Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ...

Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ...

Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus !

Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas process rit ,lai zinu ar ko rēķināties !
Par summu esam vienojušies , bet neko nezinu par papildus izdevumiem - cik notāram jāmaksā par darbu , cik par zemesgrāmatas sakārtošanu/pārrakstīšanu/reģistrēšanu un varbūt ir vēl kaut kas jākārto .... utt ?
Vai ir vēl kādas darbības jāveic , vai vēl kādi papīri jākārto !?

Nu galvenokārt vēlos zināt ,kā tas viss mājas pirkšanas process norit un cik tas viss aptuveni izmaksā !

Ezjule (2016-09-14 20:28)  1 2 Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses.

Ezjule (2016-09-14 20:42)  1   Konkrēti piezvani uz bāriņtiesu izstāsti savu vajadzību un paprasi, jo es vairākus gadus atpakaļ pirku/pārdevu.

joens (2016-09-14 20:57)      Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums.

edding (2016-09-14 21:18)  3 1 Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.

A_la_Nanita (2016-09-14 21:51)  2   Bāriņtiesa notariālās funkcijas drīkst veikt tikai teritorijās, kurās nav notāra prakses, un tikai par darījumiem līdz noteiktai summai.

Dinerisa (2016-09-15 08:07)      Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini.

LaskovijMerzavec (2016-09-15 10:20)    1 Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu