plāns kā to otru īpašnieku vēlāk davest līdz stāvoklim, ka arī viņš būs ar mieru savu daļu pārdot un rezultātā iegūt visu īpašumu par zemu cenu, bet vēlāk pārdot kā vienotu īpašumu jau par daudz lielāku summu un ja vēl ir līdzekļi remontam, tad pavisam smuki var nopelnīt.

jadore (2017-11-17 12:04)      Bija viena daudzzīvokļu māja Krastmalā, kur pārdeva dzīvokļus kā DD, man šķiet, ka izpirka, vismaz remonti tur notiek un sludinājumus vairāk neredzu. Es nepirktu noteikti.

Sallija2 (2017-11-17 12:07)    2 marmorakaraliene, kāpēc viņš nepiedāvā jums to savu daļu? Ja jau grib pārdot, kāda viņam atšķirība kas pērk? Vai arī viņš grib vairāk nekā jūs gribat maksāt? Un jūs cerat, ka viņam tāpat neizdosies pārdot un nāksies atdot par zemāku cenu jums?

gingerbread (2017-11-17 12:12)      Stridu Jums nav paslaik un starp Jums. Man ka potencialajam pircejam rodas jaunas saistibas. Bez sada ligums nepirktu, ja Tads eksiste-tad neredzu problemu.

anis (2017-11-17 13:14)    3 Visu var pārdot-tikai par kādu cenu! Šādā situācijā nopirks vai nu pašnāvnieks,vai mērķtiecīgs biznesmenis. Savas pirmpirkuma tiesības varēsiet realizēt pēc pirkuma līguma nosacījumiem...
un tur fantāzijai robežu nav. Varu tikai izteikt līdzjūtību!

shining (2017-11-17 19:47)      Ja par varītēm saglabāt īpašumu nav principiāli, tad varbūt iespējamā izeja ir pārdot abas dd vienlaicīgi, vienojoties par cenu, vienam pircējam. Paši saprotiet, cik veca ēka sarkanajās līnijās un dd spīlēs liels apgrūtinājums ir jums abiem.

Postremo (2017-11-18 08:32)      iipassums jaapaardod, kaa viens vesels, un naudinnss jaasadala. Vai otrajam jaasamaksaa izsoles cena. Tas butu viasnormalaakais variants. Bet dziivee, nu jaa, dziivee...parasti abi sapluucaas lidz nerunaassani utt. Zinu pat cilveekus, kuri tam, otrajam, nopirka dizivokli, lloti labu, lai tik ssis izvaacaas, bet nee, principa peec...tikai ar baltajam cciibinnam pa priekssu :(( Maajai jumts jaamaina, aber siis - man nav naudas ar ko piedaliities utt Un veel radinieki vissi.

ULTRA (2017-11-18 10:47)      Protams, ka visizdevīgāk pārdot kopīgi visu. Bet ja otrs negrib, tad varbūt kad ieraudzīs to, kurš nopirka, rūgti nožēlos, jo sapratīs, ka varēja savus 10-30% vinnēt.

VecmeitaARrunci (2017-11-18 13:21)      Savu muuzu nepirktu domaajamo dalu,kaa sajaa gadiijumaa.Tik daudz ko paardod,ka var atrast kaut ko bez nervu bendeesanas naakotnee.

Flints (2017-11-21 16:30)      Īsti nesapratu uzdotā jautājuma – ”Kā domājat, vai uz šādām DD reāls pircējs atrastos?” - jēgu. Tas drīzāk jājautā gaišreģiem. Teorētiski pircējs var atrasties jebkam. Runājot nopietnāk, Civillikuma 1072.- 1075.panti, šķiet, paredz vairākus iespējamos situācijas attīstības scenārijus, kas galvenokārt atkarīgi no konkrētā kopīpašuma rakstura un īpašībām, kā arī katra kopīpašnieka iespējām un vēlmēm.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu