Uzturlīdzekļi (alimenti)

uzturlīdzekļi (alimenti) foto attēls

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Pie bērnu mātes protams. nu, ja atcerās pēdējo maksājumu, tad sarēķini, cik mēn. / gadi nav maksāts..ja tiesas spriedums, tad pie ZTI, ja zin, ka maksā Uzturlīdzekļu garantijas fonds, tad tur visātrāk.. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kur uzzinat par alimentu parādu? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu (6)
Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad likumiskā ceļā. Bērna...
Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.
Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz. praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē. Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse.. Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Mantojums starp nepilngadīgu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai vecvecāki var pieprasīt uzturlīdzekļus? (11)
labdien, 4 bērnu mātei ir atņemtas aprūpes tiesības ar tiesas lēmumu. bērnu tēvs savus 4 bērnus atstājis saviem vecākiem uz audzinasanu, pats nerādās un nedod vecakiem priekš bērniem ne kapeikas uzturam, vai bernu vecvecakiem ir tiesibas...
Vajadzētu iet uz b-tiesu un kārtot aizbildnību. Uzturlīdzekļus var piedzīt no abiem vecākiem, arī mātes, kam liegtas aizgādības tiesības. jā, ir. Uzturlīdzekļi taču pienākas bērnam. Uzskatu, ka var un vajag prasīt ne tikai no valsts instancēm, bet arī no bērna vecākiem (abiem). Jāsāk ar bāriņtiesu par aizbildnību. Un uzturlīdzekļi ir piedzenami no abiem vecākiem. Nav nozīme tam, ka atņemtas aprūpes tiesības - tas neatbrīvo no pienākuma apgādāt visus savus bērnus nevienu no vecākiem. Tieši tā... jāiesniedz tiesā pieprasījums, kas ir bez maksas, to var pats mājās aizpildīt,un uz priekšu... uzturlīdzekļi ir domāti bērnu uzturam, audzināšanai... un viss. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai vecvecāki var pieprasīt... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai otrās grupas invalīda bērns grib ēst mazāk? Vai tad tev svešam bērnam spiež maksāt?Varbūt esi galvas invalīds? Ja mācēji sagādāt bērnu, maksā vien. Un neaizmirsti, ka pat pilna apmēra alimenti tikai tāds štrunts vien ir. Tev laikam pat prātā neienāk, ka bērns prasa ne tikai materiālo, bet arī morālo ieguldījumu, un to tie tavi nieka 111 eur nekad nespēs nosegt. 1) ir jāmaksā, invaliditāte nosaka tavu valsts pabalsta izmēru nevis maksājumus trešajām personām
2) ja ienākumi neļauj, tad valsts maksās tavā vietā un vēlāk piedzīs, gadījumā ja ienākumi palielināsies vai parādīsies kāds īpašums, pret kuru vērst piedziņu...
Dīvaini,ka nav jautājums-"vai invalīds drīkst radīt bērnu?" ...... Nu jau bērns ir un ēst,ģērbties un skoloties vajag.....tā ka nav ko ņaudēt,bet palīdzēt bērnam aug ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai otrās grupas invalīdam... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Alimenti - no kā piedzīt (29)
Gribu piedzīt alimentus no bērna tēva, bet nezinu kurš ir īstais tēvs. Vai es varu piedzīt no viņiem visiem, vai tikai no viena?
Labākais jautājums ko es šeit esmu redzējis! superrr! :D No Visiem nevar-var tikai no tiem,kuri tamā gadā Tev uzrāpās un kauko TUR iebāza....!:D:D:D Piedzīt var tikai no viena un arī tikai tad, kad paternitāte pierādīta (ja deguns nav dzimšanas apliecībā ierakstīts), pārējos tik var paķert uz muļķa, varbūt paveicas. :D :D :D
Loģiski, ka no visiem! Kā gan citādi!
dzen no visiem,,,,sitais ir labs,,,;)))) ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti - no kā piedzīt lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Neskaidrs jautājums . Atkarīgs kas maksā alimentus. Ja persona pati, sazinies un vienojies. Ja UGF, mājaslapā jābūt kontaktiem, piezvani un noskaidro. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kur mainit kontu alimentiem? Ka... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Ja atteicies tāpēc, lai jaunais vīrs var oficiāli adoptēt, tad nav jāmaksā. Tiesa arī tikties ar viņiem, un vēlāk ko prasīt no viņiem arī nav nekādu tiesību. Vismaz kā tēvam noteikti ne, jo tāds juridiski neskaitās. Nebūtu jāmaksā tikai tanī gadījumā, ja atteikšanās sekas ir jauna dzimšanas apliecība ar citu tēva ierakstu, nu un, protams, bērnu pilngadība. Bērniem nauda jāmaksā ilgāk nekā līdz pilngadībai, līdz 24 .gadu vecumam bērns var prasīt uzturlīdzekļus, kamēr iegūst izglītību, lai atrastu darbu.18 gadi, tas ir it kā pilngadība, bet reāli bērns ir pabeidzis tikai 11.klasi skolā. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Ja tevs juridiski ir atteicies... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Es pārformulētu šo jautājumu - vai bērna tēvs drīkst neuzturēt savu bērnu!?
Nožēlojami, ka ir vīrieši, kuri negrib uzņemties atbildību! Nu un tad tādiem, lai arī piespiedu kārtā noskaita minimālo uzturlīdzekļu summu bērna uzturam!
Kā, noskaitīt?????? Tu no viņa konta diez vai vari...... nesapratu jautājumu, ja godīgi. Šķiet, ka ar pasta kontu ir mazliet savādāk, ka pagaidām tiesu izpildītājiem nav pieejas šiem kontiem. baluba - Tev cepums. Tiem, kas bāž bērnu uzturlīdzekļu galus ūdenī, iesaku to darīt sērskābē, nevis ūdenī.
Par jautājumu - zinu, ka kredītpiedzinēji šiem kontiem netiek klāt. Taču, likums neatbrīvo Tevi no darījumu deklarēšanas arī šajā kontā.
Pasta konts tāds pats bankas konts vien ir. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai alimentus drīkst noskaitīt... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs uz rokas saņem 1700 EUR, cik lieli būs alimenti???? (20)
Nevaram vienoties par alimentiem, ejot projām visu iedzīvi paņēma līdz, lai dzīvotu normāli vajadzīgi vismaz 400 eur, domāju caur tiesu iet..
Ja skuķis uzskata, ka čaļa alga (nevis bērna reālie izdevumi) ir rādītājs alimentiem, tad bērnu vajag atdot čalim.
P.S. Vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu vienlīdzīgi. Resp., ja bērnam priekš dzīvošanas nepieciešami 400eur, tad alimentos no tēva piedzīs tieši pusi - 200eur.
Nu šitas man liekas vēl drausmīgāk nekā neiet aizstāvēt savu Tēvu zemi. Noskaust labklājīgu dzīvi savam bērnam! Vienmērīgi ieguldīt - ko tu neteiksi.
Pati daba ir paredzējusi, ka sieviete bērnam mazgā dibenu biežak, virtuvē ar mačalku šiverējas vairāk, drēbes iepērk vairāk, pavada, atvada, ņemas ar bērniem vairāk - un tas ir logiski. Jo sievietes darbs ir ieguldīt savu laiku un mīlestību bērnā un mājā un mazāk materiālo lietu nodrošināšanai.
Bet ja vīŗietis grasās maksāt 100 eiro (turklāt vēl pie pārticības!) kas tai nabaga sievietei atliks, kā uzkraut uz sevi vīrieša darbus - nodrošināt bērnu - un sievietes darbu pildīt tik, cik sanāk vai nesanāk.
Starp citu, alkoholiķi, bērni bez pašapziņas rodas tāpēc, ka sieviete pārāk maz ieguldīja savu sievišķo-mīlesības enerģiju bērnos (jo parasti nav iespējams vienlīdz labi gan vīrieša lomu pildīt, gan sievietes).
Vīrietim jāsaprot pēc definīcijas - ja gribi seksu, tad rēķinies ar bērniem un proties par viņiem maksāt, nevis kā bandītam bēguļot un meklējot, kā apkrāpt sievieti un paša bērnu.
Tieši tā, ej caur tiesu, tur visu paskaidros un noregulēs. Tēva pienākumus neviens nav atcēlis, pat ja viņš negrib būt līdzās, uzturlīdzekļi ir jāmaksā. Pieprasīt no skopuļa 400 eiro, ir tas pats, kas pieprasīt no valdības "atbalstīt uzņēmējus", "novērst korupciju", maksāt skolotājiem, pensionāriem utt. Negodīgā sistēmā godīgas prasības nedarbojas un godīgu rezultātu arī negarantē. (Tik tāpēc nevajag brīnīties, ka latvieši izmirst. )
Vislabāk ir vienoties. Ja pretī ir pilnīgi nekaunīgs tips, var mēģināt tiesāties un cerēt uz valsts aizstavību (jo reizēm uz otra godaprātu arī bezcerīgi cerēt). Bet var arī sanākt vienkārši uz savas ādas izdzīvot netaisnību. (Un katram pienāks sava kārta to izdzīvot - tas atkal ir tas godīgais Visuma likuma princips.) Principā apkrāpt bērnu un sava bērna māti ir tas pats un vēl vairāk kā apkrāpt sevi.
Pat tad, ja sieviete ir tā, kas "paceļ cepuri", tas vienalga neatceļ vīrieša pienākumu sekot līdzi sava bērna dzīvei un pildīt tēva lomu. Tēva loma nozīmē arī atbildības uzņemšanos par bērna mātes problēmām. Ja māte cieš -> bērns cieš. Un -> tēvs cieš (ar lielāku laika nobīdi).
Var piedzīt. Bet tad jāvar pierādīt izdevumi un to pamatotība. Un tad var mēģināt piedzīt vairāk kā noteikto minimumu. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Alimenti par bernu kurš nav mans (20)
Ar savu bijuso sievu izkiros neilgi pirms vina piedzemdeja (berns nav mans). Es tiku registrets ka tevs jo Latvija tadi likumi . Nu pat sanemu papirus no tiesas ka vina piedzen alimentus. Vina man to paskaidroja ka neko nevareja darit...
Tikai un vienīgi DNS!!!
Izturību, nebūs viegli.
Sieva ar Tev labā :D Ja jau jāpiedzen alimenti, skaidrs, ka bērnu sadzīvojusi un īstais papinš nav tuvumā. Bēdīgi.
Maksā. Kad tiksi uz Latviju taisi DNS. Sūdzi bijušo sievu tiesā, un mēģini atgūt naudu. Nu Tavs gadījums ,Paskarbs. Bet saprotams.
Man bij bik savādāk . Vairāk kā gadu manējās "bijušais" čakarēja tiesu ar šķiršanās Nedošanu. Mans sīkais piedzima zem svešas Famīlijas . Šamējais "sludināja" ,ka piekritīs šķirties tik tad,ja Finansiāli viņu stimulēsim. :)
Neatlika cits variants kā pateikt: Ok,vecīt! Es dodos Prom...un savai Bijušajai Tu varēsi par Manu sīko maksāt alimentus ! Pats atskrēja ar piedāvājumu sākt šķiršanos tiesā . :D
Pēc likuma ,sīkais ieguva manu Uzvārdu tik tad,kad viņu Adoptēju :D (paradox...bet Fakts) !

Tawā gadījumā,ja papucis "noswīdis" kokos....tad tik DNS analīzes var Līdzēt( vai ar Liecinieki,kuri var apstiprināt,ka vairāk kā gadu esat bijušī šķirti) ;)
Nesaprotu,kāpēc cilvēki negrib juridiski nokārtot šķiršanos!Nu tāds ir rezultāts!...Labi,ka ir DNS....grūti,bet būs vien jāpierāda,ka Tava sieva laidusi apkārt..... Paternitātes noteikšana (maksas pakalpojums). Vai un kā veikt atrodoties ārpus LV, nepateikšu. Likumi kādi ir, tādi ir, laulātais automātiski skaitās vecāks, kamēr netiek pierādīts pretējais. Pat tad, ja 10 gadus dzīvo dažādos kontinentos un ne reizi nav tikušies, bet nav nokārtojuši šķiršanos. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti par bernu kurš nav mans lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu