Notāri

Notāri - jautājumi un diskusijas

Ko darīt, ja notārs negrib strādāt pie lietas, velk laiku? (18)
Vai ir kādas "pogas" uz kurām uzspiest, lai notārs nokārtotu dokumentus? Bijām konsultācijā, iesniedzām visu nepieciešamo, solīja izdarīt, bet nekas nevirzās. Diemžēl arī pie cita notāra iet nevaram, jo mantojuma lieta iesākta pie šī, un...
Vari uzrakstīt Tieslietu ministrijai, tur skata sūdzības gan par notāriem, gan tiesu izpildītājiem. Nu gluži tā ar notāriem nav.
Notāru darbu un pilnvaras, tāpat kā atlīdzību regulē likumdošana. Atlīdzība var svārstīties dažu eiro robežās. Iesaku piezvanīt citam notāram un nokonsultēties par šo jautājumu.
Piķīti lielāku grib ! Nu tad savaac to lietu no vinnaa, pannem citu. Kur probleema ? Ssito , ka vinns izdzirdees, uzreiz saaks kusteeties. Mantojuma lietas izskatiishana, i ir terminji, proti likumaa noteiktie, kad apstiiprinaashana mantojuma tiesiibas notiek, kad iestaajies gads no mantojuma atklashanaas..vai, notaara noteiktaa terminjaa, kas tiek izsliudinaats Latvijas veestnesii un kuram ir jaabuut objeektiivi nepiecieshamam kaadu darbiibu veikshanai..nekaadi citi varianti bez iemesla vilkt laiku nepastaav..ja nav sanjemts saprotams un pamatots skaidrojums no notaara, itekmeet vinja dabiibu var sazinoties ar notaaru padomi.. ··· Notāri: Ko darīt, ja notārs negrib... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas process rit ,lai zinu...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Notāri: Ar mājas iegādi saistītie... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Šķirt laulību pie notāra, ja otra puse nepiekrīt? (6)
Ir rakstīts ka pie notāra var šķirt laulību uz abu pušu iesnieguma pamata. Bet ja otrā puse nepiekrīt doties pie notāra? Tad šķirt laulību var tikai ar tiesas palīdzību? Vai tomēr pastāv iespēja iesniegt prasību pie notāra no vienas puses?
Muļķības, izšķīros ar pirmo reizi un tas ilga tikai 35 minūtes..... Tikai tiesa, pie notāra savstarpēji vienojoties Tev tikai caur tiesu. Ja gribi, lai šķir ātrāk tiesā, bet salabšanas laika - vēlams, lai vari pierādīt, ka atsevišķi dzīvojat jau kādu laiku (jo ilgāk, jo labāk). Nemaz nav vērts iet pie notāra, kamēr abas puses nebūs vienojušās šķirt laulību bez pretenzijām vienai pret otru. Tikai un vienīgi tiesa...palaimēsies, ja šķirs ar pirmo reizi, bet praksē jau tā nenotiek. Bēdīga piebilde - nereti laulību šķirot caur tiesu paiet vairāki gadi. ··· Notāri: Šķirt laulību pie notāra, ja... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pirkšanas-pārdošanas līgums (9)
Vai obligāti pie notāra ir jāapstiprina nekustamā īpašuma pirkšanas-pārdošanas līgums vai arī pietiek ar pārdevēja un pircēja parakstiem?
Dzirdēju ka apstiprināt var bāreņtiesa, esot stipri lētāk neka pie notāra. Pirkšanas pārdošanas līgumu var neapstiprināt, bet nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai gan ir jāraksta pie notāra. Pirkuma līgumu var neapstiprināt, bet notāram jāuzraksta nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai. Privātām personām notārs nav vajadzīgs. Notiprinājuma lugumu var uztaisīt zemesgramatā. Ligumam parakstu apliecināšana ir diezgan nevajadziga. Ja kkas šķērsām, tad paraksti būs mazākā problēma Nostiprinājuma lūgumu arī nevajag pie notāra taisīt! Notāru bija jāiesaista tikai gadījumā, ja kādu pilnvaro! ··· Notāri: Pirkšanas-pārdošanas līgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Notārs centra vai Purvciema rajonā (14)
Kāds var ieteikt notāru, kas var sastādīt pirkšanas-pārdošanas līgumu nekustamajam īpašumam? Vēlams centra-Purvciema rajonā.
rika ieteiktais Ūnijas iela 8, korp 9; ātri, kvalitatīvi un samērīgi- Sandra Eilande, pluss lejā zemesgrāmatas nodaļa tajā pat ēkā. Viens notāra birojs ir biroja ēkā t/c "Domina" no otras (VEFa) puses... Dzirnavu 66 Notāram maksāt par līgumu!! Kāpēc tas vajadzīgs? Vai nav labāk internetā pameklēt paraugus, uzmest acis šādiem tādiem likumiem un sastādīt savējo? Ja nu vēl vajag, pakonsultēties ar juristu. Mazliet sarežģītāk, bet var šo to jaunu uzzināt un iemācīties :) I.Kalniņa,Bruņinieku ielā,pretim Dailes teātrim birojs. ··· Notāri: Notārs centra vai Purvciema... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Labs notārs Kurzemē (10)
KAS var ieteikt LABU notāru kurzemes pusē?
slikti notāri arī strādā? Baiba Skreba Saldū-kompetents un zinošs notārs.tel.nr.63822457 Liepaajaa blakus ´Kurzemei´, Roma Plaza..Vineta,..diemzhel uzvaardu shobriid nenosaukshu. Aija Burbecka Liepājā. Ieguglē. Ir nācies kārtot dažādas lietas, vienmēr kompetenti, korekti, laipni. Skrebe Saldū pārdodas par 1 Ls un taisa aplamus līgumus ··· Notāri: Labs notārs Kurzemē lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Dzīvokļa dīvaina pārdošana jeb afēra no notāra puses (31)
Ar kaimiņieni bijām mutiski vienojušās par viņas dzīvokļa pirkšanu pa daļām. Summa bija ļoti patīkama (nedaudz lētāk, jo bez starpniekiem) un es jau sen ar viņu biju runājusi par viņas dzīvokli, jo gribēju plašāku sev un šoruden viņa...
neaizmirsti, ka notārs zin, ka Tu vāc naudiņu, visticamāk glabā zeķē. Nedo dies, ka notāram vēl ir cita veida sakari.

a par ko brīnies, par savu lažu?
No atstāsta jau nesaprast, kā īsti ir. Tu pasniedz notāru kā afēristu. Varbūt, bet nav teikts.
Ja no notāra puses skatītos, tad kas sanāk? Kaut kāda mistiska kaimiņiene grib no veca cilvēka nopirkt dzīvokli, bet naudas nav, tiek meklēts risinājums ar maksāšanu pa daļām kaut kādā laika posmā. Tas pats par sevi ir riskanti. Iespējams, viņa ieteica tantei drošāko kā var pārdot un tikt pie naudas.
Es drusku nesaprotu, ko jūs gājāt pie dažādiem notāriem, ja jau abas bijāt tik ļoti ieinteresētas šajā darījumā.
Tas, ko parakstīja, visticamāk, bija rokasnaudas līgums.
Ko tad notārs - viņš tikai apstiprina, ka viss noticis viņa klātbūtnē. Ko un kā, ar kādiem nosacījumiem un par ko parakstāties - uz parakstītāja sirdsapziņas. Otra puse arī var ņemt talkā savu juristu lai tas analizē parakstīšanai piedāvātos dokumentus. Šādi darījumi ir liels notikums katra cilvēka dzīvē un parakstu var uzlikt tikai tad, kad ir skaidrs katrs vārds parakstāmajā. Nepārspīlējiet notāra nozīmi. Viņa darba laiku apmaksājat Jūs. Es ar vēlējos pirkt uz nomaksu.Samaksājot pa daļām.Bet laikam palasot šo rakstu nav vairs luste to darīt ... Ir tāda lieta kā pirmpirkuma tiesības, ja īpašumi robežojas, tad kaimiņš var īpašumu pārtvert, pie tam par summu, kas oficiāli ierakstīta līgumā. ··· Notāri: Dzīvokļa dīvaina pārdošana jeb... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Izmaksas par notāra pakalpojumiem . (8)
Vai kāds var paskaidrot , ar kādām izmaksām jārēķinās , ja pērku Rīgā dzīvokli ? pirkšanas - pārdošanas akts , nodeva , zemesgrāmata ....
Notāra izmaksas visur vienādas. Lielāko izdevumu daļu sastāda valsts nodeva par īpašuma reģistrāciju Zemesgrāmatā - 2% no pirkuma summas vai kadastrālās vērtības (no lielākās summas). Jums tachu Siguldaa shkjiet aizvien veel straadaa ljoti laba, godiiga un nealkatiiga notaare. Pashaa centraa, pretii vecajam uniitim. Ja kas, ieteiks arii notaaru Riigaa, bet starpiibas jau nav,kur notaars straadaa. Notars var buut kaut Zilupee
Minimalais:
Notars nostiprinajuma lugums 50-60LVL
Bet var ari pats aizpildit un ZG apliecinat parakstus uz nostiprinajuma luguma
Kancelejas nodeva ZG - 15LVL
Valsts nodeva 2% no kadastra vai pirkuma summas

Parejais jau no klientu velmem - dariijuma konti, krediti, ligumu apliecinashana pie notara utt..
Ja paardeveejs ir uzticams, var rakstiisi privaato pirkuma- paardevuma liigumu un bez parakstu apliecinaashanas. Economy- ap 30,-LVL Nostiprinajuma lugumu tagad var rakstīt arī bāreņtiesa un tas maksā 7,-LVL ··· Notāri: Izmaksas par notāra... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Notārs Ziepniekkalnā (3)
Vai kads var pateikt,vai Riga Ziepniekalna ir kads zv.notaru birojs,notars(kas izbrauc tuvaka apkartne ari uz majam)?
Lūk Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā praktizējošo notāru saraksts.
http://www.legal.lv/adreses/zvnotari1.htm
Jebkurš notārs brauc arī mājas vizītēs/vizītēs ārpus biroja.
Ziepniekkalnā nav.Es braucu uz Kalnciema ielu, jo tur ir kur novietot auto. Viņi brauc arī uz māju. Mans notārs bija Ludis Sakne. http://latvijasnotars.lv ··· Notāri: Notārs Ziepniekkalnā lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Labs notārs (15)
Vajadzīgs labs notārs ir te kāds?:)
Viktors Ozols, Tallinas ielā 49, Rīga, LV-1012
http://latvijasnotars.lv/viktors.ozols/
ja nav notāra, tad labs notārs uzradīsies? :D ja esi draugos, tur ir domu biedru grupa, piesakies... bezmaksas konsultācijas garantētas. Katram savs notārs tas labākais:) Tad kas īsti vajadzīgs - labs notārs vai "vienkārši notārs"?:) un vismaz teorētiski ta apstiprināšana, kura maksā neko sev tā, izpaužas ne tikai kā standarta frāžu piedrukāšana, mīzoga uzspiešana un parakstīšana, bet arī tā, ka 100 gadus kopija jāglabā uzguns un ūdens drošā skapī. ··· Notāri: Labs notārs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu