Vai iegādājoties dzīvokli iepriekšējie apsaimniekošanas rēķini jaunajam īpašniekam ir saistoši?

Sakiet, lūdzu, ja dzīvoklis būs nopirkts izsolē , vai Namu Pārvaldnieka rēķini ( iepriekšēja saimnieka parādi) uz jauno īpašnieku ir saistoši ?

madaa (2015-05-02 10:06)  2   nē, nav

Ronis26 (2015-05-02 10:23)    1 Atkarīgs,kāds ir Līgums (kuru paraksti) iegādājoties. Un /vai nav apakšpunkti par kkādiem papildelementiem. (Paraksts uz papīra=nosaka Visu).

erucanob (2015-05-02 10:31)    2 Tur ne tikai parādi var būt saistoši, bet arī īrnieki, kuri tur pirms tam dzīvojuši ar beztermiņa līgumu. Mums īrnieki ir svēta lieta, tos kustināt nedrīkst nekad un ne pie kādiem apstākļiem.

madaa (2015-05-02 10:36)      īrnieki - jā, bet ne parādi. noslēgtie īres līgumi ir saistoši. nesarotu kādu līgumu domā ronis. izsoles rezultātā īr akts, ko agrāk apstiprināja apgabaltiesā, bet tagad ZG tiesnesis un nekādu līgumu neviens neparaksta.

bruce (2015-05-02 10:54)  1   madaa, un kā ir ar neapmaksātiem pakalpojumiem, kas ir sniegti ēkai? :) dzīvoklis ir tikai daļa no mājas un pakalpojuma sniedzējam neinteresē atsevišķu "telpu" īpašnieku maiņa ;)

Ariel (2015-05-02 11:02)    3 Viss ir forši un teorētiski, kamēr tev Latvijas Gāze vai Latvenergo nepasaka, ka neko nedarīs kamēr iepriekšējie parādi netiks nomaksāti.
Ej un pierādi, ka neesi žirafe.

jollyroger (2015-05-02 11:55)      Teorētiski nav, praktiski ir tā, kā Ariel saka.

Lallaa (2015-05-02 16:18)      prasa nomaksāt parādus

eksim_braalis (2015-05-02 20:05)    1 No summas, par kādu nosolīts dzīvokļa īpašums, tiesu izpildītājs arī atmaksā kreditoriem visus (vai vismaz lielāko daļu) prasījumus, tādēļ par iespējamiem parādiem vispirms būtu jājautā tiesu izpildītājam.

epiketets (2015-05-02 21:15)    1 Labvakar ! Ja ir nopirkts dzīvoklis izsolē pie zv Tiesu izpildītāja, tad iepriekšējā īpašnieka parādi par apsaimniekošanu-apkure, ūdens utt komunālie parādi nav saistoši jaunajam nekustamā īpašuma īpašniekam. Tik no tā brīža kad reģistrējiet nekustamo īpašumu Zemesgrāmatā Jums ir jāsāk maksāt par komunāliem pakalpojumiem. Īpaši var nesteigties ar līguma parakstīšanu pie apsaimniekotāja-vajag apsaimniekotājam piedāvāt arī savu līguma projektu, vai arī vienoties par izdevīgo variantu. Attiecībā uz Latvijas gāzes parādiem, tagad var bez problēmām noslēgt jaunais īpašnieks līgumu par gāzes piegādi ar Latvijas gāzi. Jo Konkurences padome ir izdevusi Lēmumu ar kuru Latvijas gāze ,vairs nevar piedzīt parādus no jaunajiem īpašniekiem, izņemot trīs gadījumus, bet ja dzīvoklis ir pirkts izsolē tad viss ir kārtībā, nebūs šķērsļi noslēgt līgumu. Par Latvenergo īsti nezinu, bet varētu arī būt bez problēmām pieslēgti elektrību jo īpašums ir pirkts izsolē.

epiketets (2015-05-02 21:26)    1 P.S. Par īrniekiem, ir tā ka tie īres līgumi , kuri ir noslēgti no brīža kad dzīvoklis jau ir bijis ieķīlāts, nav saistoši jaunajām dzīvokļa ieguvējam, saistoši ir tik tie īres līgumi , kuri ir noslēgti un ierakstīti Zemesgrāmatā. Bieži vien kad īpašums iet uz izsoli tad uzpeld visādi īres līgumi ar mērķi baidīt-atbaidīt pircējus. Runājot par īrnieku tiesībām, tad Latvijā īrnieku tiesības ļoti neaizsargātas.

erucanob (2015-05-02 22:15)      epiketets- Esi diemžēl maldināts.Ja īrniekam ir līgums ar dzīvokļa saimnieku,pat ar roku rakstīts, un nav reģistrēts ZG, viņu pat ar tiesu nevar izlikt no tā dzīvokļa pirms īres līguma beigām, pat ja saimnieks dzīvokli pārdod. Ja netici, pajautā kādam praktizējošajam/ ne tio-alias eksimbrālis/
"tad Latvijā īrnieku tiesības ļoti neaizsargātas"-pierādi ar kādu gadījumu.

epiketets (2015-05-03 08:02)      Cien., Erucanob kundze ! Ir būtiska atšķirībā starp to , vai dzīvoklis ir pārdots, vai nopirkts izsolē pie zv Tiesu izpildītāja. Vai tam piekrītat ? Parasti tādi roku darinātie īres līgumi uzpeld tik tad kad jau sākās piedziņas lieta, ar mērķi baidīt potenciālos īpašuma pircējus. Šādi īres līgumi parasti ir pretrunā ar bankas aizdevuma līgumu. Ir n-tie paņēmieni likuma noteiktajā kārtībā kā atbrīvoties no šādiem Žizsoles īrniekiem Ž . Kad pērkat šādus īpašumus ar īrniekiem, tad palūdziet , lai zv Tiesu izpildītājs ieved Jūs īpašuma un izdot Aktu par ievešanu valdījumā, tad gan griežoties ar šo aktu pašvaldība un valsts iestādēs tiksiet ātri galā ar dzīvokļa apgrūtinājumu. Man ir nedaudz slinkums daudz rakstīt, kā nekā svētdiena, bet ja interesē tad var rakstīt individuāli un tad visu izstāstīšu. Par piemēriem kad likumiskos īrnieku tiesības tiek pārkāptas, tik tiko atminējos , ka marta mēnesi Tv raidījuma ŽNekā personīga Ž bija parādīts gadījums par īrniekiem, kad viņi tika izmesti no saviem dzīvokļiem bez nekāds tiesas, dzīvokļu durvis aiznaglotas un mantas izmestas pa logu ārā. Vajag biežāk paskatīties Tv .

erucanob (2015-05-03 11:07)      Cien.epiketetsa kungs. Un es savukārt izlasīju šeit kādu laiku atpakaļ reklamētās Latvijas avīzes MK Latvii,Nr.3,15 lapaspusi.Ja kāds griezīsies pie iestādes, kura krieviski saucas Uprava po naimu, direktores Narine Abagjan (!),nemūžam netiks izlikts nekur un nekad, vienīgi ja ar bandītu palīdzību. Citādi ne. Izlasi to rakstu, ja man netici. Pie mums saimnieks nav nekas, tikai īrniekam jūra ar tiesībām.
Ja Tev ir pretargumenti- dod šurp, iepazīsimies un ņemsim vērā.

epiketets (2015-05-04 19:37)      Ļ.,cien., Erucanab kundze ! Es nelasu Latvijas krievvalodīgo presi, jo tā neatspoguļo objektīvi situāciju Latvijā. Rīgas pilsētas Īres valde tiesības - kompetence ir uzrādīta likumā "Par dzīvojamo telpu īri", proti, 48.pants Īres valdes kompetence: Īres valde var:
1) likumā un pašvaldības izdotajos saistošajos noteikumos paredzētajos gadījumos sastādīt administratīvos protokolus personām, kas pārkāpušas likumus, Ministru kabineta noteikumus un pašvaldības izdotos saistošos noteikumus, kuri reglamentē dzīvojamo telpu izīrēšanu, uzturēšanu un apsaimniekošanu;
2) sniegt konsultācijas un ieteikumus māju īpašniekiem (izīrētājiem), dzīvokļu īrniekiem (īpašniekiem) un dzīvojamo māju neapdzīvojamo telpu nomniekiem (īpašniekiem);
3) veikt citas attiecīgās pašvaldības izdotajos saistošajos noteikumos minētās funkcijas.
Tā kā Īres valde nevar iejaukties tiesu nolēmumos un to izpildi, tad no likuma panta var secināt, ka Īres valde nevar pasargāt īrnieku no izlikšanas no īrētā dzīvokļa, ja ir stājies spēkā tiesas nolēmums par īres tiesību izbeigšanu un īrnieka izlikšanu. Kā arī novērts kādas namīpašnieka nelikumīgās darbības, bet gan tik tās konstatēt , sastādīt pārkāpuma protokolu un protokolu nodot administratīvajai komisijai , lai komisija noteiktu soda apmēru pārkāpējam. Kā arī sniegt konsultācijas gan īrniekiem, gan izīrētājiem. Ja tā varētu teikt būt starp pusēm par mediātoru, meklēt un rast kompromisu. Ir ļoti labi ka ir tāds tiesību institūts kā Īres valde.
Attiecībā par īrnieku prettiesisku tiesību ierobežošanu ir daudz publikācijas, kurās ir aprakstīts, kā māju saimnieki ņirgājās par īrniekiem atslēdzot ūdeni, kanalizāciju , apkuri, nojaucot jumtu, ēkas kāpnes, aizmūrējot mājas durvis , gadījumu ir tik tiešām daudz un tie ir ļoti nežēlīgi.
Interesanti kādēļ Jūs aizstāvat namīpašnieku tiesības ? ! Tie nabaga īrnieki nav vainīgi kad viņus padomju laikā ievietoja saimnieku mājās, padomājat, kā Jūs justos , kad Ju

epiketets (2015-05-04 19:38)      Turpinājums.
Interesanti kādēļ Jūs aizstāvat namīpašnieku tiesības ? ! Tie nabaga īrnieki nav vainīgi kad viņus padomju laikā ievietoja saimnieku mājās, padomājat, kā Jūs justos , kad Jums kāds namīpašnieks pēkšņi bez brīdināšanas atslēgtu ūdeni un sasistu kanalizācijas trubas, tā ka nekas nestrādātu un pa virsu atslēgtu Jums elektrību ? Vai Jūs zinat, ka saimnieku māju un denacionalizēto ēku īrniekiem pat Latvenergo uz elektrokvītīm rakstīja "d" burtu ? Tas nozīmēja , ka māja ir denacionalizēta un visa teikšana par elektrību pievadu ir mājas saimniekam, Jūs kā īrnieks tik varat maksāt par patērēto elektrību, bet atslēgt un pieslēgt elektrību var saimnieks, tad kad viņam ienāk galvā. Padzīvotu pāris gadus pie kāda denacionalizētā nama saimnieka par īrnieku , tad gan ātri mainītos domas un zinātu cik tad ir daudz tiesības īrniekiem.

Zibsniite2005 (2015-06-02 08:46)      epiketets precīzi pateica visu. Tur nav ko pielikt vai atņemt ...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu