Nekustamā īpašuma dalīšana pie šķiršanās un kopēja kredīta

gatavojamies šķirties. uz sievas ir nekustamais īpašums par ko viņa maksā kredītu, es esmu kā galvotājs. mājā neesmu pierakstīts. nevaram sadalīt. Vai nu īpašums paliek viņai vai es pārņemu kredītu, ko nevēlos. Ja mājai parādās pircējs vai sievai saistības ar banku beidzas? Un vai viņa kā kredīta maksātāja un laulātā var mani izlikt ārā, ja patur māju?
Jautā PAULO_x 2015-01-27 09:56

non_grata (2015-01-27 10:30)    4 kāpēc gan nevar izlikt ārā no mājas kurā tu vairs nedzīvo?? esi drošs ka tava labā džinsu jaka vēl tās mājas skapī karājas??

Bibine (2015-01-27 10:36)    1 "Adamsu" ģimenīte - iet par galvotāju "jūtās svešam cilvēkam"!
Ja mājai parādās pircējs - tad sieva nomaksā kredītu - nav mājas nav kredītu. Var sākt naudu krāt no jauna :). Pēc šķiršanās - ja neesi tagad pierakstīts, tad noteikti siltā pavasara laikā izmet ārā, kā korķi atverot šampanieti.

Specs69 (2015-01-27 10:45)      Pārņem kredītu (un īpašumu arī, ar visu reģistrēšanu ZG) un meklē mājai pircēju.

pienenite_1972 (2015-01-27 10:53)    5 Ja sieva ir gudra, tad tevi izmetīs no mājas, pati uz brīdi izbrauks no valsts, lai rastos apstākļi, ka nevar nomaksāt kredītu. Tu kā galvotājs, būsi pirmais no kā kreditori piedzīs kredītu, jo bez sievas piekrišanas māju nepārdosi. Tas no praktiskās puses. Teorētiski - kopdzīves laikā iegādāts īpašums skaitās abu laulāto kopēja manta, neatkarīgi esi tur pierakstīts vai nē. Parāds arī kopējais un tu vēl kā galvotājs..., bez abu laulāto piekrišanas māju pārdot nevar, bet kredītu nemaksāt, ja ir galvotājs, var.
Sievai tik labu advokatu paņemt un tu paliec zaudētājos jebkurā gadījumā.

straujaa (2015-01-27 11:57)    1 Piekrītu Specs69 variantam, jo , ja esi kā galvotājs ir ļoti liela varbūtība, ka tevi uzmetīs un maksāsi tāpat. Pārņemot īpašumu pats esi saimnieks un rīkojies. Vēl viens zemūdens akmens var rasties īpašumu pārdodot par zemāku cenu, kā kredīta summa, jo starpība līdz pilnai kredīta atmaksi būs jāsedz. Jāvienojas - kā to dalīs. Tā kā - sāc ar banku - liec sludinājumus un mēģini pārdot līdz laulības šķiršanai.

wolands (2015-01-27 12:11)      Pienenīt - saki? Pieņemu, ka māja ir ķīla. Banka var to pārdot bez nekādām piekrišanām, ja ne kredīta ņēmējs ne galvotājs nevar kredītu atdot.
Jebkurā gadījumā prātīgākais ir sarunāt ko darīsiet un izdarīt to kopīgi bez kredītu piedzinējiem un tiesas darbiem. Naudu un nervus ietaupīsiet. Citādi beigās var iznākt, ka mājas vairs nebūs un Jūs abi vēl parādā bankai paliksiet ... :D

pusnakts21 (2015-01-27 12:41)      Laba konsultācija, draugs, maksā naudu.

erucanob (2015-01-27 12:43)      Woland, labi zini,ka vinnēs tas, kuram vairāk naudas advokātam.
Un vinnēs banka.Par lētu naudu pārdos kam vajag, un abi eks laulātie visu mūžu maksās par pāris gadu padzīvošanu jaunā mājā. Jautri. Nabadzīga eksistence garantēta.

VecmeitaARrunci (2015-01-27 13:11)      Ej pie advokaata.

pusnakts21 (2015-01-27 13:24)      paulo, man skaidrs, kapēc sieva no tevis šķiras..Bet par jautājumu - katrs gadījums ir savādāks un unikāls, un jurists tieši tavai situācijai piemeklēs risinājumu.Neviens tev šeit neiedos padomu tieši tavā situācija, un priekš kam tev galvu piesārņot?????

ssieviete (2015-01-27 13:26)      Esi vecis un atdod visu sievai (ja viņai ir ar ko maksāt kredītu).....savā vecumā vēl paspēsi otru māju uzcelt.

Deisa (2015-01-27 13:53)    1 Bija ļoti līdzīga situācija, kad šķīros, tikai kredīts bija uz vīra, es kā kredīta līdzņēmēja, pierakstījusies nebiju. Kad jau šķiršanās bija vairs tikai formalitāte, aprunājos ar kolēģi, kam juridiskā izglītība, kā īsti ar likumu sastāv, kas man un bērniem pienākas. Viņa man teica, ka, ja baigi pērties gribu par kapeiku, var to darīt, bet diezin vai tas ir tā vērts, jo, ja par kredītu visu laiku maksājis vīrs. Ja gribu saglabāt tiesības uz dzīvokli, tad pašai jāpiedalās maksājumos, kas tobrīd man nebija aktuāli, jo tajā mājoklī palikt negrasījos. Vienīgais, uz ko man būtu tiesības, tas ir uz dzīvokļa jau atmaksātās daļas pusi. Tā vērtība bija diezgan niecīga, lai tā dēļ čakarētos. Aizgāju ar savām pekelītēm un sīčiem, un sāku pati savu patstāvīgu dzīvi.

Lucy (2015-01-27 14:02)      Es tās sievas vietās ieniegtu maksātnespēju i beigta balle,lai tad tu arī,kā galvotājs vai nu paņem to īpašumu,vai paliec garu degunu.
Cik saprotu cita štelle,tu negribi izvakties no turies,spirinies.nu nu

no_matter (2015-01-27 14:44)      "tāpēc jau jautāju cilvēkiem kas VARBŪT ar tādām lietām saskaras ikdienā." - te viena daļa varbūt arī ir zinoši šajos jautājumos, bet vai labam juristam būs laiks sadēt PA un šķērdēt savu laiku, ja par to var iekasēt samaksu? Un nevienā atbildē neredzu atsauces uz konkrētiem likuma pantiem, kas pierādītu, ka atbilde nav no pirksta izzīsta.
Te ir pierādījums par to cik "gudras" atbildes brīžiem te var sagaidīt http://likumi.jautajums.lv/1362522
Ieteiktu pašam pastudēt likumdošanu un aizsataigāt pie kāda spečuka.

Deisa (2015-01-27 16:01)    4 Bet, ja tā godīgi un kritiski skatās, tad vīrietim satraukties par to, ka sieva var no mājas izlikt, kuru pati no savas kabatas maksā, ir gļēvi. Grūti saprast stiprās sievietes, kas ar tādiem sapinas.
Ja sieva grasās mājā palikt, maksāt un dzīvot, tad ne tikai likuma, bet arī ētikas jautājuma ietvaros būtu tikai cienīgi vīrietim būvēt pašam savu dzīvi. Vai tiešām nebūtu neērti dzīvot mājā, par kuru maksā šķirtā sieva?

joens (2015-01-27 16:24)      Ja nav grūtību, mēs paši tās radīsim :)

Aprakstītā situācija jau tāpat bumba ar laika degli un tagad kāds šņorei uguni jau pielaidis, bet dzēst neviens pat netaisās, pat uzpūš, lai liesma gaišāka.

Ja saprātīgi savā starpā nevienosities (piemēram, māju izīrēt un maksāt kredītu un, kad izmaksāts, pārdot), tad ar 99% garantiju abi paliksiet bez nekā un ar parādu čupu par zilām debesīm. Ja romantisku attiecību vairs nav, bizness nekur nepazūd un tas ir n-tās reizes nozīmīgāk.

aroganis (2015-01-27 16:32)      Bet kur tad esi pierakstīts? Vēl viens gadījums, kurš pierāda nepieciešamību pēc laulības līguma. Starp citu vēl varat paspēt noslēgt pirms šķiraties.

erucanob (2015-01-27 19:31)      "Ja mājai parādās pircējs vai sievai saistības ar banku beidzas?"-neesmu jurists, bet pēc loģikas, ja nosegsiet kredīta summu,tad beidzas.
" Un vai viņa kā kredīta maksātāja un laulātā var mani izlikt ārā, ja patur māju?"- domāju ka jā, jo būsi viņai svešs onkulis. Galvotājam nav tiesību ievākties objektos,par kuriem galvojis.
Pusnakts, -šis ir tik elementārs jautājums, tādi notiek bez maz vai katru dienu.Lai ko advokāts ieteiktu autoram, sieva grozīs kā izdevīgi viņai.
aro,- gribētu redzēt to laulības līgumu. Ja nu vienīgi Joena piedāvāto variantu,bet gan jau māja kādā pļavā vai purvā,atrast īrniekus nebūs viegli.

feya (2015-01-27 19:52)      Es teiktu palasi Civillikumu, nodaļu par laulāto mantiskajām tiesībām. Tur minētas līgumiskās un likumiskās. Tur vajadzētu būt kam vērtīgam.

guntapilmane (2015-01-31 23:12)      Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms būtu jāzina, vai nekustamais īpašums ir laulāto kopīga manta - iegādāta laulības laikā vai tā ir sievas atsevišķa manta - iegūta pirms laulībām, mantojuma ceļā vai kā dāvinājums. Ja nekustamais īpašums ir iegādāts laulību laikā par kopīgiem laulāto līdzekļiem, tad laulība jāškir tiesas ceļa vienalicīgi ceļot prasību par laulāto mantas kopīgās mantas sadali. Tālākais jau ir pierādījumu jautājums - par kādiem līdzekļiem kurš un cik, vai piedalījies kredīta atmaksā. Vārdu sakot būs jāpierāda cik daudz tu šajā īpašumā esi ieguldījis. Bet ja nekustamais īpašums ir laulātās atsevišķa manta, tad Tev tur nekas nespīd, kā tikai pildīt galvotāja pienākumu, ja tas no kreditora tiks pieprasīts.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu