Kā īpašums tas īsti ir?

Vai māja, kur viens no laulātajiem noformēts kā īpašnieks un kuras iegādei ir ņemts hipotekārais kredīts (ņēmējs ir tas pats laulātais, kura vārds ir zemes grāmatā, savukārt, otrs laulenis ir līdzņēmējs), skaitās laulības dzīves laikā iegūts kopīpašums? Vai tomēr māja ir bankas īpašums?
Interesē iespējamie risinājumi analogā situācijā, kādus ir piedzīvojuši klātesošie, šķirot laulību?

erucanob (2013-04-09 13:08)      Mantu neesmu dalījusi,bet cik daudz dzirdēti gadījumi,kad šādā gadījumā šķiroties sieva paliek ar garu degunu.Un ja vēl vīrs,palicis mājās,bet nemaksā kredītu,tad Tu vēl maksāsi viņa vietā par māju,kur nedzīvo un kura vairs nav Tava.
Glābiņš,laulību līgums,vai ļoooti labs/un dārgs/advokāts.

1seskis (2013-04-09 13:21)      Diemzhjeel tas ir baknas iipashjums... Un arii daargais advokaats te nepaliidzees, ja nu vieniigi nesarunaasi ar viiru un bankulai Tevi nonjem kaa galvotaaju !!! / sieva ar krediitiem njemaas, taapeec arii zinu.../

ApartamentiEspana (2013-04-09 13:21)      O, mans pedeja laika hobijs (shadi jautajumi:D), gan ne LV, bet sistema varetu but taa pati, jo ES.

Maja ir bankas ipashums, lidz kredits atmaxats. Otrs, maja pieder abiem laulatajiem, ja vien nav kads oficials kontrakts, kura noteikta cita kartiba.

Laulibu shirot ir daudz jauku varinatu:
´ atdot visu (ari maxajumus) otrajai pusei, ja taa piekrit,
´ pardot ipashumu, ja abi piekrit, atdot naudu bankai un atlikumu - pec vienoshanas sadalit,
´ ja nespej vienoties, tad banka panems maju un abiem ex laulatajiem bus - zero profits.

Normali cilveki censhas vienoties, ja pashi nespej, iesaista advokatus un tie vienojas savaa starpaa, parstavot klienta intereses.

Ja ir kads kontrakts, tad butibaa viss notiek pec taa, bet to var ignoret un nekas jau nenotiks, tik zaudesit naudu un ipashumu.

Lai izdodas sakariga ipashuma pardale vai kas nu jums tur vel darams:)

Ja lieta nonak tiesa, butiski, lai ir pieradami visi maxajumi, kursh ko veicis. To viegli izdarit, paludzot bankai maxajumu izdruku. To var pieprasit ari tiesa, bet tad tas maxas krietni vairak. Kursh vairak maxajis, tas pie pardoshanas ari sanem lielaku kompensaciju. Puse, kura nozud, nesanem neko un nevar iegadaties +-20 gadus nekadus ipashums shais valstis. Kaut kas ir darams ar pashbankrotu, bet sho sadalu vel ´´lasu´´:D

ApartamentiEspana (2013-04-09 13:26)      erucanob (2013-04-09 13:08) viedoklis pilnigi pretejs viedoklis - ex viri, kuri velas DZIVOT ari pec shkirshanas atstaj visu sievam/berniem - majas, auto, iekartas, etc., lai tik tiktu no vinam valaa(pavisam) un visiem maxajumiem(iznemot bernu pabalstus - ta ir sveta lieta un bernu izglitibas fonda), jo dzivot jau gribas, ne tikai maxat un strada, vai ne?!:)

Bet LV un Krievija varetu but cita situacija.

nufnufs (2013-04-09 13:27)      Vasarā ar šādu situāciju saskāros pats, kā arī ir darba pieredze kredītiestādēs, ja kas rakasti PM.
Bet pa lielam iepriekšejais viedoklis pareizs.

erucanob (2013-04-09 13:39)    1 AE-nejauc galvu ar saviem ārzemju variantiem.Mums sava republika,savs karogs.Šķiroties mūsu vīriešiem vairumā ir dziļi nospļauties uz bijušo sievu un bijušajiem bērniem.Man šķiet ka D.Mazvērsīte/ja kļūdos,atvainojiet/ stāstīja,ka pārdeva savu dzīvokli,ieguldīja ģimenes mājā,tad vīrs izmeta,un viņa palika ar garu degunu.Tādu gadījumu ir daudz.Pie mums cilvēki galīgi neapzinās,ko nozīmē būt galvotājam.
Bankas kredītu dod tam,kuram lielāka alga-varat minēt,kuram tā ir.Neviens neņems par pilnu sievas apgalvojumus,ka par viņas naudu vīriņš ēda,ka viņa audzināja bērnus.Patreiz man vienai zināmai turīgai ģimenei iet šķiršanās process un zinu,kā viņiem iet

joens (2013-04-09 13:53)  2 2 Laulāto kopīpašums, ja ņemts laulības laikā un nav laulību līguma par mantas dalījumu.

Banka tikai uzlikusi hipotēku, piederēt tai nekas (vēl) nepieder.

Nejaukt īpašumattiecības un attiecības ar banku kā kredītņēmējiem/galvotājiem.

JurisK (2013-04-09 14:07)      Ja nav lauliibas liiguma, iipashums ieguuts lauliibas laikaa - pieder abiem - gan paraadi, gan iipashums uz puseem. Kaut ko izmest, atnjemt - muljkjiibas. Ja dziivoklis njemts krediitaa, ir zemesgraamataa uz krediitnjeemeeja vaarda - tas pieder krediitnjeemeejam, laulaato gadiijumaa - abiem vienaadaas daljaas. Tik var buut ierobezhojumi, kameer krediits nav nomaksaats. Piem. pie paardoshanas, iipashnieku mainjas utt. Un jaa, nevajaga savu negatiivo pieredzi attiecinaat uz visiem - pazinu viiru, gan pasen jau kaa miris - 3x preceejies, katrai sievai palika pa maajai. Latvijaa, protams. Es saprotu, ka daudziem she oho preteejais dzimums nodariijis gauzhi paari, bet tas taa nav visiem! Reizeem apniik taa gaudoshana par sliktajiem viiriem un nejaukajaam sievaam

Skaidrite_Leeninna (2013-04-09 15:24)      Joens jau visu īsumā paskaidroja.

bosmens (2013-04-09 15:41)      Nav svarīgi cik kurš ir maxajis kredītu mājas iegadei, ja tas ir laulību laika un nav bijis ZG reģistrēts laulību līgums, tad ta ir laulato kopmanta, neatkarīgi no bērnu vecuma.
Laulību šķirot, tiesa mntu reāli nedala, tik pieņem lēmumu, ka katram pieder 1/2 domajamā daļa.
Ja pec šķiršanās gatavojāsmāja dzīvot abi, iIesaku mantu sadalīt pie notara ar vienošanās līgumu, inventarizaciajas planā iezīmejot konkretu teritoriju katram atsevišķi un koplietojamo (ieejas koridori, sanmezgli, virtuve....), tas pats attiecas uz pagalmu. Ja kas nav skaidrs raksti personigi.

swim (2013-04-09 15:52)      Pilnīgi piekrītu JurisK.
Mūsu vīrieši šķiroties māju atstāj sievām,turpinot maksāt kredītu.
Dzīvo mierīgi,būsi laimīga.

skarbaiskungs (2013-04-09 18:11)  1   Viss jau atkarìgs no lìguma nosacìjumiem. Ne vienmèr dzìvoklis ir bankas ìpashums. Vot nesaprotu, ar kuru rievu tà Spanja domà? Itkà tai eiropà visi tik ideàki, a mès un kaiminji krievi nu galìk pèdèjie lopi..

burRoze (2013-04-09 19:29)      ApartamentiEspana un joens pateica tiesi taa, kaa dzive notiekas. skarbaiskungs, jus neesat lopi, esat tikai krietni nabadzigi un bezatbildigaki par saviem pasu berniem. Vini tur tales zilajas, dala majas, bet jus istabinas un putras blodas. Ne jau visi, bet tie kuri citadi diez vai te nemas. JurisK ari labi pateica, vecais lietaskoks.

karels (2013-04-09 20:31)      Māju paņems banka, tuklāt pārdos to izsolē (pa lēto) un nesamaksāto maksājumu starpība paliks uz abiem ...
Ja notiks brīnims un māju pārdos tā, ka kaut kas paliks pāri - naudu varēsiet sadalīt ... bet tā ir reti ... Tomēr IR TRADICIONĀLA LATVIJAS SHĒMA - ja gribi viņu "uzmest" ... nelepojos, bet tas ir tik vienkārši, ka jāuzmanās, lai viņš neizdara to pašu ...

Rozite1977 (2013-04-10 00:13)      vai var palīdzēt cilvēciņiem, kas ņem kredītus uz 15 gadiem ar pirmo patīkamo pretimnācēju? pareizi, nevar. izkulsies no šiem sū, savārīs nākamos. ja vēl būtu precējuši bagātas pretimnācējas, kam māja jau pūrā, to es vēl saprastu, bet tā..
vai arī-tēma-provokācija;P

Nate (2013-04-10 09:56)      Rozīte1977,no Taviem tekstiem var secināt ka vai nu Tu par daudz iedzer,vai lieto ko aizliegtu.Kāds te sakars ar bagātas sievas precēšanu.Jautājumu uzdeva sieviete.
Gudri cilvēki paskaidroja,ka autorei nav ko uztraukties.Latvijā vīrieši šķiras ļoti zolīdi,ekssievai un bērniem uztraukumam nav pamata par dzīvesvietu.Vīrs apmaksās,lai kas arī nenotiktu,māju pārrakstīs uz sievas vai bērnu vārda.Vismaz līdz šim ta ir bijis vienmēr,cerēsim,ka nekāda melnā avs netrāpīsies mūsu vīriešu vidū.

Rozite1977 (2013-04-10 11:14)    1 Gudri cilvēki paskaidroja,ka autorei nav ko uztraukties.
ha haa aa
"gudrs (labs, skaists, utt) ir tas , kas man izdevīgs. "
tad neuztraucies tā. gan jau būs labi!

abigela (2013-04-10 11:23)      nezinu, vai man vajadzētu to izpaust te tik ciniski, bet ir atšķirība starp precētu vīrieti un precētu vīrieti. ar pēdējiem var būt problēmas, kad batons jāsāk dalīt. gluži vnk tāpēc, ka viņiem konkrētās mačkas personīgās izjūtas un labklājība un pat olu labklājība ir mazliet pie kājas. ja Viņa grib bagātību, lai beidz spiegot un ēsties un sāk cilāt lāpstu.

Discreta (2017-01-06 21:24)      Cik zinu, tad īpašums pieder tam, uz kura vārda ņemts hipotekārais kredīts. Man tā ir ar dzīvokli, kas daļēji ir mātes (kredīts uz viņad vārda) un daļēji bankas īpašums.

irjauar_ (2017-01-06 22:48)      Discreta, kas tas par sviestu?

Par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tas, kurš par tādu ir ierakstīts zemesgrāmatās.

Discreta (2017-01-06 23:32)      Nu ja, bet, kamēr banka iesaistïta, tïkmēr needi pilntiesīgs īpašnieks. Kaut kā tā.

irjauar_ (2017-01-06 23:45)      Discreta, zemesgrāmatā ierakstītā persona IR pilntiesīgs īpašnieks. Tas, ka zemesgrāmatā saistībā ar šī īpašuma ieķīlāšanu bankā, ir uzlikti ierobežojumi (aizliegums ar to rīkoties (izīrēt, pardot, apgrūtināt ar lietu tiesībām u.tt., bez bankas piekrišanas) nenozīmē, ka tavas, kā īpašnieka, tiesības būtu aizskartas. Šie aizliegumi ir labprātīgi uzlikti un noņemami, tiklīdz izpildīsi saistības pret banku. Dabā pastāv visādi ierobežojumi rīkoties ar savu nekustamo īpašumu pat tad, ja tas nav ieķīlāts bankā. Īpašuma tiesības nav absolūtas. Tas pat Satversmē ir ierakstīts.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu