Dzīvokļa iegade ar zemes domājamam daļām.

īpašniekam ir īpasumā dzīvoklis daudzdzīvokļu majā ar zemes domajamām daļām, vai pastāv tada iespēja, ka īpašnieks pārdod tikai dzīvokli, bet zemes domājamās daļas patur savā īpašumā, pieprasot nomas maksu jaunajam īpašniekam. Un vai pirkuma līgumā jānorada, ka dzīvoklis pārdodas ar zemes d.d., lai nerastos šāda situacija?
Un kā ar zemesgrāmatu, nostiprinājuma lūgums jaraksta atsevišķi dzīvoklim un zemes d.d., vai tas iet jau kopā, un atsevišķi pardot nemaz nav iespējams?

Jautā puikax 2014-12-29 01:37

Studio (2014-12-29 07:17)      Viss ipasums ir kopa,un atseviski pardot dzivokli no zemes nevar.Vismaz kad pati pirku ,zemesgramata nemaz atseviski nevareja neko nostiprinat.

Basteta (2014-12-29 07:43)      Situācijas mēdz būt dažādas. Ja zemesgrāmatā ir ierakstīts dzīvoklis kopā ar dom. daļu no daudzdzīvokļu mājas un zemes gabala, tad atsevišķi zemi pārdot/nodalīt nevar un nostiprinājuma lūgumā jāraksta uzreiz visi zemesgrāmtā minētie dati.
Reti, bet ir bijuši precidenti, kad uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas. Par zemes statusu var interesēties privatizācijas aģentūrā. Ja uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas, tad visvienkāršāk pirkuma līgumā minēt abus īpašumus kopā, taču nostiprinājuma lūgumi būs divi, līdz ar to palielināsies pircēja notariālie izdevumi.

vellamaate (2014-12-29 08:08)      Dzīvoklis tak nepaliks,starp zemi un debesīm:)....domāju,ka noteikti kopā ar zemi! Kad pirku īpašumu laukos,zeme ir ierēķinata arī zem mājas un nodoklis jāmaksā.

Ljekainiitis (2014-12-29 10:16)      Vispār jau ar tādām tiesībām ir liela daļa daudzzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki. Dzīvoklis pieder īpašniekam, domājamā daļa no zemes ir Rīgas domes īpašumā, par kuru ir nomas līgums uz 99 gadiem.
Un kāpēc lai ar privātas zemes īpašnieku būtu citādi ?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu