Dzīvokļa pirkšana

dzīvokļa pirkšana foto attēls

Dzīvokļa pirkšana - jautājumi un diskusijas

Pērku dzīvokli par 15000. Cik man izmaksās līdz dabūšu zemes grāmatā? (5)
Cik apmēram lieli maksājumi pērkot dzīvokli par 15000 līdz ierakstam zemes grāmatā. Un vai man jāmaksā par nopārdoto dzīvokli?
Ja pārdotais dzīvoklis bijis īpašumā 5 gadus kā vienīgais īpašums un vismaz 12 mēn. bijis deklarētā dzīvesvieta, tad par pārdoto dzīvokli nav jāmaksā nodokļi. Kas attiecas uz pirkumu, tad svarīgāka par pirkuma summu ir kadastrālā vērtība, jo reģistrējot zemesgrāmatā jauno īpašumi būs jāsamaksā vienreizēja nodeva 2% apmērā no pirkuma summas vai ja pirkuma summa zemāka par kadastrālo vērtību, tad nodeva jāmaksā no kadastrālās vērtības. Iznēmums, ja darījums notiek starp tuviem radiniekiem, tad 0.5%. Vēl izmaksās pirkuma līguma sastādīšana un nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai pie notāra apstiprināts. Ja iesaistīta banka, tad izmaksas vēl vairāk. Cik zinu, tad par pārdoto ir jāmaksā 15% peļņas vai kā viņu tur sauc, nodoklis. aptuveni tā: notārs 100 EUR, pie ZGR valsts nodeva 2% no pirkuma summas, t.i. 300 EUR, kancelejas nodeva 20-30 EUR.

KOPĀ AP 450-500 EUR
Par ar jauna īpašuma iegādi nepieciešamām summām Arogainis jau pareizi iekomentēja - ap 450 līdz 500 EUR.

Par nopārdoto - ja tas bijis vienīgais īpašums un pārdoto aizvieto ar šo, tad ir speciāli izņēmumi, kad kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Jāskatās summas un termiņi.
Ja vien kadastrālā vērtība nav lielāka par pirkuma vērtību. Rīgā maz tādu dzīvokļu, kam kadastrālā ap 15 000, ja kadastrālā lielāka, tad 2% no kadastrālās. Apskatīt var iekš www.kadastrs.lv ··· Dzīvokļa pirkšana: Pērku dzīvokli par 15000. Cik... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai izsoles dzivokla parads pariet jaunajam ipasniekam? (10)
Vai pērkot dzīvokli izsolē komunālie parādi pāriet jaunajam īpašniekam?
Syringa, teorija ne vienmēr sakrīt ar praksi. Īres līgumam ne vienmēr jābūt reģistrētam ZG, pietiek ar to, ka tāds ir un izlikt tādu cilvēku no jauniegūtā dzīvokļa nevari un viss. Kaut kas nepatīk? Ej uz tiesu un kamēr tiesāsies, gadiņi ies, īrnieks turpinās dzīvot, bet jaunais īpašnieks lai skrien kaut ar pieri sienā. Līdzīgi ar parādiem par komunālajiem, jo īpaši tas attiecas uz Latvijas gāzi. Parāds ir dzīvoklim nevis īpašniekam un kamēr parāds būs, tikmēr gāzi nedabūsi.
Pirms dzīvokļa iegādes, rūpīgi vajag to izpētīt. Ne tikai ZG, bet apstaigāt kaimiņus, pajautāt ko viņi par to dzīvokli zina, arī komunālo pakalpojumu sniedzējus apklaušināt.
Izsolē var nopirkt, piemēram .dzīvokli ar īrniekiem/ 10 gb/, jo viņiem ir beztermiņa līgums ar bijušo saimnieku. Teoriju augstāk jau uzrakstīja, praksē viss nav tik viennozīmīgi, daži pakalpojumu sniedzēji visus parādus gribēs uzkarināt jaunajam īpašniekam (ātrāk nepieslēgs gāzi, elektrību utml.), bet tiesu izpildītājs līdz tik prastām lietām, kā izsolāmā īpašuma "attīrīšana" var nenolaisties. Syringa, lai nebūtu goloslovno, vari sameklēt avīzi MKlatvii, Nr.3(622) 2015. gada 14-20 janvāris, 15 lapaspuse.Var arī piezvanīt uz Rīgas pils. īres valdi, direktorei Narine Abagjan un noskaidrot.
Un te jau nav runa par apakšīri,vai pašvaldības vai bankas dzīvokli, bet īpašnieka/kuram pieder šis dzīvoklis, kaut kad nopirkts par naudu/
Nu aizsūtīs uz VID, un? Saimnieks, kuram dzīvoklis piederēja, nav maksājis nodokļus par īri. Un kāda gar to daļa īrniekam? Viņam ir beztermiņa līgums un uz visu pārējo nospļauties.
_erucanob_ patiesība jau ir tāda, ka parasti jebkurā līgumā (ar pašvaldību, ar banku utt) ir iekļauts punkts, ka bez rakstiskas atļaujas vai bez savstarpējas saskaņošanas slēgt apakšīres līgumu ir aizliegts, līdz ar to terminēts vai neterminēts apakšīres līgums, kurš nav saskaņots un akceptēts, ir kaķim zem astes un loriņi ārā pa durvīm ar visiem īrniekiem. Vienu brīdi, ja nemaldos krīzes gados, šitie joki ar apakšīres līgumiem bija ļoti izplatīti, lai bankas nevar dzīvokļus atņemt un tad arī veica grozījumus gan pašos līgumos, gan pašvaldības savos saistošajos noteikumos par nomām, īrēm, apakšīrēm. Kā arī noskaidrot cik ilgs tad ir šis beztermiņa īres līgums var elementārā veidā, TI nosūta pieprasījumu VID ar jautājumu sākot no kura gada un cik lielā apmērā tiek maksāts ienākumu nodoklis par konkrētās dzīvojamās platības izīrēšanu....domāju tālākās darbības un rīcību nojaut. ··· Dzīvokļa pirkšana: Vai izsoles dzivokla parads... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai iegādājoties dzīvokli iepriekšējie apsaimniekošanas rēķini jaunajam īpašniekam ir saistoši? (17)
Sakiet, lūdzu, ja dzīvoklis būs nopirkts izsolē , vai Namu Pārvaldnieka rēķini ( iepriekšēja saimnieka parādi) uz jauno īpašnieku ir saistoši ?
Viss ir forši un teorētiski, kamēr tev Latvijas Gāze vai Latvenergo nepasaka, ka neko nedarīs kamēr iepriekšējie parādi netiks nomaksāti.
Ej un pierādi, ka neesi žirafe.
Tur ne tikai parādi var būt saistoši, bet arī īrnieki, kuri tur pirms tam dzīvojuši ar beztermiņa līgumu. Mums īrnieki ir svēta lieta, tos kustināt nedrīkst nekad un ne pie kādiem apstākļiem. Atkarīgs,kāds ir Līgums (kuru paraksti) iegādājoties. Un /vai nav apakšpunkti par kkādiem papildelementiem. (Paraksts uz papīra=nosaka Visu). No summas, par kādu nosolīts dzīvokļa īpašums, tiesu izpildītājs arī atmaksā kreditoriem visus (vai vismaz lielāko daļu) prasījumus, tādēļ par iespējamiem parādiem vispirms būtu jājautā tiesu izpildītājam. Labvakar ! Ja ir nopirkts dzīvoklis izsolē pie zv Tiesu izpildītāja, tad iepriekšējā īpašnieka parādi par apsaimniekošanu-apkure, ūdens utt komunālie parādi nav saistoši jaunajam nekustamā īpašuma īpašniekam. Tik no tā brīža kad reģistrējiet nekustamo īpašumu Zemesgrāmatā Jums ir jāsāk maksāt par komunāliem pakalpojumiem. Īpaši var nesteigties ar līguma parakstīšanu pie apsaimniekotāja-vajag apsaimniekotājam piedāvāt arī savu līguma projektu, vai arī vienoties par izdevīgo variantu. Attiecībā uz Latvijas gāzes parādiem, tagad var bez problēmām noslēgt jaunais īpašnieks līgumu par gāzes piegādi ar Latvijas gāzi. Jo Konkurences padome ir izdevusi Lēmumu ar kuru Latvijas gāze ,vairs nevar piedzīt parādus no jaunajiem īpašniekiem, izņemot trīs gadījumus, bet ja dzīvoklis ir pirkts izsolē tad viss ir kārtībā, nebūs šķērsļi noslēgt līgumu. Par Latvenergo īsti nezinu, bet varētu arī būt bez problēmām pieslēgti elektrību jo īpašums ir pirkts izsolē. ··· Dzīvokļa pirkšana: Vai iegādājoties dzīvokli... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Pērkam izsolē dzīvokli, cik izmaksās pārrakstīšana? (15)
Šobrīd domājam pirkt dzīvokli izsolē, kā noris pasākums? Cik tas izmaksā? Kura no pusēm maksā pārrakstīšanu!?
Vispirms noskaidrojiet, vai dzīvoklī nav īrnieki ar īres līgumiem. apbrīnojami, nemāzākas sajēgas cilvēkam nav par šo lietu, kur bāž galvu.. Nav tādas lietas, kā pārrakstīšana (bija padomjlaikos). Tagad ir pirkums un pēc tā reģistrācija zemesgrāmatā. Galvenie izdevumi neskaitot pašu pirkuma summu - 2% valsts nodeva(?) no pirkuma summas vai īpašuma kadastrālās vērtības, ja tā lielāka. Vai ta izsolē pirkto apliek vēl ar kādiem nodokļiem? Ahrenetj. Jau tā varbūt cena būs pasakaina ja daudz pretendentu vai kāds speciāli paspiedīs uz augšu. eh, nepamanīju-kura no pusēm maksā parrakstīšanu? Domā, tas nabags, kuram atņem varbūt pēdējo , vēl samaksās par to, ka pievāci. ··· Dzīvokļa pirkšana: Pērkam izsolē dzīvokli, cik... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dzīvoklis pirmajā stāvā (32)
Dzīvoklis pirmajā stāvā. Plusi, mīnusi, par un pret. Varbūt tomēr otrajā stāvā?
Ja ir izvele-otraja... Skatoties kada maja,un kada vieta. Troksnis,no pagraba aukstums,no pagraba-pirmas zurkas :) Piecurata kapnutelpa,Helovinu olas uz durvim. :) vesums no ieejas durvim. Protams,ja nav ekskluziva maja. ..ir arī plusi-drošāk var patusēt,kaimiņi nedzirdēs katru tavu soli un ja mazums kāds krāns noplīst,nebūs kreņķu ka nopludināji kaimiņus ,vieglāk ātrāk uznest velosipēdu vai bērnu ratiņus..;) 10:29 iesaki, kurā vietā un kādu pretvārstu uzlikt pirmā stāva īrniekam, lai aizdambējuma gadījumā viņam nenāktu virsū visu pārējo 4 stāvu "ražojums". Pretvārsts var glābt no PRETGAITAS, bet no tā, kas nāk pareizajā virzienā, bet nevēlami?!
Muldi taču ar jēgu. Otrā stāva īrnieku tādā situācijā, sorry, bet glābs pirmais stāvs.
Verandas, terases, dīķi- tā ir privātmāja. Šeit, kā saprotu, vairāk apspriestas situācijas daudzstāvenēs.
Novērojums citā mājā un 5. stāvā: ļautiņam nopelējuši visi griesti; pirms gada veikts dārgi izmaksājošs remonts. Kad uzrampājamies bēniņos, skats kā planetārijā- viss jumts vienos caurumos, pa kuriem nāk iekšā lietus un sniegs. No bēniņiem viss slapjums nāk uz galvas 5.stāva iemītniekiem. Iedzīvotāju kopsapulcē nav iespējams pārējos īrniekus pierunāt līdzekļus novirzīt jumta remontam, jo viņiem, redz, uz galvas netek.

dalabilabi izpurināja pirksteļus vēdeklī, sak, viņam dīķis, veranda un kas tur vēl. Nu un? Pārdošanā nebūs īpaši daudz tādu dzīvokļu, tātad to apspriest nav aktuāli. Tāpat par "būvnieku inženieri" nevajadzētu izlikties cilvēkam, kurš nejēdz, kurā vietā pretvārsti liekami ( anis 2017-11-11 13:10 vismaz pareizi saka, ka atzarā jāliek, bet "inženieris" tūcīs pašā stāvvadā, nu, nu, ka tik šis malacis arī nav Zolitūdē piestrādājis.)
Dzivoju pirmajā stāvā visu laiku dzirdu durvju klapēsanu padjezdā. Bija arī točka kādu laiku kaimiņa dzīvoklī tad vispār bija murgs ··· Dzīvokļa pirkšana: Dzīvoklis pirmajā stāvā lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Mazāks un savs, vai liekāks, ērtāks, bet īrēts? (35)
Īrēju foršu, plašu dzīvokli. Tad radās iespēja ļoti lēti caur pazīšanos nopirkt pašai savu dzīvokli, pat bez kredīta, saliekot kopā savus ietaupījumus un atlikušo aizņemoties no draugiem/radiem. Kad atdošu parādus, nebūs jāmaksā par īri un...
Tev tagad ir savs dzīvoklis, kura pēc neesi iebāzusi galvu mūža parādos. Pie tam, izskatās, ka, ja vēlēsies, varēsi to arī viegli pārdot un izdevīgi...
Tā ka, ir sajūta, ka sliktākais, kas tev ir - tie ir visai nenovīdīgi draugi un radi...
JA pašai ir ok sajūtas, tad pārējie var iet pāris dzīvokļus tālāk.... Padomdevēji vienmēr gudri, ja pašiem nekas nav jadara:) Tagad Tu redzēsi, cik bieži draugi iebrauks pie Tevis, kad dzīvoklis nav pa ceļam uz Vecrīgu....paliks tikai patiesie draugi. Uz šo jautājumu Tu pati jau esi atbildējusi. Bet tiem kuri stāsta ka izdarīji nepareizi vari atbildēt vienu - pati mainīt vairs neko nevari, bet viņiem ir visas iespējas izlabot Tavu "kļūdu" un pašiem noīrēt to plašo dzīvokli. Savs ir savs!Vēl labāk ja būtu māja.Ļoti pareiza izvēle-malacis! ··· Dzīvokļa pirkšana: Mazāks un savs, vai liekāks,... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Jauna dzīvokļa meklējumos - kur ir bīstamās vietas Rīgā (smakas, trokšņi, utt.) (13)
Meklēju jaunu dzīvokli un vairāk interesē no Centra attālākie rajoni (kāpēc maksāt lieki?), bet ir bažas par smakām, trokšņiem un kaut ko, kas par prātā nenāk. Vai varat padalīties ar saviem brīdinājumiem. Konkrēti. Vai...
Sarkandaugavā nav šādu aromātu.Bet nu man pašai šis rajoniņš ne visai simpatizē. Daudz krimināla paskata cilvēki vakaros staigā. Tvaika ielas galā (aiz Mangaļu pārbrauktuves vēl) ir uzņēmums Eko osta, kas veic naftas produktu un kuģu atkritumu pārstrādi. Aiz turienes ir viens no Rīgas piesārņojuma reģistrētājiem, kas reģistrē vienus no augstākiem rādītājiem. Sarkandaugavas 26, vairāk kā gada laikā smakas liekas neesmu jutis ! Sarkandaugava ir normāls rajons, nu labi, reizēm pasmird pēc naftas, visādi transporti pa rokai, Mežparks pāri ceļam:) Kriminālie ģīmji ir visur, tik viņi mainās, vieni pazūd, ciit nāk vietā, rajons ap Limbažu ielu ir drošs, jo netālu ir policija:), no rītiem vietējie pudeļu lasītāji tusē ap nodošanas punktu, bet tie ir nekaitīgi:) Lucy lietu runā,daudz kur ir jauni projekti labā cenā nopērkami. Par Ķengaragu runājot kādreiz naktī pēc šmigas ejot ļoti bieži sanāca jautrības,un mašīnas tur arī tīra uz nebēdu. ··· Dzīvokļa pirkšana: Jauna dzīvokļa meklējumos - kur... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu