Hipotekārais kredīts

hipotekārais kredīts foto attēls

Hipotekārais kredīts - jautājumi un diskusijas

Dzīvoklis šķiršanās gadījumā (17)
Paņemu dzīvokli hipotekārā kredītā, zemesgrāmatā uz mana vārdā ar apgrūtinājumu no bankas. Pēc gada apprecējos. Maksājumos par kredītu veicu no savas algas ( automātisks maksājums) , vīrs man maksa pusi par komunāliem uz kontu. Vai...
Ja dzīvoklis pirkts. Bet ja paņemts kredītā ar niecīgu pirmo iemaksu un vīrs ir pircis visu nepieciešamo dzīvošanai, bet sieva maksājusi tikai un vienīgi kredītu??? Tāpēc dārgie, sakārtojiet visus papīrus laicīgi, lai ja nu kas atgadās, bet LV atgadās vismaz 50%-os, nav jākož elkoņos. A kāds mērķis norādīts bankas pārskaitījumā - par komunālajiem vai par kredītu? Nevar, pirms laulībām iegūta manta ir tikai tā laulātā īpašums, kurš to iegādājies. Un puse no komunālajiem tāda zema īres maksa vien ir. Teorētiski viņam nav nekādu tiesību uz tavu dzīvokli, bet Latvijas tiesu sistēmā visādi brīnumi ir redzēti. Viņd taču pat nevar pierādīt, ka būtu pusi no kredīta maksājumiem maksājis un puse no īres maksas, ja jau viņš tur dzīvo ir tikai godīgs maksājums par izmantoto infrastruktūru. Pirmslaulības īpašums ir šķirts un uz to laulātais šķiroties nevar pretendēt. vajadziigs laulibu liigums, ssitadiem gadiijumiem.Laiki taadi.....ka cilveeki mantas dell gatavi otru pgruust zem uudens.
Plaano sskkirties?
··· Hipotekārais kredīts: Dzīvoklis šķiršanās gadījumā lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Banka prasa atmaksāt hipotekāro kredītu - vai ir vērts cīnīties? (27)
Vai ir vērts meklēt advokāta palīdzību, ja ir hipotekārais kredīts bankā par kuru ir akurāti katru mēnesi maksāts, tikai 2011.gadā ņemtas saskaņotas divu mēnešu maksas brīvdienas, ar pārtaisītu līgumu. Tagad pamatojoties uz šiem diviem...
Kāda mana kolēģa viedoklis: "Atbildēšu vienā teikumā: es neticu, ka banka tagad lauž līgumu, pamatojoties uz to, ka pati banka pirms "n" gadiem ir saskaņojusi maksājumu kārtību, kura tikusi ievērota. Domāju, ka advokātu ņemt nav vērts, jo klients, kurš to apgalvo, uz 99% neizstāsta visu patiesību. Gadījumā, ja piepildās atlikušais 1%, tad es pats varētu uzņemties šīs lietas vešanu, bet kā jau iepriekš minēju - neticu". JAU TIESAS LĒMUMS??? Pirms tiesas paskaidrojumi nebija jāsniedz??? Un kas līgumā atrunāts???? Onslovs prātīgs vīrs, uzreiz atkoda situāciju. Ja reiz tiesas lēmums, ne bankas vēstule, noteikti šeit izstāstīti tikai kādi 5% no notikušā (ļoti iespējams, interpretēti). Pārkreditejies uz citu banku... ;) Un lai SEB pušu stabulee... Lai gan izskatās, kā to graustu kāds ir iekārojis... 1) parādi jāmaksā savlaicīgi,
2) uz tiesu jāiet obligāti,
3) ieteiktu apmeklēt psihologu, ne advokātu.
··· Hipotekārais kredīts: Banka prasa atmaksāt hipotekāro... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Vai galvotājam ir tiesības uz īpašumu ja ir maksajis mazu daļu kredīta? (16)
Sveiki. Esmu mājas īpašnieks un kredīt ņēmējs, lieta tāda, kad ar mani mājā dzīvo māte kura ir galvotāja! Es dzīvoju kopa ar savu civilsievu un 3 bērniem! Šī sieviete,mana māte kļuva neciešama...aizskar manu ģimeni...traucē mums dzīvot! Uz...
Nu būs tev vēl viens stimuls pildīt tavus Civillikumā noteiktos pienākums rūpēties par vecākiem un no nodrošināt viņai pašai savu dzīves vietu. Juridiski tiesību nav, morālas tiesības ir.... ja jau ne tikai galvoja, bet pat kaut ko maksāja. Nezinu gan,ka gan tāda "briesmone" kļuva par galvotāju.Tad jau tas vells nav tik mells,kā Tu viņu mālē.
Tad lūk,Tev mammu vajadzēja...
Atmaksā visu viņas maksāto kredītu atpakaļ un paņem un maksā viņai kredītu atsevišķam mājoklim plus jāpalīdz arī komunālos nomaksāt un zālēm naudu iedot.Mamma ir mamma.Nevar atstumt un atstāt nelaimē, lai kāda viņa nebūtu. Lai kāda tā māte, bet kad galvojumu vajadzēja, tad gana laba bija. ··· Hipotekārais kredīts: Vai galvotājam ir tiesības uz... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Hipotekārais kredīts civillaulībā (19)
Laulājušies neesam, bet kopā būšanas laikā kopīgi krāta pirmā iemaksa hip.kredītam.Ir noskatīts konkrēts īpašums (izdevīgs), veikta vērtēšana (gaidām atbildi). Banka nepieļauj, ka abi ir kredīta ņēmēji (ko iesaka jurists) līdz ar to ZG...
Tikai neiekriiti shajaas lamataas!

Ja Tev ir naudu, nopeerc SAVU ipashumu (kaut nelielu dziivokliiti)! Sev!

Iejuukties ilgterminja krediitjuugaa ar personu, kas Tev nav nekas, ir nepraats
Pati jau atbildēji. Paliksi ar pliku pa..ļu. Tāpēc vispirms apprecieties un tad pērciet nekustamos īpašumus un citu mantu. Sāciet ar savu attiecību sakārtošanu. Labi, ka šī doma ienāca prātā tagad, nevis kad jau par vēlu. Var, protams, katru ikmēneša maksājumu uz kredītņēmēja kontu kārtīgi aprakstīt, tipa, 1/2 mēneša maksājums par GGGG.MM.DD. par kredītu Nr.XXX, dzīvoklis YYY, un pēc tam (šķiršanās gadījumā) ar visiem konta izrakstiem staigāt pa tiesām.
Bet vai iegādāties kopīgu īpašumu, ja nav skaidras vīzijas par kopīgu nākotni, ir līdz galam prātīgi?
Nu tad uz priekshu! Registreejiet lauliibu un tad perkat maaju! Tikai taa... laulajushies neesat, tatad ta nav nekada civillauliiba.
civillauliiba ir civilais akts, tb-preciibas.
jus viens otram neesat nekas, aiz ta-secinajumi.
··· Hipotekārais kredīts: Hipotekārais kredīts... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kā notiek atsavināšana ja zeme kredītā? (1)
Kredītu segs atsavinātaji vai es?
Bankas noslēgs starpbanku vienošanos vai arī izmantos darījumu kontu ;) ··· Hipotekārais kredīts: Kā notiek atsavināšana ja zeme... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma dalīšana pie šķiršanās un kopēja kredīta (21)
gatavojamies šķirties. uz sievas ir nekustamais īpašums par ko viņa maksā kredītu, es esmu kā galvotājs. mājā neesmu pierakstīts. nevaram sadalīt. Vai nu īpašums paliek viņai vai es pārņemu kredītu, ko nevēlos. Ja mājai parādās pircējs vai...
Bija ļoti līdzīga situācija, kad šķīros, tikai kredīts bija uz vīra, es kā kredīta līdzņēmēja, pierakstījusies nebiju. Kad jau šķiršanās bija vairs tikai formalitāte, aprunājos ar kolēģi, kam juridiskā izglītība, kā īsti ar likumu sastāv, kas man un bērniem pienākas. Viņa man teica, ka, ja baigi pērties gribu par kapeiku, var to darīt, bet diezin vai tas ir tā vērts, jo, ja par kredītu visu laiku maksājis vīrs. Ja gribu saglabāt tiesības uz dzīvokli, tad pašai jāpiedalās maksājumos, kas tobrīd man nebija aktuāli, jo tajā mājoklī palikt negrasījos. Vienīgais, uz ko man būtu tiesības, tas ir uz dzīvokļa jau atmaksātās daļas pusi. Tā vērtība bija diezgan niecīga, lai tā dēļ čakarētos. Aizgāju ar savām pekelītēm un sīčiem, un sāku pati savu patstāvīgu dzīvi. Ja sieva ir gudra, tad tevi izmetīs no mājas, pati uz brīdi izbrauks no valsts, lai rastos apstākļi, ka nevar nomaksāt kredītu. Tu kā galvotājs, būsi pirmais no kā kreditori piedzīs kredītu, jo bez sievas piekrišanas māju nepārdosi. Tas no praktiskās puses. Teorētiski - kopdzīves laikā iegādāts īpašums skaitās abu laulāto kopēja manta, neatkarīgi esi tur pierakstīts vai nē. Parāds arī kopējais un tu vēl kā galvotājs..., bez abu laulāto piekrišanas māju pārdot nevar, bet kredītu nemaksāt, ja ir galvotājs, var.
Sievai tik labu advokatu paņemt un tu paliec zaudētājos jebkurā gadījumā.
kāpēc gan nevar izlikt ārā no mājas kurā tu vairs nedzīvo?? esi drošs ka tava labā džinsu jaka vēl tās mājas skapī karājas?? Bet, ja tā godīgi un kritiski skatās, tad vīrietim satraukties par to, ka sieva var no mājas izlikt, kuru pati no savas kabatas maksā, ir gļēvi. Grūti saprast stiprās sievietes, kas ar tādiem sapinas.
Ja sieva grasās mājā palikt, maksāt un dzīvot, tad ne tikai likuma, bet arī ētikas jautājuma ietvaros būtu tikai cienīgi vīrietim būvēt pašam savu dzīvi. Vai tiešām nebūtu neērti dzīvot mājā, par kuru maksā šķirtā sieva?
"Adamsu" ģimenīte - iet par galvotāju "jūtās svešam cilvēkam"!
Ja mājai parādās pircējs - tad sieva nomaksā kredītu - nav mājas nav kredītu. Var sākt naudu krāt no jauna :). Pēc šķiršanās - ja neesi tagad pierakstīts, tad noteikti siltā pavasara laikā izmet ārā, kā korķi atverot šampanieti.
··· Hipotekārais kredīts: Nekustamā īpašuma dalīšana pie... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Vecuma ierobežojums hipotekārā kredīta saņemšanai (5)
Vai hipotekārā kredīta saņemšanai eksistē arī vecuma cenzs? Man 61 gads.
Nu nē, mans mammucis paņēma uz 10 gadiem kad viņai bija kautkur starp 65 un 70. Galvenais lai pensijas apmērs liecina tavu spēju maksāt un normāli paēst vienlaicīgi. Redzi, ja, piedodiet, nāves gadījumā šī spēja maksāt kredītu beidzās un mantinieki nevēlas pārņemt saistības - banka iegūst dzīvokli, pa lielai daļai,... izmaksātu. Uz Zviedriju, tur 70-gadīgam dod uz 20 gadiem. Jaa, eksistee vecuma ierobezojums. Jus kaa aktivs kreditnemejs drikstiet but lidz 70 gadiem. Tatad kreditdevejs seko lai pedejais maksajums neparsniedz so robezu. Kredītu dod, bet vajadzēs jaunāku galvotāju pieslēgt! Tevi ātri atšūs.. ··· Hipotekārais kredīts: Vecuma ierobežojums hipotekārā... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Hipotekārā kredīta likme (9)
Lūdzu, viedie ohojuisti, padalieties pieredzē par Hipotekārā kredīta cipariem. Ja procentu bāzes likme ir 4.65 % (mainīga pēc katriem 36 mēn), pievienotā likme – 1.50% gadā, tas ir daudz vai maz? Ja salīdzina ar citām kredītiestādēm?
Izklausās daudz. Varbūt vari pāriet uz Euribor 1 mēneša vai 3.mēnešu? tur % likme ir nesalīdzināmi mazāka. Skaties, patērīņa kredīts vai kredītlīnija, parasti ir vēl izdevīgāka, ja summa atļauj. Bet iespējams, ka par pārformēšanu ir nesamērīgas komisijas. Izpēti un sarēķini, tad pieņem lēmumu. bāzes likme ļoti augsta. kas tā par valūtu? EURIBOR kas tāds varēja būt ap 2008. pēdējos 3 gadus (36M) tas vispār mīnusā bet ja jau 36M, tad tai likmei vajadzēja pārskatīties 2010, 2013, 2016 utt gados? citādāk tie 36M zaudē jēgu, vai tad ne? Vismaz 2x vairāk par normālo, pat koļēgas, kas burbuļa laikā ņema maksā 2x mazāk...
Man šobrīd ar negatīvo EURIBOR ir 1.297% kopējais procentu masājums...
··· Hipotekārais kredīts: Hipotekārā kredīta likme lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kur ņemt nelielu hipotekāro kredītu mājas iegādei? (5)
mes esam daudzbernu gimene 3 berni lieli 3 mazi gribam nopirkt maju ,algas nelielas bet sapratigam kreditam pietiktu, gribetu 7000 uz 7 gadiem vai tas ir iespejams un kur ieteiksiet?
Māja un šāda "sīknauda" man kaut kā nelīmējas kopā (ja vien nullīte nav aizmirsta). Ja tomēr runa par nosaukto skaitli, tad kādam no ģimenes uz gadu aizdoties peļņā uz UK un nevajadzēs nekādu kredītu. http://www.hipo.lv/lv/attistibas_programmas/majoklu_galvojumu_programma šis varētu būt kā atspēriena punkts. Mjā. Interesants sadalījums. Baigi izskatās pēc augstu likmju aizdevuma Mintos vai citā līdzīgā kantorī. Ja kāda banka iedos, tad vari jusies laimīgs un nedomāt par to, kas ir labāk - 3 vai 4 % gadā. Uz šādu summu tam tav nozīmes.
Bet vislabāk sekot joens ieteikumam
Droši vien domāta māja laukos. Mēģiniet savā bankā runāt. Summa taču niecīga. Parasti bankas līdz 10000 neizsniedz hipotekāro kredītu, bet gan patēriņa kredītu, kā nu kurā bankā to sauc. Atšķirība ir procentu likmē un aizdevuma termiņā. Patēriņa kredītam ir aptuveni plus mīnus 20 procenti gada likme un pārsvarā kredīta garākais termiņš ir 5 līdz 6 gadi. Tas nozīmē ja izsniegs 7000 uz 5 gadiem, tad aptuvenais mēneša maksājums būs 190 EUR. Protams, ja alga ir minimālā, tad būs nepieciešams galvotājs ar ienākumiem. ··· Hipotekārais kredīts: Kur ņemt nelielu hipotekāro... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kurās valstīs pastāv tāds nolikto atslēgu princips? (7)
No kā bija radies šāds ierosinājums. Zinu, ka Vācijā un Zviedrijā tāda nav.
Ja bankas nepūš cenu burbuli un izsniedz kredītu īpašuma reālajā vērtībā, tad nolikto atslēgu princips ir ļoti loģisks! Šajā gadījumā bankas nearko neriskē - pēc īpašuma atdošanas tās jau būs saņēmušas atpakaļ zināmu daļu no kredīta un pat pārdodot zem tirgus cenas, nebūs mīnusos. Ja nolikto atslēgu princips būtu bijis 2005.g., tad nekāds nekustamo īpašumu burbulis nebūtu uzpūsts! Paziņojot, ka ir pret nolikto atslēgu principu, bankas faktiski paziņo, ka ir gatavas nākošā cenu burbuļa pūšanai....:( Vairākos (daudzākos) āmurkāņu štatos. Par Eiropu neesmu pētījis. Ekonomiski attaisnots pasākums, jo jebkurai ekonomikai iesaldēti līdzekļi un nejēgā liels bezcerīgu parādnieku skaits ir tāda bremze, ka pat kara nevajag. Naudai ir jāgrozās, neizdevās pasākums, beidzam un sākam jaunu. Ja astē velkas neizpildāmas saistības, nekas jauns nav iespējams, attiecīgi gan paša, gan valsts attīstības. ES tāda nav. ASV kaut kādos štatos laikam ir... Kaut kad skatījos vienu raidījumu, īsti vairs neatceros... :) Bet interesanti. Taupības režīmu (stagnāciju) ieviesa eiropieši, āmurkāņi tā vietā uz nākamo ātrumu pārslēdza drukmašīnu. Tagad Eiropa mēģina darīt pakaļ. kaados padsmit amerikaanju shtatos laikam ··· Hipotekārais kredīts: Kurās valstīs pastāv tāds... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu