Uzturlīdzekļi (alimenti)

uzturlīdzekļi (alimenti) foto attēls

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Alimenti berniem, ja esmu invalīds (4)
Es esmu 2 grupas invalids, stradat nevaru. Alimentus maksa valsts. Es esmu paradnieks, vai ne?
Jā, esi gan. Tava invaliditāte nemaina to, ka taviem bērniem jāēd, jāģērbjas un jāsaņem viss tas, ko saņem citi bērni. Viņiem nav vieglāk kā tev. nelaimes notiek. Tas nav tik viennoziimiigi. Ja vecaaki nespeej uztureet savus beernus, to uznnemaas valsts. Valsts (mēs- nodokļu maksātāji) maksā Tavā vietā minimālo uzturlīdzekļu apmēru katram bērnam, līdz brīdim, kad varēs no Tevis piedzīt.(līdz pilngadībai un vēļ ja mācās). Un piedzen arī no pensijas.. līdz nāvei, vai līdz pēdējā centa nomaksai. Ko Tu daŗītu, ja arī bērnu matei būtu tādas problēmas??? Kā tad tiktu galā? Bērni it jūšu kopražojums, tātad divu cilvēku atbildība, izņemot gadījumus, ja viens ir miris, vai noņemtas vecāku tiesības. Par savu parādnieka statusu vari pārliecināties uzturlīdzekļu garantijas fonda mājaslapā. Pavisam vnk., esi parādnieks,vari atvērt -lvportals.lv un izlasīt tur pa šo tēmu. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti berniem, ja esmu... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Alimenti - no kā piedzīt (30)
Gribu piedzīt alimentus no bērna tēva, bet nezinu kurš ir īstais tēvs. Vai es varu piedzīt no viņiem visiem, vai tikai no viena?
Labākais jautājums ko es šeit esmu redzējis! superrr! :D No Visiem nevar-var tikai no tiem,kuri tamā gadā Tev uzrāpās un kauko TUR iebāza....!:D:D:D Piedzīt var tikai no viena un arī tikai tad, kad paternitāte pierādīta (ja deguns nav dzimšanas apliecībā ierakstīts), pārējos tik var paķert uz muļķa, varbūt paveicas. Tu nejoko? :D dzen no visiem,,,,sitais ir labs,,,;)))) ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti - no kā piedzīt lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kā saņemt no piedzītos uzturlīdzekļus (4)
Pirms 2 gadiem nokārtoju, ka uzturlīdzekļus maksā UGF, bet bērna tēvs palika parādā par 3 mēnešiem uzturnaudu, par ko tika rakstīts iesniegums ZTI. It kā no algas ZTI ietur naudu, bet kad šo parāda summu varu gaidīt savā kontā?
Tiesu izpildītājs pārskaita . Man tā bija . Tad, kad varēs no bērna tēva kaut ko piedzīt, tad no sākuma valsts paņems atpakaļ savu daļu, (kas ir izmaksāta bērnam), un tikai tad tēvs varēs norēķināties ar tevi, paralēli tekošiem alimentiem.

Es neceru uz sava parāda atgūšanu.
Pašai pieredzes nav, bet no uzturlīdzekļu garantiju fonda naudu izmaksā pat ja tēvam algas nav. To valsts izmaksā tagad, jo bērniem naudu vajag tagad, bet parādu pēc tam piedzen no tēva, kad viņam parādās kādi ienākumi vai īpašumi no kā piedzīt. Un kāpēc jāslēpjas? Pēc 3 mēnešiem arī saņemsi, kad valsts būs atguvusi savu naudu. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kā saņemt no piedzītos... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Uzturlīdzekļi mazdēlam (4)
Audzinu mazdēlu. Meita dzīvo ārzemēs, līdz šim ir pārskaitījusi bērna tēva sūtītos uzturlīdzekļus, bet no savas puses neko. Vai ir iespējams piedzīt uzturlīdzekļus no abiem vecākiem, ja bērnu audzina vecvecāki?
un ko meita saka? Kas....just nerunaajat par sso teemu, vai kaa? noteikti painteresējieties bāriņtiesā, bet vispirms ieteiktu saglabāt labas attiecības ar bērna māti, citādi varat savu mazdēlu pazaudēt uz visiem laikiem... Vai tā nauda ir principa jautājums, vai nepieciešams izdzīvošanai? Savā ziņā ir loģiski, ka viņa pārskaita tēva daļu, bet laikam jau ir iemesls, kāpēc viņa pati nevar audzināt. Tādā gadījumā ir normāli, ja vecvecāki bez atlīdzības palīdz audzināt (cita lieta, vai tas jādara 100% visu laiku, bet mēs detaļas nezinam). Nevar visu sarēķināt naudas izteiksmē. Nav pareizi, ka meita neaudzina savu bērnu, bet nav arī pareizi, kavēlaties karot un tiesāties ar savu meitu. Protams,nav mana dariissana....-un tomeer,kaa mazdeels nonaaca pie Tevis,un kaa esi audzinaajusi meitu,ja rodas taada situaacija....? to visu var izrunaat,un,ja ir tuva saikne ar meitu-tad komunikaacija un sapratne ir risinaajums. Bet citaadi-jaakaarto aizbildnieciiba,caur Baarinntiesu,un tad dziive visu saliks pa plauktinniem. Lai izdodas!-veelams,mieriigaa cellaa...jo beernam ir vajadziigi gan vecaaki,gan miilossi vecvecaaki. ;) ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļi mazdēlam lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai tiesu izpilditajs var noņemt bērnu uzturlīdzekļu naudu? (5)
Labdien, velejos pajautat, vai tiesu izpilditajs drikst par paradu nonemt bernu uzturlidzeklu naudu no konta. Ja ta ir noticis ka rikoties?
Mūsu valstī DIEMžĒL likumdošana visu uztic mums pašiem - jāzin, jāseko, ..., utt., un protams - jānojauš!!! Par uzturnaudu ar rakstisku iesniegumu jāvēršas pie tiesu izpildītāja, par to un to, lai informētu un neapgrūtinātu jau tā "smago" viņa darbu!!!!! .. varbūt pat atskaitīs, bet drīzāk - (ja paspēsi "sarunāt") nākošreiz neķersies klāt un arī nepAREIZI IEKASĒTO atrēķinās ... Latvijā ZTI var darīt visu kas ienāk prātā. Tādēļ nesaprotu tos, kuri ņem visādus kredītus, nesaprot ka ātri vien iekritīs tiesu izpildītāju ķetnās.
Konkrētajā gadījumā, pateiks ka nezināja kas tā par naudu un protams, ka atpakaļ neko neatdos.
Neviens negarantē, ka parāda piedziņas procesā bankas kontā ienākusī nauda netiks aiztikta. Ja tiesu izpildītājs nezinās, kādus pabalstus Tu saņem, viņš naudu var atskaitīt arī no tiem ienākumiem, kurus likums pasargā!

Vienvaardsakot sadarbiiba ar Tiesu izpildiitaaju ir Tevis pashas interesees..
Nē nevar, bet ir maziņš bet - tiesu izpildītājs ņem vērā Tavus ikmēneša ienākumus un viņš nelasa tieši kura nauda Tev ir ienākusi Tā ka skaties uz visu mēneša šķērsgriezumā iesaku griezties pie tiesībsarga uz konsultāciju un visu sīki paskaidro ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai tiesu izpilditajs var... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pieprasa alimentus, bet bērnus uzturu es?! (8)
Bijusī sieva pieprasa alimentus, pat neskatoties uz to, ka es viņu un savus bērnus joprojām uzturu. Bijusī sieva pēc šķiršanās izdomāja vēl pusgadu padzīvot manā dzīvoklī un nepārbraukt uz savu turpmāko dzīvesvietu: mūsu uz pusēm dalīto...
Krāj maksājumus apliecinošus dokumentus par visiem uzskaitītajiem maksājumiem, tev būs vajadzīgie pretargumenti. Tak nemet bērnus,bet viņu droši ja jau tāda naglija.Parunā ar viņu ja daudz gribēs neko nedabūs.Tev tak ir liecinieki ka kopā dzīvojat un vai tad paši bērni to nevar apliecināt!Ak šie merkantīlie bābieši! Priecājies,ka vēl neliek uzturēt viņas jauno vīru un meklē labu advokātu. Tā kā bērni vairumā gadījumos dzīvo pie mātes, sabiedrībā ir radies priekšstats, ka alimenti: tā ir nauda, ko vīrietis pēc šķiršanās maksā sievietei. Ja bērni dzīvo Tavā apgādībā, Tu mierīgi vari sniegt pretprasību un pieprasīt alimentus no exenes :) Juridiski viņai ir šādas tiesības. Vajag arī tev pieiet lietai juridiski. Nokārtojiet dzīvokļa jautājumu, lai nebūtu kopdzīve. Nepērc viņai pārtiku, rūpējies par bērniem un obligāti krāj čekus un gatavojies pacīnīties. Ja cilvēki ir bezkaunīgi, nevar cerēt, ka paši pratīsies. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Pieprasa alimentus, bet bērnus... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pie bērnu mātes protams. nu, ja atcerās pēdējo maksājumu, tad sarēķini, cik mēn. / gadi nav maksāts..ja tiesas spriedums, tad pie ZTI, ja zin, ka maksā Uzturlīdzekļu garantijas fonds, tad tur visātrāk.. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kur uzzinat par alimentu parādu? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu (6)
Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad likumiskā ceļā. Bērna...
Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.
Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz. praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē. Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse.. Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Mantojums starp nepilngadīgu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai vecvecāki var pieprasīt uzturlīdzekļus? (11)
labdien, 4 bērnu mātei ir atņemtas aprūpes tiesības ar tiesas lēmumu. bērnu tēvs savus 4 bērnus atstājis saviem vecākiem uz audzinasanu, pats nerādās un nedod vecakiem priekš bērniem ne kapeikas uzturam, vai bernu vecvecakiem ir tiesibas...
Vajadzētu iet uz b-tiesu un kārtot aizbildnību. Uzturlīdzekļus var piedzīt no abiem vecākiem, arī mātes, kam liegtas aizgādības tiesības. jā, ir. Uzturlīdzekļi taču pienākas bērnam. Uzskatu, ka var un vajag prasīt ne tikai no valsts instancēm, bet arī no bērna vecākiem (abiem). Jāsāk ar bāriņtiesu par aizbildnību. Un uzturlīdzekļi ir piedzenami no abiem vecākiem. Nav nozīme tam, ka atņemtas aprūpes tiesības - tas neatbrīvo no pienākuma apgādāt visus savus bērnus nevienu no vecākiem. Tieši tā... jāiesniedz tiesā pieprasījums, kas ir bez maksas, to var pats mājās aizpildīt,un uz priekšu... uzturlīdzekļi ir domāti bērnu uzturam, audzināšanai... un viss. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai vecvecāki var pieprasīt... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai otrās grupas invalīda bērns grib ēst mazāk? Vai tad tev svešam bērnam spiež maksāt?Varbūt esi galvas invalīds? Ja mācēji sagādāt bērnu, maksā vien. Un neaizmirsti, ka pat pilna apmēra alimenti tikai tāds štrunts vien ir. Tev laikam pat prātā neienāk, ka bērns prasa ne tikai materiālo, bet arī morālo ieguldījumu, un to tie tavi nieka 111 eur nekad nespēs nosegt. 1) ir jāmaksā, invaliditāte nosaka tavu valsts pabalsta izmēru nevis maksājumus trešajām personām
2) ja ienākumi neļauj, tad valsts maksās tavā vietā un vēlāk piedzīs, gadījumā ja ienākumi palielināsies vai parādīsies kāds īpašums, pret kuru vērst piedziņu...
Dīvaini,ka nav jautājums-"vai invalīds drīkst radīt bērnu?" ...... Nu jau bērns ir un ēst,ģērbties un skoloties vajag.....tā ka nav ko ņaudēt,bet palīdzēt bērnam aug ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai otrās grupas invalīdam... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu