Nekustamā īpašuma tirdzniecība

Nekustamā īpašuma tirdzniecība - jautājumi un diskusijas

Kā pareizi pārdot dzīvokli? (14)
Vēlos padot dzivokli droši un bez sarežğijumiem Ko nozīmē drošs darijums ko piedava man pircejs Un kā būt drošai ka saņemšu naudu pec darījuma?
Es laskovijmerzavec variantam ka´pircējs nepiekristu. Var kārtot ar darījuma kontu. Nostiprinājuma lūgumā jānorāda, ka iesniedzams ZG tikai kopā ar bankas apstiprinātu maksājuma uzdevumu par attiecīgo summu. Interesanti, kādas reālas garantijas dos mākleris, izņemot to ka savāks lielus procentus no darījuma, pat ja Tevi kāds uzmetīs. es te no personīgās pieredzes-mākleri ir dārgi un nereti arī nekompetenti, tā, kā vislabāk pašai ar savu galvu domāt...naudu var saņemt arī pirms darījuma, kā vienosieties...un ir taču līgums, vai nav? :) Es gan uzskatu, ka mākleri jāņem kad ir kāds sarežģīts variants vai kad nav kur likt naudu.
Pārdod dzīvokli ar notāra palīdzību. Tas nemaz nav dārgi. Toties notārs visu sakārtos tā, ka droši būs abām pusēm. Vislabāk, ja zināms notārs, ja nē, jebkuru, kurš ir zvērināts/ kaut šausmīgs nosaukums/.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kā pareizi pārdot dzīvokli? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma tirdzniecība. (15)
Varbūt ir kādi knifi kam jāpievērš nekustamā īpašuma pārdošanai bez starpniekiem.No kā jāuzmanās un kā izvairīties no tā.Ja ir kādam pieredze šai lietā uzklausītu.
Tak nē! Ja cilvēka pārdod savu vienīgo īpašumu, kurš ir bijis viņa īpašumā vismaz 5 gadus un vismaz vienu gadu bijusi tur deklarētā dzīvesvieta, tad nav nekādi 20% jāmaksā. Bet 2% ir jāmaksā nevis pārdevējam, bet pircējam rwģistrējot zemesgrāmatā īpašumu. Pārdevējam vienīgi nekustamā īpašuma nodoklis ir jāsamaksā par visu gadu, tādā ziņā rudenī izdevīgāk pārdot, jo tagad būs jānomaksā uz priekšu viss gads.
Vērtējumu tev tāpat vajadzēs, jo diez vai pircējs atnāks ar skaidru naudu. Bet ja pircējam vajag kredītu, tad vajadzēs arī vērtējumu, bet to lai viņš pats gādā, jo katrai bankai citi uzticamie un var sanākt 2x pārmaksāt. Paskaties pats salīdzinoši ss.lv cik līdzīgi īpašumi maksā un tad liec cenu. Cenu liec ar mazliet rezervīti, jo ikviens pircējs sirdsmieram kādu tūkstoti gribēs nokaulēt, tāpēc jau uzreiz pie vēlamās cenas uzmet rezervīti. Citreiz aiziet arī bez kaulēšanās :) Sagatavo zemesgrāmatu, inventarizācijas lietu un komunālo pakalpojumu rēkinu to visu pircējas gribēs redzēt.
Jāuzmanās no tā,ka neskatoties uz to, ka it kā ir punkti, kuri it kā atbrīvo no NĪN maksāšanas, beigās, pēc pāris gadiem jums pienāks vēstule, ka tomēr jāmaksā 20% no pirkuma-pārdevuma līgumā minētās summa un vēl būs + 0,05% par katru nokavēto dienu.
Vislabāk personīgi griezties VID, lai viņi oficiāli, ar parakstu apliecina, ka % tāds un tāds, lai pēc tam neizdomā ko citu.
Atvainojos, ne NĪN, bet gan ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma. Kad tu to mantojumu saņēmi? Ja tikko noformēji uz sevi un uzreiz pārdod, tad gan var sanākt maksāt 20% kapitāla pieauguma nodokli! Un tev tas visai liels būs jo to nodokli ņem no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību un atskaita vēl ieguldījums, bet ja iegāde ir mantojums, tad var sanākt no visas summas 20% valstij maksāt. Ja tas ir dzīvoklis tad varbūt viņu izīrēt, pašam tur piedeklarēties un pagaidīt 5 gadus, jo īres cenas tagad ir labas, bet nu 5 gadi arī diezgan ilgs laiks. Atļaušos godājamam topika autoram aizrādīt, ka šādas neklātienes konsultācijas, īpaši ar nekustamo īpašumu darījumiem saistītos jautājumos, ir diezgan riskanta un miglaina padarīšana. Galvenokārt jau tādēļ, ka kompetentie on-line konsultanti šeit nav padziļināti iepazinušies ar konkrētā nekustamā īpašuma dokumentiem, īpašuma sastāvu un reālo situāciju dabā, praktiski neko nezina par jautājuma uzdevēja kā galvotāja un laulātā (ja pareizi sapratu no paša vaicātāja pēdējā komentāra) pārējām saistībām. Iespējams, ka topika autors, kurš uzņēmies atbildēt par kādas trešās personas - parādnieka saistībām pret kreditoru, nemaz nedrīkst bez pēdējā piekrišanas atsavināt viņam piederošo nekustamo īpašumu, un tamlīdzīgā garā. Tāpēc silti iesaku sastumt kaudzītē visus papīrus, nepažēlot savu dārgo laiku un naudu un aizstaigāt uz konsultāciju pie šajā jomā praktizējoša profesionāļa. Jo skopais maksā divreiz... :) ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ēku pārdošana balstoties uz Zemesgrāmatā nenostiprinātu dāvinājuma līgumu (4)
Ir ZG nenostiprinats davinajuma ligums ekam,vai pamatojoties uz to var ekas pardot vai ka citatadi likumiski atbrivoties no tam?
Pārdot var tikai to, kas pieder Tev. Īpašnieks ir tas, kuram ir zemesgrāmata . Es taadu iipasumu savu muuzu nepirktu.tikai oficiaali no zemesgraamataa apstiprinaata iipasnieka. Kaadi shkjeershlji ir daavinajuma iesniegshanai ZG un iipashuma tiesiibu nostiprinaashaanai? Kur zeme? Vai tas NI vispaar ir bijis ierakstits (registreets) ZG? neviens tādu īpašumu nepirks bez ZG un vēl kas dāvinājums ir apstrīdams tiesas kārtībā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Ēku pārdošana balstoties uz ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai var pārdot īpašuma daļu, ja viens ir nokartojis zemes grāmatu bet pārējie neliekas ne zinis? (3)
Es vēlos iegādāties īpašumu,tajā ir māja kurai ir 3 īpašnieki.Viens īpašnieks ir nokārtojis zemesgrāmatu par visu māju,vīņs nomaksājis īpašuma nod. par savu daļu.pārējie īpašnieki neko nav darījuši,nav ...
Jā pārdodamās īpašuma daļas ZG ir noformēta un NĪN par gadu samaksāts, tad īpašumu var pārdot. Tikai pārējiem līdzīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo daļu. Viņiem jāpiedāvā pirkt īpašums uz tiem pašiem līguma noteikumiem un par to pašu cenu, ja tie atsakās, tad droši var reģisrtēt jaunais īpašnieks darījumu ZG. Atsavināt var tikai valsts ,vai ar tiesas lēmumu..
Rīkoties drīkst tikai ar SAVU dalītā īpašuma daļu ..Pārējiem dalītā īpašuma īpašniekiem ir pirmpirkuma tiesibas uz pārdodamo daļu...Ja viņiem netiek piedāvāts var apstrīdēt darījumu..
Bet ja īpašums sastāv no divām vienādām daļām?
Manā gadījumā bija tā, lielu īpašumu saņēmām uz pusēm, es tur reāli 4 gadus pošīju, uzpasēju, remontēju utt, utt... Mums bija runa, ka viņš savu daļu pārdos, arī bija norunāta summa, bet viss izmainījās, kad šis palika paralizēts. Tātad pēc Basteta teiktā ir jānoprot tā, tātad viņa aizbildnis var tirgot īpašumu vienpersoniski, piedāvājot man atpirkt? Viņš savam tēvam solīja nepārdod, ar man to pašu. Man tas īpašums ir dārgs iekšēji, un zinu cik smagi pirms 140-160 gadiem to nācies iegūt, un visu pārējo vēsturi. Bet visā jau ir doma tāda, čalis guļošs-tur nav variantu, nu o.k. māte pārdos kaut pusi, vai ar es atpērku, bet ziniet kas trakākais notiks, viņa savu dēlu aizsūtīs uz aprūpes namu, kur čalis vnk-viņa ir tāds cilvēks, kas māti par kapeikām notirgos. Bet dēls bija normāls, žēl viņa, tai mātei ar teicu, tak pieskati viņu;´´ai, tas kopija tēvam-nav vērts". Starp citu tēvs nosala un nomira aiz vientulības. Tā bija viņu daļa. Šai valstī laikam taisnību neatrast.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Vai var pārdot īpašuma ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Pirkšanas-pārdošanas līgums (9)
Vai obligāti pie notāra ir jāapstiprina nekustamā īpašuma pirkšanas-pārdošanas līgums vai arī pietiek ar pārdevēja un pircēja parakstiem?
Dzirdēju ka apstiprināt var bāreņtiesa, esot stipri lētāk neka pie notāra. Pirkšanas pārdošanas līgumu var neapstiprināt, bet nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai gan ir jāraksta pie notāra. Pirkuma līgumu var neapstiprināt, bet notāram jāuzraksta nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai. Privātām personām notārs nav vajadzīgs. Notiprinājuma lugumu var uztaisīt zemesgramatā. Ligumam parakstu apliecināšana ir diezgan nevajadziga. Ja kkas šķērsām, tad paraksti būs mazākā problēma Nostiprinājuma lūgumu arī nevajag pie notāra taisīt! Notāru bija jāiesaista tikai gadījumā, ja kādu pilnvaro! ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Pirkšanas-pārdošanas līgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ķīla uztura vērtībā pie pārdošanas (1)
Gribu pārdot nek. īpašumu kuram ir nostiprināta ķīla uztura vērtībā. Šis nek. īp. ir atdalīts no īpašuma uz kura ķīla ir savlaik nostiprināta. Uztura ņēmējam dzīves vietas adrese paliek nemainīga īpašumā uz kura ...
Pārdot var tikai sev piederošu nekustamu īpašumu, ja runa iet par klasisko Uztura līgumu, tad nekustamais īpašums visticamāk joprojām ir uztura saņēmēja īpašums un par Jūsu tas taps tikai pēc uztura saņēmēja nāves, tad arī ar to varēsiet darīt, ko vien sirds vēlas. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Ķīla uztura vērtībā pie ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Īpašuma pārdošana ar nenomaksātu nekustamā īpašuma nodokli (7)
no kura laika var pārreģistrēt uz citu īpašnieku īpašumu , ja nav nomaksāts nekustamā īpašuma nodoklis??? šodien paliku bez balss skaidrojot to klientam, ka tas nav iespējams. jeb es ko nezinu?
VID nav nekāda sakara ar nekustamā īp.nodokli, to administrē pašvaldību ieņēmumu pārvalde. Lai mainītu īpašnieku zemesgrāmatās nedrīkst būt ne.īp. Nodokļu parāda un nodoklim jābūt nomaksātam par visu kalendāro gadu. nu lai tas cilvēks aiziet un pamēģina piereģistrēt, tad redzēs, kam taisnība Pāris gadus atpakaļ nevarēja. Varbūt kas mainījies... Ar tiesas lēmumu atņemtais īpašums, kuram ir nenomaksāts īpašuma nodoklis, jaunajam īpašniekam tiek bez parādiem, bet vecajam tas ir jānomaksā! Lai nomaksātu parādus ir domāta pirmā iemaksa....:) Nebūs pašbvaldības atteikuma no pirmpirkuma tiesībām. Un darījuma arī! :) ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Īpašuma pārdošana ar ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Vai es varu pardod dzīvokli ar UK pasi? (3)
Nopirku dzivokli 10 gadus atpakal kad man bija LV pase. Biju Latvija tikai ciemos. Tagad man ir UK pase un velos pardod to dzivokli. Vai var but problemas ar zemes gramatu, vai ko citu?
Ja šī UK pase :) ir starptautiski atzīts personu apliecinošs dokuments , un arī latvijā tiek atzīts :) , un ja nav mainīts uzvārds, vārds , TAD Jā , vari pārdot. Bet ja UK pasē atšķiras uzvārda rakstība no latviskā uzvārda rakstības...tad var rasties sarežģījumi, jo zemes grāmatā būs viens uzvārds un dokumentā cits. Ir pieredzēti gadījumi. Vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus taču nemainīji? UK papildu LV vai tikai tāda (atņēma vai pati oficiāli atteicies no LV pilsonības)? Ja nekas ar LV nav ticis šo gadu gaitā darīts, tad formāli pase ir tikai papīrītis (jāiet jāizņem), jo visi dati (personas kods u.c.) joprojām spēkā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Vai es varu pardod dzīvokli ar ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā pārdot ieķīlātu īpašumu? (1)
Vēlos pārdot ipasumu, bet ir ieķīlāts, kā man rīkoties?
Lai pārdotu ieķīlātu īpašumu, ir jāsaņem kreditora - ķīlas ņēmēja rakstiska priekrišana. Bez šādas piekrišanas Zemegrāmatu nodaļā īpašuma tiesību reģistrācija uz jaunā īpašuma ieguvēja vārda nebūs iespējama. Kopā ar ķīlas tiesību zemesgrāmatā tiek ierakstīts īpašuma atsavināšanas aizliegums. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kā pārdot ieķīlātu ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Pirkšanas pārdošanas līguma punktu analīze (6)
Jautājums skan šādi, es pārdevu daļu no sava nekustamā īpašuma, ir pagājuši četri gadi, bet jaunais īpašnieks nav neko darījis, lai tiktu noformēti dokumenti. Visur, kur man ir vajadzīgi paraksti, vienmēr jājautā tai ...
...neredzot līgumu nevar neko precīzi ieteikt... Dod ziņu pircējam, lai sakārto dokumentus citādi netīšām vari pārdod to nek.īpašumu vēlreiz (parasti tas nostrādā) neredzot līguma tekstu, padomu dot nevar Hmm, kamēr nav jaunā līdzīpašnieka iegrāmatots ZG, tas joprojām ir tikai Tavs īpašums, īpaši attiecībās ar valsti (nodokļi utt.). Attiecīgi pircējs vēl nav legāls līdzīpašnieks un kāpēc Tev vajadzīgi viņa paraksti, no te izklāstītā nav saprotams.

Ja tie 6 ha nav tikuši legāli nodalīti no kopīpašuma (vairāki iespējamie varianti), stāsts joprojām ir par visu īpašumu.
Saskaņā ar Civillikuma 994.pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Tāpat minētais pants noteic, ka līdz ierakstīšanai zemesgrāmatā nekustamā īpašuma ieguvējam pret trešajām personām nav nekādu tiesību – viņš nevar izlietot nevienu no priekšrocībām, kas saistītas ar īpašumu, un viņam jāatzīst par spēkā esošu visu uz šo nekustamo īpašumu attiecošās tās personas darbību, kura zemesgrāmatā ierakstīta kā nekustamā īpašuma īpašnieks.

Par īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā jāvienojas civiltieiskā kārtībā. Tomēr ir gadījumi, kad pircējs vieglprātīgi vai ļaunprātīgi, vai kādu citu motīvu vadīts neieraksta īpašumu zemesgrāmatā. Juristi par šo problēmu diskutē, atzīstot, ka pārdevējs nevar piespiedu kārtā aizvest pircēju uz zemesgrāmatu. Viens no ieteikumiem ir nosūtīt pircējam ierakstītā vēstulē lūgumu aiziet uz zemesgrāmatu un koroborēt (nostiprināt) īpašuma tiesības saskaņā ar noslēgto pirkuma līgumu.

2014.gada 1. jūlijā stājās spēkā Ministru kabineta 2009.gada 27.oktobra noteikumu Nr.1250 "Noteikumu par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā" 16.1punkts, kurš nosaka paaugstinātu maksājumu par novēlotu īpašuma tiesību reģistrāciju zemesgrāmatā. Proti, valsts nodevu par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā tagad nosaka, piemērojot koeficientu 1,5, ja no dienas, kad parakstīts dokuments, kas apliecina nostiprināmās tiesības, vai tādas atzīmes dzēšanas, kas kavē labprātīgu tiesību nostiprinājumu, pagājuši vairāk nekā seši mēneši.

Personas pienākums savlaicīgi nostiprināt īpašuma tiesības zemesgrāmatā izriet no:
1) Civillikuma 1.panta, kas noteic, ka tiesības izlietojamas un pienākumi pildāmi pēc labas ticības;
2) Civillikuma 993.panta otrās daļas, kas noteic, ka zemesgrāmatās jāieraksta ne vien katrs nekustama īpašuma atsavinājums, bet arī vispār katra tā īpašnieka maiņa;
3) Civillikuma 1477.panta pirmās daļas, ka
3) Civillikuma 1477.panta pirmās daļas, kas noteic, ka korroborācija nepieciešama tajos gadījumos, kad ar darījumu iegūst lietu tiesības uz nekustamo īpašumu.

Apstāklis, ka likumdevējs nav noteicis termiņu, kādā personai nostiprināmas tiesības zemesgrāmatā, nenozīmē pretējo, bet liecina par to, ka minētās darbības veicamas pēc iespējas ātrāk vai tiklīdz tas iespējams. Savlaicīga īpašuma tiesību nenostiprināšana zemesgrāmatā nav personai ar likumu piešķirto tiesību neizmantošana, bet gan vērtējama kā izvairīšanās no ar likumu uzlikta pienākuma izpildīšanas un valsts budžetam piekritīgo maksājumu savlaicīgas apmaksāšanas. Vienlaikus tiks nodrošināta zemesgrāmatas ieraksta un publiskās ticamības principa ievērošana.

Kā secīgi rīkoties, jākonsultējas ar juristiem, jo katrā situācijā ir atšķirīgi apstākļi (piemēram, par nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem u.c.)
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Pirkšanas pārdošanas līguma ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu