Nekustamā īpašuma tirdzniecība

nekustamā īpašuma tirdzniecība foto attēls

Nekustamā īpašuma tirdzniecība - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa iegade ar zemes domājamam daļām. (4)
īpašniekam ir īpasumā dzīvoklis daudzdzīvokļu majā ar zemes domajamām daļām, vai pastāv tada iespēja, ka īpašnieks pārdod tikai dzīvokli, bet zemes domājamās daļas patur savā īpašumā, pieprasot nomas maksu jaunajam īpašniekam. Un vai...
Viss ipasums ir kopa,un atseviski pardot dzivokli no zemes nevar.Vismaz kad pati pirku ,zemesgramata nemaz atseviski nevareja neko nostiprinat. Situācijas mēdz būt dažādas. Ja zemesgrāmatā ir ierakstīts dzīvoklis kopā ar dom. daļu no daudzdzīvokļu mājas un zemes gabala, tad atsevišķi zemi pārdot/nodalīt nevar un nostiprinājuma lūgumā jāraksta uzreiz visi zemesgrāmtā minētie dati.
Reti, bet ir bijuši precidenti, kad uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas. Par zemes statusu var interesēties privatizācijas aģentūrā. Ja uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas, tad visvienkāršāk pirkuma līgumā minēt abus īpašumus kopā, taču nostiprinājuma lūgumi būs divi, līdz ar to palielināsies pircēja notariālie izdevumi.
Dzīvoklis tak nepaliks,starp zemi un debesīm:)....domāju,ka noteikti kopā ar zemi! Kad pirku īpašumu laukos,zeme ir ierēķinata arī zem mājas un nodoklis jāmaksā. Vispār jau ar tādām tiesībām ir liela daļa daudzzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki. Dzīvoklis pieder īpašniekam, domājamā daļa no zemes ir Rīgas domes īpašumā, par kuru ir nomas līgums uz 99 gadiem.
Un kāpēc lai ar privātas zemes īpašnieku būtu citādi ?
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa iegade ar zemes... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pārdodu 1-istabas dzīv.un vietā pērku 3-istabu dzīv. (5)
Man ir privatizēts vienistabas dzīvoklis,gribu to pārdot un vietā nopirkt lielāku 3istabu dzīv. 1-istabu dzīv ir pierakstīti divi mani pilngadīgie bērni un viens nepilngadīgs mazbērns. Ir gan pircējs kā arī ir zināms ko...
1.Uz kā vārda privatizēts, Zemesgrāmatā ierakstīt, tiem arī tiesības pārdot ar pārējo piekrišanu. Pieraksta nav, ir tikai deklarēšanās un tā nedod tiesības uz dzīvokli.
2.Pērc ar notāra palīdzību, par naudas atdošanu noteikti jārunā ar pārdevēju, ja viņš piekrīt uz nomaksu. Ja nē, tad kredītus LV pakaļ met.
Nupat jau vairs nemet tos kredītus.Bet summa nav pārāk liela.Par tēmu- kwintai taisnība. var savākt tos daudzos kredītus, viva, SMS un kādi vēl tur ir, kurus visu laiku reklamē pa TV, rādio, sūta uz e-pastiem biezā slānī. kredītus gan neviens pakaļ nemet! Tos divsimtsēriku naudas pirkumus nevar par kredītiem uzskatīt!
Bankas ar mieru kreditēt tikai likvīdus nekustamos īpašumus.
Tieši mans šīsvasaras gadijums - pārdot var īpašnieks, vai arī pilnvarotā persona. Ja nav visa vajadzīgā nauda, starpību notārs ieraksta pirkšanas - pārdošanas līgumā, un arī termiņu, kurā nauda jāsamaksā. Kamēr neuzrādīsi čekus par samaksāto naudu, nevarēsi izņemt zemesgrāmatu.. Bet ja naudu nesamaksāsi noteiktajā laikā, vari zaudēt visu iemaksāto un dzīvoklis paliks bijušajam īpašniekam.. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Pārdodu 1-istabas dzīv.un vietā... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nopirkt dzīvokli izsolē. (14)
Vai kādam ar šo ir pieredze? Varbūt varat ieteikt kādu zinošu cilvēku. Visvairāk baida tas, ka var nopirkt ar īrniekiem un ka ir nezināms vai komunālie parādi nav tūkstošos mērāmi. Vai tiešām ir tā, ka man izsolē nopērkot dzīvokli ir...
Saka gan info , man visur pateica kas ir kas . Teicu ka vēlos pirkt, vēlos noskaidrot vai nav parādu , pastāstija ... Par komunālajiem parādiem vajadzētu varēt noskaidrot (iesaku obligāti to izdarīt pirms ieguldi naudu) pie apsaimniekotāja, latvenergo, gāzē un t.t. Pašvaldībā noskaidro, kas ir deklarējies dzīvoklī, un pirms darījuma veikšanas, pieprasi īpašniekam notariālu apstiprinājumu, ka dzīvoklis nav ar apgrūtinājumiem, tai skaitā īrniekiem, vai nomniekiem. Prasi tiesu izpildītājam info, ja saka, ka viņam nav, prasi, kur var noskaidrot. Principā par citu parādien neesi atbildīgs, tiesa LG mēdza cilvēkus piespiest samaksāt svešus parādus, bet šķiet ka šo praksi viņiem aizliedza turpināt. Par īrniekiem laikam ir smagāks stāsts. Kur mūsu gudrie juristi palikuši. Gan jau likumā ir kas teikts. Bet no otras puses, es izsolē nepirktu, tas noteikti kādam atņemts, nolādēts, nebūs tur laimes. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nopirkt dzīvokli izsolē. lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Nekustamo īpašumu izsoles (13)
Sveiki! Vai kāds var ieteikt www, kur uzzināt par nekustāmos īpašumiem, kas tiek izsolīti? Vēlams bezmaksas.
http://www.reverta.lv/lv/lzti-module/
u.c.
www.lzti.lv www.solis.lv - nav gan bezmaksas, bet daudz plašākas izsoļu sludinājumu meklēšanas iespējas. Aizmirsti....leeti nedabuusi ... Interesanti - kaa taas izsoles notiek? Pieriigas objektiem daudz gribeetaaju? Tur tai lzti.lv dazhs labs dikti vilinoshs sludinaajums - no tirgus cenas kaa minimums 2x mazaak! ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamo īpašumu izsoles lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzīvokļa dīvaina pārdošana jeb afēra no notāra puses (31)
Ar kaimiņieni bijām mutiski vienojušās par viņas dzīvokļa pirkšanu pa daļām. Summa bija ļoti patīkama (nedaudz lētāk, jo bez starpniekiem) un es jau sen ar viņu biju runājusi par viņas dzīvokli, jo gribēju plašāku sev un šoruden viņa...
neaizmirsti, ka notārs zin, ka Tu vāc naudiņu, visticamāk glabā zeķē. Nedo dies, ka notāram vēl ir cita veida sakari.

a par ko brīnies, par savu lažu?
No atstāsta jau nesaprast, kā īsti ir. Tu pasniedz notāru kā afēristu. Varbūt, bet nav teikts.
Ja no notāra puses skatītos, tad kas sanāk? Kaut kāda mistiska kaimiņiene grib no veca cilvēka nopirkt dzīvokli, bet naudas nav, tiek meklēts risinājums ar maksāšanu pa daļām kaut kādā laika posmā. Tas pats par sevi ir riskanti. Iespējams, viņa ieteica tantei drošāko kā var pārdot un tikt pie naudas.
Es drusku nesaprotu, ko jūs gājāt pie dažādiem notāriem, ja jau abas bijāt tik ļoti ieinteresētas šajā darījumā.
Tas, ko parakstīja, visticamāk, bija rokasnaudas līgums.
Ko tad notārs - viņš tikai apstiprina, ka viss noticis viņa klātbūtnē. Ko un kā, ar kādiem nosacījumiem un par ko parakstāties - uz parakstītāja sirdsapziņas. Otra puse arī var ņemt talkā savu juristu lai tas analizē parakstīšanai piedāvātos dokumentus. Šādi darījumi ir liels notikums katra cilvēka dzīvē un parakstu var uzlikt tikai tad, kad ir skaidrs katrs vārds parakstāmajā. Nepārspīlējiet notāra nozīmi. Viņa darba laiku apmaksājat Jūs. Es ar vēlējos pirkt uz nomaksu.Samaksājot pa daļām.Bet laikam palasot šo rakstu nav vairs luste to darīt ... Ir tāda lieta kā pirmpirkuma tiesības, ja īpašumi robežojas, tad kaimiņš var īpašumu pārtvert, pie tam par summu, kas oficiāli ierakstīta līgumā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa dīvaina pārdošana jeb... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma domājamo daļu pārdošana bez otra īpašnieka piekrišanas (22)
Vai var pārdot (un nokārtot pirkšanas-pārdošanas līgumu, ierakstīšanu zemesgrāmatā utt.) nekustamā īpašuma 1/2 domājamo daļu bez otrās 1/2 domājamās daļas īpašnieka piekrišanas?
Pārdodot domājamās daļas, kopīpašniekam ir jāpiedāvā pirmpirkuma tiesības. Ja pirmpirkuma tiesības netiek piedāvātas, tad kopīpašnieks var izmantot izpirkuma tiesības viena gada laikā no darījuma noslēgšanas. Likums gan arī paredz gadījumus, kad pirmpirkuma tiesības nav jāpiedāvā. Tā, piemēram, ja īpašuma dom.daļas tiek atsavinātas tās atdāvinot, tad pirmpirkuma tiesības nav jāpiedāvā. Skaidrīt- 1/2 domājamā daļa no īpašuma ir kopīpašums, no tā arī norādītie CL panti.... Var, bet jārēķinās, ka otras domājamās daļas īpašnieks var izmantot izpirkuma tiesības un iegādāties Tavu domājamo daļu par to cenu, ko būsi ierakstījusi pārdošanas līgumā. Ja gribi no tā izvairīties - Tev ir jāpiedāvā izmantot pirmpirkuma tiesības un jāiegūst rakstisks apstiprinājums, ka otrs īpašnieks no tām atsakās, kā jau te augstāk komentēja ... cik zinu, tad otrās domājamās daļas īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības šai gadījumā Diemžēl nevar. Palasi- LR Civillikums 1068.pants ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamā īpašuma domājamo daļu... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Jūsu pieredze izsolēs. (19)
Piedaloties izsolē jāiemaksā 10% no sākumcenas. Cik no šīs summas zaudē, ja pārsola cits? Vai kopīpašuma domājamajām daļām /zemei/ ir daudz pircēju, vai tas, ka tikai domājamā daļa nesamazina cenu? Kādi vēl zemūdens akmeņi iespējami...
Katrai izsolei tak ir noteikumi, kurus var saņemt pie organizētāja.
Ja tie 10% ir drošības nauda, tad parasti jau tu viņus dabū atpakaļ vai nu kā iemaksu pirkumā vai uz konta, bet tas ir pie nosacījuma ka pats esi ieradies uz izsoli, ja ne tad var arī nedabūt - lasi noteikumus!
No 10% nezaudee neko, ja cits paarsola. Tie tiek atgriezti meenesha laikaa peec izsoles. 10% ir vajadziigi, lai atsijaatu nenopietnos daliibniekus, kaa arii tie 10% kalpo kaa nodroshinaajums, ka uzvareetaajs samaksaas arii atlikusho summu. Ja uzvareetaajs meenesha laikaa nosoliito summu nesamaksaa, vinjsh shos 10% zaudee.
Pirceeju ir tik, cik to ir katraa konkreetajaa izsolee, neviens tev nepateiks, daudz vai maz, atkariigs no iipashuma.
Zemuudens akmenji itkaa jau nekaadi, tikai ka dziivokljus nav iespeejams apskatiit pirms izsoleem. Taa sakot, ja soli, tad ceri uz to labaako.. ka nebuus izdemoleets, vai ka nebuus kaads ar iires liigumu uz 99 gadiem pa 20 Ls meenesii.
Lai nerastos shaadi mulkjiigi jautaajumi kaa pirmais, iesaku izlasiit likumu "par izsoleem"(kas noteikti nav dariits :D ). Tur viss ir skaidri izskaidrots. Kaa arii vienmeer iesaku iepaziities ar izsoles noteikumiem.
Atguusi, jo vinjiem nav nekaadu tiesiibu kko patureet. Tas ir ierakstiits likumaa. Un tas darbojas, zinu peec savas pieredzes.
Un visu var tieshaam atrast internetaa. likumi.lv un uz priekshu. Par pashiem izsolaamajiem iipashumiem gan jau ka kko noklusee, vnk atrunaajoties, ka nav par to infas un viss. Piemeeram, Tev reti kad varees pateikt, vai dziivoklii kaads dziivo, vai nee. Pasham jaabrauc, jaaiet ciemos, jaaskataas vai vakaraa deg gaisma, jaavaac zinjas no kaiminjiem. Taa ka ja ljoti paveicas, tad kjeepa var buut maza. Ja nee, tad tiesaashanaas ar dziivoklii esoshajiem iirniekiem. Visvienkaarshaak ir pirkt zemi, mezju.. aizbrauc, apskaties, noveertee un izlem, pirksi vai nee..
Ja parsola cits, naudu dabu atpakal. ja tu esi otrais pec solijuma un pirmais atsakas, tad tev japerk, ja tu negribi, tad zaude 10 procentus. zemudens akmeni var but, ja viss ir ieprieks sarunats un tie, kas nesola, atlauj uzvaretajam nopirkt leti un parejo ieguvumu sadala sava starpa. man vnk mamma bija izsole un vinai piedraudeja, ka ja vina solisot, tad ar vinu izrekinasoties vai kaut ka ta...zinu gadijumu, kad cilveks nopirka dzivokli, kur majas parvaldniece visu noteica un, ja vinai nemaksaja, atsledza elektribu utml visadi santazeja.. jaaiziet pasam un viss jaizpeta, japaruna ar kaiminiem, ieprieksejo saimnieku, ja iespejams, setnieku utt Kopīpašums ir ļaunums. Tāpēc, pirms piedalīties šādā spēlē, skaidri jāapzinās lietu stāvoklis un kas pašam no tā visa vajadzīgs. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Jūsu pieredze izsolēs. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde izsolē (21)
Vajadzīgs lēts dzīvoklis. Varbūt mēģināt nopirkt izsolē- iespēja vai liels risks?
visbiezjaakie zemuudens akmenji ir iepriekshejie ipasnieki, kas negrib izvaakties.. viedoklis- iesaku! (domaa ko gribi) :) braucām-skatījām mājas-arī tādas,kas izsolē--tās bija jau tukšas-labā stāvoklī,citas-puceltas,-bet -ok-atslēgas pie kāda cilvēka,iekša tikām.
Tad jau -jāskatās-tie ,kas jau tukši-tā laikam,jo kādu mest ārā-tieāties -ohh-tā nu laikam ir epopeja ar TV ,ja mazi 10bērni,veci radinieki utt!
Daudz ir atkarīgs no situācijas, kādēļ dzīvoklis ir "nonācis" izsolē, tālāk jau - dzīvokļa sākumcena, tehniskais un juridiskais stāvoklis, atrašanās vieta. Bet cerēt nopirkt lēti... kas nu kuram lēti - ar +10 tk no sākumcenas jārēķinās. Divi kolēģi ir pirkuši. Vienam viss OK. Otra tiesājās vēl gadu, lai dabūtu ārā iepriekšējos iedzīvotājus. Process sadārdzinājās ļoti... ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa iegāde izsolē lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Nekustamo īpašumu tirdzniecības portāli Krievijā (1)
Vai ir kādam informācija, kas ir populārākie interneta portāli Krievijā, kur tiek ievietoti nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas sludinājumi? Līdzīgi kā Latvijā - ss.lv.
Kadastrālā īpašuma vērtība (4)
Kur internetā var noskaidrot aptuveno kadastrālo vērtību nekustumajam īpašumam (šajā gādījumā māja Dubultos ~1600 m2) par 2000. gadu?
www.kadastrs.lv par 2000.gadu var noskaidrot tikai un vienīgi Valsts zemes dienestā. tas prasa speciālu aprēķinu un tāpēc to dara pa naudu, toties būs pilnīgi precīzi.. Valsts zemes dienestā. Internetā un ar salīdzināšanu būs ļoti nekonkrēti. Konkrētai mājai "aptuvenā" varētu būt arī nekustamā īpašuma nodokļa rēķinā, ja tik vecs ir saglabājies. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kadastrālā īpašuma vērtība lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu