Nekustamā īpašuma tirdzniecība

nekustamā īpašuma tirdzniecība foto attēls

Nekustamā īpašuma tirdzniecība - jautājumi un diskusijas

Nopirkt dzīvokli izsolē. (14)
Vai kādam ar šo ir pieredze? Varbūt varat ieteikt kādu zinošu cilvēku. Visvairāk baida tas, ka var nopirkt ar īrniekiem un ka ir nezināms vai komunālie parādi nav tūkstošos mērāmi. Vai tiešām ir tā, ka man izsolē nopērkot dzīvokli ir...
Saka gan info , man visur pateica kas ir kas . Teicu ka vēlos pirkt, vēlos noskaidrot vai nav parādu , pastāstija ... Par komunālajiem parādiem vajadzētu varēt noskaidrot (iesaku obligāti to izdarīt pirms ieguldi naudu) pie apsaimniekotāja, latvenergo, gāzē un t.t. Pašvaldībā noskaidro, kas ir deklarējies dzīvoklī, un pirms darījuma veikšanas, pieprasi īpašniekam notariālu apstiprinājumu, ka dzīvoklis nav ar apgrūtinājumiem, tai skaitā īrniekiem, vai nomniekiem. Prasi tiesu izpildītājam info, ja saka, ka viņam nav, prasi, kur var noskaidrot. Principā par citu parādien neesi atbildīgs, tiesa LG mēdza cilvēkus piespiest samaksāt svešus parādus, bet šķiet ka šo praksi viņiem aizliedza turpināt. Par īrniekiem laikam ir smagāks stāsts. Kur mūsu gudrie juristi palikuši. Gan jau likumā ir kas teikts. Bet no otras puses, es izsolē nepirktu, tas noteikti kādam atņemts, nolādēts, nebūs tur laimes. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nopirkt dzīvokli izsolē. lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Nekustamo īpašumu izsoles (13)
Sveiki! Vai kāds var ieteikt www, kur uzzināt par nekustāmos īpašumiem, kas tiek izsolīti? Vēlams bezmaksas.
http://www.reverta.lv/lv/lzti-module/
u.c.
www.lzti.lv www.solis.lv - nav gan bezmaksas, bet daudz plašākas izsoļu sludinājumu meklēšanas iespējas. Aizmirsti....leeti nedabuusi ... Interesanti - kaa taas izsoles notiek? Pieriigas objektiem daudz gribeetaaju? Tur tai lzti.lv dazhs labs dikti vilinoshs sludinaajums - no tirgus cenas kaa minimums 2x mazaak! ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamo īpašumu izsoles lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzīvokļa dīvaina pārdošana jeb afēra no notāra puses (31)
Ar kaimiņieni bijām mutiski vienojušās par viņas dzīvokļa pirkšanu pa daļām. Summa bija ļoti patīkama (nedaudz lētāk, jo bez starpniekiem) un es jau sen ar viņu biju runājusi par viņas dzīvokli, jo gribēju plašāku sev un šoruden viņa...
No atstāsta jau nesaprast, kā īsti ir. Tu pasniedz notāru kā afēristu. Varbūt, bet nav teikts.
Ja no notāra puses skatītos, tad kas sanāk? Kaut kāda mistiska kaimiņiene grib no veca cilvēka nopirkt dzīvokli, bet naudas nav, tiek meklēts risinājums ar maksāšanu pa daļām kaut kādā laika posmā. Tas pats par sevi ir riskanti. Iespējams, viņa ieteica tantei drošāko kā var pārdot un tikt pie naudas.
Es drusku nesaprotu, ko jūs gājāt pie dažādiem notāriem, ja jau abas bijāt tik ļoti ieinteresētas šajā darījumā.
Tas, ko parakstīja, visticamāk, bija rokasnaudas līgums.
Ko tad notārs - viņš tikai apstiprina, ka viss noticis viņa klātbūtnē. Ko un kā, ar kādiem nosacījumiem un par ko parakstāties - uz parakstītāja sirdsapziņas. Otra puse arī var ņemt talkā savu juristu lai tas analizē parakstīšanai piedāvātos dokumentus. Šādi darījumi ir liels notikums katra cilvēka dzīvē un parakstu var uzlikt tikai tad, kad ir skaidrs katrs vārds parakstāmajā. Nepārspīlējiet notāra nozīmi. Viņa darba laiku apmaksājat Jūs. neaizmirsti, ka notārs zin, ka Tu vāc naudiņu, visticamāk glabā zeķē. Nedo dies, ka notāram vēl ir cita veida sakari.

a par ko brīnies, par savu lažu?
Es ar vēlējos pirkt uz nomaksu.Samaksājot pa daļām.Bet laikam palasot šo rakstu nav vairs luste to darīt ... Ir tāda lieta kā pirmpirkuma tiesības, ja īpašumi robežojas, tad kaimiņš var īpašumu pārtvert, pie tam par summu, kas oficiāli ierakstīta līgumā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa dīvaina pārdošana jeb... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma domājamo daļu pārdošana bez otra īpašnieka piekrišanas (22)
Vai var pārdot (un nokārtot pirkšanas-pārdošanas līgumu, ierakstīšanu zemesgrāmatā utt.) nekustamā īpašuma 1/2 domājamo daļu bez otrās 1/2 domājamās daļas īpašnieka piekrišanas?
Skaidrīt- 1/2 domājamā daļa no īpašuma ir kopīpašums, no tā arī norādītie CL panti.... Diemžēl nevar. Palasi- LR Civillikums 1068.pants tikai domājamās daļas nevar pārdot, jo tas ir nedalāms īpašums.Piemēram, ja tev ir dzīvoklis un Tu vēlies pārdot savu kāpņu telpas daļu, tad tas nav iespējams. Pārdodot domājamās daļas, kopīpašniekam ir jāpiedāvā pirmpirkuma tiesības. Ja pirmpirkuma tiesības netiek piedāvātas, tad kopīpašnieks var izmantot izpirkuma tiesības viena gada laikā no darījuma noslēgšanas. Likums gan arī paredz gadījumus, kad pirmpirkuma tiesības nav jāpiedāvā. Tā, piemēram, ja īpašuma dom.daļas tiek atsavinātas tās atdāvinot, tad pirmpirkuma tiesības nav jāpiedāvā. nezinu kāds īpašums jautātājam pieder, bet par šo tēmu jautātājs var palasīt CL 1067 pantu, bet kas attiecas uz dzīvokli, tad skaidra atbilde būs jaunajā " Dzīvokļu īpašuma likumā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamā īpašuma domājamo daļu... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Jūsu pieredze izsolēs. (19)
Piedaloties izsolē jāiemaksā 10% no sākumcenas. Cik no šīs summas zaudē, ja pārsola cits? Vai kopīpašuma domājamajām daļām /zemei/ ir daudz pircēju, vai tas, ka tikai domājamā daļa nesamazina cenu? Kādi vēl zemūdens akmeņi iespējami...
Katrai izsolei tak ir noteikumi, kurus var saņemt pie organizētāja.
Ja tie 10% ir drošības nauda, tad parasti jau tu viņus dabū atpakaļ vai nu kā iemaksu pirkumā vai uz konta, bet tas ir pie nosacījuma ka pats esi ieradies uz izsoli, ja ne tad var arī nedabūt - lasi noteikumus!
No 10% nezaudee neko, ja cits paarsola. Tie tiek atgriezti meenesha laikaa peec izsoles. 10% ir vajadziigi, lai atsijaatu nenopietnos daliibniekus, kaa arii tie 10% kalpo kaa nodroshinaajums, ka uzvareetaajs samaksaas arii atlikusho summu. Ja uzvareetaajs meenesha laikaa nosoliito summu nesamaksaa, vinjsh shos 10% zaudee.
Pirceeju ir tik, cik to ir katraa konkreetajaa izsolee, neviens tev nepateiks, daudz vai maz, atkariigs no iipashuma.
Zemuudens akmenji itkaa jau nekaadi, tikai ka dziivokljus nav iespeejams apskatiit pirms izsoleem. Taa sakot, ja soli, tad ceri uz to labaako.. ka nebuus izdemoleets, vai ka nebuus kaads ar iires liigumu uz 99 gadiem pa 20 Ls meenesii.
Lai nerastos shaadi mulkjiigi jautaajumi kaa pirmais, iesaku izlasiit likumu "par izsoleem"(kas noteikti nav dariits :D ). Tur viss ir skaidri izskaidrots. Kaa arii vienmeer iesaku iepaziities ar izsoles noteikumiem.
Atguusi, jo vinjiem nav nekaadu tiesiibu kko patureet. Tas ir ierakstiits likumaa. Un tas darbojas, zinu peec savas pieredzes.
Un visu var tieshaam atrast internetaa. likumi.lv un uz priekshu. Par pashiem izsolaamajiem iipashumiem gan jau ka kko noklusee, vnk atrunaajoties, ka nav par to infas un viss. Piemeeram, Tev reti kad varees pateikt, vai dziivoklii kaads dziivo, vai nee. Pasham jaabrauc, jaaiet ciemos, jaaskataas vai vakaraa deg gaisma, jaavaac zinjas no kaiminjiem. Taa ka ja ljoti paveicas, tad kjeepa var buut maza. Ja nee, tad tiesaashanaas ar dziivoklii esoshajiem iirniekiem. Visvienkaarshaak ir pirkt zemi, mezju.. aizbrauc, apskaties, noveertee un izlem, pirksi vai nee..
Ja parsola cits, naudu dabu atpakal. ja tu esi otrais pec solijuma un pirmais atsakas, tad tev japerk, ja tu negribi, tad zaude 10 procentus. zemudens akmeni var but, ja viss ir ieprieks sarunats un tie, kas nesola, atlauj uzvaretajam nopirkt leti un parejo ieguvumu sadala sava starpa. man vnk mamma bija izsole un vinai piedraudeja, ka ja vina solisot, tad ar vinu izrekinasoties vai kaut ka ta...zinu gadijumu, kad cilveks nopirka dzivokli, kur majas parvaldniece visu noteica un, ja vinai nemaksaja, atsledza elektribu utml visadi santazeja.. jaaiziet pasam un viss jaizpeta, japaruna ar kaiminiem, ieprieksejo saimnieku, ja iespejams, setnieku utt Kopīpašums ir ļaunums. Tāpēc, pirms piedalīties šādā spēlē, skaidri jāapzinās lietu stāvoklis un kas pašam no tā visa vajadzīgs. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Jūsu pieredze izsolēs. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde izsolē (21)
Vajadzīgs lēts dzīvoklis. Varbūt mēģināt nopirkt izsolē- iespēja vai liels risks?
visbiezjaakie zemuudens akmenji ir iepriekshejie ipasnieki, kas negrib izvaakties.. viedoklis- iesaku! (domaa ko gribi) :) braucām-skatījām mājas-arī tādas,kas izsolē--tās bija jau tukšas-labā stāvoklī,citas-puceltas,-bet -ok-atslēgas pie kāda cilvēka,iekša tikām.
Tad jau -jāskatās-tie ,kas jau tukši-tā laikam,jo kādu mest ārā-tieāties -ohh-tā nu laikam ir epopeja ar TV ,ja mazi 10bērni,veci radinieki utt!
neiesaku... Daudz ir atkarīgs no situācijas, kādēļ dzīvoklis ir "nonācis" izsolē, tālāk jau - dzīvokļa sākumcena, tehniskais un juridiskais stāvoklis, atrašanās vieta. Bet cerēt nopirkt lēti... kas nu kuram lēti - ar +10 tk no sākumcenas jārēķinās. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa iegāde izsolē lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Nekustamo īpašumu tirdzniecības portāli Krievijā (1)
Vai ir kādam informācija, kas ir populārākie interneta portāli Krievijā, kur tiek ievietoti nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas sludinājumi? Līdzīgi kā Latvijā - ss.lv.
Kadastrālā īpašuma vērtība (4)
Kur internetā var noskaidrot aptuveno kadastrālo vērtību nekustumajam īpašumam (šajā gādījumā māja Dubultos ~1600 m2) par 2000. gadu?
www.kadastrs.lv par 2000.gadu var noskaidrot tikai un vienīgi Valsts zemes dienestā. tas prasa speciālu aprēķinu un tāpēc to dara pa naudu, toties būs pilnīgi precīzi.. Valsts zemes dienestā. Internetā un ar salīdzināšanu būs ļoti nekonkrēti. Konkrētai mājai "aptuvenā" varētu būt arī nekustamā īpašuma nodokļa rēķinā, ja tik vecs ir saglabājies. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kadastrālā īpašuma vērtība lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Zolitūde vai Ziepniekkalns, kurš ir labāks rajons dzīvošanai (19)
Zolitūde vai Ziepniekkalns kurā rajonā labāk iegādāties dzīvokli? Kādi viedokļi ir tiem, kas uzturējušies ilgāku laiku kāda no šiem rajoniem? Plusi un mīnusi?
Ziepniekkalns,bet tad tikai ne jaunajos masīvos,tur kur ir personīgās mājas ir forši.Paziņa īre māju Ziepniekkalnā,super klusa jauka vieta.
Zolitūde man riebjās,krievu rajons,bamžatniks.
Vecais Ziepniekkalns patiešām simpātisks , kādreiz tur draudzene īrēja istabu privātmājā, bieži braucu ciemos. Nedomāju, ka ir kaut mazākā atšķirība - abi rajoni ir identiski sūdīgi. Ja nu vienīgi tiešām kādam ir svarīgs Jurmalas tuvums... Uz Miļnogorsku labāk piebraukt ar auto, jo Salu tilts tomēr atrāk šķērsojams nekā Vanšu. Tad gan jāskatās, kur darbs.

Viss ir atkarīgs no tā, kur un kāds ir dzīvoklis. Ja man personīgi jāsalīdzina Ziepniekkalns ar Kluso Centru, tad Ziepis ir labāks! :) Domājat esmu debīls?

Nu tad padomājiet vēlreiz:

Klusais Centrs (vienā mājā ar Šleseru, ja kas)
Ar stāvvietu problēmas, kautiņi ar kaimiņiem, lifta nav, kāpnes šauras un stāvas, augsti komunālie, skats uz šahtu starp mājām, dzivoklis tumšs, plānojums slikts, internets sūdains.

Ziepis.
Stāvvieta par brīvu, konsjeržs, mājīga kāpņutelpa ar telpaugiem, liels, ātrs lifts, kaimiņi sveicinās, nevis dod pa purnu, fantastisks skats no loga, ideāls dzivokļa plānojums.

p.s. objektivu salidzinājumu dos labs mākleris.
.. +punkti par to ka tiek apsvērta pārdaugava, tau manuprāt ne viens, ne otrs :D ..ja nu vienīgi iet runa par veco gan Ziepniekkalnu, gan Zolitūdi - privātmāju mikrorajonu, jo spičkastīšu rajonā viss ir slikti...! Ziepniekkalns - vecais ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Zolitūde vai Ziepniekkalns,... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Zemes pirkšana (13)
Kas būtu jāzin pērkot zemi? Kā var noskaidrot vai pērkamais gabals der apbūvei? Vai zemes gabalam ir apgrūtinājums (vai kā viņš tur saucas-ja ieķīlāts vai ja teiksim izrādās, ka tur kādi senkapi utt.) Ar kādām papildus izmaksām jārēķinās?...
Notārs ir fufelis, salīdzinājumā ar zemesgabala un apbūves izmaksām. Nu - Ls50 - 100.

100% jāiet uz pašvaldību. Tur pasūti oficiālu (!) izziņu par z.gabala izmantošanu un apgrūtinājumiem. T.sk. aizsargjoslas, servitūti, dabas liegumi un mikroliegumi utt. Servitūts nav nekas brismīgs, ja vien tas nešķērso zemesgabalu tieši pa vidu. Atļautā izmantošana ir būtiska - ja nopirksi dabas vai lauksaimniecības teritoriju (pēc novada vai pilsētas attīstības plāna), tad dabas teritorijā tu drīksti ierīkot parku, lauksaimniecības teritorijā - audzēt miežus, rudzus vai cukurbietes pēc izvēles. Pasarg dies - celt dzīvojamo ēku. Varbūt tur paredzēts būvēt ceļu - tad pašvaldība no tevis atpirks to zemi. Par ZEMU cenu. Pamatojoties uz savām likumīgajām tiesībām. Tas attiecas arī uz jau apbūvētu zemesgabalu.

Ja gribi rakt dziļāk - aizej uz VKPAI, apjautājies, vai nav kultūras piemineklis. Apskaties, vai tuvumā nav kāds nacionālais parks - aizej uz tā administrāciju (Ķemeru nacionālais parks ir psihopāti, drošvien, ka citi arī), arī tur paprasi oficiālu izziņu, ka pašvaldības rakstītais (nevis teiktais - mutvārdus tiesā grūtāk pierādīt) atbilst patiesībai.
Vēl noteikti painteresējies par inženiertīkliem - ūdens urbums ar sūkni maksās ap 5000 Ls, vietējā kanalizācija arī pāris tūkst. Piebraucamais ceļš arī nenāks par sīknaudu. Ja nav pat elektrības - painteresējies Latvenergo - cik tas izmaksās... Tici man - ja lēti - tad iepriekšējais saimnieks ir muļķis, ka pats neievilka, un tas ir iemesls nokaulēt cenu. Gāzes apgāde, protams, ir patīkams bonuss.

Tad varēsi sākt domāt par juristiem, notāriem, pirkšanu utt.
par ķīlām apskaties zemesgramata.lv atrod pēc kadastra numura. ar karti var apmaksāt
vai var būvēt, to vietējā būvvaldē pateiks. paņem zemes robežu plānu un aizej turp pieņemšanas laikos. vai piezvani
Bez augstākminētā es aprunātos arī jaunajiem kaimiņiem. Tie bieži izstāsta lietos, ko neviena būvvalde nepastāstītu ... :D:D:D Attiecībā par senkapiem (citiem kultūras pieminekļiem) var interesēties Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. Caur Google var atrast arī sarakstu ar aizsargājamiem kultūras pieminekļiem - ir dažādi statusi, attiecīgi dažādi apgrūtinājumi. Definējumi jāskatās likumā. Jurists varētu noskaidrot visu par apgrūtinājumiem. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Zemes pirkšana lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu