Dzīvokļa iegāde uz citu personu vai kopīpašumā

Vēlos iegādāties dzīvokli, bet esmu melnajā parādnieku sarakstā,gribēju dzīvokli reģistrēt uz nepilngadīgā bērna vārdu, bet tad noskaidroju ka neko ar dzīvokli nevarēšu izdarīt līdz bērns būs pilngadīgs. Gribu jautāt, ja es reģistrēšu dzīvokli uz savu un savas neoficiālās sievas vārdu, vai tiesu izpildītāji, kredītu piedzinēji varēs kautko izdarīt, uzlikt arestu dzivoklim vai ko tamlīdzīgi.? Partnerei nav parādsaistības.

Evora (2015-06-29 15:07)      Tad tas dzīvoklis arī piederēs Tavai civilsievai, ne Tev.

ULTRA (2015-06-29 15:14)    6 reģistrē uz brūtes vārda un uzvedies godīgi, citādi paliksi gan bez naudas gan dzīvokļa. Bet es ieteiktu izvēlēties kādu radinieku, jo civilsievas nāk un iet.

erucanob (2015-06-29 15:26)    2 Manuprāt visdrošāk tomēr uz bērna vārda.
Vai vispirms to brūti jāapprec, tad ja kas, kopdzīves laikā iegādātu īpašumu uz pusēm dala.

Samila (2015-06-29 18:18)    4 Ja Tu reģistrēsi 1/2 uz sava un 1/2 uz piedzīvotājas vārda, tad Tavi parādu piedzinēji varēs vērst piedziņu uz Tavu 1/2 kopīpašuma. Domājamās daļas ir patstāvīgs civiltiesiskās apgrozības objekts, kas ir pārdodams, dāvināms, ieķīlājams u. tml.

Drošāk ir uz vecāku vārda vai kā ULTRA iesaka.
Ja ir brāļi un māsas, iespējams arī testamentu pie reizes jāuztaisa. Kopumā sarežģīti izklausās.

Ja es ko pirktu kopā ar kādu piedzīvotāju, ļoti skaidri vienotos, kas notiek ar īpašumu (ja nu kas - nāve, šķiršanās, prombūtne u.tml.) un nodrošinātos, visādam gadījumam ;) citādi te atkal pilns oho būs ar bēdu dziesmām...

janisb (2015-06-29 21:51)    1 "uz savu un savas neoficiālās sievas vārdu" nesanāks tūlīt iestāsies piedziņa, uz "savas neoficiālās sievas vārdu" būs ok, bet nāksies sievu labi aprūpēt, jo vienīgā iespēja dabūt īpašumu atpakaļ ir tad ja "sieva" uz to parakstīsies. Tiesa nezinu gadījumu, kad džeki šādā scenārijā īpašumus nepakāstu 5..10 gadu laikā. (man zināmie 4gab no 6 jau ir pakāsuši)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu