Uzturlīdzekļi (alimenti)

uzturlīdzekļi (alimenti) foto attēls

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Kā saņemt no piedzītos uzturlīdzekļus (4)
Pirms 2 gadiem nokārtoju, ka uzturlīdzekļus maksā UGF, bet bērna tēvs palika parādā par 3 mēnešiem uzturnaudu, par ko tika rakstīts iesniegums ZTI. It kā no algas ZTI ietur naudu, bet kad šo parāda summu varu gaidīt savā kontā?
Tiesu izpildītājs pārskaita . Man tā bija . Tad, kad varēs no bērna tēva kaut ko piedzīt, tad no sākuma valsts paņems atpakaļ savu daļu, (kas ir izmaksāta bērnam), un tikai tad tēvs varēs norēķināties ar tevi, paralēli tekošiem alimentiem.

Es neceru uz sava parāda atgūšanu.
Pašai pieredzes nav, bet no uzturlīdzekļu garantiju fonda naudu izmaksā pat ja tēvam algas nav. To valsts izmaksā tagad, jo bērniem naudu vajag tagad, bet parādu pēc tam piedzen no tēva, kad viņam parādās kādi ienākumi vai īpašumi no kā piedzīt. Un kāpēc jāslēpjas? Pēc 3 mēnešiem arī saņemsi, kad valsts būs atguvusi savu naudu. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kā saņemt no piedzītos... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai tiesu izpilditajs var noņemt bērnu uzturlīdzekļu naudu? (5)
Labdien, velejos pajautat, vai tiesu izpilditajs drikst par paradu nonemt bernu uzturlidzeklu naudu no konta. Ja ta ir noticis ka rikoties?
Mūsu valstī DIEMžĒL likumdošana visu uztic mums pašiem - jāzin, jāseko, ..., utt., un protams - jānojauš!!! Par uzturnaudu ar rakstisku iesniegumu jāvēršas pie tiesu izpildītāja, par to un to, lai informētu un neapgrūtinātu jau tā "smago" viņa darbu!!!!! .. varbūt pat atskaitīs, bet drīzāk - (ja paspēsi "sarunāt") nākošreiz neķersies klāt un arī nepAREIZI IEKASĒTO atrēķinās ... Latvijā ZTI var darīt visu kas ienāk prātā. Tādēļ nesaprotu tos, kuri ņem visādus kredītus, nesaprot ka ātri vien iekritīs tiesu izpildītāju ķetnās.
Konkrētajā gadījumā, pateiks ka nezināja kas tā par naudu un protams, ka atpakaļ neko neatdos.
Neviens negarantē, ka parāda piedziņas procesā bankas kontā ienākusī nauda netiks aiztikta. Ja tiesu izpildītājs nezinās, kādus pabalstus Tu saņem, viņš naudu var atskaitīt arī no tiem ienākumiem, kurus likums pasargā!

Vienvaardsakot sadarbiiba ar Tiesu izpildiitaaju ir Tevis pashas interesees..
Nē nevar, bet ir maziņš bet - tiesu izpildītājs ņem vērā Tavus ikmēneša ienākumus un viņš nelasa tieši kura nauda Tev ir ienākusi Tā ka skaties uz visu mēneša šķērsgriezumā iesaku griezties pie tiesībsarga uz konsultāciju un visu sīki paskaidro ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai tiesu izpilditajs var... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pieprasa alimentus, bet bērnus uzturu es?! (8)
Bijusī sieva pieprasa alimentus, pat neskatoties uz to, ka es viņu un savus bērnus joprojām uzturu. Bijusī sieva pēc šķiršanās izdomāja vēl pusgadu padzīvot manā dzīvoklī un nepārbraukt uz savu turpmāko dzīvesvietu: mūsu uz pusēm dalīto...
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Krāj maksājumus apliecinošus dokumentus par visiem uzskaitītajiem maksājumiem, tev būs vajadzīgie pretargumenti. Tak nemet bērnus,bet viņu droši ja jau tāda naglija.Parunā ar viņu ja daudz gribēs neko nedabūs.Tev tak ir liecinieki ka kopā dzīvojat un vai tad paši bērni to nevar apliecināt!Ak šie merkantīlie bābieši! Priecājies,ka vēl neliek uzturēt viņas jauno vīru un meklē labu advokātu. Tā kā bērni vairumā gadījumos dzīvo pie mātes, sabiedrībā ir radies priekšstats, ka alimenti: tā ir nauda, ko vīrietis pēc šķiršanās maksā sievietei. Ja bērni dzīvo Tavā apgādībā, Tu mierīgi vari sniegt pretprasību un pieprasīt alimentus no exenes :) Juridiski viņai ir šādas tiesības. Vajag arī tev pieiet lietai juridiski. Nokārtojiet dzīvokļa jautājumu, lai nebūtu kopdzīve. Nepērc viņai pārtiku, rūpējies par bērniem un obligāti krāj čekus un gatavojies pacīnīties. Ja cilvēki ir bezkaunīgi, nevar cerēt, ka paši pratīsies. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Pieprasa alimentus, bet bērnus... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pie bērnu mātes protams. nu, ja atcerās pēdējo maksājumu, tad sarēķini, cik mēn. / gadi nav maksāts..ja tiesas spriedums, tad pie ZTI, ja zin, ka maksā Uzturlīdzekļu garantijas fonds, tad tur visātrāk.. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kur uzzinat par alimentu parādu? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu (6)
Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad likumiskā ceļā. Bērna...
Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.
Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz. praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē. Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse.. Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Mantojums starp nepilngadīgu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai vecvecāki var pieprasīt uzturlīdzekļus? (11)
labdien, 4 bērnu mātei ir atņemtas aprūpes tiesības ar tiesas lēmumu. bērnu tēvs savus 4 bērnus atstājis saviem vecākiem uz audzinasanu, pats nerādās un nedod vecakiem priekš bērniem ne kapeikas uzturam, vai bernu vecvecakiem ir tiesibas...
Vajadzētu iet uz b-tiesu un kārtot aizbildnību. Uzturlīdzekļus var piedzīt no abiem vecākiem, arī mātes, kam liegtas aizgādības tiesības. jā, ir. Uzturlīdzekļi taču pienākas bērnam. Uzskatu, ka var un vajag prasīt ne tikai no valsts instancēm, bet arī no bērna vecākiem (abiem). Jāsāk ar bāriņtiesu par aizbildnību. Un uzturlīdzekļi ir piedzenami no abiem vecākiem. Nav nozīme tam, ka atņemtas aprūpes tiesības - tas neatbrīvo no pienākuma apgādāt visus savus bērnus nevienu no vecākiem. Tieši tā... jāiesniedz tiesā pieprasījums, kas ir bez maksas, to var pats mājās aizpildīt,un uz priekšu... uzturlīdzekļi ir domāti bērnu uzturam, audzināšanai... un viss. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai vecvecāki var pieprasīt... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Neskaidrs jautājums . Atkarīgs kas maksā alimentus. Ja persona pati, sazinies un vienojies. Ja UGF, mājaslapā jābūt kontaktiem, piezvani un noskaidro. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kur mainit kontu alimentiem? Ka... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Ja atteicies tāpēc, lai jaunais vīrs var oficiāli adoptēt, tad nav jāmaksā. Tiesa arī tikties ar viņiem, un vēlāk ko prasīt no viņiem arī nav nekādu tiesību. Vismaz kā tēvam noteikti ne, jo tāds juridiski neskaitās. Nebūtu jāmaksā tikai tanī gadījumā, ja atteikšanās sekas ir jauna dzimšanas apliecība ar citu tēva ierakstu, nu un, protams, bērnu pilngadība. Bērniem nauda jāmaksā ilgāk nekā līdz pilngadībai, līdz 24 .gadu vecumam bērns var prasīt uzturlīdzekļus, kamēr iegūst izglītību, lai atrastu darbu.18 gadi, tas ir it kā pilngadība, bet reāli bērns ir pabeidzis tikai 11.klasi skolā. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Ja tevs juridiski ir atteicies... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Es pārformulētu šo jautājumu - vai bērna tēvs drīkst neuzturēt savu bērnu!?
Nožēlojami, ka ir vīrieši, kuri negrib uzņemties atbildību! Nu un tad tādiem, lai arī piespiedu kārtā noskaita minimālo uzturlīdzekļu summu bērna uzturam!
Kā, noskaitīt?????? Tu no viņa konta diez vai vari...... nesapratu jautājumu, ja godīgi. Šķiet, ka ar pasta kontu ir mazliet savādāk, ka pagaidām tiesu izpildītājiem nav pieejas šiem kontiem. baluba - Tev cepums. Tiem, kas bāž bērnu uzturlīdzekļu galus ūdenī, iesaku to darīt sērskābē, nevis ūdenī.
Par jautājumu - zinu, ka kredītpiedzinēji šiem kontiem netiek klāt. Taču, likums neatbrīvo Tevi no darījumu deklarēšanas arī šajā kontā.
Pasta konts tāds pats bankas konts vien ir. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai alimentus drīkst noskaitīt... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs uz rokas saņem 1700 EUR, cik lieli būs alimenti???? (20)
Nevaram vienoties par alimentiem, ejot projām visu iedzīvi paņēma līdz, lai dzīvotu normāli vajadzīgi vismaz 400 eur, domāju caur tiesu iet..
Ja skuķis uzskata, ka čaļa alga (nevis bērna reālie izdevumi) ir rādītājs alimentiem, tad bērnu vajag atdot čalim.
P.S. Vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu vienlīdzīgi. Resp., ja bērnam priekš dzīvošanas nepieciešami 400eur, tad alimentos no tēva piedzīs tieši pusi - 200eur.
Sievietēm asinīs ir vīrieti izģērbt (alimentos iekļaut arī savas iegribas) kad bija jāmaksā man, tad bija katru mēnesi zvans.... lai es "neaizmirstu", ko tāpat darīju un maksāju labi (~500eur) un pat nejautāju, kur tiek tērēti. Tagad, jau pāris gadus, dzīvo pie manīm un no mātes nav ne centa (pat nevajag). Vienkārši morāle, ja kādam prasi, tad padomā cik pati būtu gatava par to maksāt! Pieprasīt no skopuļa 400 eiro, ir tas pats, kas pieprasīt no valdības "atbalstīt uzņēmējus", "novērst korupciju", maksāt skolotājiem, pensionāriem utt. Negodīgā sistēmā godīgas prasības nedarbojas un godīgu rezultātu arī negarantē. (Tik tāpēc nevajag brīnīties, ka latvieši izmirst. )
Vislabāk ir vienoties. Ja pretī ir pilnīgi nekaunīgs tips, var mēģināt tiesāties un cerēt uz valsts aizstavību (jo reizēm uz otra godaprātu arī bezcerīgi cerēt). Bet var arī sanākt vienkārši uz savas ādas izdzīvot netaisnību. (Un katram pienāks sava kārta to izdzīvot - tas atkal ir tas godīgais Visuma likuma princips.) Principā apkrāpt bērnu un sava bērna māti ir tas pats un vēl vairāk kā apkrāpt sevi.
Pat tad, ja sieviete ir tā, kas "paceļ cepuri", tas vienalga neatceļ vīrieša pienākumu sekot līdzi sava bērna dzīvei un pildīt tēva lomu. Tēva loma nozīmē arī atbildības uzņemšanos par bērna mātes problēmām. Ja māte cieš -> bērns cieš. Un -> tēvs cieš (ar lielāku laika nobīdi).
Nu šitas man liekas vēl drausmīgāk nekā neiet aizstāvēt savu Tēvu zemi. Noskaust labklājīgu dzīvi savam bērnam! Vienmērīgi ieguldīt - ko tu neteiksi.
Pati daba ir paredzējusi, ka sieviete bērnam mazgā dibenu biežak, virtuvē ar mačalku šiverējas vairāk, drēbes iepērk vairāk, pavada, atvada, ņemas ar bērniem vairāk - un tas ir logiski. Jo sievietes darbs ir ieguldīt savu laiku un mīlestību bērnā un mājā un mazāk materiālo lietu nodrošināšanai.
Bet ja vīŗietis grasās maksāt 100 eiro (turklāt vēl pie pārticības!) kas tai nabaga sievietei atliks, kā uzkraut uz sevi vīrieša darbus - nodrošināt bērnu - un sievietes darbu pildīt tik, cik sanāk vai nesanāk.
Starp citu, alkoholiķi, bērni bez pašapziņas rodas tāpēc, ka sieviete pārāk maz ieguldīja savu sievišķo-mīlesības enerģiju bērnos (jo parasti nav iespējams vienlīdz labi gan vīrieša lomu pildīt, gan sievietes).
Vīrietim jāsaprot pēc definīcijas - ja gribi seksu, tad rēķinies ar bērniem un proties par viņiem maksāt, nevis kā bandītam bēguļot un meklējot, kā apkrāpt sievieti un paša bērnu.
ir gan ar ko lepoties čaļiem - kā atrast labu juristu, kas palīdzēs maksāt minimālus uzturlīdzekļus sava miesīgā bērna uzturam... kur tālāk?

a pēc tam minimālo uzturlīdzekļu maksātāji lamā valdību, politiķus un sazin ko vēl. nesmuki.

es gan ieteiktu nepieprasīt, bet mierīgi aprunāties un vienoties - kurš no vecākiem ko labu bērnam var dot. un netirgojieties ar bērniem kā vecas tirgus bābas!
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu