Nekustamā īpašuma iegāde

Nekustamā īpašuma iegāde - jautājumi un diskusijas

Lauksaimniecības zemes iegāde (7)
Vai fiziska persona Latvijas valstī nevar nopirkt lauksaimniecības zemi, ja ir vēlme nodarboties turpmākajā dzīvē ar lauksaimniecību, aitkopību utt.(Ja nav speciālās agronoma izglītības)
Zemes iegādei īpašumā nav nepieciešama agronoma izglītība, ir vajadzīga tikai nauda. Ja vēlies iegādāties vairāk kā 10 ha, ir jābūt reğistrētam kā saimnieciskās darbības veicējam, nedrīkst būt parādi VID vai NĪN, kuru kopsumma pārsniegtu 150 euro. Uzraksti iesniegumu pašvaldībai un pievieno klāt pirkuma līgumu vai izsoles aktu. 😊😊 es tikko ievēroju, kurā gadā tas tika jautāts.. 😁😁 tad bija nedaudz citi nosacījumi 😊😊 Līdz 10 ha likums par zemes privatizāciju lauku apvidos 28.1 pants. ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Lauksaimniecības zemes iegāde lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma pirkšana (4)
Vai juridiska persona - uzņēmums, kas nav saistīts ar nekustamajiem īpašumiem, nav saistīts ar pirkšanu vai pārdošanu, drīkst iegādāties nekustamno īpašumu- zemi? Un kā to grāmatvedībā vai kur oficiāli minēt, kādiem ...
Protams, ka drīkst! Kā tad tie zviedru pensiju fondi nopērk mūsu mežus ar visu zemi! Bet nu rēķinies, ka juridiskām personām visi nodokļi un izmaksas dārgākas. Nekustamā īpašuma nodoklis vispār kosmoss un zemesgrāmatu nodeva arī lielāka. Es nesen pārdevu vienu dzīvokli ar zemes domājamām daļām loģistikas firmas īpašniekam. Viņš pirka sev, bet uz firmas vārdu, jo tā banka viņam kredītu tā deva. Un viņš tieši žēlojās cik lieli maksājumi juridiskām personām. Iegādāties drīks, grāmatvedībā tas būs pamatlīdzeklis, attiecīga ja uzņēmumam būs finansiālas problēmas, tas tiks izmantots saistību segšanai... Ir ierobezhojjumi lauksaimnieciibas zemei..driikst pirkt liidz 5ha, ja vairaak, atbilstoshi likuma prasiibaam jaapieraada lauksaimnieciskaa darbiiba..un kopumaa drikst ieguut iipashumaa ne vairaak kaa 2000ha
Veel jaanjem veeraa, ka ne visu valstu juridiskaas personas driikst pirkt zemi..
··· Nekustamā īpašuma iegāde: Nekustamā īpašuma pirkšana lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Cik izmaksā dzīvokļa pārrakstīšana juridiskai personai? (4)
Sveiki! Vēlamies iegādāties dzīvokli uz mums piederošu SIA, kurā mitināsimies mēs paši, kādas būtu izmaksas un vai tas ir izdevīgi?
6% Zemesgrāmatā
ap 30 eur kancelejas nodeva
Vismaz 50 Notars

1,5% nekustamā īpasuma nodoklis
It kā ir pilnīgi vienalga, kas būs īpašnieks, fiziska, juridiska persona, sabiedriska organizācija utt., tai skaitā LV nereģistrēta. Process identisks. Uzreiz nāk prātā divi varianti´:
1.Ja sociālā ogjekta uzturēšana UIN vajadzībām visas izmaksas x1.5 un jāpalielina apliekamais ienākums.
2. Ja reģistrēsi struktūrvienību, tad tur jābūt darba telpām., jebkurā brīdī vids var apsekot.
Kāpēc tāda vēlme? Nu vienreiz viens vīrietis, kas pirka no manis dzīvokli, to uzrakstīja uz sava sia vārda, jo banka viņam uz sia bija gatava kredītu dot nevis kā privātpersonai. Un pēc tam viņš žēlojās, ka dārgi sanācis. Tur zemesgrāmatā lielāks procents jāmaksā un vēl NĪN būs šokējošs, jo kad es pati pirku no sia savu dzīvokli, tad viņiem bija jāsamaksā par gadu 400 eur, bet man kā privātpersonai tagad par to pašu dzīvokli ir 160 eur gadā jāmaksā. Un tā katru gadu pārmaksāsiet. ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Cik izmaksā dzīvokļa ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Nereģistrēta nekustamā īpašuma pirkšana (6)
Vēlos uzzināt, ko vajadzētu iesākt. Vēlos nopirkt nekustamo īpašumu no personas. Persona neiebilst pret to. Taču viņam īpašumtiesības nav sakārtotas, sakarā ar to vienošanās aktā nav ievadīts inventarizācijas kods. ...
Nu manā gadījumā, iepriekšējais īpašnieks 4 mēn laikā nokārtoja zemesgrāmatu. Secinājums, ka tev jāpalīdz mantiniekam nokārtot zemesgrāmata. Varbūt viņš var Tev uzrakstīt pilnvaru, ar ko deleģē tevi šo jautājumu risināt. Vienīgais, ka pašam pārdevējam sanāk zaudējumi dēļ tā, ka jāmaksā 15% ienākuma nodoklis, jo skaitās, ka viņš tikko par kapeikām ieguvis īpašumu un uzreiz pārdod, lildz ar to visa starpība starp iegādes vērtību un pārdošanas cenu tiek uzskatīta par peļņu no kuras jāmaksā 15% valstij + arī 2x zemesgrāmatā jāreģistrē un katru reizi pa 2% no vērtības vai arī ja pirkuma vērtība mazāka kā kadastrālā, tad no kadastrālās vērtības jāmaksā 2% nodeva. Un obligāti pie notāra nostiprini to jūsu savstarpējo vienošanos, ka viņš apņemas tev pārdot un Tu pirkt par tādu un tādu summu, lai nav tā, ka tu pazaudē naudu un nervus kārtojot viņa ZG un viņš pēc tam pārdomā, arī soda sankcijas paredzi tajā vienošanās, lai viņam pat prātā nenāk to nepildīt. Pirkt var tikai īpašumu, kas ir ierakstīts Zemesgrāmatā. Savādāk var iegādāties nevis īpašumu (kaut par lētāku naudu), bet problēmas. Nez kas ir vienošanās akts un kas ir inventarizācijas kods?! Liekas, ka pilnmēness nav pašlaik.... Vai tomēr ir? Man bija tāds gadījums , jo īpašniekam pašam nebija ne naudas , ne laika , ne patikšanas to visu sakārtot , pārdeva man par tiešām mazām naudiņām un man pagāda četri gadi , divas tiesas sēdes līdz īpašumu ierakstīju Zemesgrāmatā . Manā gadījumā problēmas bija apstāklī ka pēdējās oficiālās īpašumtiesības bija pārdevēja vecmāmiņai un viņai bija cits uzvārds... Bet tas bija tā vērts. Tā arī rīkojies sāc kaut ko darīt. tad jau tiksi skaidrībā par šo jautājumu ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Nereģistrēta nekustamā ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pērku dzīvokli par 15000. Cik man izmaksās līdz dabūšu zemes grāmatā? (5)
Cik apmēram lieli maksājumi pērkot dzīvokli par 15000 līdz ierakstam zemes grāmatā. Un vai man jāmaksā par nopārdoto dzīvokli?
Ja pārdotais dzīvoklis bijis īpašumā 5 gadus kā vienīgais īpašums un vismaz 12 mēn. bijis deklarētā dzīvesvieta, tad par pārdoto dzīvokli nav jāmaksā nodokļi. Kas attiecas uz pirkumu, tad svarīgāka par pirkuma summu ir kadastrālā vērtība, jo reģistrējot zemesgrāmatā jauno īpašumi būs jāsamaksā vienreizēja nodeva 2% apmērā no pirkuma summas vai ja pirkuma summa zemāka par kadastrālo vērtību, tad nodeva jāmaksā no kadastrālās vērtības. Iznēmums, ja darījums notiek starp tuviem radiniekiem, tad 0.5%. Vēl izmaksās pirkuma līguma sastādīšana un nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai pie notāra apstiprināts. Ja iesaistīta banka, tad izmaksas vēl vairāk. Cik zinu, tad par pārdoto ir jāmaksā 15% peļņas vai kā viņu tur sauc, nodoklis. aptuveni tā: notārs 100 EUR, pie ZGR valsts nodeva 2% no pirkuma summas, t.i. 300 EUR, kancelejas nodeva 20-30 EUR.

KOPĀ AP 450-500 EUR
Par ar jauna īpašuma iegādi nepieciešamām summām Arogainis jau pareizi iekomentēja - ap 450 līdz 500 EUR.

Par nopārdoto - ja tas bijis vienīgais īpašums un pārdoto aizvieto ar šo, tad ir speciāli izņēmumi, kad kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Jāskatās summas un termiņi.
Ja vien kadastrālā vērtība nav lielāka par pirkuma vērtību. Rīgā maz tādu dzīvokļu, kam kadastrālā ap 15 000, ja kadastrālā lielāka, tad 2% no kadastrālās. Apskatīt var iekš www.kadastrs.lv ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Pērku dzīvokli par 15000. Cik ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas ...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Ar mājas iegādi saistītie ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Parādu pārbaude iegādājoties māju (11)
Kas un kur būtu jāpārbauda iegādajoties māju vai iepriekšējie saimnieki nav parādā? paldies
haha, aptaujaajot visus kaiminjus, pie viena var uzzinaat ne tikai par maajas defektiem, bet arii par negantaakajiem naaburgiem. Varbuut pat maaja tiek paardota iipashi toksisku kaiminju deelj. man liekas, ka kaimiņi var teikt patiesību un var arī sastāstīt zilus brīnumus Saimnieki jau var būt parādā, tam ne vienmēr ir tiešs sakars ar nekustamo īpašumu (NĪ).
Vēlams apskatīt NĪ aktuālo zemesgrāmatu, vai nav piedziņas, aresti, hipotēkas, aizliegumi un protams arī rēķinus par NĪ komunālajiem, kas nu tur ir, piem. gāze, elektrība, atkritumu izvešana, ūdens / kanalizācija, telekomunikācijas, pie reizes arī pēdējo paziņojumu par NĪ nodokli.
Māju jāpērk vai nu vēlā rudenī vai pavasarī, kad viss kūst, lai redzētu, cik kurā vietā piesmēlies vai nepiesmēlies ūdens. Vēl jo vairāk, ja tā atrodas ūdens tuvumā! ;) Ja māja atrodas pļavā, tad varbūt kūstošie ūdeņi jāskatās, bet ja pilsētā, tad tas ir dīvaini.
Man šķiet ka informāciju var ievākt ZG, Latv. gāzē, Latvenergo.
Bet tas ir pupu mizas salīdzinot ar to,ja gadījumā tur ir īrnieki ar beztermiņa īres līgumu. Vot tad ir pagalam, ja viņi negribēs iet prom, viņus pat tiesa neizkvēpinās no turienes. Tāda pie mums likumdošana, īrniekiem tiesības, īpašniekam pienākumi.
··· Nekustamā īpašuma iegāde: Parādu pārbaude ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Nodokļi pērkot mantotu dzīvokli (7)
Es vēlos iegādāties blakus esošo dzīvokli, bet sazinoties ar tā īpašniekiem es saskāros ar nepatīkamu lietu. To dzīvokli viņi ir mantojuši, nepilnus divus gadus tas dzīvoklis viņu rīcībā. Un cik no viņas sapratu, kad ...
Nav skaidrs par kādu nodokli iet runa? Zemesgrāmatu mājas lapā informācija... par mantošanu - notāru, par iekākumiem - VIDā. Hmm, es tikko kā palasoties sagramstīju ko nedaudz citu mantošanas gadījumā. Ieteiktu skaidrot vēl, tur ir kaudze variāciju. Pēc dāvinājuma saņemšanas cik gadus jābūt deklarētam dzīvoklī? Piemirsu - gads, trīs, pieci...? Tā nav tikai starpība starp mantojuma vērtību un pārdošanas cenu, mīnuso nost arī NĪ koroborēšanas izdevumus, uzturēšanas izdevumus. Taču nodoklis ir pārdevēja, ne pircēja problēma, vismaz nodokļa nomaksa. Nav vienkāršas atbildes. Ja mantotāji ir tuvi bijušā dzīvokļa īpašnieka radinieki un dzīvoklis ir bijis ilgāk par 5 gadiem reģistrēts ZG un bijusi viņa deklarētā dzīvesvieta, tad IIN nav jāmaksā. Bet precīzāk uzzināt pie speciālistiem. ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Nodokļi pērkot mantotu ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nostiprinājuma lūgums (8)
Par NĪ pārdošanu/pirkšanu (starp fiziskām personām) sagatavojam līgumu privātā kārtā. Cik saprotu tad vēl ir vajadzīgs nostiprinājuma lūgums uz kura notārs (obligāti) apliecina pircēja un pārdevēja parakstus. Vai šādu ...
Vēl jāpaskatās iekš likuma par IIN vai nav nodokļi pārdevējam jāmaksā. Ir diezgan muljkjiigi to dariit - kaartot papiirus NI paardoshanas gadiijumaa- nespeciaalistam, cik var spriest peec jautaajuma. Bez notaara taa pat neiztikt. Un notaara nodeva ir miizers, toties ir garantija, ka vse dokumenti vporjdki! Un arii par nodokljiem notaars izskaidros un pamaaciis. Neaizmirsti, ka vēl ir arī nodeva par NĪ pārdošanu, kas tev ir jāsamaksā. Pretējā gadījumā Zemesgrāmata darījumu nereģistrēs. Nodevu nomaksāsi pie Zemesgrāmatas tiesneša, iesniedzot nostiprinājuma lūgumu. Es ar ieteiktu notāra pakalpojumus (bet par līgumu privātā kārtā tikai par, bet parakstot notāra klātbūtnē). Lai viņš apskatās visos reģistros, vai darījuma partneris ir OK. Tur ir tik daudz nianses, tas ir tāpat, kā pašam sev zobus labot. Bez nostiprinājuma lūguma zemesgrāmatā vispār ar Tevi nerunās.Un nav nekādi-var aiziet abi,u.t.t.,visam jābūt oficiāli,ar papīriem. ··· Nekustamā īpašuma iegāde: Nostiprinājuma lūgums lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Īpašuma pārņemšana pēc izsoles un komunālo maksājumu apmaksa (3)
Pēc izsoles tiesa apstiprināja izsoles aktu, bet parādnieks to pārsūdzēja, tādēļ tas stājās spēkā pēc trim mēnešiem. Ar tiesas lēmumu pircējs ievests valdījumā. Bet parādnieks dzīvo dzīvoklī, ārstējas slimnīcā, ...
Stāstu par dzīvoklī glabājušos seifu ar briljantiem vienmēr var izmantot, tāpēc patvarība nav apsveicama rīcība. Ja tas policijas un tiesu izpildītāja klātbūtnē (ar sekojošu mantas aprakstu), tad cita lieta. Pastāstīsi, kā tika veikts reāli dabā notika darbība ´pircējs ievests valdījumā´, ja jau dzīvoklī neesi tikusi. Manuprāt,jāmeklē zinoš jurists,jo ja parādnieks nenomaksā izsoles summu,lidz kautkādam tur datumama,tad izsole par to īpašumu nestājas spēkā,,vaikautkā tā.
Un par komunālajiem jāmaksā ir kad īpašnieks paraksta papīrus par to īpašumu,
Vai arī jāsāk maksāt ,neatceros vairs.man bija kas līdzigs,par komunālajiem un izsoli,.pasen.
··· Nekustamā īpašuma iegāde: Īpašuma pārņemšana pēc ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu