Galvotājs

Galvotājs - jautājumi un diskusijas

Vai galvotāja bērniem var likt atmaksāt parādu? (7)
Situācija sekojoša. Māte ir aizgājusi par galvotāju savai māsai ntos gadus atpakaļ. Kredītu protams mātes māsa nav maksājusi un no mammas tika piedzīta parāda summa (Virs 100´000eur). Ar tēvu ir laulību līgums. Līdz šim ...
Turpinājums: Ja māte nav paspējusi atdot naudu un nomirst (es dziļi atvainojos), tad , ja atklājas mantojums, banka piesakās kā kreditors. Ja Tu kā mantinieks pieņem mantojumu, tad būs jāpieņem kreditora prasījums un tikai tajā gadījumā Tev jāsāk maksāt, bet tas ir cits stāsts. Mantinieki dzīvē bieži atsakās no mantojuma pieņemšanas, ja mantojuma atstājējam ir bijuši lieli parādi. Māte ir pirmās pakāpes radiniece. Tu otrās. Tātad nekāda sakara, līdz nepretendē uz mantojumu.. Piedziņu pret mantiniekiem var vērst tikai tad, ja tie ier pieteikušies, radniecība neliek uzņemties saistības pret kreditoriem. Piekrītu,
Nekādā gadījumā nedrīkst pieņemt mantojumu, ja ir tikai parādi
Tavas mātes saistībām ar Tevi nav nekāda sakara. Saistības ir saistības , atrunātas civillikumā. Nauda cik saprotu jau no mātes ir piedzīta, māte visu ir nokārtojusi??? Tagad mātei vajadzētu regresa kārtībā šo summu piedzīt caur tiesu no māsas, ja viņa ir dzīva. ··· Galvotājs: Vai galvotāja bērniem var ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ja kredīta ņēmējs nemaksā, tad maksājumi tiek prasīti no galvotāja, ja galvotājs nemaksā, tad veic piedziņu no kredīta ņēmēja, ja nav ko piedzīt no ņemēja, tad no galvotāja. Ja tehniskajā pasē Jums ir norādīts īpašnieks Mogo, tad protams! Galvotājam var. nu caur tiesu tikai, un zti tikai. Aigarito,nejauc, runa tēmā ir par galvotāju. Ja kredīta ņēmējs nemaksā, tad kreditori ( šajā gad.Mogo) vēršās pret galvotāju un visa viņa kustamā,nekustamā manta ir apdraudēta, liegumus uzluek ,lai būtu garants,ka tiks samaksāts.Bet to visu dara ZTI,pēc tiesas lēmuma.Tātad maksāts nav jau diezgan ilgi. Žēl to galvotāju...tas ir ieberzies. ··· Galvotājs: Vai MOGO ir tiesigs galvotājam ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai galvotājam ir tiesības uz īpašumu ja ir maksajis mazu daļu kredīta? (16)
Sveiki. Esmu mājas īpašnieks un kredīt ņēmējs, lieta tāda, kad ar mani mājā dzīvo māte kura ir galvotāja! Es dzīvoju kopa ar savu civilsievu un 3 bērniem! Šī sieviete,mana māte kļuva neciešama...aizskar manu ...
Nu būs tev vēl viens stimuls pildīt tavus Civillikumā noteiktos pienākums rūpēties par vecākiem un no nodrošināt viņai pašai savu dzīves vietu. Juridiski tiesību nav, morālas tiesības ir.... ja jau ne tikai galvoja, bet pat kaut ko maksāja. Nezinu gan,ka gan tāda "briesmone" kļuva par galvotāju.Tad jau tas vells nav tik mells,kā Tu viņu mālē.
Tad lūk,Tev mammu vajadzēja...
Atmaksā visu viņas maksāto kredītu atpakaļ un paņem un maksā viņai kredītu atsevišķam mājoklim plus jāpalīdz arī komunālos nomaksāt un zālēm naudu iedot.Mamma ir mamma.Nevar atstumt un atstāt nelaimē, lai kāda viņa nebūtu. Lai kāda tā māte, bet kad galvojumu vajadzēja, tad gana laba bija. ··· Galvotājs: Vai galvotājam ir tiesības uz ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Parādu piedziņa no brāļa ar kuru ir dzīvoklis kopīpašumā (12)
Brālis un vēl viens cilvēks bija kā galvotāji draugam mašīnas iegādē, bet "draugs" pazuda un no brāļa, ar kuru man ir dzīvoklis kopīpašumā tiek piedzīts parāds. Visu summu prasa no brāļa. Vai varat ieteikt juristu, kas ...
Izskatās pēc darījuma ar bandītiem (kaut baltos kreklos ar šlipsēm).

Kāpēc viss brālim, ja galvotāji bija 2? Tev ar saviem 50% (vai kā nu jums tur sadalīts) NĪ jāatbild tikai par sevis savārītām ziepēm.

Kur auto palika?
samudžināts viss
1)maksātnespēja vispirms ir jāuztaisa tam, kas ņēma auto
2)tikai tad var uztaisīt maksātnespēju tie, kas galvoja
3)kapēc neatņem īpašniekam auto????
4)Ja galvotājs nav ieķīlajis savus īpašumus, kā galvojumu par darijumu, tad reāli nevajdzētu ķerties klāt pie tā
Tas draugs taču rādās būt pazudis ar visu auto, tad jau jāraksta iesniegumu poličiem, izskatās pēc prastas zādzības. Liecieties mierā ar maksātnespēju, ja to ierosina, tad īpašumi ir pirmie, kas tiek likti zem āmura, kas nozīmē arī kopīpašuma pusi.
Nevajag jaukt galvojumu ar ķīlu, galvotājs ar savu parakstu apsola, ka maksās tieši tāpat kā galvenais parādnieks, ja tas kāda iemesla pēc nemaksā, savukārt ieķīlātājs par parādu atbild tikai ar ķīlas priekšmetu.
Firmas pērk vis kaut ko, it sevišķi, ja domājamā daļa ir puse, zina, kurā pusē būs juridiskais pārspēks. ··· Galvotājs: Parādu piedziņa no brāļa ar ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma dalīšana pie šķiršanās un kopēja kredīta (21)
gatavojamies šķirties. uz sievas ir nekustamais īpašums par ko viņa maksā kredītu, es esmu kā galvotājs. mājā neesmu pierakstīts. nevaram sadalīt. Vai nu īpašums paliek viņai vai es pārņemu kredītu, ko nevēlos. Ja ...
Bija ļoti līdzīga situācija, kad šķīros, tikai kredīts bija uz vīra, es kā kredīta līdzņēmēja, pierakstījusies nebiju. Kad jau šķiršanās bija vairs tikai formalitāte, aprunājos ar kolēģi, kam juridiskā izglītība, kā īsti ar likumu sastāv, kas man un bērniem pienākas. Viņa man teica, ka, ja baigi pērties gribu par kapeiku, var to darīt, bet diezin vai tas ir tā vērts, jo, ja par kredītu visu laiku maksājis vīrs. Ja gribu saglabāt tiesības uz dzīvokli, tad pašai jāpiedalās maksājumos, kas tobrīd man nebija aktuāli, jo tajā mājoklī palikt negrasījos. Vienīgais, uz ko man būtu tiesības, tas ir uz dzīvokļa jau atmaksātās daļas pusi. Tā vērtība bija diezgan niecīga, lai tā dēļ čakarētos. Aizgāju ar savām pekelītēm un sīčiem, un sāku pati savu patstāvīgu dzīvi. Bet, ja tā godīgi un kritiski skatās, tad vīrietim satraukties par to, ka sieva var no mājas izlikt, kuru pati no savas kabatas maksā, ir gļēvi. Grūti saprast stiprās sievietes, kas ar tādiem sapinas.
Ja sieva grasās mājā palikt, maksāt un dzīvot, tad ne tikai likuma, bet arī ētikas jautājuma ietvaros būtu tikai cienīgi vīrietim būvēt pašam savu dzīvi. Vai tiešām nebūtu neērti dzīvot mājā, par kuru maksā šķirtā sieva?
Ja sieva ir gudra, tad tevi izmetīs no mājas, pati uz brīdi izbrauks no valsts, lai rastos apstākļi, ka nevar nomaksāt kredītu. Tu kā galvotājs, būsi pirmais no kā kreditori piedzīs kredītu, jo bez sievas piekrišanas māju nepārdosi. Tas no praktiskās puses. Teorētiski - kopdzīves laikā iegādāts īpašums skaitās abu laulāto kopēja manta, neatkarīgi esi tur pierakstīts vai nē. Parāds arī kopējais un tu vēl kā galvotājs..., bez abu laulāto piekrišanas māju pārdot nevar, bet kredītu nemaksāt, ja ir galvotājs, var.
Sievai tik labu advokatu paņemt un tu paliec zaudētājos jebkurā gadījumā.
kāpēc gan nevar izlikt ārā no mājas kurā tu vairs nedzīvo?? esi drošs ka tava labā džinsu jaka vēl tās mājas skapī karājas?? Piekrītu Specs69 variantam, jo , ja esi kā galvotājs ir ļoti liela varbūtība, ka tevi uzmetīs un maksāsi tāpat. Pārņemot īpašumu pats esi saimnieks un rīkojies. Vēl viens zemūdens akmens var rasties īpašumu pārdodot par zemāku cenu, kā kredīta summa, jo starpība līdz pilnai kredīta atmaksi būs jāsedz. Jāvienojas - kā to dalīs. Tā kā - sāc ar banku - liec sludinājumus un mēģini pārdot līdz laulības šķiršanai. ··· Galvotājs: Nekustamā īpašuma dalīšana ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Galvotājs (7)
Sveiki. Gribēju painteresēties. Vai pārtikas preču vairumtirgotāji, ja uzņēmumi viņiem ir parādā nelielas summas, vēršas tiesā pret galvotāju?
:)noteikti- sevišķi, ja galvotājs ir parādā esošā uzņēmuma boss..!;) Jā, vēršas. Bet jāskatās, kā tieši galvojums ir izteikts. Iekopē konkrētu punktu vai apraksti sīkāk, kā galvojums izteikts, un tad arī varēs sīkāk komentēt. kaut kā jocīgi uzdots jautājums...

ne tikai pārtikas vairumtirgotāji var vērsties tiesā ar prasību piedzīt parādu no parādnieka. ja to nav iespējams piedzīt no parādnieka, tad piedzen no galvotāja. tas ir iespējams jebkurā jomā, kur vien ir sastādīts galvojuma līgums, vai arī galvojuma noteikumi iekļauti sadarbības līgumā. tāpēc ir kārtīgi jāizvērtē, kam piekrīt būt par galvotāju. diezgan daudz dzirdēti stāsti, kad draugu, sievu, vīru u.c. vietā maksā līzingus un kredītus, jo ir piedalījies darījuma slēgšanā kā galvotājs.
Nu ja palasa pa Latvijas tienesiem un advokatiem,tad,,,,,,kam naudinas,tas vine:( Par to vajadzēja interesēties pirms ko paraksta.Tagad studē likumdošnu...un maksā,maksā.... ··· Galvotājs: Galvotājs lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā galvotāja maksātnespēja atsaucas uz kredītņēmēju? (3)
Viens no mana kredīta galvotājiem sācis maksātnespēju. Es savas saistības pildu, kavējumu nav, vai bankai ir tiesības pieprasīt tūlītēju kredīta atmaksu un kāpēc?
Ja Tu maksā,tad viss kārtībā. Galvotājs ir kā garants gadījumam,ja Tev sāktos problēmas ar kredīta atmaksu. Šajā situācijā vari dzīvot mierīgi. Galvotāja maksātnespēja attiecās uz līdz šim brīdim neizpildītām saistībām, nevis nākotnes, visvairāk butu jāuztraucās nevis bankai bet gan pērējiem galvotājiem, Tavu saistību nepildīšanas gadījumā no vīņiem būs ko paņemt, no ši galvotāja ne. Galvotāja maksātnespēja ir kredītdevēja problēma. :) ··· Galvotājs: Kā galvotāja maksātnespēja ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Tapēc,ka ņēmējam nav kontā naudas līdzekļu:)Vai arī viņš tos tur aizmirst atstāt!. Tas ka Tu zini ka viņš ir sācis strādāt nenoīmē ka par to zina arī attiecīgās iestādes :) tapec ka dzivo latvijaa! apsveicu!! :) "Piedzinējs (tiesu izpildītājs) parasti piedzen no tā no kura vieglāk ieturēt, respektīvi, kam ir kontā līdzekļi..." - šeit arī atbilde :) Iztukšo savu kontu. Grūti? Man ir pāris variant Piedzinējs (tiesu izpildītājs) parasti piedzen no tā no kura vieglāk ieturēt, respektīvi, kam ir kontā līdzekļi. Mēģini runāt ar parādnieku un piedzinēju. ··· Galvotājs: Esmu galvotāja, bet ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Esmu galvotājs, kredīta ņemejs ir miris. (9)
esmu galvotajs. kredīta ņemejs ir miris radinieki neliekas nezinis. kas maksā kredītu?
manuprāt, ir tā, ka ja radinieki pieņem mantojumu (ja tāds ir), tad ir jāuzņemas arī aizgājēja saistības. Kā "peedas_rasaa" teica pieņemot mantojumu uzņemās saistības, bet tas var ilgt gadus, tāpēc kredītu atmaksās galvotājs, kuram ir tiesības regresā piedzīd piķi no mantiniekiem... Aizej vispirms pie notāra, te laikam ari mantiniekiem ir savs vārds sakāms ( ja tādi ir). Ja nē, tad jautā juristiem ne seit. Maksa draudzin variantu nav... Līgumu jau laikam lasa tikai pēc visu forumu aptaujāšanas un nekādā gadījumā ne pirms parakstīšanas? Oho jau labāk zinās, pašam kredīta devējam labāk nezvanīt. ··· Galvotājs: Esmu galvotājs, kredīta ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā galvotājam pasargāt īpašumu kredītņēmēja maksātnespējas gadījumā? (14)
esmu galvotajs kreditnemejs grasas uzsakt maksatnespeju. Kā lai es pasargaju savus ipasumus no bankas?
nu tas kas ir ielikts galvojumā īpaši pasargāt nevar nekā. Var riskēt pārdod, bet tad nauda ir jāliek zeķē un pie izdevības jāmelo, ka nauda ir iztērēta.....
neapskaužama situācija, bet domāju ka vienreizēja skaudra pieredze un apdomu vērts visiem pārējiem, kuriem piedāvā būt par galvotājiem!
Pārcelties uz dzīvi citur un vairs nebraukt uz LV.
Jautājums, kādēļ kredīta ņēmējs nedomā kā Tevi glābt.
Nekā - vajadzēja domāt pirms galvot... Diemžēl pieviļ pat it kā droši cilvēki (vai arī tādiem gadās force majeure)... :( Ja galvo vai aizdod, tad rēķinies, ka tā nauda vai īpašumi var arī aiziet. Diemžēl... No otras puses, gan jau ka sliktāk būtu, ja tagad pašam būtu norauta kāja vai reanimācijā mīļš cilvēks.
Bankas? Tā pati mafija vien ir, tikai legalizējusies un nereti pat necilvēcīgāka...
Nekā - un "nolikto atslēgu" princips ir tikai teorija, kamēr nav stājušās spēkā izmaiņas likumdošanā. Un tās attieksies tikai uz līgumiem, kas noslēgti pēc izmaiņu stāšanās spēkā - ar atpakaļejošu datumu nekas nenotiks ;)
Ja tagad pa fikso kaut ko mēģināsi paslēpt, pārrakstīt utt - riskē ieberzties vēl dziļāk, jo, ja kreditori ir ļoooti uzņēmīgi, tad šos darījumus var apstrīdēt un dabūs kaklā vēl lietu par tiesas maldināšanu vai kā nu to pareizi sauc. ;)
··· Galvotājs: Kā galvotājam pasargāt ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu