Bērna dalīšana tiesā.

Ir kāds, kurš būtu tiesā šķiroties dalījis bērnu? Vienoties nesanāk, 10 gadnieks kategoriski grib dzīvot pie tēva, māte pretojas kā traka. Materiāli abi lauleņi pēc šķiršanās būs vienādi, neviens no viņiem nav alkāns vai cietumnieks. 2 advokāti saka - Oi, tur tiesnese xxx, nespīd, atdos mātei.
Bērna viedoklis tiesai jāņemot vērā. Tas var būt izškirošs? Ir kādam reāla pieredze?

Agatem  1 1 10 gadīgam nevar prasīt vēl viedokli, bet laikam no 12 gadiem tikai.....un dalīt bērnu ir tik stulbi, jāsaprot, kur bērnam labāk, kur skola tuvāk, kurš labāk ar viņu nodarbosies ikdienā.....abi vecāki nepieciešami, ja viens vai otrs vecāks grib iespītēties, tas ir muļķīgi, nodara pāri bērnam.

draboss    1 Neesmu bijis iesaistīts, pieredzes nav, bet cik dzirdēts , tur tiks iesaistīta bāriņtiesa un tai varētu būt liela teikšana.

mieru_tikai_mieru    2 Njā, līdz 12 gadiem - parasti atdod mātei.

anis  2 4 Jūtu līdzi,bet neviens kantoris nesaliks optimāli! Par tiesām vispār nerunājot...
Varbūt ko ietekmēt var mediācija/psihologs? Protams,ja uz to parakstās...

Lele  1 1 Ja abi vecaaki ir adekvaati, tad tiesa muusdienaas nedod beernu vienam vecaakam...bet, kad bernu intereshu labaa, veicina beernu dziivoshanu pie abiem vecakiem 50%/50%.
Maate un teevs var sarunaat un iesniegt tiesaa beernu audzinaashanas/dziivoshanas plaanu. Piem. Pirm-Piekt dziivo pie maates un tiekas wiikendaa ar teevu vai otraadi.
Pieljaujamas jebkuras kombinaacijas...bet lai buutu iesaistiiti abi vecaaki.

Ja tieshaam beerns histeriski neveelas dziivot ar maati. Tad teevs var rakstiit iesniegumu ar luugumu piesaistiit beernu psihologu. Tiesa noziimees viziiti pie psihologa, kas tiksies ar beernu, varbuut par veeros beernu briidi, kad tas tiekas ar maati...un dos savu sleedzienu vai beerns tieshaam dramatiski paardziivo tikshanos ar maati vai taa ir teeva fantaazijas par velamo...Tiesa shajaa gadiijumaa var ierobezhot viziites pie maates...bet nu tieshaam, ja beerns ir histeerijaa un tas vinju emocionaali traumee...

Bet, ka jau teicu augstaak...Tiesa velkomee visa veida sadarbiibas plaanis starp abiem vecaakiem, lai veicinaatu beerna dziivi, tikshanos, komunikaaciju ar abiem vecaakiem. Ja beerns grib dziivot pie teeva, tiesa noteikti, peec maates luuguma noziimees dienaas vai stundas, kad beerns buus ar maati.

Skorbulsnak    4 Baisi skan...Bērna dalīšana tiesā..

pusnakts21    1 Nezinu, kas ir jautajuma uzdevejs, bet jautajumaa juutams nicinajums pret to nabaga bernu...beedigi, ja taadi vecaki, nelaimigs berns un turpmak kaartejais traumeetais virietis.bet par jautajumu-baarintiesa pateiks verdiktu, ja vecaaki nevar vienoties.

Karmensita    1 un pie kura no vecākiem bērns ir patlaban?

dzozefinaups  1 1 Nav nekaa stulbaaka kaa daliit beernus(U) Paarsvaraa esmu maates pusee-nav nekaa svariigaaka par saikni-beerns-maate! Tomeer naakas atziit,ka ir arii fantastiski teevi,speejiigi audzinaat,un dot visu nepieciessamo. Vieniigais,ko te var ieteikt-nepaarspiileejiet,un nenodariet beernam paari,saglabaajiet cilveeciskas attieciibas,kad viss buus beidzies-lielaakas iespeejas tikties,komuniceet,un llaut beernam briivi dziivot ar vienu un otru. Beerni nekad ne piekaa nav vainiigi,un Tu jau vinnu nezaudee,paies laiks,un vinnss pats izlems...

Lele  2 2 Nevajag par to nabaga traumeeto viirieti. LV lielaakaa dalja viirieshu neliekas ne zinis par saviem beerniem, izvairaas no uzturnaudasmaksaajumiem un tikshanaas ar beerniem...

Tikai kaadi 10% veelas tikties, komuniceet ar beernu un audzinaat 50%/50%...

Taapeec statistika liecina, ka Tiesa peec shirsanas beernu atsaaj Maatei...bet tas taapeec, ka nav citu variantu. Teevs neizraada veleeshanos audzinaat savu beernu...neveelas, lai beerns dziivo pie vinja, ar vinju...

Agatem  2 2 Tādā vecumā, kurš bērnam sagādā aizraujošākas izklaides, pie tā bērns pasaka, ka dzīvos, te jau skaidri redzama vecāku savstarpējā nesaskaņa un tēvs domā, ka visticamāk tam bērnam naudu audzinot nevajadzēs un mātei alimentus negrib maksāt.

neko    4 Lele: un kāds sakars statistikai ar doto gadījumu? Ja jau bērns grib palikt pie tēva tad ar savstarpējo kontaktu viņiem viss ir kārtībā.

dzozefinaups    3 Nu noveerojumi ir dazzaadi,protams-paarsvaraa maates audzina.Un ir gadijumi,kad teevs pannem beernu,un aizgaadaa pie savas maates-respektiivi,kad beernam ir tikssanaas ar teevu-tas dziivojas ar omi.... -mazgaa ome,baro ome,pastaigas,rotalas,pasaakumi daarzinnaa vai skolaa-atkal ome.....

Peliite  4 1 Nevajag ļaut vīram aiziet, kamēr tas vēl derīgs citām. Kā noturēt, domāju, jāmāca nebūs. Šķirieties kad knēvelim 18, ij alimenti nebūs jāmaksā, ij tīra sirdsapziņa, ka kopā būšanas pienākums izpildīts. Bet galvenais-vecis nebūs nevienai normālai sievietei vajadzīgs, un noteikumi būs sievas. Smieklīgi skatīties, kā atbildīgie vācu veči sāk 2-u meklēšanās tūri, kad jaun bērnam 18

mojito    2 10 gadiigais jau noteikti ir pietiekami apziniigs, lai vareetu saprast ar kuru no vecaakiem grib dziivot. Un tiesnesei buutu jaanjem veeraa tikai shis aspekts, ja apstaaklji ir vienaadi pie abiem vecaakiem.
Nezinu gan, ko tur likums saka muusu karaljvalstii shai sakaraa.
Bet shis ir tas, kas ir saskanjaa ar veselo sapraatu.

LaskovijMerzavec      Un kas neapmierina tajā, ka random dzivo pie vecakiem?

Grozi kā gribi, bet raustišana jebkurā gadijumā. Iznjemot ja kads vecaks pazud

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu