Parādu piedziņa no brāļa ar kuru ir dzīvoklis kopīpašumā

Brālis un vēl viens cilvēks bija kā galvotāji draugam mašīnas iegādē, bet "draugs" pazuda un no brāļa, ar kuru man ir dzīvoklis kopīpašumā tiek piedzīts parāds. Visu summu prasa no brāļa. Vai varat ieteikt juristu, kas palīdzētu ar šo lietu? Vai var apstrīdēt šādu parāda sadalījumu? Vai uz mani var pārnest brāļa parādus? Man tika atsūtīta vēstule, ka varu pārdot savu dzīvokļa daļu parāda segšanai. Nezinu kā labāk rīkoties.

joens (2016-01-12 15:19)    5 Izskatās pēc darījuma ar bandītiem (kaut baltos kreklos ar šlipsēm).

Kāpēc viss brālim, ja galvotāji bija 2? Tev ar saviem 50% (vai kā nu jums tur sadalīts) NĪ jāatbild tikai par sevis savārītām ziepēm.

Kur auto palika?

Alise39 (2016-01-12 17:05)  1   Lai brālis ierosina maksātnespēju

Alise39 (2016-01-12 17:07)  2   Vai otrs variants - lai maksātnespēju ierosina tas džeks, kas iegādājas auto, ir tiesu prakse, ka tad galvotājus nedrīkst aiztikt

joens (2016-01-12 17:10)    3 Tas draugs taču rādās būt pazudis ar visu auto, tad jau jāraksta iesniegumu poličiem, izskatās pēc prastas zādzības.

Eny_Deny (2016-01-12 17:38)  1 4 samudžināts viss
1)maksātnespēja vispirms ir jāuztaisa tam, kas ņēma auto
2)tikai tad var uztaisīt maksātnespēju tie, kas galvoja
3)kapēc neatņem īpašniekam auto????
4)Ja galvotājs nav ieķīlajis savus īpašumus, kā galvojumu par darijumu, tad reāli nevajdzētu ķerties klāt pie tā

A_la_Nanita (2016-01-12 18:52)    1 Liecieties mierā ar maksātnespēju, ja to ierosina, tad īpašumi ir pirmie, kas tiek likti zem āmura, kas nozīmē arī kopīpašuma pusi.
Nevajag jaukt galvojumu ar ķīlu, galvotājs ar savu parakstu apsola, ka maksās tieši tāpat kā galvenais parādnieks, ja tas kāda iemesla pēc nemaksā, savukārt ieķīlātājs par parādu atbild tikai ar ķīlas priekšmetu.

edding (2016-01-12 18:53)      ""4)Ja galvotājs nav ieķīlajis savus īpašumus, kā galvojumu par darijumu, tad reāli nevajdzētu ķerties klāt pie tā""
Nezinu kā ar galvotājiem, bet manos rados bija gadījums, kad kredītņēmējs nebija ieķīlājis kopīpašuma daļu,uz to nebija nekādu atzīmju ZG, nekur, pēc viņa nāves, pēc 4 gadiem Unibanka to atņēma un pārdeva izsolē, tādējādi apgrūtinot dzīvi pārējiem kopīpašniekiem.

Ariel (2016-01-12 21:59)      Pastāstiet, kā Unibanka tieši apgrūtināja pārējos kopīpašniekus?
Vai tie cerēja pēc viņa nāves, aizgājēja daļu sadalīs uz atlikušajiem īpašniekiem?

Samila (2016-01-12 23:14)      Ja īpašums kopīpašumā, tad piedziņu vērsīs tikai uz parādnieka (Tava brāļa) domājamām daļām.
Tavas daļas paliks Tavā īpašumā.

Domāju, ka nav taisnība, ka prasa tikai no Tava brāļa, iespējams, neesi iepazinusies līdz galam ar lietas materiāliem. Šādās situācijās kreditors prasa solidāri no visiem galvotājiem.
Solidāras atbildības (kāda pastāv galvinieku starpā) gadījumā no ikviena pieprasa visu summu. No kura vieglāk piedzīt, no tā paņem kā no pirmā. Labā ziņa ir tā, ka tam, kurš samaksāja ir regresa prasība pret parādnieku, ja, protams, no tā kādam paliek vieglāk.

*Vai var apstrīdēt šādu parāda sadalījumu? Vai uz mani var pārnest brāļa parādus?*
Atbilde ir "nē" abos jautājumos.

*Man tika atsūtīta vēstule, ka varu pārdot savu dzīvokļa daļu parāda segšanai. Nezinu kā labāk rīkoties.*
Man arī ik pa laikam uz inboksu atnāk pa kādai spama vēstulei ar lūgumu pārskaitīt naudu uz kādu nezināmu Āfrikas kontu... :))) ir jau kāds laikam, kas arī pārskaita ;)

edding (2016-01-13 10:26)      "Pastāstiet, kā Unibanka tieši apgrūtināja pārējos kopīpašniekus?"
Pirmkārt man jāatvainojas, tā esot bijusi banka Citadele, nevis Uni.
Kā apgrūtina,tā, ka viņi vairs nevar neko ar savu īpašumu darīt, jo klātpienācējs dara visu, lai pārējie pēc iespējas lētāk pārdotu savas daļās vai vispār muktu.
Vai radinieki cerēja, nē, necerēja. Tik daudz no likumiem viņi zināja. Un runa bija par to, ka ir iestādes, kuras arī neieķīlāto mantu atņems, neskatoties ne uz ko.Ir, kam likumi nav rakstīti. Par cilvēcību var vispār aizmirst.

joens (2016-01-13 12:24)      Protams, ka šādas daļas neviens normāls cilvēks nepērk. Pircējam tad vienmēr ir savs funktieris, kā sagrābt visu īpašumu, ideālajā variantā nemaksājot nemaz. Kas pieder jaunatnācējam - daļas uz papīra vai ir vienošanās par lietošanas tiesību sadali (vēlams, reģistrēta ZG)? Cik % īpašuma viņam pieder? Kaut NĪ neko nevar paveikt (pat ne jumtu salabot), tomēr mazākumīpašnieka tiesības ir tik ļoti ierobežotas, ka viņu pārējie var arī ignorēt.

ALCORA (2016-01-13 12:34)    1 Firmas pērk vis kaut ko, it sevišķi, ja domājamā daļa ir puse, zina, kurā pusē būs juridiskais pārspēks.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu