Apsaimniekošana

Apsaimniekošana - jautājumi un diskusijas

Samaksa par atkritumu izvešanu - vai mājas kopsapulce var to mainīt? (6)
MK not.nosaka,ka par atkritumiem jāmaksā proporcionāli dzīvoklī deklarēto personu skaitam.Vai mājas kopsalupce drīkst nolemt par to,ka jāmaksā prporcionāli dzīvoklī dzīvojošo personu skaitam,nevis dekalrēto personu ...
Jā drīkst: kopsapulces lēmums ir spēkā, ja tā nolemj vairākums.
MK noteikumi ir saistoši tikai līdz tam brīdim, kamēr īpašnieku vairākums nevienojas par citu kārtību. (MK noteikumu 2 punkts). Faktiski noteikumi ir domāti tikai tiem, kas nespēj/negrib vienoties par savu kārtību.
es gan dzīvojam privātmājā.. man ir jāmaksā par tilpumu. par šķirojamiem atkritumiem vispār nav jāmaksā. Tagad var šķirot atkritumus un nemaksāt? Kur jāgriežas? Es arī tā gribu. Laimīgie tie, kas var kaut ko mainīt šajā jautājumā. Kā lai cīnās pret sētas apkārtnes piesārņošanu ar vecām mēbelēm, sadzīves tehniku un remonta pārpalikumiem? Kur lai liek izmestos stiklus? _erucanob_, jāmaksā nav tikai par plastmasu, papīru un stiklu. Par pārējo ir. ··· Apsaimniekošana: Samaksa par atkritumu izvešanu ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Apsaimniekošana pec ugunsgrēka (6)
Mans dzīvoklis cieta no ugunsgrēka, kuru izraisīja apakšējā stāva dzīvokļa īpašniece. Jau vairāk par pusgadu dzīvoklī dzīvot nav iespējams, tikai mēnesi atpakaļ dzīvoklī sakās remonta darbi. Šajā pusgadā, kamēr ...
Tev ir jāmaksā un tajā pašā laikā, ja policija ir devusi atzinumu, ka vainīgais ir apakšējā dzīvokļa īpašnieks, tad sagatavo dokus un dodies uz tiesu ar civilprasību. Vēlams, tomēr, konsultēties ar kādu advokātu par to ko tieši vari prasīt un kādas iespējas.
Ja pēkšņi izdomāsi nemaksāt, iedzīvosies parādos.
kaapeec apdroshinaataaji veel nav dziivokli izremonteejushi?? Ja vien kāds kaut ko apdrošinājis. Ja nav apdrošināts, tad tikai civilprasība. Pieļauju, ka vainīgā dzīvokļa īpašnieks pats nesteigsies tērēties. Tikai apdrošināšana (kaut arī šamie var spirināties pretī), kaimiņš vienkārši var būt "grieķis", attiecīgi nāksies izsolīt viņa dzīvokli, kas var aizņemt nezināmu laika posmu (mēra gados).

Komunālajiem utt. nav nekādas daļas, kāpēc nedzīvo un nelieto (kam skaitītāji, tad arī tur nekas netērējas).
Par sava īpašuma apsaimniekošanu ir jāmaksā. Tajā var nedzīvot neviens n-tos gadus, bet tas neatbrīvo no saistībām. Nevajag aizmirst, ka Jums īpašumā nav tikai dzīvoklis, bet arī kopīpašums, kurā ietilpst kāpņu telpas, pagrabs, jumts utt., t.i domājamās daļas.
StacyQ....policija nesniedz atzinumu par dzīvokļa degšanas iemeslu. To izsniedz pieaicinātie speciālisti.
··· Apsaimniekošana: Apsaimniekošana pec ugunsgrēka lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai īrniekam drīkst prasīt maksāt par nākotnes uzkrājumiem, remontam? (19)
Dzīvoju RD īpašumā, neprivatizējamā dzīvoklī. Īres līgumā nav atrunas, ka apsaimniekotājs var mainīt īres maksu, kā arī par uzkrājumiem nākotnes remonta darbiem. Pat Senāts ir noteicis, ka to nedrīkst īrniekam prasīt, ...
Es gribētu zināt summu kādu par m2 maksā tēmas autors. Domāju, ka privāto dzīvokļu īrniekiem tā škitīs smieklīga. Jebkuram dzīvoklim reizi 10 gados nepieciešams kāds remonts, dabiskā amortizācija. Kāpēc pašvaldības dzīvoklu īrniekiem šķiet, ka joprojām ir sociālisms un pēc būtības visiem Rīgas iedzīvotājiem ir jāsedz viņa dzīvokļa remonta izdevumi? Kāpēc pārējie iedzīvotāji spiesti paši celt, pirkt un uzturēt dzīvokļus vai arī īrēt no privātīpašnieka par tirgus cenai atbilstošu summu, bet pašvaldības dzīvokļu īrnieki jau tā maksā principā neko par īri un vēl satraucas, ka viņiem pieliek dažus eiro remontu uzkrājumiem. Es arī gribētu dzīvot kā sociālā mājā, kur par visu rūpi tur pašvaldība un pat no komunālajiem tikai kādi 30% jāmaksā, jo pārējo nosedz pašvaldība. Sallija2, ja Tu redzētu, kādu dzīvokli pēc 2-3 gadu izīrēšanas, neteiktu, ka remontu vajag pēc 10 gadiem. Dažreiz pēc katra īrnieka vajag vismaz kosmētisko, tas ir gadījumos, kad nav izrautas rozetes, salauztas, saspārdītas durvis un citi "labumi".
Un, jo lētāk izīrē, jo sūdīgāku īrnieku dabūsi. Es domāju kārtības uzturēšanas ziņā. Lauku bērni ieradušies Rīgā, domā ka joprojām atrodas savā viensēta, kur var rīkot skaļas balles, vest neskaitāmus ciemiņu barus, nemazgāt grīdas.
Momo, īrnieki domā, ka labākajā gadījumā ieņēmumiem par īri jābūt vienādiem ar nolietojumu un remontu summām. Viņiem šķiet, ka pāri palikt nedrīkst nekas. Tikai jāpielāgojas īrnieka iegribām un jāizdabā tam
Dīvaina loģika par biznesu. Kurā sfērā vēl tā ir, ka peļņa nav nepieciešama.
Ja mani neapmierinātu īpašnieka īres noteikumi- es sameklētu citu vietu, kur īrēt, nevis zaudētu savu enerģiju strīdoties/tiesājoties utml. Visi īpašnieki piedzen no īrnieka neapstrīdamā kārtībā nākotnes maksājumus un uzkrājumus.Cik pamatoti? Pamatojums - īpašnieks NEGRIB pats ieguldīt savus līdzekļus SAVĀ īpašumā un pieprasa to apmaksāt īrniekam. Ja tā loģiski - kāda mārrutka dēļ īrniekam tas būtu jāmaksā? Īrnieks maksā īres naudu, komunālos ar apsaimniekošanas maksu, bet par īpašuma nākotni būtu jārūpējas pašam īpašniekam. Realitāte - īpašnieki tikai grib lielo piķi... ··· Apsaimniekošana: Vai īrniekam drīkst prasīt ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Meža apsaimniekošana Ķemeru nacionālā parkā (7)
Kas jāņem vērā apsaimniekojot mežu Ķemeru nacionālā parkā?
Tada maza nianse taja visa ir kad tur neko nedrikst zaget,vienigais ko var ipasnieks darit ir maksat valstij katru gadu nodokliti un senes lasit sava meza cik uziet un ar apzinju priecaties vot tas ir mans mezsss!!!! Var vel kaukadas subsidijas sanjemt bet nu tas ir kapeikas uz visa fona!!!! Tadus meza ipasumus vienigais vajag pardot un tas ari visss! Katraa mezhsaimnieciibaa, Valsts mezhu dienesta iestaadees pa novadiem, ir iipashs speciaalists - konsultants privaatajiem mezhu iipashniekiem. Izstaastiis visu un paraadiis! uztaisi meža projektu, izņem mežniecībā ciršanas apliecinājumu un liec vaļā....cērt, zāģē, stādi
Bez projekta tāpat neko nedrīksti darīt
1. Ir vispārīgie aprobežojumi
2. Ir zonējums, atkarībā no tā, kurā zonā atrodas īpašums, ir dažādi ierobežojumi.

Ja gribi zināt, ko vairāk, raksti privāti
jākopj ir visi meži, neatkarīgi vai tas ir vai nav parks...
tāpēc vajag meža apsaimniekošanas projektu, kurā viss ir precīzi uzrakstīts, ko var un ko vajag zāģēt, kur jāstāda jauns mežs (par stādīšanu maksā subsīdijas un 30 gadus nav nodoklis)
··· Apsaimniekošana: Meža apsaimniekošana Ķemeru ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Namu pārvaldes pārbaude manā dzīvoklī. (25)
Dzīvoklis privatizēts, 15. gadus ir sava cetrālapkure, visi projekti ir arī NP, un pēkšī viņi vēlas redzēt manu dzīvokli? Esot iekšējs NP rīkojums, nākšot un skatīšoties, un vēl fotogrāfēs. Parādu man nav. Cik tas ir ...
.....Aigarito26!..... tikai ar īpašnieka atļauju, namu pārvaldnieks ir tikai sētnieks,santehnikis, kuršs saņem algu par īpašuma uzturēšanu kārtībā un par to nes atbildību(arī kriminālo)....n.p. komisijai ir jāpaskaidro ierašanās iemeslu un ja tā ir kādas parsonas sūdzība, arī tās personas vārds.....savādāk ir tiesības izsaukt valsts policijas specvienību, par terorismu....Aigarito26, ja sapņo padomijas sapnīšus, tad ar to arī apsveicu ......p.s.namu pārvaldnieki nekad pilnvētīgi neveic savu darbu, jo amatos ieceļ dauņus un viņšs izvēlas līdzvētīgus darbiniekus !!!..… .....Aivarito 26, esi tik laipns un izlasi LR Satversmi !!!!......namu pārvalde ir tikai apsaimniekotājs, nevis īpašnieks un bez īpašnieka atļaujas nedrīkst pat fotogrāfēt, kur nu vēl iekļūt îpašumā !!!....Satversmes likumi stāv augstāk pār jebkuru dzīvokļa, civillikumu vai ministru kabineta noteikumiem.....ja esat atdalījies no kopējās apkures sistēmas, tad mīļā miera pēc , varat ielaist np. komisiju lai pārliecinātos, ka esat nopakojis visas dzīvoklim caurejošās siltuma trubas....varat neielaist Jums nepatīkamas np. komisijas locekļus!....pat valst policija nedrīkst iekļūt īpasumā bez tiesas sankcijas( izņemot ārkārtas situācijas), pašvaldības policiju varat pasūtīt pa reni.....esiet taču saimnieki savā zemē !!!..... Ja ir iekšējs rīkojums, tad tur arī jābūt pamatojumam kādēļ dzīvokli vēlas apskatīt.
Fotografēšanu jums ir tiesības ierobežot. Ja grib nobildēt cauruli vai to savienojumu vietas, lūdzu, bet ja grib fotografēt visu telpu, tad sorry, bet nē. Tāpat var ierobežot nācēju skaitu. Ja max 2, ok nāciet, jo to es varu kontrolēt, bet 5 purnus sorry, bet tas ir par daudz. Tāpat variet pateikt, ka ienāksāna dzīvoklī tikai ar bahilām, gādājiet paši :)
..labi, ka kiino negrib filmeet :) Gan jau, ka skatiisies, vai nezodz siltumu, uudeni , elektriibu. Kaiminni pazzeelojussies. Ir likumīgi. Dzīvokļa īpašuma likums, 10.panta 7.daļa:
Dzīvokļa īpašnieka pienākumi
7) nodrošināt iespēju dzīvokļu īpašnieku kopības vai pārvaldnieka pilnvarotiem speciālistiem veikt dzīvokļa īpašumā darbības, kas nepieciešamas ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistītu komunikāciju, būvkonstrukciju un citu elementu ierīkošanai un normālai funkcionēšanai, kā arī nodrošināt iespēju apsekot atsevišķo īpašumu.
··· Apsaimniekošana: Namu pārvaldes pārbaude manā ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Uz kāda pamata jāmaksā par apsaimniekošanu? (10)
vai no dienas kad ir sastādīts protokols par apsaimniekošanu vai no līguma parakstīšanas brīža?
Tas ir jāsaprot kā labprātīgs ieguldījums mājas apsaimniekošanā. Ja Tev nav vienalga, un māja mazāka par 1500 m2, tad vari pats uzņemties pārvaldnieka funkcijas. Kopsapulcē nobalsot un viss. Un vēl saņemsi par to naudu. Bet uzreiz teikšu, ka grūta maize. Ātri sapratīsi, ka tikai visums un cilvēka stulbums var būt bezgalīgs. Jābūt apveltītam ar biezu ādu. No protokola. Līgumu vari neparakstīt vispār! Naudu tāpat iztiesās, kad gribēs! Vispār zb tie nemaksātāji un raudātāji, ka viss ir slikti. Te var būt runa tikai par Pārvaldīšanas līgumu, nevis protokolu, tos paraksta parasti ar mēneša sākumu.
Apsaimniekošanas maksa parasti ir pa mēnešiem,nevis dienām.Ja īpašums tiek pirkts /pārdots tad savstarpēji vienojas un visdrīzāk pārdevējs samaksā par pilnu mēnesi.
Taisnība...nav obligāti jāparaksta Pārvaldīšanas līgumu ,tik tas nenozīmē ka kāds pieļaus to ka nemaksāsi par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja esi saimnieks savam īpašumam tad arī par savu kopīpašuma daļu atbildīgs esi un tās uzturēšanu, atjaunošanu. Lasi Dzīvokļa īpašuma likumu.
Kas ir kopīpašums sameklē googlē un palasi kāpēc un uz kāda pamata ir jāmaksā apsaimniekošana.Tas īsumā būtu.
Kā jau iepriekš rakstīju, līgumu var neparakstīt vispār - līdz ar to saldā zemenīte mazliet iebraukusi auziņās :)
Pārvaldniekam vajag 51% parakstu, pārējie brīnumdari var ieskrieties ar savām "tiesībām".
Svarīgāks šoreiz būs kopsapulces protokols, kurā jūs nolemiet uzdot pārvaldīšanas uzdevumu pārvaldniekam no kaut kāda datuma. No šī datuma arī maksāsi. Līgumu vari parakstīt kaut pēc gada, ja vēlies ieriebt apsaimniekotājam. Šobrīd to sauc par pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumu.
Jautājums Matrixam, kā ar apsaimniekošanas maksu ir tad, ja pats dzīvokļa īpašnieks savu domājamo daļu apsaimnieko pats, šeit domāts, pļauj zāli, tīra sniega, kopj koplietošanas telpas, atkausē sasalušo ūdens kopvadu..... ··· Apsaimniekošana: Uz kāda pamata jāmaksā par ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai SIA Komunālā saimniecība var izsniegt rēķinu ar atpakaļejošu datumu? (3)
Labdien, vai Latvijas likumdošana pieļauj SIA izsniegt rēķinu pārrēķinu par pēdējiem 8 mēnešiem, jo paši nav pamanījuši, ka mainījušies tarifi un mājai jāsedz starpība. Vai šī starpība jāsedz uzreiz , jo summa nav ...
Var. Var. Tehniski to izdarīt nav grūti. War! Praktiski gan teoretiski tas ir iespejams! Ja protams to welas darit! ··· Apsaimniekošana: Vai SIA Komunālā saimniecība ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Noslēdzot rakstveida līgumu ... Rakstveidā. Bet vispār saņemt jurista konsultācijas oho ir mazliet dīvaini. ··· Apsaimniekošana: Kā pareizi noformēt ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Dzīvošanas un apsaimniekošanas noteikumi privātmājas domajamā daļā (9)
man pieder 1/2 domājamās daļas privātmājā. Otrs līdzīpašnieks laužas manis aizņemtajā istabā un izceļ durvis, izsit logus utt. Kur meklēt likumus par dzivošanas noteikumiem kad īpašums vēl nav sadalīts? Vai drīkst ...
Atved kādu čigānu un saki, ka mainīsies ar dzīves vietām.(Raikina variants). Kaimiņš nomierināsies! :) čigāna variants dikti labs Ja kopīpašnieks laužas Jūsu aizņemtajā kopīpašuma daļā, tad izsaucat policiju- vismaz konstatēs faktu un nomierinās to personu.
Ja kopīpašnieks bojā kopīpašumu, tad izsaucat policiju, lai konstatē, ko viņš ir sabojājis- tas būs pamats, pieaicināt būvekspertu, lai sastāda zaudējumu apmēru, sastāda remonta tāmi, un Jums būs pamats pieprasīt no viņa zaudējumu atlīdzību, bojājumu novēršanai, jo no 100% veiktajiem bojājumiem kopīpašumam, 50% būs nodarīti bojājumi Jūsu domājamai daļai.
Tomēr, jāatzīst, ka tas viss ir nervu un laika bojāšana- ja kopīpašnieks ir psiholoģiski un fiziski spēcīgāks, tas tiesiskā cēļā virsroku dabūt ir ļoti grūti, jo viņš pamatos krāsns nojaukšanu ar to, ka vēlas uzlabot sadzīves apstākļus u.tml., tātad, nojauks un neuzbūvēs vietā, jo it kā nebūs līdzekļu un neko nepadarīsiet.
Secinājums: Civillikumā ir pants, ka kopīpašnieks jebkurā laikā ir tiesīgs pieprasīt kopīpašuma dalīšanu (īpašums paliek vienam, izmaksājot otram naudu, vai arī īpašums tiek pārdots izsolē, sadalot naudu uz pusēm, vai arī prasīt īpašuma reālu sadali- māju var dalīt pa vertikāli, nevis tā, ka viens stāvs vienam, otrs- otram), vai arī var prasīt noteikt lietošanas kārtību: kura īpašuma daļa būs vienam atsevišķā lietošanā, kura otram (piem.,viens stāvs vienam, otrs- otram). Bez tam, jāņem vērā, ka kopīpašniekiem ir pienākums līdzīgās daļās segt kopīpašuma uzturēšanu: īpašuma nodokļi, komunālie pakalpojumi. Kamēr notiek tiesvedība, atrodiet "spriganus" īrniekus savai dom. daļai, kuri neļaus sev kāpt uz galvas, par īres naudu noīrējiet sev citu mitekli.
Vajag atvest kādu čigānu tautības pārstāvi, lai kaimiņš redz un teikt, ka tirgosi savu daļu nost.Redzēs, ko tad šis darōis! :) Bija tada firma Latzeme vispár juristiem vai juridiskám firmám tas var intereset. ··· Apsaimniekošana: Dzīvošanas un ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Atteikšanās no apsaimniekotāja, apsaimniekošanas pārņemšana (2)
2015.gada 9.februārī Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē pieņēmām lēmumu atteikties no apsaimniekotāja SIA , jo neapmierina mājas apsaimniekošana un lielie apsaimniekotāja uzturēšanas un administratīvie ...
nu nezinu, nezinu par to laimi.. mums pēc atteikšanās no konkrēta apsaimniekotāja daudz kas izmainījās.. iebraukšanas barjera pazuda, novērošanas kameras noņēma.. dežuranta būda pagalma vidū izrādījās attīstītāja (kas cieši saistīts ar konkrēto apsaimniekotāju) īpašums un vēl tagad stāv tukša.
uzkrājumu nauda no konta arī pazuda..
Laimīgie,ka tikāt vaļā.
1. bāriņu 7 ,kaut bija 51%parakstu,paziņoja ,ka ir mājai ,ēkām parādi,ka tāpēc nevarot atteikties,
2. tāda pati problēma, bet parādi ir tieši RNP izīrētajos un tiem piederošajos rD dzīvokļos pa,atā,-tā ir viņu vaina, ka rD paspērnē esošais un piederošais apsaimniekotājs rNP šos parādus ir satais´jis,uzzturējos dzērājus uc, un visas remintu uc izmakaspiedzen tikai no īpašniekiem. tāpēc jau sagruva tas navs,jo lielākoties dzīvokļi ir rD un grib .lai tie daži īpašnieki uztur,remontē visu rD namu,kas pieder rD,kam tas jāremontē-tiekai proporcionāli sadalot.
4. piem,ja man ir māja 4 dzīvokļi,ja tikai 12 īrnieks,tad taču jumtu labos saimnieks=1/4 daļa jumta-īrnieka maksājumi-saimnieka uzkrājumos......uc.
5. uzkrājumi ir domāti mājas remontiem0-nevis rNP "tupētāju un raisēju"uzturēšanai . Mums ir noalgoti 2 juristi,kuri pilnīgi jebko bezjāgā atrakstīsies,mums katru gadu 10 gadus bija atvēlēti 15000/tūkstots piesimt/la-tagad .200eiro-10 gados .20 ooo eiro,-tikai pagalma apkopei,bet neko nedara,koki krīt uz šņkūņu jumiemsagraij malkas šķuni, bet,ja arboristu jāsauc,-tad īpašnekiem par to būšot jāmaksā, bet,kur reāli iztērēta nauda tikai paršo punkru-atskaites tā arī precīzas nedod/tāmes jebkuram darbam kosmiskas/.
··· Apsaimniekošana: Atteikšanās no ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu