Zemesgrāmata

Zemesgrāmata - jautājumi un diskusijas

Kādam ierakstam jābūt zemesgrāmatā, lai nevarētu apķīlāt manu īpašumu? (12)
Iespējams persona x pados mani tiesā, lai piedzītu no manis parādu. Ķīlā neesmu neko viņam devusi. Man ir vairāki īpašumi, kurus principā tiesu izpildītājs var apķīlāt vai atņemt, lai segtu parādsaistības. ir kaut ...
Neko nevar darīt, parādi ir jāmaksā. Turklāt, tas ir taisnīgi. Ir gan varianti. Jānostiprina zemesgrāmatā apgūtinājums citai peronai par labu-ka bez tās rakstiskas piekrišanas īpašumu nevar dāvināt, pārdot un apgrūrināt ar lietu tiesībām. Vai otrs variants-uzraksti īpašumus uz cita vārda-un liec virsū to pašu apgūtinājumu ZG. Tur vajag tikai Nostiprinājuma lūgumu pie notāra 1-majā variantā un kanceleju ZG samaksāt. Otrajā jau kanceleja + 2% no pārrakastīšanas + notiprinājuma lūgums. citas personas vārds Nav tādas iespējas Ar steigu jāpārraksta uz citu, bet tas arī ir milzīgs risks, pat uz vistuvāko un uzticamāko / kā dotajā brīdī šķiet/ cilvēku.
Varbūt tomēr izdevīgāk /un cilvēcīgāk/ parādu atdot?
··· Zemesgrāmata: Kādam ierakstam jābūt ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nodalījuma noraksts īpašuma pārdošanā (9)
Vēlos pārdot īpašumu, bet Zemesgrāmata ir nozaudēta. Vai ir iespējams pārdot, uzrādot Nodalījuma norakstu?
Zemesgrāmatu nodaļās glabājas visas zemesgrāmatas visiem īpašumiem. Tur arī tās var saņemt, atjaunot. Jautājums nav īsti saprotams. Nozīme ir tikai ierakstam ZG failos. Papīrītim, kas glabājas mājās, nav pilnīgi nekādas nozīmes, jo jau pēc 5 minūtēm, kā tas saņemts, kāds (pats vai cits) var būt iesniedzis izmaiņas. Ja kāds tomēr ietiepjas, tad ZG nodaļās var izņemt norakstu (dublikātu). Savu z/gr īpašnieks pa velti var izdrukāt no zemesgramata.lv ( pieslēdzas ar Latvija.lv, ieķeksē, ka piekrīti noteik.->caur i-baku apstiprina,kas esi-> mani īpašumi->ieskatīties nodalījumā-> izvēlās savu vajadzīgo īpašumu , to var arī nosūtīt pats uz savu e-pastu ) Nozīme ir tikai ZG failos, taču neviens potenciālais pircējs neturpinās nekādas sarunas, kamēr nebūs ZG apliecības un robežu plāna, kaut vai lai pārliecinātos, ka sarunas notiek ar likumīgo īpašnieku vai pilnvarotu personu. ··· Zemesgrāmata: Nodalījuma noraksts īpašuma ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Jo ātrāk,jo drošāk. Pa to starpu var pārdot vēl vairākas reizes un emigrēt... Kamēr nav reģistrēts, joprojām formāli pieder pārdevējam, ar visām tiesībām un pienākumiem. Normatīvajos aktos termiņš nav noteikts. Bet Tev neskaitīsies nopirkts, kamēr Tu nebūsi reģistrējusi zemesgrāmatā un samaksājusi visas nodevas.....Tu būsi tikai samaksājusi naudu īpašniekam, bet nebūs reģistrēts uz Tevi. Tur vairākas nedēļas jāgaida, kamēr vari izņemt apstiprinājumu no zemes grāmatas. Viena diena vis var izdarīt ja lab grib ··· Zemesgrāmata: Cik ilgā laikā pirkts ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Privatizēta dzīvokļa pārrakstīšana vīram pēc sievas nāves - kā notiek? (5)
Vīrs nav ierakstīts dzīvokļa inventarizācijas lietā un zemes grāmatā.
Viirs nav ierakstiits dziivoklja inventarizaacijas lietaa :)) Ar sievas miršanas apliecību ir jādodas pie notāra. Notārs visu pastāstīs konkrētāk. Nenotiek pārrakstīšana, bet mantošana. Ja kopīgi bērni, tad vīram un bērniem. Ja kopīgu bērnu nav, tad vienalga dala starp vīru un mirušā bērniem. Šos likumīgos mantiniekus nevar izslēgt pat caur testamentu, ir īpaši jāpierāda necienība saņemt mantojumu. Ja bērnu vispār nav, puse aiziet 2. šķiras mantiniekiem - vecākiem, brāļiem māsām, viņu bērniem, ja miruši, ja nav 2. šķiras, tad 3. (pusbāļi, pusmāsas, viņu bērni, ja miruši). Atliek cerēt uz apkārtējo godaprātu vai likumu nezināšanu - ka jāpiesakās 3. mēnešu laikā. Sīkāk visu izsvērs notārs, protams. jautājums, vai dzīvoklis tika iegādāts laulības laikā, lai vīrs tagad varētu gribēt pretendēt uz to , vai bija sievas īpašums jau pirms laulībām? Vispār jau vīrs, tāpat kā bērni, ir likumīgais mantinieks, kuru nevar izslēgt pat caur testamentu, ja vien nepierāda necienīgu utt. attieksmi. Nevar izslēgt nozīmē, ka var apstrīdet testamentu. Ja sievas pirmslaulības īpašums, tad mans iepriekš rakstītais, ja laulības laikā iegādats, tad kopīpašums, no kura vīram pienākas puse un tālāk dalīta tiek tikai 2. puse, no kuras vīram pienākas daļa. Ja par sertifikātiem laulības laikā privatizēts sievas ģimenes īpašums, tad var patiesāties, vai tas ir vai nav kopīpašums, vai vīrs pirkšanai ieguldījis arī savus sertifikātus vai naudu utt.. ··· Zemesgrāmata: Privatizēta dzīvokļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Zemesgrāmatas dokumentu maiņa (1)
Vai pēc pilsonības maiņas (ES pilsonība) zemesgrāmatā jāmaina dokumenti?
Ne, sadas izmainas uz zemesgramatu registru nav jadod. ··· Zemesgrāmata: Zemesgrāmatas dokumentu maiņa lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Nereģistrēta nekustamā īpašuma pirkšana (6)
Vēlos uzzināt, ko vajadzētu iesākt. Vēlos nopirkt nekustamo īpašumu no personas. Persona neiebilst pret to. Taču viņam īpašumtiesības nav sakārtotas, sakarā ar to vienošanās aktā nav ievadīts inventarizācijas kods. ...
Nu manā gadījumā, iepriekšējais īpašnieks 4 mēn laikā nokārtoja zemesgrāmatu. Secinājums, ka tev jāpalīdz mantiniekam nokārtot zemesgrāmata. Varbūt viņš var Tev uzrakstīt pilnvaru, ar ko deleģē tevi šo jautājumu risināt. Vienīgais, ka pašam pārdevējam sanāk zaudējumi dēļ tā, ka jāmaksā 15% ienākuma nodoklis, jo skaitās, ka viņš tikko par kapeikām ieguvis īpašumu un uzreiz pārdod, lildz ar to visa starpība starp iegādes vērtību un pārdošanas cenu tiek uzskatīta par peļņu no kuras jāmaksā 15% valstij + arī 2x zemesgrāmatā jāreģistrē un katru reizi pa 2% no vērtības vai arī ja pirkuma vērtība mazāka kā kadastrālā, tad no kadastrālās vērtības jāmaksā 2% nodeva. Un obligāti pie notāra nostiprini to jūsu savstarpējo vienošanos, ka viņš apņemas tev pārdot un Tu pirkt par tādu un tādu summu, lai nav tā, ka tu pazaudē naudu un nervus kārtojot viņa ZG un viņš pēc tam pārdomā, arī soda sankcijas paredzi tajā vienošanās, lai viņam pat prātā nenāk to nepildīt. Pirkt var tikai īpašumu, kas ir ierakstīts Zemesgrāmatā. Savādāk var iegādāties nevis īpašumu (kaut par lētāku naudu), bet problēmas. Nez kas ir vienošanās akts un kas ir inventarizācijas kods?! Liekas, ka pilnmēness nav pašlaik.... Vai tomēr ir? Man bija tāds gadījums , jo īpašniekam pašam nebija ne naudas , ne laika , ne patikšanas to visu sakārtot , pārdeva man par tiešām mazām naudiņām un man pagāda četri gadi , divas tiesas sēdes līdz īpašumu ierakstīju Zemesgrāmatā . Manā gadījumā problēmas bija apstāklī ka pēdējās oficiālās īpašumtiesības bija pārdevēja vecmāmiņai un viņai bija cits uzvārds... Bet tas bija tā vērts. Tā arī rīkojies sāc kaut ko darīt. tad jau tiksi skaidrībā par šo jautājumu ··· Zemesgrāmata: Nereģistrēta nekustamā ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pazuduši visi dzīvokļa dokumenti (5)
Nozaudeti dzivokla visi privatizacijas, zemesgramatas dokumenti, kur griezties?
Attiecīgā zemesgrāmatu nodaļā var lūgt izsniegt jaunu zemesgrāmatu apliecību vai izņemt pilnu nodalījuma norakstu. Bet 21. gadsimtā no dokumentu oriģināliem lielas jēgas nav - neviens īpaši tos neprasa, jo visi datus tāpat pārbauda elektroniski. Par privatizāciju nepateikšu, bet visi ZG dokumenti elementāri nopērkami internetā, daļa VZD papīru arī, pēc pārējiem jāiet uz vietas prasīt. Lai arī ir elektroniskais laikmets, oriģinālu noteikti vajag uz rokas, jo nereti prasa kopijas. Dodies uz Zemesgrāmatu. To StacyQ
Kas prasa oriģinālu? Ne es kā jurists, ne notārs neprasa šos oriģinālus, jo tā vai tā mums visi dati ir jāpārbauda tiešsaistē. Var vienkārši paņemt nodalījuma norakstu, ja tik ļoti gribās kaut ko uz rokas un viss.
Man kārtojot dažādus jautājumus ir prasīts uzrādīt zemesgrāmatas apliecību ··· Zemesgrāmata: Pazuduši visi dzīvokļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ēku pārdošana balstoties uz Zemesgrāmatā nenostiprinātu dāvinājuma līgumu (4)
Ir ZG nenostiprinats davinajuma ligums ekam,vai pamatojoties uz to var ekas pardot vai ka citatadi likumiski atbrivoties no tam?
Pārdot var tikai to, kas pieder Tev. Īpašnieks ir tas, kuram ir zemesgrāmata . Es taadu iipasumu savu muuzu nepirktu.tikai oficiaali no zemesgraamataa apstiprinaata iipasnieka. Kaadi shkjeershlji ir daavinajuma iesniegshanai ZG un iipashuma tiesiibu nostiprinaashaanai? Kur zeme? Vai tas NI vispaar ir bijis ierakstits (registreets) ZG? neviens tādu īpašumu nepirks bez ZG un vēl kas dāvinājums ir apstrīdams tiesas kārtībā. ··· Zemesgrāmata: Ēku pārdošana balstoties uz ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Īpasuma nostiprināsana Zemesgramatā (15)
Es no tēva mantoju dzivokli,visi dokumenti,kuri attiecās uz mantoaanu ir nokārtoti,mantojuma apliecība atliek tikai nostiprināt ipašumu Zemesgramatā. Vai es varu ipašumu uzreiz reģistrēt uz dēla vārda ZG vai tomēr vispirms ...
ja Tev 29 gadi, tad neticu ka bērns ir pilngadīgs.
Bet ja gadi meloti, es silti neiesaku kaut ko kaut kādu jūtu vadītai ko reģistrēt uz cita vārda. Nav svarīgi, dēls, meita, māte, brālis. Dzīvē esmu saskārusies ar tādiem fokusiem, ka secinu, nevajag steigties. Nekad.
ja ar Tevi kas atgadās, dēls ir neatraidāmais mantinieks, Tu atraitne, tātad dzīvoklis iegūts neesot laulībā. Adoptē mani un rakstam dāvinājuma līgumu.......... Mantoji Tu, nevis dēls 29 gadi, jā, tas jau nebūtu nekas, bet anketā vēl ir ieraksts - Nav bērnu, nākotnē bērnus nevēlos

Tā vēl būtu pusbēda melot par sevi, bet ja bērns ir nepilngadīgs, tad nemaz tik viegli nebūs. Vajadzēs vēl papildus kaudzi papīru un atļauju no instancēm.
··· Zemesgrāmata: Īpasuma nostiprināsana ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas ...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Zemesgrāmata: Ar mājas iegādi saistītie ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu