Apsaimniekošana pec ugunsgrēka

Mans dzīvoklis cieta no ugunsgrēka, kuru izraisīja apakšējā stāva dzīvokļa īpašniece. Jau vairāk par pusgadu dzīvoklī dzīvot nav iespējams, tikai mēnesi atpakaļ dzīvoklī sakās remonta darbi. Šajā pusgadā, kamēr dzīvoklis ir neapdzīvojams es turpinu maksāt komunālos un uzturēšanas maksājumus. Jautājums vai man ir jāmaksā šie maksājumi?

StacyQ (2015-07-06 23:26)    2 Tev ir jāmaksā un tajā pašā laikā, ja policija ir devusi atzinumu, ka vainīgais ir apakšējā dzīvokļa īpašnieks, tad sagatavo dokus un dodies uz tiesu ar civilprasību. Vēlams, tomēr, konsultēties ar kādu advokātu par to ko tieši vari prasīt un kādas iespējas.
Ja pēkšņi izdomāsi nemaksāt, iedzīvosies parādos.

Drole (2015-07-07 13:45)    2 kaapeec apdroshinaataaji veel nav dziivokli izremonteejushi??

StacyQ (2015-07-07 14:34)      Ja vien kāds kaut ko apdrošinājis. Ja nav apdrošināts, tad tikai civilprasība. Pieļauju, ka vainīgā dzīvokļa īpašnieks pats nesteigsies tērēties.

joens (2015-07-07 19:09)      Tikai apdrošināšana (kaut arī šamie var spirināties pretī), kaimiņš vienkārši var būt "grieķis", attiecīgi nāksies izsolīt viņa dzīvokli, kas var aizņemt nezināmu laika posmu (mēra gados).

Komunālajiem utt. nav nekādas daļas, kāpēc nedzīvo un nelieto (kam skaitītāji, tad arī tur nekas netērējas).

arkls (2018-07-04 19:41)      Par sava īpašuma apsaimniekošanu ir jāmaksā. Tajā var nedzīvot neviens n-tos gadus, bet tas neatbrīvo no saistībām. Nevajag aizmirst, ka Jums īpašumā nav tikai dzīvoklis, bet arī kopīpašums, kurā ietilpst kāpņu telpas, pagrabs, jumts utt., t.i domājamās daļas.
StacyQ....policija nesniedz atzinumu par dzīvokļa degšanas iemeslu. To izsniedz pieaicinātie speciālisti.

Dimons (2018-07-13 22:41)      Jā, par uzturēšanu un apsaimniekošanu ir jāmaksā pilnā apjomā. Vienīgais, tu vari celt prasību par dzīvokļa remonta izdevumu (zaudējumu) piedziņu no vainīgā dzīvokļa īpašnieka- bet tad tev pa priekšu ir jāsastāda dzīvokļa remonta izdevumu tāme- vēlams pie sertificēta eksperta.

Tomēr pirms tērē savu naudiņu ekspertam un juristam, apskaties vai vainīgais dzīvokļa īpašnieks nav bomzis un vai varēs izpildīt spriedumu par naudas piedziņu. Ja viņš ir bomzis un viņa dzīvoklis turklāt ieķīlāts par labu bankai, tad nav vērts čakarēties.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu