Dzīvoklis šķiršanās gadījumā

Paņemu dzīvokli hipotekārā kredītā, zemesgrāmatā uz mana vārdā ar apgrūtinājumu no bankas. Pēc gada apprecējos. Maksājumos par kredītu veicu no savas algas ( automātisks maksājums) , vīrs man maksa pusi par komunāliem uz kontu. Vai šķiršanas gadījumā vīrs var pretendēt uz manu dzīvoklī?

Tessa      interesantas atieciibas :)
dziivoklis ir iegadats pirms lauliibam.
uztaisi lauliibu liigumu.

Sallija2    2 Nevar, pirms laulībām iegūta manta ir tikai tā laulātā īpašums, kurš to iegādājies. Un puse no komunālajiem tāda zema īres maksa vien ir. Teorētiski viņam nav nekādu tiesību uz tavu dzīvokli, bet Latvijas tiesu sistēmā visādi brīnumi ir redzēti. Viņd taču pat nevar pierādīt, ka būtu pusi no kredīta maksājumiem maksājis un puse no īres maksas, ja jau viņš tur dzīvo ir tikai godīgs maksājums par izmantoto infrastruktūru.

Sallija2  2   Ā ni ir vēl variants, ka viņš apgalvo, ka tā puse komunalo faktiski ir bijusi puse no kredītmaksājuma un tad var gadiem tiesāties un tādā gadījumā tiesa var lemt, ka ja dzīvoklis paliek tev, tad tev jākompensē viņa ieguldījumi. Bet ja tu no savas puses apgalvosi, ka tas ir bijis par īri un tikai puse no īres, tad teorētiski neviens nevienam neko nav parādā.

DanaL    3 A kāds mērķis norādīts bankas pārskaitījumā - par komunālajiem vai par kredītu?

av2    1 vajadziigs laulibu liigums, ssitadiem gadiijumiem.Laiki taadi.....ka cilveeki mantas dell gatavi otru pgruust zem uudens.
Plaano sskkirties?

medusbite3    1 Laulātie maksā viens otram īri???

JurisK  1 1 Nu i gjimeniite!:) Uzdaavini viiram pusi dziivoklja un dziivojiet laimiigi! Jeb tad ir jautaajums - kaada vella peec tu preceejies ar to lupatlasi?

riebekle      Varbūt kāds gudrāks palabos, ja kļūdīšos, bet man šķiet, ka uz pirms laulības iegādāto mantu var pretendēt tikai tādā gadījumā, ja var pierādīt, ka par to mantu ir veikts maksājums (attiecīgi - ja otrs ir piedalījies tās mantas izpirkšanā). Ja naudas pārskaitījumā kā mērķis neparādās teksts par mājas kredītu vai kas tāds, tad nedomāju, ka vīrs var uz to dzīvokli pretendēt. Nāves gadījumā gan (ja esat likumiskā laulībā).

butterfly_searcher    1 Neko vins nevar pretendet. Pirms laulibam ieguta manta ir tava atseviska manta, kas netiek ieklauta laulato kopmanta. Lidz ar to ar to vari rikoties brivi pec saviem ieskatiem-atsavinat visos veidos bez vina piekrisanas. Vienigi Tavas naves gadijuma vins ir mantinieks uz neatraidamo 1/2 ka minimums. Bet skirties vari drosi.

Maybex    2 Pirmslaulības īpašums ir šķirts un uz to laulātais šķiroties nevar pretendēt.

runcizs      Uz dzīvokli šķiršanās gadījumā vīrs pretendēt nevar. Bet, kā jau te minēja, ja vīrs ir veicis maksājumus par dzīvokli, ja vien maksājuma mērķī tie nav norādīti kā ar dzīvokļa īpašuma lietošanu saistītie izdevumi, vai arī vīrs ir veicis kaut kādus citus pierādāmus maksājumus, piemēram, par dzīvokļa remontu, atbilstoši Civillikumam (Lietu tiesības) viņš var pretendēt uz savu ieguldījumu atmaksu. Šajā gadījumā gan pierādīšanas pienākums ir vīra pusē.

edding    4 Ja dzīvoklis pirkts. Bet ja paņemts kredītā ar niecīgu pirmo iemaksu un vīrs ir pircis visu nepieciešamo dzīvošanai, bet sieva maksājusi tikai un vienīgi kredītu??? Tāpēc dārgie, sakārtojiet visus papīrus laicīgi, lai ja nu kas atgadās, bet LV atgadās vismaz 50%-os, nav jākož elkoņos.

Maybex    1 Edding - svarīgi, ka ierakstīts zemesgrāmatā. Tātad pieder sievietei. Tālākais ir iespēja pieprasīt kompensāciju, nevis iemesls pretendeēt uz dzīvokli.

Aukstums      nevar, viss , kas iegādāts pirms laulības, aŗī ja kredītā, ir tavs un tikai tavs... ir iegādes datums, laulību datums, kas arī ir PIERĀDĪJUMS. VISS... a kopdzīvē visi maksājumi kopējā saimniecībā ir uz pusēm..ja cilvēks labprātīgi maksā tavu kredītu, tas nenozīmē, ka uz mantu viņam ir kādas tiesības... Bet, ka tu tik ātri pēc laulībām domā par laulību šķiršanu, tad kaut kas neklopē...:D :D, sirdsmieram, noslēdzat laulību līgumu par visas mantas šķirtību ,kā arī tavas nāves gadījumā, viņš atsakās no likumiskajām tiesībām uz daļu (ja nav bērnu) tavu īpašumu, uzzināsi visu , ko viņš par to domā, un dzīvosiet laimīgi,...:D

edding      Maybex- loģiski, ka šķiršanās gadījumā sievu no dzīvokļa neizmetīs, bet atmaksāt ieguldīto gan jau ka piespiest var. Un patiesībā taisnīgi. Cik nav tādu gadījumu, abi kopīgi saimnieko, bet šķiroties tas uz kura vārda nav īpašums, tiek mierīgi izmests uz ielas.
Aukstums- tādā gadījumā lai vīrs maksā tikai pusi komunālo un pusi paikas. Pārējo lai liek savā kontā. Uzreiz uzzinās, ko sieva par to domā.

janisb      Ja vien vīrs tiesā nespēj pierādīt kredīta finansēšanu, kas aprkastītajā situācijā maz ticams, pirms laulības iegūtais īpašums nedalās...
Galvenais lai vīra maksājumos uz tavu kontu neparādītos "mērķis" kredīta/dzīvokļa finansēšana...

nordman42      Saskaņā ar civillikumu nevar pretendēt uz neko kas ir iegādāst pirms laulības. Lai veicas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu