Dzīvokļa rēķini ģimenes loceklim, ja dzīvoklis ir kopīpašumā

Dzīvoklis ir kopīpašumā- puse vienam, puse otram domājamās daļas. Viens kopīpašnieks tur dzīvo ar citiem ģimenes locekļiem (kas tur arī deklarējušies), bet taisa dzīvokļa parādus (ļaunprātīgi nemaksā pilnu rēķina summu). Kā reāli otrs dzīvokļa kopīpašnieks, kurš tur nedzīvo, var piespiest maksāt īri tiem citiem ģimenes locekļiem par dzīvojamās telpas izmantošanu, apsaimniekošanu, komunālajiem pakalpojumiem? Vai ir iespējams izsviest radagabalu no dzīvokļa, ja atsakās maksāt? Kādiem paņēmieniem, domāju, tiesiskiem var atrisināt šo problēmu?

Edgars37 (2015-03-17 01:36)    3 Mans ieteikums - Centraltirgu atrod 2-3 vispretigakas, bezkaunigakas rozhas (ka pasam/pasai zosada parskrien), iemitini tas dzivokla sava domajama dala uz ires tiesibam...domaju, pec nedelas, augstakais divam, pie Tevis bus klat parlamentarietis:D...un tad jau vares risinat Tavus sasapejusos jautajumus uz Taviem noteikumiem;). Visatrak, visletak, visefektivak (risinajuma moralo pusi neapspriest)...

Marija_Anna (2015-03-17 05:38)    1 Sākt risināt jautājumu par kopīpašuma izbeigšanu . Visefektīvākais variants. Viegli nebūs , bet pēc tam katrs atbild par savu .

fargo (2015-03-17 09:06)      vnk intereses pēc - vai ta nemaksāšana ir tieši ļaunprātīga, tāda paļaušanās uz to, ka samksās otrs īpašnieks, vai tomēr tur pamata ir materiālās problēmas?
(nu jā, jautājums anonīms...)
to panāk caur tiesu, apliecinot maksājumus, apsaimniekošanas izdevumus, kurus ir segusi tikai viena puse. es tagad nepateikšu pantus no galvas, bet dzīvojot ar juristu ar laiku daudzas lietas nākas netieši iepazīt. un principā tā, kā es aprakstīju.

jasmina33 (2015-03-17 10:45)      Par maksājumu veikšanu, cik man zināms, ir atbildīgi tikai īpašnieki, šajā gadījumā - kopīpašnieki.
Īpašuma pārdošanas gadījumā kopīpašniekam ir pirmpirkuma tiesības.

VecmeitaARrunci (2015-03-17 13:18)      man patika Edgara ieteikums,jaabuut loti efektiivam:)peec manaam domaam,tev jaamaksaa tikai NI un savu domaajamo dalu ar iires liigumu var piedaavaat iziireet tam savam otram kopiipasniekam.ja vins atsakaas-varat atpirkt viens no otra vai arii paliek edgara ieteikums un protams-tiesa.

hefny (2015-03-17 21:06)      šonedēl esot advokātu nedēļa-vaor konsultētis bezmaksas.

AIVIITE (2015-03-17 23:46)      Nevelc garumaa....Kopiigs iipasums, kopiigi paraadi......tiesa prasiis no abiem, ja piedzineejs to luugs....

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu