Apsaimniekošana

Apsaimniekošana - jautājumi un diskusijas

Uz kāda pamata jāmaksā par apsaimniekošanu? (10)
vai no dienas kad ir sastādīts protokols par apsaimniekošanu vai no līguma parakstīšanas brīža?
No protokola. Līgumu vari neparakstīt vispār! Naudu tāpat iztiesās, kad gribēs! Vispār zb tie nemaksātāji un raudātāji, ka viss ir slikti. Te var būt runa tikai par Pārvaldīšanas līgumu, nevis protokolu, tos paraksta parasti ar mēneša sākumu.
Apsaimniekošanas maksa parasti ir pa mēnešiem,nevis dienām.Ja īpašums tiek pirkts /pārdots tad savstarpēji vienojas un visdrīzāk pārdevējs samaksā par pilnu mēnesi.
Taisnība...nav obligāti jāparaksta Pārvaldīšanas līgumu ,tik tas nenozīmē ka kāds pieļaus to ka nemaksāsi par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja esi saimnieks savam īpašumam tad arī par savu kopīpašuma daļu atbildīgs esi un tās uzturēšanu, atjaunošanu. Lasi Dzīvokļa īpašuma likumu.
Kas ir kopīpašums sameklē googlē un palasi kāpēc un uz kāda pamata ir jāmaksā apsaimniekošana.Tas īsumā būtu.
Kā jau iepriekš rakstīju, līgumu var neparakstīt vispār - līdz ar to saldā zemenīte mazliet iebraukusi auziņās :)
Pārvaldniekam vajag 51% parakstu, pārējie brīnumdari var ieskrieties ar savām "tiesībām".
Svarīgāks šoreiz būs kopsapulces protokols, kurā jūs nolemiet uzdot pārvaldīšanas uzdevumu pārvaldniekam no kaut kāda datuma. No šī datuma arī maksāsi. Līgumu vari parakstīt kaut pēc gada, ja vēlies ieriebt apsaimniekotājam. Šobrīd to sauc par pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumu.
Jautājums Matrixam, kā ar apsaimniekošanas maksu ir tad, ja pats dzīvokļa īpašnieks savu domājamo daļu apsaimnieko pats, šeit domāts, pļauj zāli, tīra sniega, kopj koplietošanas telpas, atkausē sasalušo ūdens kopvadu..... Tas ir jāsaprot kā labprātīgs ieguldījums mājas apsaimniekošanā. Ja Tev nav vienalga, un māja mazāka par 1500 m2, tad vari pats uzņemties pārvaldnieka funkcijas. Kopsapulcē nobalsot un viss. Un vēl saņemsi par to naudu. Bet uzreiz teikšu, ka grūta maize. Ātri sapratīsi, ka tikai visums un cilvēka stulbums var būt bezgalīgs. Jābūt apveltītam ar biezu ādu. ··· Apsaimniekošana: Uz kāda pamata jāmaksā par... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai SIA Komunālā saimniecība var izsniegt rēķinu ar atpakaļejošu datumu? (3)
Labdien, vai Latvijas likumdošana pieļauj SIA izsniegt rēķinu pārrēķinu par pēdējiem 8 mēnešiem, jo paši nav pamanījuši, ka mainījušies tarifi un mājai jāsedz starpība. Vai šī starpība jāsedz uzreiz , jo summa nav maza? Atvainošanos par...
Var. Var. Tehniski to izdarīt nav grūti. War! Praktiski gan teoretiski tas ir iespejams! Ja protams to welas darit! ··· Apsaimniekošana: Vai SIA Komunālā saimniecība... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Noslēdzot rakstveida līgumu ... Rakstveidā. Bet vispār saņemt jurista konsultācijas oho ir mazliet dīvaini. ··· Apsaimniekošana: Kā pareizi noformēt vienošanos... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Dzīvošanas un apsaimniekošanas noteikumi privātmājas domajamā daļā (9)
man pieder 1/2 domājamās daļas privātmājā. Otrs līdzīpašnieks laužas manis aizņemtajā istabā un izceļ durvis, izsit logus utt. Kur meklēt likumus par dzivošanas noteikumiem kad īpašums vēl nav sadalīts? Vai drīkst kāds no īpašniekiem...
Atved kādu čigānu un saki, ka mainīsies ar dzīves vietām.(Raikina variants). Kaimiņš nomierināsies! :) čigāna variants dikti labs Ja kopīpašnieks laužas Jūsu aizņemtajā kopīpašuma daļā, tad izsaucat policiju- vismaz konstatēs faktu un nomierinās to personu.
Ja kopīpašnieks bojā kopīpašumu, tad izsaucat policiju, lai konstatē, ko viņš ir sabojājis- tas būs pamats, pieaicināt būvekspertu, lai sastāda zaudējumu apmēru, sastāda remonta tāmi, un Jums būs pamats pieprasīt no viņa zaudējumu atlīdzību, bojājumu novēršanai, jo no 100% veiktajiem bojājumiem kopīpašumam, 50% būs nodarīti bojājumi Jūsu domājamai daļai.
Tomēr, jāatzīst, ka tas viss ir nervu un laika bojāšana- ja kopīpašnieks ir psiholoģiski un fiziski spēcīgāks, tas tiesiskā cēļā virsroku dabūt ir ļoti grūti, jo viņš pamatos krāsns nojaukšanu ar to, ka vēlas uzlabot sadzīves apstākļus u.tml., tātad, nojauks un neuzbūvēs vietā, jo it kā nebūs līdzekļu un neko nepadarīsiet.
Secinājums: Civillikumā ir pants, ka kopīpašnieks jebkurā laikā ir tiesīgs pieprasīt kopīpašuma dalīšanu (īpašums paliek vienam, izmaksājot otram naudu, vai arī īpašums tiek pārdots izsolē, sadalot naudu uz pusēm, vai arī prasīt īpašuma reālu sadali- māju var dalīt pa vertikāli, nevis tā, ka viens stāvs vienam, otrs- otram), vai arī var prasīt noteikt lietošanas kārtību: kura īpašuma daļa būs vienam atsevišķā lietošanā, kura otram (piem.,viens stāvs vienam, otrs- otram). Bez tam, jāņem vērā, ka kopīpašniekiem ir pienākums līdzīgās daļās segt kopīpašuma uzturēšanu: īpašuma nodokļi, komunālie pakalpojumi. Kamēr notiek tiesvedība, atrodiet "spriganus" īrniekus savai dom. daļai, kuri neļaus sev kāpt uz galvas, par īres naudu noīrējiet sev citu mitekli.
Vajag atvest kādu čigānu tautības pārstāvi, lai kaimiņš redz un teikt, ka tirgosi savu daļu nost.Redzēs, ko tad šis darōis! :) Bija tada firma Latzeme vispár juristiem vai juridiskám firmám tas var intereset. ··· Apsaimniekošana: Dzīvošanas un apsaimniekošanas... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Apsaimniekošana pec ugunsgrēka (4)
Mans dzīvoklis cieta no ugunsgrēka, kuru izraisīja apakšējā stāva dzīvokļa īpašniece. Jau vairāk par pusgadu dzīvoklī dzīvot nav iespējams, tikai mēnesi atpakaļ dzīvoklī sakās remonta darbi. Šajā pusgadā, kamēr dzīvoklis ir neapdzīvojams...
Tev ir jāmaksā un tajā pašā laikā, ja policija ir devusi atzinumu, ka vainīgais ir apakšējā dzīvokļa īpašnieks, tad sagatavo dokus un dodies uz tiesu ar civilprasību. Vēlams, tomēr, konsultēties ar kādu advokātu par to ko tieši vari prasīt un kādas iespējas.
Ja pēkšņi izdomāsi nemaksāt, iedzīvosies parādos.
kaapeec apdroshinaataaji veel nav dziivokli izremonteejushi?? Ja vien kāds kaut ko apdrošinājis. Ja nav apdrošināts, tad tikai civilprasība. Pieļauju, ka vainīgā dzīvokļa īpašnieks pats nesteigsies tērēties. Tikai apdrošināšana (kaut arī šamie var spirināties pretī), kaimiņš vienkārši var būt "grieķis", attiecīgi nāksies izsolīt viņa dzīvokli, kas var aizņemt nezināmu laika posmu (mēra gados).

Komunālajiem utt. nav nekādas daļas, kāpēc nedzīvo un nelieto (kam skaitītāji, tad arī tur nekas netērējas).
··· Apsaimniekošana: Apsaimniekošana pec ugunsgrēka lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Atteikšanās no apsaimniekotāja, apsaimniekošanas pārņemšana (2)
2015.gada 9.februārī Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē pieņēmām lēmumu atteikties no apsaimniekotāja SIA , jo neapmierina mājas apsaimniekošana un lielie apsaimniekotāja uzturēšanas un administratīvie izdevumi, kas sastāda 41%...
nu nezinu, nezinu par to laimi.. mums pēc atteikšanās no konkrēta apsaimniekotāja daudz kas izmainījās.. iebraukšanas barjera pazuda, novērošanas kameras noņēma.. dežuranta būda pagalma vidū izrādījās attīstītāja (kas cieši saistīts ar konkrēto apsaimniekotāju) īpašums un vēl tagad stāv tukša.
uzkrājumu nauda no konta arī pazuda..
Laimīgie,ka tikāt vaļā.
1. bāriņu 7 ,kaut bija 51%parakstu,paziņoja ,ka ir mājai ,ēkām parādi,ka tāpēc nevarot atteikties,
2. tāda pati problēma, bet parādi ir tieši RNP izīrētajos un tiem piederošajos rD dzīvokļos pa,atā,-tā ir viņu vaina, ka rD paspērnē esošais un piederošais apsaimniekotājs rNP šos parādus ir satais´jis,uzzturējos dzērājus uc, un visas remintu uc izmakaspiedzen tikai no īpašniekiem. tāpēc jau sagruva tas navs,jo lielākoties dzīvokļi ir rD un grib .lai tie daži īpašnieki uztur,remontē visu rD namu,kas pieder rD,kam tas jāremontē-tiekai proporcionāli sadalot.
4. piem,ja man ir māja 4 dzīvokļi,ja tikai 12 īrnieks,tad taču jumtu labos saimnieks=1/4 daļa jumta-īrnieka maksājumi-saimnieka uzkrājumos......uc.
5. uzkrājumi ir domāti mājas remontiem0-nevis rNP "tupētāju un raisēju"uzturēšanai . Mums ir noalgoti 2 juristi,kuri pilnīgi jebko bezjāgā atrakstīsies,mums katru gadu 10 gadus bija atvēlēti 15000/tūkstots piesimt/la-tagad .200eiro-10 gados .20 ooo eiro,-tikai pagalma apkopei,bet neko nedara,koki krīt uz šņkūņu jumiemsagraij malkas šķuni, bet,ja arboristu jāsauc,-tad īpašnekiem par to būšot jāmaksā, bet,kur reāli iztērēta nauda tikai paršo punkru-atskaites tā arī precīzas nedod/tāmes jebkuram darbam kosmiskas/.
··· Apsaimniekošana: Atteikšanās no apsaimniekotāja,... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Samaksa par atkritumu izvešanu - vai mājas kopsapulce var to mainīt? (5)
MK not.nosaka,ka par atkritumiem jāmaksā proporcionāli dzīvoklī deklarēto personu skaitam.Vai mājas kopsalupce drīkst nolemt par to,ka jāmaksā prporcionāli dzīvoklī dzīvojošo personu skaitam,nevis dekalrēto personu skaitam?Vai ir saistošs...
Jā drīkst: kopsapulces lēmums ir spēkā, ja tā nolemj vairākums.
MK noteikumi ir saistoši tikai līdz tam brīdim, kamēr īpašnieku vairākums nevienojas par citu kārtību. (MK noteikumu 2 punkts). Faktiski noteikumi ir domāti tikai tiem, kas nespēj/negrib vienoties par savu kārtību.
es gan dzīvojam privātmājā.. man ir jāmaksā par tilpumu. par šķirojamiem atkritumiem vispār nav jāmaksā. Tagad var šķirot atkritumus un nemaksāt? Kur jāgriežas? Es arī tā gribu. Laimīgie tie, kas var kaut ko mainīt šajā jautājumā. Kā lai cīnās pret sētas apkārtnes piesārņošanu ar vecām mēbelēm, sadzīves tehniku un remonta pārpalikumiem? Kur lai liek izmestos stiklus? _erucanob_, jāmaksā nav tikai par plastmasu, papīru un stiklu. Par pārējo ir. ··· Apsaimniekošana: Samaksa par atkritumu izvešanu... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Apsaimniekošanas maksa, ja nav parakstīts līgums (18)
Situācija sekojoša. Nopirku dzīvokli, kuru apsaimnieko pašnodarbināts nekustamā īpašuma apsaimniekotājs. Nekādu līgumu par apsaimniekošanu neesmu slēdzis, jo piestādītais rēķins ir acīmredzami neadekvāts - māja netiek apsaimniekota, bet...
Pirmkaart, man jau liekaas, ka sapraatiigs cilveeks pirms peerk iipashumu, noskaidro, kaadi ir visa veida maksaajumi.
Jo ir stulbi nopirkt nekustamo izsolee un peec tam gausties, ka luuk maksa par apsaimniekoshanu ir dikti augsta. Var padomaat, ka kaads ar plinti staaveeja izsolee klaat.
http://www.likumi.lv/doc.php?id=193573

10. pants: (2) Dzīvojamās mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu (turpmāk — pārvaldīšanas līgums). Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts likumā par dzīvokļa īpašumu noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.

Detalizēti iepazīsties ar 11. pantu.

P.S. Par to, ka tas 55% īpašnieks nav saistīts ar apsaimniekotāju, man nebūtu ilūziju. Shēma ir klasiska. Nesen skatījos dzīvokli centrā - viss izskatījās labi līdz brīdim, kad uzzināju, ka tur ir tieši tas pats - 1 īpašniekam pieder >50% dzīvokļu. Skaidrs, ka nebūtu ilgi jāgaida līdz brīdim, kad pienāktu rēķins par, piemēram, ārdurvju nomaiņu par 10k Ls. Cīnies, nekas cits neatliek.
Nee nebusi. Jo pats nostiprinaaji ZG, gadu veelaak, lidz ar to tiesa var pamatoti uzskatit, ka esi nosledzis viltus ligumu, lai izvairiitos no parada nomaksas.. Vou... izskataas , ka man arī viss shis veel priekshaa... jo viens kaiminjsh cītīgi vēlas tikt par apsaimniekotāju... un jaa tam jau pieder 50% maajas... (2) Ja vienam dzīvokļu īpašniekam pieder vairāk nekā puse no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļiem, balsojot viņam ir 50 procenti balsu no visām dzīvokļu īpašnieku balsīm.

Šis te nav kaut kā piemērojams? Ka līgums ar apsaimniekotāju noslēgts nelikumīgi. Ar 50% ir par maz, lai vienpersonīgi pieņemtu lēmumu, vajag vēl vismaz kādus 0.0001%.
··· Apsaimniekošana: Apsaimniekošanas maksa, ja nav... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Apsaimniekošanas līgums nav atrunāts... (3)
Noslēgts rokasnaudas līgums par īpašuma pārdošanu daudzdzīvokļu namā, bet nav atrunātas kopīpašuma apsaimniekošanas izmaksas. Cik saprotu šo apsaimniekošanas līgumu paraksta reizē ar pirkuma līgumu. Kur meklēt labu kopīpašuma...
Apsainiekishanas ligums ir starp jauno iipashnieku un apsaimiekotaaju. Un ari peec ipashuma registracijas zemesgraamataa.
Pirkshanas - pardoshanas ligums ir starp pirceju un pardeveju. Apsainiekotajs ir treshaa persona, kuram nav ar to nekaada sakara.
Ja tie pircèji sanàks vairàki, vinji tak mierìgi var tevi uzmest un njemt citu apsaimniekotàju. ··· Apsaimniekošana: Apsaimniekošanas līgums nav... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kurš vainīgs pie dzīvokļa nopludināšanas? (12)
4. stāvā plīsis ūdens stāvvads, appludināts 2. stāva dzīvoklis, 3. stāvā viss kārtībā - kurš vainīgs 2. stāva dzīvokļa nopludināšanā? Māju apsaimnieko Rīgas namsaimnieks - par kā līdzekļiem maina stāvvadus - no dzīvokļu īpašnieku...
Parasti stāvvadus maina par uzkrājumu naudu.
Appludinātos dzīvokļus remontē nama apsaimniekotājs, līdzīgi kā teica Sniega Roze.
Bet var darīt arī otrādi. Uzaicināt tāmētāju, lai notāmē skādi, iesniedz prasību apsaimniekotājam , lai maksā. Par atlīdzību ir jāvienojas - Tu vari arī nepiekrist viņu ķēpātājpuišu atrakcijām savā dzīvoklī.....
Stāvvads ir kopīpašums, nejēdzāt uzturēt - paši vainīgi. Apdrošināšana šāda veida bojājumus nosedz, ja loms 30..50 eirikus reizi gadā nolobīt, tad taisi vien remontu pats... Līdzīgi .Stāvvadi jāmaina reizi 25 gados .Manai mājai nu jau būs 45 gadi ,ne reizi nekas nav darīts .Tas ir pārvaldes darbs .,Bet tad ar atnāks ,gabalu iemetinās un čau .Sauc ekspertu no pārvaldes ,tas uztaisīs skādes aprakstu ,atsūtīs puisi ,kas noķepās griestus un pienaglos tapetes !
RūKta pieredze .
Vai tad stāvvadi neskaitās RN pārziņā? Ir apdrošināšana, nav problēmu, apdrošinātājs vainīgo atradīs, nav apdrošināšanas pats vainīgs.... ··· Apsaimniekošana: Kurš vainīgs pie dzīvokļa... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu