Uz ko var pretendēt otra puse pēc laulības šķiršanas?

Vienam no pāra (persona X) piederējusi istaba komunālajā dzīvoklī. Tad vēlāk abi X un Y apprecējušies. Vēlāk persona X veica īpašu maiņu ar kooperatīvā dzīvokļa īpašnieci (dzīvoklis 2 istabas, kā jau standartā - viena caurstaigājama, viena izolēta). Laulība šķirta 80-tajos gados. Laulības laikā iegādāta kopēja mašīna. Pēc šķiršanās Y mašīnu pārdevis (ar naudu nav dalījies). Dzīvoklī kopš šķiršanās dzīvo persona X, bet Y ir pierakstīta. Dzīvoklis privatizēts. Jautājums: vai persona Y var uz kaut ko pretendēt, un ja var tad uz ko? Kādi varētu būt scenāriji, ko Y varētu pieprasīt?

Tinte    6 Ja laulība jau šķirta, neviens ne uz ko vairs pretendēt nevar. Y no dzīvokļa izrakstīt kā X svešu personu.

runcizs    4 Sasakņā ar Civillikumu, mantiskās pretenzijas var tikt celtas 10 gadu laikā. Ja laulība šķirta 80-tajos gados (kaut vai 1989.-tajā), ir iestājies noilgums.
Pieraksts kā sistēma arī sen jau ir atcelts, tagad ir dzīvesvietas deklarēšana, kas juridiski nozīmē tikai to, ka personai uz šo adresi nosūtītā oficiālā korespondence tiek uzskatīta par saņemtu. Deklarēties cilvis var jebkur, kaut vai prezidenta Ogres dzīvoklī; tas, ka uz turieni sūtītās vēstules nesaņemsi, ir tikai un vienīgi Tava problēma.

janisb    5 Ja dzīvoklis ir uz X vārda un laulība šķirta tad pieprasīt nevar neko. Mantu dala pie šķiršanās, tas nav mantojums.

ketija64    6 40 gadi pagājuši un škirtā otrā puse :) vieglāk pa tiem gadiem gan jau bija sakrāt naudiņu un pašam ko nopirkt nekā pretendēt uz otra gādāto

odze  1   viss atkarīgs par kādiem sertifikātiem privatizēts dzīvoklis.

Pilskungs      ... izrakstit ka svesu personu““, vai tas maz ir iespejams? Teoretiski saprotu, ka ir, bet tur tachu varetu tikt pacelts jautajums par to, ka dzivoklis mainits...
Nu, pareizi būtu teikt - "personu, kas dzīvo bez tiesiska pamata", bet tagad nevienu neizraksta, jo pieraksta sistēma jau sen atcelta, un nekādas privilēģijas no tā vairs nevar celties.
Tā ka - vilciens aizgājis !

Ellocka      Kooperatīvs dzīvoklis jau tā ir privāts, to 2.x neprivatizēja par sertifikātiem :D Tik pārrakstīja Latvijas reģistriem atbilstoši. jau sen iestājies noilgums, nevar pat mēģināt pierādīt, ka kaut kas ivestēts, mainot pirmslaulības īpašumu.

burleska      Pilskungs, 00:04, izraksta gan. Reizēm maksājumi ir uz cilvēku skaitu, reizēm īpašniekam apnicis saņemt visādas tiesas pavēstes uz sveša vārda... Un tad īpašnieks var iesniegt iesniegumu ar lūgumu izrakstīt,

Pilskungs      burleska> - Tu smagi jauc izrakstīšanu ar izdeklarēšanu !
Tās ir galīgi dažādas lietas - jau teicu, ka īpašnieks no sava īpašuma var izdeklarēt jebkuru.
Bet tā nav izrakstīšana !
Jā, padomiskā domāšana ir neiznīkstoša ...

burleska      Pilskungs- vai tad tas nav apzīmējums vienam un tam pašam procesam, tautas valodā mēdz teikt- izrakstīt un pierakstīt, nevis izdeklarēt un piedeklarēt? Bet, protams, ja piesienamies pie vārdiem...

Pilskungs      Nē, tas nav viens un tas pats process ! Atšķirība nav tikai vārdā, bet arī būtībā.
Likumdošana cita. Iesaku vaļas brīžos palasīt "likumi.lv".

Lai Tev jauka nakts !

VenBer      Varbūt vajag padomāt , pirms pieņemt lēmumu šķirties! 2019-07-06 12:53

gunda10      Ja nav neviena mantinieka pilnīgi tad vajag atrast testamentu 2019-07-27 15:12

gunda10      Ja 100% nav radu mantinieku vajag atrast testamentu 2019-07-27 15:17

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu