Domājamās daļas

tātad - īpašums var būt sadalīts domājamās daļās un dzīvokļu īpasumos.
ja ir domajamās daļas, tad tiek piemērots civillikums, jautajumos, kas skar kopīpasumu? a konkrēti CL1068.?
Vai tomer tur var " iebāzt" Dzīvokļa īpasuma likumu?

joens      DzĪL var "iebāzt" tikai tur, kur tas likumā uzrakstīts un vismaz manā lauciņā tas nemaz nav tik maz. Viss pārējais CL. Ar to DzĪL gan CL ietekmi var stipri mazināt (ja dzīvokļu īpašnieki organizēti).

anis      Domājamās daļas veidojas īpašumam daloties-stihiski. Pēc likuma-kuram un cik daudz pienākas. Lieto pēc vienošanās. Ar dzīvokļu īpašumu vieglāk operēt juridiski ,bet kopīpašuma funkcija tik un tā saglabājas-mainās tikai daļu svars lemjot. Ja ir domājamās daļas ,sadalīt dzīvokļu īpašumos ir gana dārgi un ķēpīgi.

anis      100% nav vajadzīgs ne vienā variantā! Vismazāko pārstāvniecību lemšanā paredz apsaimniekošanas biedrības variants-51%
Jautājums neskaidrs-Īpašums netiek sadalīts domājamās daļās. Tās izveidojas-sadala lietošanas kārtību... Dzīvokļu īpašumi arī jānodibina ,ja ir domājamās daļas...
Saka,saka-iesniedziet rakstisku pieteikumu,tad mazāk muļķību atļausies paust.

joens    1 Tā iet, ja uzdod ne līdz galam izdomātu jautājumu. Īpašums var būt: 1)sadalīts domājamās daļās UN dzīvokļu īpašumos, 2)sadalīts domājamās daļās. Pirmajā gadījumā ar organizētiem īpašniekiem CL var būt ļoti sekundārs, otrajā tas ir vienīgais, kas regulē attiecības starp kopīpašniekiem. Nedaudz vieglāk, ja noslēgta juridiski nevainojama vienošanās par kopīpašuma lietošanas kārtību (noteikti jābūt ierakstītai zemesgrāmatā). Ikdienā saskaros (un risinu) ar abiem gadījumiem.

Skorbulsnak    1 Dziivoklja iipasums ir tikai tad, ja nams ar telpu grupaam sadaliits dziivoklju ipashumos..pretaajaa gadiijumaa ir nekustamais iipashums kaa kopiipasumsm domaajamaas daljaas, ar lietoshanas tiesiibaam uz atsevishkjaam telpaam un koplietoshanas tiesiibam uz kopeeejaa....likumu par DZI tur nevar piemeerot..

Pilskungs      CL ir pamatlikums visam, un DZI likums nekur nav jābāž - viņš vienkārši darbojas !
Kur ir problēma ?

solvitas      Mela, pat ja īpašums ir sadalīts dzīvokļu īpašumos un tikai koplietošanas telpas un zeme ir domājamās daļās, tāpat, ja grib šīs daļas kaut kā pārdalīt savādāk, tad vajadzēs 100% kopīpašnieku piekrišanu. Tas tikai uz apsaimniekošanu pietiek ar 51%, bet ja skar īpašumtiesības, tad 100%. Tā kā jums tur nav variantu apiet to spītīgo kopīpašnieku.

Pilskungs      solvitas> - Tev precīzi ir taisnība ! Labāk nevar formulēt.
Dīvaini gan, ja jau Mela visu tik labi zina, kādēļ mums te prasa padomus ?

Pilskungs      Cien. Mela ! Negribu vairāk neko ne stāstīt, ne spīdēt, ne diskutēt,
(likumi ir vajadzīgi visi, katrs savā vietā).
Arlabunakti.

Līdzīgi jautājumi
Iegadajos domajamo dalu kopipasuma (11 atbildes)Zemes domajamas dalas atdalisana (12 atbildes)Ekas domajama dala (8 atbildes)Domajamo dalu pardosana (13 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu