Kā labāk, dāvināt vai pārdot savu nekustamā īpašuma daļu.

Vēlos sava nekustamā īpašuma daļu atdot savai meitai. Kā ir labāk darīt, pārdot vai dāvināt? Kādas varētu būt izmaksas?

MANAGER    4 Pirkuma Pardevuma ligumu taisiet un ejiet pie notara pec nostiprinajuma luguma.
Vienozimigi taisiet pardevumu, ne davinajumu.

Ezjule    5 Var arī uztura līgumu ar meitu noslēgt. Tā nepildīšanas gadījumā to var atcelt, ja viena no līgumslēdzējām pusēm iesniedz prasību tiesā.

janisb    4 Pārdošanas gadījumā citiem daļu īpašniekiem būs pirmpirkuma tiesības, attiecīgi ja norādīsi zemu oficiālo cenu, var nākties par to ciparu pārdot citu daļu īpašniekiem...
Savukārt dāvinājumu var apstrīdēt.

MANAGER    2 To janisb, -tas ir ja tu uzreiz kopa visu ipasumu tirgo, tad ir pirpirkuma tiesibas a tu tirgo pa 1/2 un viss okdok

Ezjule    13 Diemžēl drūmā dzīves pieredze rāda, ka dažreiz tomēr cilvēkiem nevajag steigties ar sava īpašuma atdāvināšanu bērniem.

Marija_Anna    1 Un meitai liels jaukums no īpašuma daļas un kopīpašuma blaknēm?
Turpmāk visu saskaņot ar otru kopīpšnieku.
Varbūt citu risinājumu ?

janisb    2 =>Manager var jau būt, ka keksam(iem) valodas zināšanas pašvakas, bet frāze "pārdot savu nekustamā īpašuma daļu" nevis "sava" liek secināt, ka jautājums ir par domājamām daļām, attiecīgi ir spēkā civillikuma punkts:
1073. Ja kāds nekustama īpašuma kopīpašnieks atsavina savu daļu personai, kura nav kopīpašnieks, tad pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā, skaitot no pirkuma līguma noraksta saņemšanas, pieder pirmpirkuma tiesība (2060. p. 2. d. un 2062. p.), bet gadījumos, kad pirmpirkuma tiesību nav bijis iespējams izlietot atsavinātāja vainas dēļ - izpirkuma tiesība (1381. un turpm. p.).

Jurijs__57      A ko teica meita, kas viņai labāk : saņemt dāvanā, vai pirkt ?

alexia77  1   Dāvinājums vai mantojums, protams, jāmaksā valstij daļa no kadastra vērtības, bet, ja dzīvoklis tika iegādāts pa sertifikātiem? Vai nevar vienkārši mainīt īpašnieka statusu nevienam nemanksājot?

vidzemnieksss    1 Tikai un vienīgi pārdevuma līgums,dāvinājuma līgumam ir nulles vērtība,radinieki var apstrīdēt 100%

alexia77      Neviens radinieks netaisās apstrīdēt, tad?

Samila    3 Es slēgtu uztura līgumu un tam ir vairāki iemesli, tajā skaitā juridiski.

Pilskungs    2 alexia77> - apstrīdēt var visi iespējamie mantinieki, un tādi var arī nebūt radinieki. Bez tam, kā tu vari zināt, ka neapstrīdēs ? Neesi naiva. Lai gan apstrīdēt var arī pats dāvinātājs, es ieteiktu autoram savu daļu paturēt pie sevis. Viņa tevi spiež, vai ?

av2      Un ....cik ilgi taadus daavinaajumus var apstriideet?

Pilskungs      Jāskatās CL, bet domāju, ka ilgi.

Samila    1 Darījumu apstrīdēsanai Civillikums paredz 10 gadus, tāpat kā jebkuru citu prasību celšanai, izņemot komercdarījumus un citus likumā speciāli paredzētus gadījumus, kad prasības tiesībai noteikti īsāki termiņi.

Dāvinājumu visi apstrīdēt nevar, nevajag musināt tautu.

Nate    2 Es tiešām nesaprotu cilvēkus, kuri tā steidzas atkratīties no īpašumiem. Ja nu vienīgi sociālie spiež un citādi draud ar pabalstiem nepalīdzēt.
Man rados 2 gadījumi. 1. Apdāvinātais dēls pēkšņi 50 gados nomirst un vedekla pasaka, lai eksvīramāte vācas ārā no savas/ tagad jau vedeklas/ mājas. 2. Uzdāvināja mazmazbērniem/ kuri jau tāpat bija vienīgie iespējamie mantinieki, jo citu nav/, tie tagad neliekas ne zinis par 94 gadus veco, vājredzīgo omi. Pat nezvana un nepajautā, kā iet. Pie tam ome pati maksā visus komunālos.

Nate      Jā, dāvinājumu var tikai tad apstrīdēt, ja sit dāvinātāju, atstāj dzīvībai bīstamā situācijā un arī to esot tiesās ļoti grūti pierādīt. Ja tik ļoti gribas atdot, tad tikai un vienīgi uztura līgumu, kuru ,lai arī ne vienkārši, bet tomēr pārtraukt var. Un tas labi stimulē palīdzēt dāvinātājam.

neko    1 Dāvinājumu apstrīdēt var būt arī nevarēs, bet citi pretendenti dāvinātāja nāves gadījumā varēs prasīt izmaksāt viņu neatņemamo daļu. Kas pēc būtības tā pati dāvinājuma anulēšana vien ir, jo situācijā, kad runa ir par pirmās pakāpes radiniekiem, rezultāts ir identisks.

Kests      Ja dāvina vienam no laulātiem, tad šķiršanās gadījumā dāvinātā manta nedalās. Ja pirkuma pārdošanas līgums , tad dalās. Ja meita precējusies, to vajag ņemt vērā. Protams dāvinājumu var apstrīdēt tapēc jāskatās pēc situācijas ģimenē.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu