Nekustamā īpašuma pārdošana

Nekustamā īpašuma pārdošana - jautājumi un diskusijas

Kā labāk, dāvināt vai pārdot savu nekustamā īpašuma daļu. (24)
Vēlos sava nekustamā īpašuma daļu atdot savai meitai. Kā ir labāk darīt, pārdot vai dāvināt? Kādas varētu būt izmaksas?
Diemžēl drūmā dzīves pieredze rāda, ka dažreiz tomēr cilvēkiem nevajag steigties ar sava īpašuma atdāvināšanu bērniem. Var arī uztura līgumu ar meitu noslēgt. Tā nepildīšanas gadījumā to var atcelt, ja viena no līgumslēdzējām pusēm iesniedz prasību tiesā. Pirkuma Pardevuma ligumu taisiet un ejiet pie notara pec nostiprinajuma luguma.
Vienozimigi taisiet pardevumu, ne davinajumu.
Pārdošanas gadījumā citiem daļu īpašniekiem būs pirmpirkuma tiesības, attiecīgi ja norādīsi zemu oficiālo cenu, var nākties par to ciparu pārdot citu daļu īpašniekiem...
Savukārt dāvinājumu var apstrīdēt.
Es slēgtu uztura līgumu un tam ir vairāki iemesli, tajā skaitā juridiski. ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Kā labāk, dāvināt vai pārdot... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Ja pārdodu īpašumu kurš iegūts mantojumā 1997gadā ir jāmaksā nodoklis? (9)
Ja īpašumā no tēva esmu mantojusi māju 1997gadā..un tagad ja vēlos to pārdot ,vai man būs jāmaksā kkāds nodoklis..un nēesmu nekad tur bijusi deklarēta..Paldies...
Lētāk par kadastra vērtību pārdot nevar! No kadastriālās vērtības arī jāmaksā nodoklis!
Dārgāk pārdot vari, bet tad starpību labāk aploksnē!
Rakstiski uzdodi savu jautājumu VIDam Būs jāmaksā nodoklis,izņēmums ir ja gada laikā nopērc citu līdzvērtīgu īpašumu,tad nodoklis nebūs jāmaksā... Pietiekami sena vēsture,lai būtu vērts precizēt VIDā-klausi Jurijam. Nodokļi un nodevas ir jāmaksā - notāram kancelejas nodeva un amata atlīdzība, valsts nodeva reģistrējot ZG (to parasti maksā pircējs) un vēl nodoklis VID no pārdošanas ienākumiem.
Mantošanas gadam un deklarēšanai te nav nekādas nozīmes.
Kas tas vispār par jautājumu ? Nazis>- taisnība.
··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Ja pārdodu īpašumu kurš iegūts... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nodokļi pērkot un pārdodot dzīvokli? (5)
Labdien, pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām, sastādījām līgumu un parakstījām, dzīvoklis iegādāts 2008. gadā par 50.000 tūkstošiem ar hipotēku, hipotekārais kredīts vēl spēkā 7gadus, reāli es maksāju uz pārdevēja kontu 190 eiro 7 gadus...
Tā, kā Tu dari, muļķīģi. Nopirkt vari dzīvokli ar visu atlikušo kredītu, pārņemt no bankas uzreiz, ja vien dod banka kredītu Tev. Citādi maksāsi piem. 6 gadus, ja nu pārdevējam ķieģels uzkrīt uz galvas, rezultātā ne Tev nauda, ne dzīvoklis, neko pierādīsi.Un nodokli maksā pārdevējs, Tevi tas neskar! ... pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām ...
Kas tas par dīvainu pasākumu ? Vai nu tu viņu pērc, vai nepērc - kādas vēl izpirkšanas tiesības ?
Nodoklis būs jāmaksā 100 punkti. Manā gadījumā, kad viss liecināja, arī notārs teica, ka nebūs, beigās izrādījās, ka tomēr bija. Pēc gada pienāca no VID aicinājums samaksāt parādu, pie tam ar lieliem soda procentiem.
Notāra konsultācija nav dārga, labāk aizejiet un pakonsultējaties, ņemt līdzi visus papīrus.
Pirms ko paraksti konsultējies ar neatkarīgu juristu, izklausās pārāk labi, lai nebūtu "apjājiens" Sanāk, ka pārdevējs nodarbojas ar labdarību, pat dziļos laukos ilgi jāmeklē īpašums, ko pārdod zem kadastra vērtības. Kur nu vēl Rīgā vai lielajās pilsētās. IIN maksā no pieauguma un tāds šajā gadījumā pārdevējam nav...
Par pašu darījumu, maksāt viņa kredītu, tur ir riski..
··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Nodokļi pērkot un pārdodot... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma tirdzniecība. (15)
Varbūt ir kādi knifi kam jāpievērš nekustamā īpašuma pārdošanai bez starpniekiem.No kā jāuzmanās un kā izvairīties no tā.Ja ir kādam pieredze šai lietā uzklausītu.
Tak nē! Ja cilvēka pārdod savu vienīgo īpašumu, kurš ir bijis viņa īpašumā vismaz 5 gadus un vismaz vienu gadu bijusi tur deklarētā dzīvesvieta, tad nav nekādi 20% jāmaksā. Bet 2% ir jāmaksā nevis pārdevējam, bet pircējam rwģistrējot zemesgrāmatā īpašumu. Pārdevējam vienīgi nekustamā īpašuma nodoklis ir jāsamaksā par visu gadu, tādā ziņā rudenī izdevīgāk pārdot, jo tagad būs jānomaksā uz priekšu viss gads.
Vērtējumu tev tāpat vajadzēs, jo diez vai pircējs atnāks ar skaidru naudu. Bet ja pircējam vajag kredītu, tad vajadzēs arī vērtējumu, bet to lai viņš pats gādā, jo katrai bankai citi uzticamie un var sanākt 2x pārmaksāt. Paskaties pats salīdzinoši ss.lv cik līdzīgi īpašumi maksā un tad liec cenu. Cenu liec ar mazliet rezervīti, jo ikviens pircējs sirdsmieram kādu tūkstoti gribēs nokaulēt, tāpēc jau uzreiz pie vēlamās cenas uzmet rezervīti. Citreiz aiziet arī bez kaulēšanās :) Sagatavo zemesgrāmatu, inventarizācijas lietu un komunālo pakalpojumu rēkinu to visu pircējas gribēs redzēt.
Jāuzmanās no tā,ka neskatoties uz to, ka it kā ir punkti, kuri it kā atbrīvo no NĪN maksāšanas, beigās, pēc pāris gadiem jums pienāks vēstule, ka tomēr jāmaksā 20% no pirkuma-pārdevuma līgumā minētās summa un vēl būs + 0,05% par katru nokavēto dienu.
Vislabāk personīgi griezties VID, lai viņi oficiāli, ar parakstu apliecina, ka % tāds un tāds, lai pēc tam neizdomā ko citu.
Atvainojos, ne NĪN, bet gan ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma. Kad tu to mantojumu saņēmi? Ja tikko noformēji uz sevi un uzreiz pārdod, tad gan var sanākt maksāt 20% kapitāla pieauguma nodokli! Un tev tas visai liels būs jo to nodokli ņem no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību un atskaita vēl ieguldījums, bet ja iegāde ir mantojums, tad var sanākt no visas summas 20% valstij maksāt. Ja tas ir dzīvoklis tad varbūt viņu izīrēt, pašam tur piedeklarēties un pagaidīt 5 gadus, jo īres cenas tagad ir labas, bet nu 5 gadi arī diezgan ilgs laiks. Atļaušos godājamam topika autoram aizrādīt, ka šādas neklātienes konsultācijas, īpaši ar nekustamo īpašumu darījumiem saistītos jautājumos, ir diezgan riskanta un miglaina padarīšana. Galvenokārt jau tādēļ, ka kompetentie on-line konsultanti šeit nav padziļināti iepazinušies ar konkrētā nekustamā īpašuma dokumentiem, īpašuma sastāvu un reālo situāciju dabā, praktiski neko nezina par jautājuma uzdevēja kā galvotāja un laulātā (ja pareizi sapratu no paša vaicātāja pēdējā komentāra) pārējām saistībām. Iespējams, ka topika autors, kurš uzņēmies atbildēt par kādas trešās personas - parādnieka saistībām pret kreditoru, nemaz nedrīkst bez pēdējā piekrišanas atsavināt viņam piederošo nekustamo īpašumu, un tamlīdzīgā garā. Tāpēc silti iesaku sastumt kaudzītē visus papīrus, nepažēlot savu dārgo laiku un naudu un aizstaigāt uz konsultāciju pie šajā jomā praktizējoša profesionāļa. Jo skopais maksā divreiz... :) ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Nekustamā īpašuma tirdzniecība. lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli un saņemt naudu ar vismazākiem nodokļiem? (10)
Dāvinājums? Pārdošanas līgums? Ģenerālpilnvara? Un ja ar ģenerālpilnvaru pārdod, tad naudu tā vienkārši var pārskaitīt sev? Vai tomēr jāsaņem kā mantojums vai dāvinājums? Cilvēks NAV radinieks!
Pareizi te atzīmēja- vispirms jānomušī īpašnieks un jānovilto paraksts. Gribas kautrīgi pajautāt, a ko pats īpašnieks nepārdod? Jau tavo, polietilēna maisā iesaiņots, jeb pagaidām vēl dzīvs?
Protams ka pilnvaru noteikti vajag, ne obligāti ģenerāl, labāk speciāli šī dzīvokļa pārdošanai un tur gan jau ka var ierakstīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu. Bet nodoklis būs milzīgs.
Jeb to dzīvokli īpašnieks grib atdāvināt tev, bet lai visas darbības veic tu? Te vajag skaidrot situāciju konkrētāk.
Nu oficiāli tu vari saņemt tikai procentu par starpniecības pakalpojumu kā mākleris, ja noslēdzat tādu līgumu. Bet ja cilvēks ir dzīvs un grib pārdot savu īpašumu un naudu atdot tev, tad tam cilvēkam nodokļi nav jāmaksā, ja īpašums ir vienīgais un bijis viņa īpašumā 5 gadus un vismaz pusgadu tur bijusi deklarēta viņa dzīvesvieta. Tad iegūto naudu var atdot tev skaidrā naudā un tālāk tā jau ir tava problēma kā un vai vispār viņu legalizēt.
Taču ja gribi kļūt par īpašnieku tam cita cilvēka īpašumam un mērķis ir mazāk valstij maksāt, tad pirkuma pārdevuma līgums ar samazinātu cenu, jo dāvinājumu var apstrīdēt un tas nedod tādas priekšrocības kā pirkums. Kas attiecas uz mantošanu, tad tāda iespējama tikai ja esi pirmās pakāpes radinieks un tas cilvēks nomirst. Vai arī, ja viņam nav tuvāku radinieku. Bet pēc miršanas vēl gads jāgaida, kura laikā visādi radinieki var pieteikties.
nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības /Ellochka/

Nē, pašvaldībai VIENMĒR NAV pirmpirkuma tiesības, vēl jo vairāk NAV, ja tiek pārdots dzīvokļa īpašums.
Vistuvāk ar skaidrojumu par situāciju ir Lele.
Ja saņem ģenerālpilnvaru, tad pircējs naidu var ieskaitīt darījuma kontā un tu no tā konta viņu pēc tam vari izņemt skaidrā naudā un tālāk domāt kā legalizēt. Varbūt nosaukt kā parāda atgriešana, bet par nodokļiem šajā sakarā interesējies vidā. ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Majas pardosana (11)
Ipasumam ir 2 saimnieki,viss ir sadalits 2 vienadas dalas. Tagad viens saimnieks pardot savu ipasumu,bet uz musu zemes ir uzcelta vina garaza ,par kuru mes jau esam runajusi daudz,bet labuma nav,jo lai nojauktu to ,ir vajadziga diezgan...
Izklausās pēc lietošanas tiesību sadalījuma? ZG fiksēts? Lai bīda uz savu zemes daļu un pārdod!
Ķīseli esat sabrūvējuši-bez kārtīgas izpētes neviens skaidrībā netiks... parasti nemaz tik vienādas tās daļas nav...
Divi saimnieki, tas ir, kopīpašnieki? Katram pieder domājamās daļas?
Tas otrs īpašnieks piedāvāja visprms Tev pirkt savu daļu, pirms grasās pārdot svešiniekam?
Tev ir pirmpirkuma tiesība, zināji?
Ja ir viena garāža,tad jau Jums pieder 1/2 no tās? Piebraukšana pa koplietošanas zemi ?
Nojauciet pa abiem un miers... Manuprāt pēdējais brīdis,jo vēlāk būs piņķerīgāk...
Tas ir iedīglis nākamajām nesaskaņām!
Ja garāža nav ZG izliecies ka neko nezini un pēcāk savāc sev/nojauc.
Vai pagaidi kad pārdos, tad risināsi šo jautāju ar jauno saimnieku, var būt būs runīgāks.
Bez iepazīšanās ar dokumentiem var tikai paspriedelēt, kā būtu, ja būtu. Viens gan izskatās skaidrs, nav nekādas jūsu un mūsu zemes, ir tikai kopēja zeme, pat, ja ir lietošanas tiesību plāns un ierakstīts ZG. Īpaši, ja garāža uzcelta pirms zemes dalīšanas (ķīseli tiešām būsiet ievārījuši, ne reizi vien vien esmu tādiem īpašumiem sadales robežas ar piruetēm zīmējis). Ja garāžai nav dokumentu, tad formāli tās nemaz nav. ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Majas pardosana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma? (12)
Tetis miris. Kopa esam 3 berni . Es no teta pirmam attiecibam un 2 no otram. Tagad dzirdu ka maja ir pardota. bet ka var pardot, ja es neesmu atteikusies no savas dalas.
Ja jau pārdeva, tad pārdeva īpašnieki, kuriem uz rokas ir Zemesgrāmatas akts...
Saprotu, ka tēti ļoti mīlēji un rūpējies par viņu, ja nezini, ka viņš jau miris un atstājis mantojumu, kurš Tev jāpieņem, jāiet uz tiesu vai pie notāra un jānokārto sev.
Tagad pēc jauniem noteikumiem ir tā saucamie "neatraidāmie mantinieki", šajā gadījumā bērni. Nešķiro - no pirmās vai no piektās laulības. Ar dzimšanas apliecību ir jāiet pie notāra un šiis jautājums ir jāsāk risināt. Ekonomikas policija mantojuma lietas neizkata, kriminālpolicija tikai tad ja ir noticies kaut kas krimināls, bet visus strīdus izšķir tiesa Cik sen tēvs ir miris? Kādēļ nepiesakies uz mantojumu? sava daļa viņai radīsies, pēc mantojuma pieņemšanas pēc tiesas vai notāra....ja viņa nepieteicas, tad mantojumu sadala starp tiem, kuri pieteicās, jo bij sludinājums LV vēstnesī...
tagad viņa teoretiski var tiesāties ar pārdevējiem par it kā savu daļu, pierādīt kāpēc nepieteicās (ka nezināja, bij piesieta pie gultas, nevarēja aiziet uz tiesu, aizsietu muti, lai nesauktu palīdzību un aizsietām acīm un ausīm, lai neredz kam palūgt palīdzību) un labvēlīgā tiesas gadijumā saņemt lēmumu par savu daļu naudas no darijuma, ja pārdevēji to labvēlīgi samaksās...ja ne, tad atkal tiesa...ar piedziņu no ieņēmumiem....čakars līdz mūža galam
Nu nevar pārdot nekādi. Topika autori uzskata par loseni, ja šitādus batonus viņai sprauž. Vienkārši jāraksta identisks iesniegums kriminālpolicijai un ekonomikas policijai, un jākonsultējas sākumā ar viņiem. Tālāk šie jau pateiks, kas darāms. ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Kā var pārdot māju, ja... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nodoklis pārdodot nekustamo īpašumu (4)
Cik sapratu, ja es pardodu nekustamo ipasumu, ir jamaksa 15% nodoklis no starpibas kad nekustamo ipasumu pardod dargak neka nopirkts. Bet ja ipasums bus pardots letak neka nopirkts, cik bus jamaksa nodoklis. Ipasums pieder vairak neka...
Tad Tev VID piemaksās :) edding, būtu jau forši, varētu biznesu uzsākt :DDD Ja pārdots lētāk nekā nopirkts kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Edding labs humors, bet ja jautājuma uzdevējs pārdošanas cenu pazeminās nepamatoti, tāpat VID mierā neliks. Arī gads neko nenozīmē, jo, lai neapliktu jābūt vismaz 60 mēnešiem un 12 mēnešus deklarētam vai 60 mēnešus vienīgajam nekustamajam īpašumam (plus visādas nianses). ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Nodoklis pārdodot nekustamo... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas process rit ,lai zinu...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Ar mājas iegādi saistītie... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai un kādi nodokļi jāmaksā pārdodot mantotu zemi? (10)
Vai un kādi nodokļi jāmaksā man kā pārdevējam, ja zeme iegūta mantojumā no vecākiem?
Ja ir tāds saimniecisks kaimiņu Janka , apsver iespēju iznomāt to zemi viņam . Sastādi kārtīgu līgumu pie juristiem un lai pagaidām ir starpposms. Ļoti var gadīties tā , ka situācija mainās un pati meklēsi zemi . Jāpiekrīt Girts_5. Mantotas zemes pārdošana neizklausās tālredzīgi. uz kabatas lakatiņa var bites turēt,audzēt sliekas, zaru būdiņu uzcelt un vasarās lielus romānus sarakstīt! nepārdod mantojuma zemi. tev vēl 19g, ļoti žēl par zaudējumu. bet 19g neko nav jāpārdod. Atbildot uz jautājumu, jā, jāmaksā ienākuma nodoklis no peļņas - starpības starp iegādes un uzturēšanas izmaksām un pārdošanas cenu.

Ja nemaldos, mantotam ieguves izmaksas skaitās kadastrālā vērtība. Uzturēšanas izmaksas tikai tās, kas pierādāmas ar dokumentiem.
··· Nekustamā īpašuma pārdošana: Vai un kādi nodokļi jāmaksā... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu