Nekustamā īpašuma dāvinājums

Nekustamā īpašuma dāvinājums - jautājumi un diskusijas

Vai zemes īpašumu pārrakstot, kā dāvinājumu dēlam tiek aplikts ar nodokli, nodevām? (8)
Vēlos pārrakstīt zemes īpašumu dēlam(21 gads), kā dāvinājumu. Vai tiks aplikts ar nodokli vai nodevām pie dāvinājuma? Ar kādām izmaksām man jārēķinās? Paldies.
Nedomāju ka ir prāta darbs dāvināt 21.gadu vecam puisim to zemi. ka tik nesanak,ka pēc kāda laiciņa,dēls to zemi nepārdod par kapeikām,mazums naudiņu savajagas..Nav jau nekads noslēpums,ka daudziem pēc tādas dāvināšanas pasliktinās attiecības. Man te blakus kaimiņiem arī,kamēr māja bija uz mātes vārda,bija kāda cieņa pret viņas. Tiko māju pārrakstīja uz dela vārda tā vedekla ar saviem bērniem māti bez maz no mājas dzina,pensionārei nācās pirkt dzivokli citur,lai mierīgi dzīvotu vecumdienās. Ja dēls ir vienīgais bērns, tad šim pasākumam nav jēgas, jo viņš tāpat mantos visu likumā noteiktajā kārtībā.

Ja bērni ir vairāki, tad vienam iedodot kaut ko vairāk nekā citiem, jūs tikai sanaidosiet viņus savā starpā, un daži no viņiem jūs ar labu vārdu vis nepieminēs.

Zinu divus māsu pārus, kam naids tieši mantojuma sakarā. Bet tādu ir daudz vairāk.
Dāvinājumu var attiesāt ja vēl ir kāda māsa vai brālis dēlam. Domāju, ka Tev izdevīgāk noformēt pirkuma līgumu. Dāvinājums nebūs izdevīgi.Nesen veicu darījumu pirms pāris gadiem, pati formēju draudzīgā pirkuma līgums,kaut kā tā saucās. Dāvinājumu saņemt nebija izdevīgi. Nodoklis ir, pie tam jāmaksā tam, kas dāvina, ne dāvanas pieņēmējam. Ja nu pieņēmējs ir džentlmenis, tad tā jau pašu lieta:) Manā gadījumā izdevīgāk (lētāk) bija dāvināt:) ··· Nekustamā īpašuma dāvinājums: Vai zemes īpašumu pārrakstot,... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā labāk, dāvināt vai pārdot savu nekustamā īpašuma daļu. (24)
Vēlos sava nekustamā īpašuma daļu atdot savai meitai. Kā ir labāk darīt, pārdot vai dāvināt? Kādas varētu būt izmaksas?
Diemžēl drūmā dzīves pieredze rāda, ka dažreiz tomēr cilvēkiem nevajag steigties ar sava īpašuma atdāvināšanu bērniem. Var arī uztura līgumu ar meitu noslēgt. Tā nepildīšanas gadījumā to var atcelt, ja viena no līgumslēdzējām pusēm iesniedz prasību tiesā. Pirkuma Pardevuma ligumu taisiet un ejiet pie notara pec nostiprinajuma luguma.
Vienozimigi taisiet pardevumu, ne davinajumu.
Pārdošanas gadījumā citiem daļu īpašniekiem būs pirmpirkuma tiesības, attiecīgi ja norādīsi zemu oficiālo cenu, var nākties par to ciparu pārdot citu daļu īpašniekiem...
Savukārt dāvinājumu var apstrīdēt.
Es slēgtu uztura līgumu un tam ir vairāki iemesli, tajā skaitā juridiski. ··· Nekustamā īpašuma dāvinājums: Kā labāk, dāvināt vai pārdot... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma pārrakstīšana bērnam, lai to neiegūtu bērna laulātais (10)
Kāda veida darījums ir jāslēdz jeb jārīkojas nekustamā īpašuma īpašniekam(tēvam),kurš vēlas norakstīt nek.īpašumu meitai tagad vai tas būtu pēc nāves nav svarīgi,bet grib lai norakstīto īpašumu turpmāk nemantotu jeb netiktu tas meitas...
Es daritu vienkarsak-meita mantu nesanem, kamer virs nav partriekts un traips gimenes godam lidz ar to nomazgats👍, ja ta nav, manta aiziet kaut citplanetiesiem😃. Ibo, lai kadus liklocus tu domatu, meita vienmer atradis celus, ka pastutet savu veci-te ir tikai ja vai ne😃 Individuālais dāvinājums, var ar nosacījumiem, ka pāriet pārvaldīšanā pēc nāves (dāvinātāju). Jebkurā gadījumā, konsultācija pie notāra nav tik dārga un tāpat viņu vajadzēs. Jebkurš dāvinājums vai mantojums, ko viens laulātais saņem no kādas citas personas ir viņa (saņēmēja) atsevišķā manta (ja vien starp laulātajiem nav noslēgts laulības līgums par mantas kopību).
Savukārt, gadījumā, ja saņēmējs pēc tam pats mirst, tā laulātais var mantot šo īpašumu vispārējā kārtībā.
Dāvinājumu var apstrīdēt! "Dāvinājumu var apstrīdēt!"
---
Zini, apstrīdēt var jebkuru darījumu. Absolūti drošu risinājumu vispār nav.
··· Nekustamā īpašuma dāvinājums: Nekustamā īpašuma pārrakstīšana... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu