Vai drīkst par parādu ieturēt alimentus?

Viena audzinu 3 bērnus,tēvs finansiāli nelīdz.izmisuma un krīzes brīžos biju spiesta aizņemties ātros kredītus,kurus nespēju laicīgi atmaksāt.Beidzot no bērnu tēva iztiesāju alimentus..bet..šomēnes kontā ienāca pirmā alimentu summa..konts tika bloķēts un nauda nonāca tiesas piedzinēja rīcībā parāda dzēšanai. Iepriekš tiku informēta par parāda summas lielumu, piedāvāju,tikko sākšu saņemt alimentus, veikt ikmēneša atmaksu 100 euro mēnesī(parāda summa 1100 euro), biju pārliecināta ka par šādu grafiku ar juristi esmu vienojusies.Pēc naudas bloķēšanas vairākkārt zvanīju,stāstīju ka tie ir alimenti,kuri nepieciešami bērniem turklāt biju gatava pati atmaksāt parādu, bet pagājusi nedēļa, naudas nav, juriste asa un nelaipna. Sakiet lūdzu,kā man rīkoties, vai tiešām alimentus drīkst ieturēt? Kā panākt pieklājīgu un korektu attieksmi.Es kredītus ņēmu bērniem maizei ne izklaidēm..un arī tagad esam atstāti bez līdzekļiem.Iepriekš pateicos par palīdzību..Ar cieņu, Liene

Maribella15  1 3 Nezinu kā pareizi to juridiski noformulēt. Bet to naudu nedrīkst savākt parādu segšanai, jo faktiski tā ir bērnu uzturlīdzekļu nauda, kuru vnk māte izlieto bērnu vajadzībām kā aprūpētājs. Ir jādodas pie tiesu izpildītāja, rakstiski jāinformē, ka tā nav Tava nauda, bet bērnu nauda un to nedrīkst izlietot Tavu parādu segšanai.
Bet reāli būs grūti, jo tiesu izpildītājs devis rīkojumu bankai par konta bloķēšanu un bankai ir pilnīgi vienaldzīga līdzekļu izcelsme.
Ātrais risinājums - atvērt kontu pastā - tur tiesu izpildītāji pagaidām netiek klāt. Lai turpmāk skaita uzturlīdzekļus uz kontu pastā.

DanaL    5 Ja konts ir bloķēts pēc ZTI pieprasījuma, tad visas summas, no kura atskaitīts iztikas minimums, nonāks ZTI rīcībā, bankā neanalizē naudas pārskaitījuma mērķi (jebkurš maksātājs var ieskaitīt naudu ar mērķi Uzturlīdzekļi), bloķēšana notiek automātiski. Jāvienojas ar ZTI par ikmēneša maksājuma apmēru un nauda jāpārskaita pašam ZTI, tad ZTI var noņemt konta bloku, bet parasti jau tas nav vienas dienas jautājums. Banka tikai izpilda ZTI rīkojumu.

DanaL  1   P.S.
ZTI - zvērināts tiesu izpildītājs

Maribella15    1 Vispār jau parādu apmaksai nedrīkst nekādā gadījumā, pat neskatoties naudas līdzekļu izcelsmi, atstāt mazāk kā valstī noteiktā minimālā alga + iztikas minimums par katru apgādājamo (~64,08x3). Bet šī summa ir no visiem kopējiem ienākumiem kopā jāsaglabā. Tātad -tur ietilpst gan uzturlīdzekļi, gan sievietes personīgie ienākumi, piem. alga. Par to, cik bērnu ir parādnieka apgādībā, parādniekam pašam ir jāinformē ZTI.

Syringa    1 Šovakar precīzi nepateikšu, bet jebkurā gadījumā bankas kontā, pat pēc ZTI lēmuma par piedziņas sākšanu, ir jāpaliek 360 eur jeb līdzekļiem minimālās algas apmērā + kaut kādai summai par katru apgādībā esošo personu (par šo neesmu pilnīgi pārliecināta). Pie naudas vari tikt aizejot līdz bankai un noņemot to no konta skaidrā naudā. Ja banka ir aizskaitījusi projām visu naudu, tad viņi ir pārkāpuši savas pilnvaras un tālākais kašķis jau ir ar banku nevis TI.
Protams, ka var gadīties, ka esi centusies būt "pārgudra" un, lai izvairītos no naudas piedziņas, esi atvērusi kontus vairākās bankās, tad minimālos līdzekļus tev kontā atstās tikai tā banka kura bija pirmā un kurai TI ir devis rīkojumu atstāt tos min līdzekļus...pārējos kontus iztukšos līdz pēdējam centam.
Starp citu ar kādu juristu tu par kaut ko vēlies vienoties? Vienīgais ar ko tu pašreiz vari par kaut ko vienoties ir tiesu izpildītājs, aizej pie viņa sastādi atmaksas grafiku par atlikušo summu un viņš dos rīkojumu par kontu atbloķēšanu.

resistire      Sveiki!
Es iejaukšos, taču man radās viena interesanta doma. Ja ZTI ir bloķējis parādnieka kontu, vai var kāda cita persona doties pie tiesu izpildītāja un vienoties par atmaksas grafiku? Vai tad to kontu atbloķētu? Un vai ir kāds noteikts tiesu izpildītājs, pie kā man tad būtu jāiet? Vai jāiet pie konkrētā, kas to kontu nobloķējis, vai varu iet pie jebkura un viņam būs pieejama visa informācija?
Paldies!

Syringa      vai var kāda cita persona doties pie tiesu izpildītāja un vienoties par atmaksas grafiku?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nē nevar. Var doties pie kreditora, uzņemties parādsaistības uz sevi (ja kreditors piekrīt) un maksāt kāda cita parādu, tādā gadījumā no parādnieka tiek noņemtas visas saistības un apgrūtinājumi (izņemot atzīmi nemaksātāju datu bāzē).

vai ir kāds noteikts tiesu izpildītājs
-------------------------------------------
Jā ir konkrēts un tas parasti ir norādīts izpildrakstā kurš ir, pa pastu, aizsūtīts arī parādniekam. Tieši kurš ZTI ir devis rīkojumu bloķēt kontu var uzzināt arī bankā.

eksim_braalis      Katru mēnesi būs jāiet uz banku ar iesniegumu (jo tas šajā gadījumā ir bankas jautājums); varēs izņemt EUR 360 (naudu minimālās algas apmērā), bet pārējais lai uzkrājas parāda atmaksai. ZTI nevar vērst piedziņu uz tiem EUR 360, bet viņa kompetencē nav arī "daļēji" bloķēt kontu(kādas konkrētas summas apmērā). Īsāk sakot, vispirms ar ZTI lēmumu un iesniegumu ir jāiet uz banku.

Maribella15      Vēl kāda nianse. Nevar kontu bloķēt tikai daļēji - bankai tas esot neiespējami. Nākošais - neko uzkrāt nevar bloķētā kontā - ja konkrētā mēnesī tos 360 neizņēmi - nākošajā mēnesī visa neizņemtā summa tiek aizskaitīta ZTI. Netiek kontrolēts vai tas ir atlikums vai kā. Vnk ir dota iespēja izņemt skaidru naudu 360 un viss - neizmantoji - pats vainīgs. Un iesniegums nekāds katru mēnesi nav vajadzīgs. Nezinu kā citām bankām, bet Swedbankā tos 360 var ar savu karti izņemt bankomātā bez maksas, bet pie operatora - par maksu.

igoru221971      Šeit visi ir tik zinoši. Sakiet tad lūdzu, kādi ir ienākumi no kuriem atvelk uzturlīdzekļus? Domāju no kādas summas. 2023-07-07

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu