Uzturlīdzekļi (alimenti)

uzturlīdzekļi (alimenti) foto attēls

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Puisim 20.gadi mācās dienas nodaļā, nespēj sevi uzturēt, var tēvam pieprasīt alimentus? (32)
Puisis mācās un viss kā jau zinām ir jāmaksā! Vasarā strādāja,daudz nenopelnīja,bet apģērbies ir! Mācību iestādē vajag formas tērpu,vajag med. apliecību,tas maksā pie 50.ls ,māte palīdz cik var,paēst sapērk un tt,bet algu saņem mazu un...
izzinja no skolas, dzimshanas aplieciiba, pase. pec likuma, tas attiecas uz pilna laika studiju programmu, dienas nodaljaa. alimenti -liidz 24 gadu vecumam vai, kameer macaas. Ar tiem alimentiem ir tā, ka arī vecumdienās tēvs var pieprasīt, lai bērni viņu uztur... Nebūtu brīnums, ja tas papiņš vecumdienās nagļakā pieprasīs uzturlīdzekļus no tā puikas, kam mūžā nevienu santīmu nav iedevis 20 gadu puisim... kaa saprotu ir vesels un spej stradat, ko arii dara --> vai tiesham ir VETS taa pazemoties... vai taa ir puisha ideja lugties tevam, kuram vinjh (acimredzami) neko nenozimee... Manuprat, bernus uztur lidz 18 vai 21 gadam - ja iet ``oficialo celju``, nekur neesmu dzirdejusi par te minetajiem 24, bet protams, ka to jebkursh jurists zin ka ABC!

jautajums cits, kaa tas 20 gadiigais pusis, kursh butiba jau ir jauns viirietis - jutas shajaa situacija... kad jaludzas, bet vinju vienkasrhi ``pasuta`` pasha tevs???! es vesrtu uzmanibu uz sho lietu, jo naudu jau kaut kaa vienmer var nopelnit (ok, ne miljonu, bet macibam var) + sakt macities gadu velak, aiznemties no kada sveshaka cilveka, kartot ar augstskolu individ. sarunas, utt. - pietiekami daudz variantu...!

Man personigi zinamie 22-25 puishi stradaa un nopelna nereti krietni vairak nekaa viirieshi ap 30/40/50... jo vinji nav tik izveligi, ir darbspejigi un griboshi darit + vinjiem parsvara visiem ir loti labas sveshvalodu zinashanas + lielakaa dala studee, gan nemot kad vajag ``akademiskos gadus``... + ja nav ko darit kadaa bridii LV, strada arzemes - piemeram, shoferi UK, barmenji, viesnicnieki Portugalee, utt utt. Shadu piemeru ir loti daudz.

Galvenais, lai puisis PATS izvelas KO darit ar savu dzivi - attiecibam ar tevu, naudas lugshanu... ne kada cita ``ieintereseta tuvu stavosha persona``, jo shis ieraksts jau nav taa 20gadigaa puisha!

p.s. mans personigs uzskats, Istu Virieti neveido patstavigas dzives sakums ar tiess procesu pret tevu - paris simtu latu delj! VECIS veidojas citadi... tas sakas ar raxturu/izturibu grutibas/ personigo atbildu, utt.
Strādāt,lai iet!20 gadi......affigetj!!!!!!!...... ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Puisim 20.gadi mācās dienas... lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Alimenti no bērna tēva ārzemēs (15)
Vēlējos uzzināt kā var pieprasīt alimentus bērna tēvam ja viņš dzīvo ārzemēs un kā tad tiek aprēķināts alimentu lielums? No Latvijas valsts minimālās algas vai no tās valsts kurā viņš strādā?
Pudzenovskis... Kā tu taisies pārbaudīt, kur tērē tavus nožēlojamos 150 euro? Bērns ir dzīvs, paēdis, apģērbts, smaidīgs un laimīgs? Tava nauda ir iztērēta pareizi... Normāli uzprasītu gan jau viņš pats savam bērnam naudu aizsūtītu.
Parasti jau negribas dot ja pamani alkatību otra acīs.
Ja nelegāli strādā,tad kādus alimentus spēsi pieprasīt!Katra vīrieša goda prāts ir rūpēties par saviem bērniem!Ja tā nav ,tad ne kā! Uzskatu, ka labākais variants ir vienoties par saprātīgu uzturlīdzekļu summu...
bet notiek visādi, nokāst aiz mantkārības vai atriebības pēc pilnas programmas uzturlīdzekļus jau var, bet padomājiet:
- vai ar to neiznīciniet vīrieti, jo tiesu izpildītājs nesaudzēs bijušā biznesu, kontus un iespējamo nākamo ģimeni;
- ja aug dēls padomājiet vēl jo vairāk, dzīve mēdz atspēlēties.
Un galvenais- ļaujiet tēviem tikties ar bērniem un mīlēt tos !!!
Pieļauju, ka šī iestāde varētu sniegt diezgan kompetentu atbildi šai jautājumā -
https://www.em.gov.lv/lv/eiropas_savieniba/es_vienota_tirgus_centrs/alternativs_stridus_risinasanas_
mehanisms___solvit/
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti no bērna tēva ārzemēs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Vai var pieprasīt alimentus arī par periodu pirms alimentu pieprasīšanas (19)
Šobrīd mana pirmā bērna māte saka,ka uz alimentiem mani neliks un,ka neko no manis viņiai ar dēlu nevajag. Es saprotu,ka tas nav nopietni un,ka viņa tomēr var iesniegt uz alimentiem. Vai alimentus var piedzīt arī par laiku pirms...
Un ja māte nepieprasa uzturlīdzekļus caur tiesu, tas nozīmē, ka bērna tēvs var atļauties nepiedalīties bērna uzturēšanā, lai māte pati tiek galā? Kur rodas tik aprobežoti vīrieši? Ir pretīgi lasīt autora un planerdeltiskas tizlības. (Atver gredzentiņu) Uzturlīdzekļus piedzen no prasības iesniegšanas tiesā dienas, ja vien nav pirms tam bijusi vienošanās (piem, šķirot laulību), kuras nepildīšanas gadījumā šī summa uzkrātos.

"Augstākās tiesas Senāts 2007. gada 29. augustā lietā Nr. SKC- 556 ir atzinis, ka, iztulkojot Satversmes 92. pantu un Civilprocesa likuma 1. pantu saistībā ar Civillikuma tiesību normām, kas izriet no ģimenes tiesiskajām attiecībām, tas ir, pielietojot tiesību normu tulkošanas sistēmisko metodi, prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu bērnu uzturam, tie piedzenami no brīža, kad celta prasība tiesā, jo ar prasības celšanas brīdi attiecīgā persona uzsāk savu ar likumu garantēto civilo tiesību aizsardzības realizāciju tiesā." Sk.: http://www.lvportals.lv/print_ekons.php?id=2803
Jāmaksā mātei nevis bērnam, cik noprotu, bērnam var pārskaitīt tikai pēc 18.gadu vecuma. Kad iesniegs prasību, Tu to uzzinasi. planerdelta (2015-11-10 19:53) ...Maatei naudu nevajadzeetu paarskaitiit sekojoshu iemeslu deelj: vinja naakotnee tiesaa var melot par sho naudu vai arii naudu teereet pavisam citiem noluukiem, ne tiem, kuriem taa paredzeeta...

Ja negribi dot naudu, palūdz sarakstu par produktiem, kas ikdienā bērnam nepieciešami, kāds apģērbs, kādi mācību līdzekļi vajadzīgi, kāds apģērbs, iegādājies to par konkrēto summu mēnesī, krāj čekus ne tikai līdz pilngadībai, bet līdz savam sirmam vecumam, katru reizi par paciņas nodošanu mātei sastādi pieņemšanas-nodošanas aktu...

Par krājkontu bērnam...
Baisāku murgu neesmu pieredzējusi. Savulaik savam bērnam atvēru noguldījumu kontu Krājbankā. Ak vai, kas sākās pēc tās sabrukšanas.! Visas operācijas bija jāveic tikai ar bāriņtiesas atļauju (smieklīgi - es taču pati veicu visas iemaksas ar mērķi uzkrāt līdzekļus). Visa tā skraidīšana uz Bāriņtiesu un atskaišu rakstīšana prasīja daudz laika un līdzekļus, kas krietni pārsniedza procentus. Vēl smieklīgāk, ka bija jāprasa arī bērna tēva atļauja rīkoties ar šiem līdzekļiem, resp., pārcelt uz citu banku. Tēvs ne tikai neko tur neiemaksāja, viņam pat nebija nekādas sajēgas par tāda konta eksistenci.

Ja vēlies mierīgu dzīvi, vienkārši katru mēnesi mierīgi pārskaiti naudu bērna mātei, tici man, viņa neuzvārīsies uz tiem 108 eirikiem...
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai var pieprasīt alimentus arī... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai drīkst par parādu ieturēt alimentus? (9)
Viena audzinu 3 bērnus,tēvs finansiāli nelīdz.izmisuma un krīzes brīžos biju spiesta aizņemties ātros kredītus,kurus nespēju laicīgi atmaksāt.Beidzot no bērnu tēva iztiesāju alimentus..bet..šomēnes kontā ienāca pirmā alimentu summa..konts...
Ja konts ir bloķēts pēc ZTI pieprasījuma, tad visas summas, no kura atskaitīts iztikas minimums, nonāks ZTI rīcībā, bankā neanalizē naudas pārskaitījuma mērķi (jebkurš maksātājs var ieskaitīt naudu ar mērķi Uzturlīdzekļi), bloķēšana notiek automātiski. Jāvienojas ar ZTI par ikmēneša maksājuma apmēru un nauda jāpārskaita pašam ZTI, tad ZTI var noņemt konta bloku, bet parasti jau tas nav vienas dienas jautājums. Banka tikai izpilda ZTI rīkojumu. Nezinu kā pareizi to juridiski noformulēt. Bet to naudu nedrīkst savākt parādu segšanai, jo faktiski tā ir bērnu uzturlīdzekļu nauda, kuru vnk māte izlieto bērnu vajadzībām kā aprūpētājs. Ir jādodas pie tiesu izpildītāja, rakstiski jāinformē, ka tā nav Tava nauda, bet bērnu nauda un to nedrīkst izlietot Tavu parādu segšanai.
Bet reāli būs grūti, jo tiesu izpildītājs devis rīkojumu bankai par konta bloķēšanu un bankai ir pilnīgi vienaldzīga līdzekļu izcelsme.
Ātrais risinājums - atvērt kontu pastā - tur tiesu izpildītāji pagaidām netiek klāt. Lai turpmāk skaita uzturlīdzekļus uz kontu pastā.
Šovakar precīzi nepateikšu, bet jebkurā gadījumā bankas kontā, pat pēc ZTI lēmuma par piedziņas sākšanu, ir jāpaliek 360 eur jeb līdzekļiem minimālās algas apmērā + kaut kādai summai par katru apgādībā esošo personu (par šo neesmu pilnīgi pārliecināta). Pie naudas vari tikt aizejot līdz bankai un noņemot to no konta skaidrā naudā. Ja banka ir aizskaitījusi projām visu naudu, tad viņi ir pārkāpuši savas pilnvaras un tālākais kašķis jau ir ar banku nevis TI.
Protams, ka var gadīties, ka esi centusies būt "pārgudra" un, lai izvairītos no naudas piedziņas, esi atvērusi kontus vairākās bankās, tad minimālos līdzekļus tev kontā atstās tikai tā banka kura bija pirmā un kurai TI ir devis rīkojumu atstāt tos min līdzekļus...pārējos kontus iztukšos līdz pēdējam centam.
Starp citu ar kādu juristu tu par kaut ko vēlies vienoties? Vienīgais ar ko tu pašreiz vari par kaut ko vienoties ir tiesu izpildītājs, aizej pie viņa sastādi atmaksas grafiku par atlikušo summu un viņš dos rīkojumu par kontu atbloķēšanu.
P.S.
ZTI - zvērināts tiesu izpildītājs
Vispār jau parādu apmaksai nedrīkst nekādā gadījumā, pat neskatoties naudas līdzekļu izcelsmi, atstāt mazāk kā valstī noteiktā minimālā alga + iztikas minimums par katru apgādājamo (~64,08x3). Bet šī summa ir no visiem kopējiem ienākumiem kopā jāsaglabā. Tātad -tur ietilpst gan uzturlīdzekļi, gan sievietes personīgie ienākumi, piem. alga. Par to, cik bērnu ir parādnieka apgādībā, parādniekam pašam ir jāinformē ZTI. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai drīkst par parādu ieturēt... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nav atmaksāti bērna uzturlīdzekļi pēdējo 5 mēnešu (4)
Ja nav atmaksāti bērna uzturlīdzekļi no tēva puses pēdējo 5 mēnešu laikā, vai var tas doties uz darbu ārzemēs (Ne Šengēna valsts)? P.S. Tālāk nauda tiks maksāta
Vari droši doties uz visām 4trām debess pusēm, valsts samaksās tavā vietā un pēcāk piedzīs, ja ir kāds īpašums vai oficiāls darbs. Ja valsts nav ES, tad skaidrs, ka vari tur straadaat cik gribi, dariit ko gribi. Jaadomaa ir ja straadaa valstii, kur pabalsts pieteikts. Pat ES viduu veel nav vienoshanaas par ierobezjojumiem, kur nu veel aarpus ES. Doties jau var,bet kā Jūs zināt,ka tālāk tie tie tiks maksāti. Viena tante teica... Cik noprotams, jautājuma rakstītājs ir uzturlīdzekļu nemaksātājs, kurš baidās no tā, ka viņam neļaus "aizšmaukt" no valsts! Esi mierīgs! Tu vari droši aizbēgt un par bērnu atcerēties retās reizēs alkahola reibumā, lai padižotos citiem emigrantiem, ka Tu esi tēvs! Un vecumdienās, satiekot bērnu, stāstīt, ka toreiz laiki bija grūti...
Bet viss jau var būt arī savādāk ;)
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Nav atmaksāti bērna... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai ārzemēs es varu saņemt alimentus no uzturlidzeklu fonda? (2)
aizbraucu dzivot uz arzemem vai es varu tur dzīvojot sanemt tiesas piespriestos alimentus kurus maksa uzturlidzeklu fonds?
Nē, nevar. UGF maksā tikai tad, ja tu ar bērnu dzīvo Latvijā. Dazhos gadiijumos var.

http://m.lvportals.lv/e-konsultacijas.php?id=6033
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai ārzemēs es varu saņemt... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Uzturlīdzekļu maksāšana, ja laulība nav šķirta un bērns dzīvo pamīšus gan pie mātes, gan tēva (15)
Laulība nav oficiāli šķirta un ir viens nepilngadīgs bērns. Gadījumā, ja bērns dzīvo pamīšus gan pie mātes, gan pie tēva, mātei ir tiesības prasīt no tēva uzturlīdzekļus par bērnu?!
Ja bērnu aprūpē tēvs, tad mātei, kā vecākam, kas šo funkciju neveic, ir pienākums maksāt uzturlīdzekļus. Principā arī tēvam ir tiesības pieprasīt uzturlīdzekļus no mātes. Ir gan iespējama tiesas ceļā......Tiesa uzklausot abas puses arī noteiks,kuram pienākas aprūpes tiesības pār bērnu un attiecīgi otrai laulātajai pusei uzturlīdzekļi būs jāmaksā......
Uzturlīdzkļus var pieprasīt arī tad,ja laulība oficiāli nav šķirta....
Nav tiesības :) Pamīšus arī sadaliet tēriņus, kuri ir par apģērbu, skološanu u.c. Lai kaut ko prasītu ir jābūt tiesas lēmumam. Ja nu vienīgi pie tevis bērns ir vairāk un visu iedzīvi nosedz tu, varat mēģināt vienoties savā starpā, draudzīgā ceļā :) jebkurā gadījumā jebkura vecāka pienākums ir rūpēties par bērnu ne tikai fiziski piedaloties audzināšanā, bet arī finansiāli. Uzturlīdzekļu pieprasīšana nav atkarīga no tā vai dzīvo laulība vai nedzīvo, līdz ar to ir iespējama. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļu maksāšana, ja... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ko iesākt ar bērnu tēvu? (74)
Ir divi bērni 9 un 2 gadi. Esmu bez darba, mazais tikko sāka iet ddārziņā, ļoti slimo. Vecākais skolā. Bērnu tēvs jūrnieks. Vēl vienu bērnu uztaisījis pa kluso citā Latvijas malā. Visu laiku ir dzīvojis kā grib. Ar bērniem tikšanos...
mēģini mierīgā ceļā vienoties, bez uzbraucieniem, apelējot pie bērniem, nepieminot viņu un viņa tagadējo dzīvi. Par alimentiem - jāgaida tiesa, cita padoma nebūs.
Palīdzību vari meklēt sociālajos dienestos.
Stāsts vēlreiz apliecina skumjo patiesību - Latvijā sieviete var atļauties tik bērnus, cik pati var uzturēt.

Lai Tev veicas!
Jūtu lidzi,smaga situācija.Ko saka socialais dienests,esi vērsusies pēc palidzibas?Tur gan dikti stingri skatas,ja ir kaut kas privats,zeme,dzivoklis,auto-tad pasūta kupena nosalt pašai,un bērnus paņemt uz laiku bērnunamaa.Sausmas..Uz kurieni lai dodas pēc taisnibas.Es sava laika ari nomocijos ar šaadu situāciju,stradaaju 2 darbos ar visu mazuli,kad vērsos pēc palidzibas,man rupji atbildēja pagasta vecis,kas par to ka tev bērns,es jau tev viņu neuztaisiju.Attieksme pēc 20 gadiem pilniiga ta pati.Nekā konkreeta nevar ieteikt,lai izdzivotu paardot visu kas pardodams. Ar bērna tēvu nekas nav jāiesāk.Lai dzīvo. Bet par sevi un bērniem lai ir spēks, pacietība rūpi nest.Mīli sevi un bērnus..paies nebūšanu laiks un viss sakārtosies! Plasi iepriekšējo Pa ,es par to jau biju šokā,ka jūtas un uzticība ir svarīgākas par bērniem.Tā mēs ar dzīvojam ,ar peronīgo ego,tā arī attiecības,nekādas atbildība izjūtas ne no sieviešu puses ne vīriešu puses,jo galvenais ir jūtas un uzticība.Kādreiz precēties-dibināt ģimeni atļava tika vecāki izvērtējot ar pratu un pieredzi,tagad jūtas uzticība.Tādi laiki.Psih.Rudzītis saka;Laulības sķirt aizliegt ar likumu.Tad pirms laulībaba krietni padomātu un dzīvokot meklētu savādākus risinājumus.Un pie kājas jūtas un uzticība,jo būtu atbildība par ģimeni nākamo paaudzi.Dzīve ir materiālistiska,nevis jūtas.Es par cēloņiem,tev sekas,nekā jauna ikdiena,viena no daudzajām..Pamatskolniekiem grūti sprast. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Ko iesākt ar bērnu tēvu? lasīt visu diskusiju (74 atbildes) –»
Alimentu palielināšana (7)
LĪdz šim makāja 85 eur bērnam 7 g. tagad pacēlu uz 108 bet bērna tēvs saka ka 2011 gadā tiesa piesprieda 60 ls tik arī viņs maksās lidz 18 g un nevairāk. kur vērsties?
Taisīt jaunu tiesu, ja spriedumā nav pieminēts valstī noteiktais minimums. Vajag kārtīgi izlasīt spriedumu ja ir atruna par mk noteikumiem ka ne mazak ka noteikts tais noteikumos tad jamaksa un viss. Ja nee tad tiesu izpilditajs lai piedzen pec likuma. tagad alimenti ir 108 eiro,no gada saakuma.kaa palielinaas minimaalaa alga,taa arii alimenti.Kaa nemaksaa-taa uz tiesu,nav ko cackaaties.tad segs veel arii tiesu izdevumus.noliec fakta prieksaa-lai pats izveelas. Jāraksta tiesai jauns prasības pieteikums par uzturlīdzekļu apmēra palielināšanu. Un gribi teikt , ka sarunaat neko ar viirieti nevar normaali ?
Mullkkiibas - sarunaat ar labu var vienmeer vairak, kaa ar tiesaam, un "es tevi paarmaaciissu" gaajieniem .
Pastaav jau arii variants, ka viiiretim nav ko paliidzeet, ir bez darba , un KAARTEEJAA ANONIIMAA AUTORE otreiz apreceejusies, un grib dziivot zalli tagad. Mees jau te to vissu nezinaam m, un nekad nezinaasim. Katrs jau tikai izstaasta sev labveeliigo, nokluseejot daudzus buutiskus faktus te tajaa storijaa . Un , protams, fiksi izdzeessaas no oHo atkal - taa jau klluust par modi te :(
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimentu palielināšana lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Bijusī sieva 4 mēnešus no vietas nemaksā "alimentus", iesūdzēt tiesā vai nogaidīt? (57)
Mūsu šķiršanās līgums paredz, ka no brīža kad bērns saak dzīvot tikai ar mani, mana bijusī sieva maksā attiecīgu summu "alimentos" man. Nu jau 4 mēnešus no vietas (kas ir būtisks fakts pie tiesashanaas), viņa nemaksā neko. Ja tiesāties...
Ja tu bērnu 2x mēnesī ved pie viņas, vai tad nesatiec, nepajautā? bet atbildot uz jautājumu, es domāju, ka nevajadzētu vazāt bērna māti pa tiesām. sevišķi, ja vari bez tās naudas iztikt. Tāpat Tev vajadzēs sūtīt brīdinājumus par nemaksāšanu, tad kamēr tiesā iesniegs utt... laiks paies.

Bet vai vajag?

Sāksies visādi kašķi par sīkumiem, par katru čeku, bāriņtiesas, vēl bērnus uz turieni vilks... utt, beigās juristiem būsi izlicis 2x summu, pačakarēts laiks un nervi...
1) Valsts nodeva uzturlīdzekļu lietās nav jāmaksā, tā lieli tiesu izdevumi Tevi nesagaida ;)
2) Ja parādnieks uzturlīdzekļu nemaksā, vari vērsties Uzturlīdzekļu garantija fondā, fonds samaksās minimumu no mūsu oho nodokļu maksātāju līdzekļiem :D
3) No KL vēl nav izslēgts 170.pants par izvairīšanos no uzturēšanas, kas noteic:

"Par ļaunprātīgu izvairīšanos apgādāt un dot uzturu saviem vecākiem, vecvecākiem, bērniem, mazbērniem vai citām personām, ja tāds pienākums uzlikts ar tiesas spriedumu vai tiesneša lēmumu, — soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu."

Questions?
Samila... no tiesu prakses nav izslēgts punkts - atbildētājs var čakarēt prasītāju, kā vien ienāk prātā:) Ilgi un dikti:) ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Bijusī sieva 4 mēnešus no... lasīt visu diskusiju (57 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu