Nekustamā īpašuma tirdzniecība.

Varbūt ir kādi knifi kam jāpievērš nekustamā īpašuma pārdošanai bez starpniekiem.No kā jāuzmanās un kā izvairīties no tā.Ja ir kādam pieredze šai lietā uzklausītu.

janisb (2018-02-10 15:20)      vienmēr jāslēdz līgums, un jāatceras ka skaidras naudas darījumiem ir limits 7200 eur...

Nate (2018-02-10 15:26)    3 Jāuzmanās no tā,ka neskatoties uz to, ka it kā ir punkti, kuri it kā atbrīvo no NĪN maksāšanas, beigās, pēc pāris gadiem jums pienāks vēstule, ka tomēr jāmaksā 20% no pirkuma-pārdevuma līgumā minētās summa un vēl būs + 0,05% par katru nokavēto dienu.
Vislabāk personīgi griezties VID, lai viņi oficiāli, ar parakstu apliecina, ka % tāds un tāds, lai pēc tam neizdomā ko citu.

Nate (2018-02-10 15:27)    1 Atvainojos, ne NĪN, bet gan ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma.

Aukstums (2018-02-10 15:32)      20%-ienākuma nodoklis, ko mēs visi maksājam, kad gūstam ienākumus... pārdošana arī ienākums, ja vien nepierāda, ka pārdots par zemāku cenu, nekā iegādāts.

Sallija2 (2018-02-10 15:55)    4 Tak nē! Ja cilvēka pārdod savu vienīgo īpašumu, kurš ir bijis viņa īpašumā vismaz 5 gadus un vismaz vienu gadu bijusi tur deklarētā dzīvesvieta, tad nav nekādi 20% jāmaksā. Bet 2% ir jāmaksā nevis pārdevējam, bet pircējam rwģistrējot zemesgrāmatā īpašumu. Pārdevējam vienīgi nekustamā īpašuma nodoklis ir jāsamaksā par visu gadu, tādā ziņā rudenī izdevīgāk pārdot, jo tagad būs jānomaksā uz priekšu viss gads.
Vērtējumu tev tāpat vajadzēs, jo diez vai pircējs atnāks ar skaidru naudu. Bet ja pircējam vajag kredītu, tad vajadzēs arī vērtējumu, bet to lai viņš pats gādā, jo katrai bankai citi uzticamie un var sanākt 2x pārmaksāt. Paskaties pats salīdzinoši ss.lv cik līdzīgi īpašumi maksā un tad liec cenu. Cenu liec ar mazliet rezervīti, jo ikviens pircējs sirdsmieram kādu tūkstoti gribēs nokaulēt, tāpēc jau uzreiz pie vēlamās cenas uzmet rezervīti. Citreiz aiziet arī bez kaulēšanās :) Sagatavo zemesgrāmatu, inventarizācijas lietu un komunālo pakalpojumu rēkinu to visu pircējas gribēs redzēt.

Aukstums (2018-02-10 15:56)      par kādiem atvieglojumiem ir runa? Ja par NIN, tad deklarēšanos ņem vērā uz 01.01.2018, tagad jau par vēlu.Un NIN jau neietekmē tirgus vērtību un Jūsu vēlamo pārdošanas cenu. :D

Sallija2 (2018-02-10 15:59)    1 Kad tu to mantojumu saņēmi? Ja tikko noformēji uz sevi un uzreiz pārdod, tad gan var sanākt maksāt 20% kapitāla pieauguma nodokli! Un tev tas visai liels būs jo to nodokli ņem no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību un atskaita vēl ieguldījums, bet ja iegāde ir mantojums, tad var sanākt no visas summas 20% valstij maksāt. Ja tas ir dzīvoklis tad varbūt viņu izīrēt, pašam tur piedeklarēties un pagaidīt 5 gadus, jo īres cenas tagad ir labas, bet nu 5 gadi arī diezgan ilgs laiks.

Flints (2018-02-12 18:51)    1 Atļaušos godājamam topika autoram aizrādīt, ka šādas neklātienes konsultācijas, īpaši ar nekustamo īpašumu darījumiem saistītos jautājumos, ir diezgan riskanta un miglaina padarīšana. Galvenokārt jau tādēļ, ka kompetentie on-line konsultanti šeit nav padziļināti iepazinušies ar konkrētā nekustamā īpašuma dokumentiem, īpašuma sastāvu un reālo situāciju dabā, praktiski neko nezina par jautājuma uzdevēja kā galvotāja un laulātā (ja pareizi sapratu no paša vaicātāja pēdējā komentāra) pārējām saistībām. Iespējams, ka topika autors, kurš uzņēmies atbildēt par kādas trešās personas - parādnieka saistībām pret kreditoru, nemaz nedrīkst bez pēdējā piekrišanas atsavināt viņam piederošo nekustamo īpašumu, un tamlīdzīgā garā. Tāpēc silti iesaku sastumt kaudzītē visus papīrus, nepažēlot savu dārgo laiku un naudu un aizstaigāt uz konsultāciju pie šajā jomā praktizējoša profesionāļa. Jo skopais maksā divreiz... :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu