Uzturlīdzekļi (alimenti)

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Mazmeitai 18 gadi, alimenti 47 eiro mēnesī (35)
Mazmeita dzīvo pie manis, tikko palika 18 gadi. Mācās ģimnāzijā.Tēvs maksā alimentus. Mātei atņemtas vecāku tiesības. No valsts mazmeita saņēma alimentus 129 eiro. Šajā mēnesī alimenti 47 eiro. Vai tā var būt? kur ...
Tu pats nesen te klārēji, ka 3000 neesor nauda. Tagad utojies un 120 jau ir slaukšana. Zeme, atveries! 4 eiro dienā, pusdienas!
Meitenes vai sievietes, kā tev labpatīk izteikties (da vienalga, sauc kā gribi) primārais uzdevums šobrīd ir dabūt vidējo izglītību. Un šo cilvēku audzina tikai vecvecāki, diez vai ar diži labu pensiju, ja jau tie 120 ir svarīgi.
Katrā pat visniecīgākajā projektā ir jāiegulda kaut kādas investīcijas, kur nu vēl cilvēkbērnā, lai dotu atspērienu dzīvē, un neizaudzinātu kārtējo utubungu.

Vai man vienai šķiet, ka te dažam labam PAsažierim ir riktīga putra galvā
Mazmeitai palika tiko 18 gadu.Tas ir,pus mēnesi atpakaļ.47 Eur ir par dažām dienām,līdz mazmeita kļuva pilngadīga! Viņai vairs nepienākas alimenti,jo nu jau ir pilngadīga,vienīgi,ja viņa vēl turpina mācīties,tad gan jāiegūst izziņa no skolas un šīs dokuments jāiesniedz vai nu Soc.dien.,vai VID,es īsti nezinu,bet to Jūs varat uzzināt no tiem,kas pārskaitīja līdz šim naudu. Te dažiem problēmas ar lasīšanu.😁 To alimentu naudu saņem vecmāmiņa/vectētiņš, nejau bērna māte. Viņai vecāku tiesības ir atņemtas. Meitene mācās vēl ģimnāzijā, līdz ar to visu laiku apmeklē skolu un strādāt nevar. Ja vecvecākiem tikai pensija un grib, lai mazmeita kārtīgi skolā mācās un apmeklē, tad nu tā alimentu nauda ir noderīga. No alimentu naudas ar mūsdienu cenām veikalos neviens nevar iedzīvoties. Lai turpinātu saņemt uzturlīdzekļus, mazmeitai, kā pilngadīgai personai, patstāvīgi pašai jāceļ prasība par līdzekļu piedziņu uzturam no vecākiem. Tā procedūra ir diezgan vienkārša lai pati varētu izdarīt. Tiesas gan nekonsultē apmeklētājus, taču visticamāk kancelejā atradīsies kāda iejūtīga konsultante, kas to palīdzēs izdarīt. Nu vienīgi nianse tāda, ka tai uzturlīdzekļu piedziņas veidlapā jānorāda tiesai nekavējoties pieņemt pagaidu nolēmumu, ar kuru uz laiku līdz sprieduma taisīšanai, noteikt, ka no vecākam/iem jāsedz mazmeitas uzturēšanas izdevumi 150 eiro apmērā., kā arī lai tiesa šo pagaidu nolēmumu nosūta mazmeitai uz faktisko dzīvesvietu (lai max ātri to var iesniegt UGF). Par skolas izziņu jau rakstīts augstāk, tā ir nepieciešama pievienošanai prasības pieteikumam. Tie taču ir Jūsu pašu bērni… ar koku pa muguru savai meitai… psc…. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Mazmeitai 18 gadi, alimenti 47 ... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Uzturlīdzekļu summas izmaiņas (44)
Pie šķiršanās parakstijām vienošanos ka bijušais vīrs maksā uzturlīdzekļus katram bērnam 150?? apmērā. Jautājums. Vai šī uzturlīdzekļu summa palielinās automātiski, ja tiek pacelti minimālie valstī noteiktie, vai ir ...
Es gan teiktu, ka tas varētu būt atkarīgs no līgumā rakstītā formas, gadījumā, ja vienkārši definēta konkrēta summa - varētu arī nepalielināties... Vienošanās ir par konkrētu summu. Ja šī vienošanās nesatur nekādu summas indeksācijas nosacījumu (inflācija, uzturlīdzekļu apjoma izmaiņas likumdošanā... vai t.m.l.), tad nekādas automātiskas izmaiņas nenotiek. Un atkal jau pārgudrie viszinātāji saraksta glupības, un tādi paši saskrien ar glupiem aplausiem.
Lai kas arī nebūtu rakstīts līgumā, līguma nosacījumi nevar samazināt, ierobežot likumā paredzētās tiesības. Pie kam, ja runa par līdzekļiem bērna uzturam. Tiesiskajās attiecībās, kas skar bērnu, bērna tiesības un intereses ir prioritāras.
Un CL skaidri definētē, ka minimālo uzturlīdzekļu apmēru, kuru bērnam nodrošināt ir pienākums katram no vecākiem neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa, nosaka Ministru kabinets, ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēnešalgu un bērna vecumu.
Līdz ar ko, ja līgumiskie līdzekļi bērna uzturam vairs neatbilst likumā noteiktajam apmēram, tāds līgums ir grozāms vai apstrīdams tiesā vispārējā kārtībā.
Ja līgumā nav atrunāts ar apakšpunktiem par šāda veida izmaiņām, tad summa var būt nemainīga, tāds sīkums, bet svarīgi! Un kaa lai dziivo beerns ar tiem 150? ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļu summas izmaiņas lasīt visu diskusiju (44 atbildes) –»
Vai drīkst par parādu ieturēt alimentus? (10)
Viena audzinu 3 bērnus,tēvs finansiāli nelīdz.izmisuma un krīzes brīžos biju spiesta aizņemties ātros kredītus,kurus nespēju laicīgi atmaksāt.Beidzot no bērnu tēva iztiesāju alimentus..bet..šomēnes kontā ienāca pirmā ...
Ja konts ir bloķēts pēc ZTI pieprasījuma, tad visas summas, no kura atskaitīts iztikas minimums, nonāks ZTI rīcībā, bankā neanalizē naudas pārskaitījuma mērķi (jebkurš maksātājs var ieskaitīt naudu ar mērķi Uzturlīdzekļi), bloķēšana notiek automātiski. Jāvienojas ar ZTI par ikmēneša maksājuma apmēru un nauda jāpārskaita pašam ZTI, tad ZTI var noņemt konta bloku, bet parasti jau tas nav vienas dienas jautājums. Banka tikai izpilda ZTI rīkojumu. Nezinu kā pareizi to juridiski noformulēt. Bet to naudu nedrīkst savākt parādu segšanai, jo faktiski tā ir bērnu uzturlīdzekļu nauda, kuru vnk māte izlieto bērnu vajadzībām kā aprūpētājs. Ir jādodas pie tiesu izpildītāja, rakstiski jāinformē, ka tā nav Tava nauda, bet bērnu nauda un to nedrīkst izlietot Tavu parādu segšanai.
Bet reāli būs grūti, jo tiesu izpildītājs devis rīkojumu bankai par konta bloķēšanu un bankai ir pilnīgi vienaldzīga līdzekļu izcelsme.
Ātrais risinājums - atvērt kontu pastā - tur tiesu izpildītāji pagaidām netiek klāt. Lai turpmāk skaita uzturlīdzekļus uz kontu pastā.
Vispār jau parādu apmaksai nedrīkst nekādā gadījumā, pat neskatoties naudas līdzekļu izcelsmi, atstāt mazāk kā valstī noteiktā minimālā alga + iztikas minimums par katru apgādājamo (~64,08x3). Bet šī summa ir no visiem kopējiem ienākumiem kopā jāsaglabā. Tātad -tur ietilpst gan uzturlīdzekļi, gan sievietes personīgie ienākumi, piem. alga. Par to, cik bērnu ir parādnieka apgādībā, parādniekam pašam ir jāinformē ZTI. Šovakar precīzi nepateikšu, bet jebkurā gadījumā bankas kontā, pat pēc ZTI lēmuma par piedziņas sākšanu, ir jāpaliek 360 eur jeb līdzekļiem minimālās algas apmērā + kaut kādai summai par katru apgādībā esošo personu (par šo neesmu pilnīgi pārliecināta). Pie naudas vari tikt aizejot līdz bankai un noņemot to no konta skaidrā naudā. Ja banka ir aizskaitījusi projām visu naudu, tad viņi ir pārkāpuši savas pilnvaras un tālākais kašķis jau ir ar banku nevis TI.
Protams, ka var gadīties, ka esi centusies būt "pārgudra" un, lai izvairītos no naudas piedziņas, esi atvērusi kontus vairākās bankās, tad minimālos līdzekļus tev kontā atstās tikai tā banka kura bija pirmā un kurai TI ir devis rīkojumu atstāt tos min līdzekļus...pārējos kontus iztukšos līdz pēdējam centam.
Starp citu ar kādu juristu tu par kaut ko vēlies vienoties? Vienīgais ar ko tu pašreiz vari par kaut ko vienoties ir tiesu izpildītājs, aizej pie viņa sastādi atmaksas grafiku par atlikušo summu un viņš dos rīkojumu par kontu atbloķēšanu.
Sveiki!
Es iejaukšos, taču man radās viena interesanta doma. Ja ZTI ir bloķējis parādnieka kontu, vai var kāda cita persona doties pie tiesu izpildītāja un vienoties par atmaksas grafiku? Vai tad to kontu atbloķētu? Un vai ir kāds noteikts tiesu izpildītājs, pie kā man tad būtu jāiet? Vai jāiet pie konkrētā, kas to kontu nobloķējis, vai varu iet pie jebkura un viņam būs pieejama visa informācija?
Paldies!
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai drīkst par parādu ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Par alimentiem (35)
Tēvam tiesa piespriež maksāt alimentus 4 bērniem, jo tiem ir devis savu uzvārdu. Ir zināms, ka 2 bērni nav viņa. Ja ar DNS testu pierādītu, ka bērni nav viņa, kā ritētu tālākais process alimentu maksāšanā? Vai tiktu ...
Drošības pēc tad uzreiz bliezt 4 testus, iespējams atklāsies, ka viņam vispār nevar būt bērnu, bet dāma šāvusi pa kreisi!
Pie reizes lai nomaina savu uzvārdu un izliekas, ka vecuma demence pienākusi, ka nevienu nepazīst, var vēl pieprasīt, lai bērni šo uztur - nu tur aliņu no ledusskapja atnes un tādā garā.... ;)

Tie divi, kas nav viņa, vai attiecību laikā dzimuši vai pirms?
Uzvārds nav svarīgs. Ja tēvs bērnus adoptēja, tad no tām saistībām atteikties nevar. Ja ir devis savu uzvārdu,tātad apņēmis kāsavējos.Neko mainīt nevar,jo pirms rotaļāties ar tādām nopietnām lietām,kā attiecības,sieviete,bērni,ir jāpadomā ar smadzenēm,nevis ar mirkļa gribulīša uzliesmojumu.Ir jāmaksā par visiem,kam ir dots Jūsu uzvārds. Nē nu vispār, vīrietis paņēmis sievieti ar diviem svešiem bērniem un devis vēl viņiem savu uzvārdu, atzinis par savējiem, bet tā kuce šamo patriec un vēl piespriež ar tiesas palīdzību maksāt alimentus, zeme atveries, tas ir nopietni?! Par berniem jaatbild! Dragaties gribas,,,nu tad neko,,,, bauda, maksa naudu! ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Par alimentiem lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Alimentu maksājumi, kad berns ir pie tēva (13)
Ir radusies situācija, kad bijusī dzīvesbiedrene pieprasa alimentus pilnā apmērā pat tanī laika posmā ,kad bērns atrodas pie tēva. Vai tas ir korekti attiecība pret likumdošanu , vai nepieciešams vērsties ar pret prasību ...
Detalizēti jāzina, kas tas ir par laikaposmu - tikai brīvdienas, vai nedēļa (iet uz skolu vai brīvlaiks), vai vienu mēnesi pie mammas, vienu pie tēva.

Vēlreiz - lai bērnam nopirktu labas mantas, drēbes, apavus u.c., tam vajag naudu un laiku.

Ja bērns dzīvo ar māti, tad viņa arī to plāno. Un ir tikai godīgi maksāt alimentus pilnā apmērā.

Visas bērna aktivitātes ietekmē mātes un tēva sociālo funkcionēšanās - iespēja strādāt (vieta, attālums, laiks utt), laiku atpūsties, veltīt laiku bērnam, arī plānot pirkumus bērnam.

Vispār esmu par to, lai bērns vienādu laiku pavadītu ar abiem vecākiem. Tad tēvam ātri pielec, cik vajag naudas bērnu vajadzībām, cik vajag uzmanības veltīt, ko nozīmē atteikties no interesanta projekta, jo bērns slimo (un nevar sameklēt aukli 5 minūšu laikā, lai viņa rūpētos par slimu bērnu).
Liela daļa sieviešu arī nepieprasa alimentus, un sevi nepozicionē par moceklēm. Btw, Epifānijam tādas vien gadās. Šādas konsultācijas, noskaidrojot visus apstākļus, pa taisnīgu atlīdzību sniedz advokāts! Skatoties kāds tas tēva ieguldījums ir. Ja tikai baro un pieskata, tad nekas daudz tur nesanāk - 3-5 € dienā, atkarība no bērna vecuma un ēšanas ieradumiem. Ja piedalās citos maksājumos - apģērbs, dažādi piederumi, pulciņi, medikamenti, tad var mēģināt vienoties vai caur tiesu. ""Vai tas ir korekti attiecība pret likumdošanu?""

-Tas ir nepiedodami, ar steigu ģimenei jāapvienojas, lai likums netiktu aizvainots un nevajadzētu maksāt alimentus.
Diez ko prātīgs cilvēks nav, nesagaida bērna pilngadību, un pamanās izšķirties - tik daudz problēmu sev sagādā!
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimentu maksājumi, kad berns ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kas LV tie ir par zvērīgiem likumiem par alimentu parāda piedziņu? (66)
Kaut kad jau te senāk rakstiju ka viens mans čoms atgriezās no ārzemēm uz LV dzīvot, strādāt un veidot attiecības, bet sastapās ar pamatīgu presingu šajā ziņā.Ja čalim oficiāali alga bija 800 eiriki mēnesī, tad tiesas ...
Tieši tas, ka vīrietis saviem bērniem dod visu nepieciešamo un vēl vairāk, plus savu klātbūtni audzināšanā, raksturo viņa vīrišķību, ne šāda gaušanās par naudas atlikumu!

Vienkārši nožēlojams teksts autoram sanācis.
A viņš bērna mātei pajautāja, kā viņai ar bērnu bija iztikšana visus tos daudzos gadus? Lai sakrātu 7000 parādu uzturlīdzekļos, tur vismaz 5 gadus nekas nav maksāts.
Tā viņam mācība, ka savs bērns ir jāuztur regulāri un labprātīgi. Nabadziņš atradies. Un vēl ar jaunām attiecībām sasapņojies!
Par maz valsts noteiktais minimums, kādreiz bija 25% no algas.
Kad lasu šādus rakstus tad gribas sev uzsist uz pleca un teikt " Malacis, ka rakstīji Vairai Vīķei Freibergai. Malacis, ka nestāvēji klusa un cīnījies par bērnu tiesībām uz cilvēcīgu dzīvi".
Vajadzēja bērnam maksāt uzturlīdzekļus un nevajadzētu bļaut un raudāt krokodila asaras. Kādam morālam kroplim jābūt, lai atņemtu savam bērnam maizi. Labi, mīlēji sievieti, kopa radijāt bērnu, izšķīrāties. Bet paliec par cilvēku, uzturi attiecības ar SAVU bērnu, rūpējies par viņu. Tu nemaksā bijušajai mīļotajai sievietei bet SAVAM BĒRNAM.
Tā tam tavam paziņam arī vajag. Lai maksā tagad valstij un parādu piedzinējiem.
labapa, vot tikai nevajag. lieku roku uz sirds, ka te nav nevienas sievietes, kura neprastu izdziivot ar mazumu, kura kadreiz vismaz kadu laiku nav skaitiijusi santiimus maizei un pirkusi akcijas preces.
ta ka pietaupi savus jautajumus sev, jo ja tu neproti izdziivot ar 200 eiro, tas nenoziime, ka to neprastu sieviete parasta ar diviem berniem un bez atbalsta.
ij bus ij paedushi, ij tiiri, ij izmaciijushies. ij izaugs par normaliem cilvekiem bez tadiem, neatvainoshos, tizlenjiem blakus.
interesanta nostaaja...saviem beerniem uzturlidzeklus negrib maksaat bet kad iejaucas valsts un maksaa uzturlidzeklus bet no nemaksaataaja piedzen skaadi un liek pieedzisanas izdevumus atlidzinaat tad blauj- gvaltes ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kas LV tie ir par zvērīgiem ... lasīt visu diskusiju (66 atbildes) –»
Uzturlīdzekļi mazdēlam (5)
Audzinu mazdēlu. Meita dzīvo ārzemēs, līdz šim ir pārskaitījusi bērna tēva sūtītos uzturlīdzekļus, bet no savas puses neko. Vai ir iespējams piedzīt uzturlīdzekļus no abiem vecākiem, ja bērnu audzina vecvecāki?
un ko meita saka? Kas....just nerunaajat par sso teemu, vai kaa? noteikti painteresējieties bāriņtiesā, bet vispirms ieteiktu saglabāt labas attiecības ar bērna māti, citādi varat savu mazdēlu pazaudēt uz visiem laikiem... Vai tā nauda ir principa jautājums, vai nepieciešams izdzīvošanai? Savā ziņā ir loģiski, ka viņa pārskaita tēva daļu, bet laikam jau ir iemesls, kāpēc viņa pati nevar audzināt. Tādā gadījumā ir normāli, ja vecvecāki bez atlīdzības palīdz audzināt (cita lieta, vai tas jādara 100% visu laiku, bet mēs detaļas nezinam). Nevar visu sarēķināt naudas izteiksmē. Nav pareizi, ka meita neaudzina savu bērnu, bet nav arī pareizi, kavēlaties karot un tiesāties ar savu meitu. Protams,nav mana dariissana....-un tomeer,kaa mazdeels nonaaca pie Tevis,un kaa esi audzinaajusi meitu,ja rodas taada situaacija....? to visu var izrunaat,un,ja ir tuva saikne ar meitu-tad komunikaacija un sapratne ir risinaajums. Bet citaadi-jaakaarto aizbildnieciiba,caur Baarinntiesu,un tad dziive visu saliks pa plauktinniem. Lai izdodas!-veelams,mieriigaa cellaa...jo beernam ir vajadziigi gan vecaaki,gan miilossi vecvecaaki. ;) Domāju,ka jā,bet pirms tam būs jānokārto dokumenti,kurā kļūsiet par aizbildni bērnam.jums būs jāiegūst oficiāls statuss. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļi mazdēlam lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Alimenti ja tevs gatavojas pamest latviju (4)
Esmu iesniegusi uzturlidzeklus uzturlidzeklu garantiju fondam, lemums vel nav pienemts, bernu tevs gatavojas pamest latviju. vai varesu no vina tad piedzit alimentus vai ari berniem nebus neka.
te jau īstā vieta, kur tādus jautājumus uzdot, vai ta nevajadzēja vēsties bāriņtiesā???
cik zināms tur tāda veida gadījumos sniedz atbildes.
a kas, normaali visu ar vinnu sarunaat/izrunaat/vienoties nevar ? Normaals viirietis vienmeer ruupeesies par saviem beerniem. Punkts. Piedzīs no Garantiju fonda caur Tiesu izpildītāju ja vien viņš būs EU teritorijā un vēl pāris valstis ar kurām ir attiec.Starpvalstu līgums nolēgts. No Krievijas varetu nesanākt. Un ja nu viņš negatavotos - tad tu nesatrauktos, tas ir, tad alimentus nevajag ? ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti ja tevs gatavojas ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai var pieprasit uzturlidzeklus, ja vecaki dzivo viena majokli bet tevs bernu nenodrosina? (19)
Vai var pieprasit uzturlidzeklus, ja vecaki dzivo viena majokli bet tevs bernu nenodrosina,neuztur,nedod naudu berna cajadzibam
Viss atkarīgs no vairākiem apstākļiem: 1) viņš var Jums skaidu naudu nedod, bet nopirkt vajadzīgo, 2)ja dzivojat viņam piederošā īpašumā arī tās ir viņa izmaksas, jo īpašums jāuztur, 3) bērnam ir abi vecāki un abiem līdzvērtīgi jānodrošina bērni!!! Par jautaajumu, gan jau ka var caur tiesu.
Bet , kaa tas ir , dziivo ar Tevi , un neuztur savu beernu? Cilveeks bez darba, slims, vai kaa? Un Tu zini, ka vinnam ir nauda, vai tikai fantazee ....?
Kaut kas te nav liidz galam pateikts.
Ja kāds sēž jūsu gultā ar jūsu čipsu paku rokā un skatās savu pārraidi pa jūsu tv, jūs esat viņu vai nu uztaisījis, vai apprecējis. Var! Ja virietis labi iekartojies,dzivo uz sievietes rekina,nemaksa maksajumus,neperk partiku,neuztur beernu-protams!-var piedzit! Bet kam tev taads??? Vainu ar kaaju pa pecpusi,un lai staigaa,vai nem bernu-nekroplo vina psihi,ej,meklee citu dzivesvietu,un esi laimiga bez taada liekeezza! Nesaprotu,kaapec sievietes turas pie idiotiem? padomajiet par beerniem! kads piemers,un pirmkart par sevi!
Te noteikti nerunaju par islaicigam problemam,kuraas noteikti jaatbalsta savs milotais cilveks,jaapievelk josta un japardzivo ssis dziives posms. Un runa nav ari par sievieteem,kuras peedejo sulu izspiezz,un vienmer par maz.... :)
Protams, var. Pat,ja precējušies kopā dzīvo var ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai var pieprasit ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Alimenti - no kā piedzīt (31)
Gribu piedzīt alimentus no bērna tēva, bet nezinu kurš ir īstais tēvs. Vai es varu piedzīt no viņiem visiem, vai tikai no viena?
Labākais jautājums ko es šeit esmu redzējis! superrr! :D Piedzīt var tikai no viena un arī tikai tad, kad paternitāte pierādīta (ja deguns nav dzimšanas apliecībā ierakstīts), pārējos tik var paķert uz muļķa, varbūt paveicas. :D :D :D
Loģiski, ka no visiem! Kā gan citādi!
No Visiem nevar-var tikai no tiem,kuri tamā gadā Tev uzrāpās un kauko TUR iebāza....!:D:D:D dzen no visiem,,,,sitais ir labs,,,;)))) ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti - no kā piedzīt lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu