Uzturlīdzekļi (alimenti)

uzturlīdzekļi (alimenti) foto attēls

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Vai vecvecāki var pieprasīt uzturlīdzekļus? (11)
labdien, 4 bērnu mātei ir atņemtas aprūpes tiesības ar tiesas lēmumu. bērnu tēvs savus 4 bērnus atstājis saviem vecākiem uz audzinasanu, pats nerādās un nedod vecakiem priekš bērniem ne kapeikas uzturam, vai bernu vecvecakiem ir tiesibas...
Vajadzētu iet uz b-tiesu un kārtot aizbildnību. Uzturlīdzekļus var piedzīt no abiem vecākiem, arī mātes, kam liegtas aizgādības tiesības. jā, ir. Uzturlīdzekļi taču pienākas bērnam. Uzskatu, ka var un vajag prasīt ne tikai no valsts instancēm, bet arī no bērna vecākiem (abiem). Jāsāk ar bāriņtiesu par aizbildnību. Un uzturlīdzekļi ir piedzenami no abiem vecākiem. Nav nozīme tam, ka atņemtas aprūpes tiesības - tas neatbrīvo no pienākuma apgādāt visus savus bērnus nevienu no vecākiem. Tieši tā... jāiesniedz tiesā pieprasījums, kas ir bez maksas, to var pats mājās aizpildīt,un uz priekšu... uzturlīdzekļi ir domāti bērnu uzturam, audzināšanai... un viss. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai vecvecāki var pieprasīt... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai otrās grupas invalīda bērns grib ēst mazāk? Vai tad tev svešam bērnam spiež maksāt?Varbūt esi galvas invalīds? Ja mācēji sagādāt bērnu, maksā vien. Un neaizmirsti, ka pat pilna apmēra alimenti tikai tāds štrunts vien ir. Tev laikam pat prātā neienāk, ka bērns prasa ne tikai materiālo, bet arī morālo ieguldījumu, un to tie tavi nieka 111 eur nekad nespēs nosegt. 1) ir jāmaksā, invaliditāte nosaka tavu valsts pabalsta izmēru nevis maksājumus trešajām personām
2) ja ienākumi neļauj, tad valsts maksās tavā vietā un vēlāk piedzīs, gadījumā ja ienākumi palielināsies vai parādīsies kāds īpašums, pret kuru vērst piedziņu...
Dīvaini,ka nav jautājums-"vai invalīds drīkst radīt bērnu?" ...... Nu jau bērns ir un ēst,ģērbties un skoloties vajag.....tā ka nav ko ņaudēt,bet palīdzēt bērnam aug ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai otrās grupas invalīdam... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Neskaidrs jautājums . Atkarīgs kas maksā alimentus. Ja persona pati, sazinies un vienojies. Ja UGF, mājaslapā jābūt kontaktiem, piezvani un noskaidro. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kur mainit kontu alimentiem? Ka... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Ja atteicies tāpēc, lai jaunais vīrs var oficiāli adoptēt, tad nav jāmaksā. Tiesa arī tikties ar viņiem, un vēlāk ko prasīt no viņiem arī nav nekādu tiesību. Vismaz kā tēvam noteikti ne, jo tāds juridiski neskaitās. Nebūtu jāmaksā tikai tanī gadījumā, ja atteikšanās sekas ir jauna dzimšanas apliecība ar citu tēva ierakstu, nu un, protams, bērnu pilngadība. Bērniem nauda jāmaksā ilgāk nekā līdz pilngadībai, līdz 24 .gadu vecumam bērns var prasīt uzturlīdzekļus, kamēr iegūst izglītību, lai atrastu darbu.18 gadi, tas ir it kā pilngadība, bet reāli bērns ir pabeidzis tikai 11.klasi skolā. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Ja tevs juridiski ir atteicies... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Es pārformulētu šo jautājumu - vai bērna tēvs drīkst neuzturēt savu bērnu!?
Nožēlojami, ka ir vīrieši, kuri negrib uzņemties atbildību! Nu un tad tādiem, lai arī piespiedu kārtā noskaita minimālo uzturlīdzekļu summu bērna uzturam!
Kā, noskaitīt?????? Tu no viņa konta diez vai vari...... nesapratu jautājumu, ja godīgi. Šķiet, ka ar pasta kontu ir mazliet savādāk, ka pagaidām tiesu izpildītājiem nav pieejas šiem kontiem. baluba - Tev cepums. Tiem, kas bāž bērnu uzturlīdzekļu galus ūdenī, iesaku to darīt sērskābē, nevis ūdenī.
Par jautājumu - zinu, ka kredītpiedzinēji šiem kontiem netiek klāt. Taču, likums neatbrīvo Tevi no darījumu deklarēšanas arī šajā kontā.
Pasta konts tāds pats bankas konts vien ir. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai alimentus drīkst noskaitīt... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs uz rokas saņem 1700 EUR, cik lieli būs alimenti???? (20)
Nevaram vienoties par alimentiem, ejot projām visu iedzīvi paņēma līdz, lai dzīvotu normāli vajadzīgi vismaz 400 eur, domāju caur tiesu iet..
Ja skuķis uzskata, ka čaļa alga (nevis bērna reālie izdevumi) ir rādītājs alimentiem, tad bērnu vajag atdot čalim.
P.S. Vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu vienlīdzīgi. Resp., ja bērnam priekš dzīvošanas nepieciešami 400eur, tad alimentos no tēva piedzīs tieši pusi - 200eur.
Nu šitas man liekas vēl drausmīgāk nekā neiet aizstāvēt savu Tēvu zemi. Noskaust labklājīgu dzīvi savam bērnam! Vienmērīgi ieguldīt - ko tu neteiksi.
Pati daba ir paredzējusi, ka sieviete bērnam mazgā dibenu biežak, virtuvē ar mačalku šiverējas vairāk, drēbes iepērk vairāk, pavada, atvada, ņemas ar bērniem vairāk - un tas ir logiski. Jo sievietes darbs ir ieguldīt savu laiku un mīlestību bērnā un mājā un mazāk materiālo lietu nodrošināšanai.
Bet ja vīŗietis grasās maksāt 100 eiro (turklāt vēl pie pārticības!) kas tai nabaga sievietei atliks, kā uzkraut uz sevi vīrieša darbus - nodrošināt bērnu - un sievietes darbu pildīt tik, cik sanāk vai nesanāk.
Starp citu, alkoholiķi, bērni bez pašapziņas rodas tāpēc, ka sieviete pārāk maz ieguldīja savu sievišķo-mīlesības enerģiju bērnos (jo parasti nav iespējams vienlīdz labi gan vīrieša lomu pildīt, gan sievietes).
Vīrietim jāsaprot pēc definīcijas - ja gribi seksu, tad rēķinies ar bērniem un proties par viņiem maksāt, nevis kā bandītam bēguļot un meklējot, kā apkrāpt sievieti un paša bērnu.
Pieprasīt no skopuļa 400 eiro, ir tas pats, kas pieprasīt no valdības "atbalstīt uzņēmējus", "novērst korupciju", maksāt skolotājiem, pensionāriem utt. Negodīgā sistēmā godīgas prasības nedarbojas un godīgu rezultātu arī negarantē. (Tik tāpēc nevajag brīnīties, ka latvieši izmirst. )
Vislabāk ir vienoties. Ja pretī ir pilnīgi nekaunīgs tips, var mēģināt tiesāties un cerēt uz valsts aizstavību (jo reizēm uz otra godaprātu arī bezcerīgi cerēt). Bet var arī sanākt vienkārši uz savas ādas izdzīvot netaisnību. (Un katram pienāks sava kārta to izdzīvot - tas atkal ir tas godīgais Visuma likuma princips.) Principā apkrāpt bērnu un sava bērna māti ir tas pats un vēl vairāk kā apkrāpt sevi.
Pat tad, ja sieviete ir tā, kas "paceļ cepuri", tas vienalga neatceļ vīrieša pienākumu sekot līdzi sava bērna dzīvei un pildīt tēva lomu. Tēva loma nozīmē arī atbildības uzņemšanos par bērna mātes problēmām. Ja māte cieš -> bērns cieš. Un -> tēvs cieš (ar lielāku laika nobīdi).
Sievietēm asinīs ir vīrieti izģērbt (alimentos iekļaut arī savas iegribas) kad bija jāmaksā man, tad bija katru mēnesi zvans.... lai es "neaizmirstu", ko tāpat darīju un maksāju labi (~500eur) un pat nejautāju, kur tiek tērēti. Tagad, jau pāris gadus, dzīvo pie manīm un no mātes nav ne centa (pat nevajag). Vienkārši morāle, ja kādam prasi, tad padomā cik pati būtu gatava par to maksāt! Tieši tā, ej caur tiesu, tur visu paskaidros un noregulēs. Tēva pienākumus neviens nav atcēlis, pat ja viņš negrib būt līdzās, uzturlīdzekļi ir jāmaksā. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Alimenti par bernu kurš nav mans (20)
Ar savu bijuso sievu izkiros neilgi pirms vina piedzemdeja (berns nav mans). Es tiku registrets ka tevs jo Latvija tadi likumi . Nu pat sanemu papirus no tiesas ka vina piedzen alimentus. Vina man to paskaidroja ka neko nevareja darit...
Tikai un vienīgi DNS!!!
Izturību, nebūs viegli.
Sieva ar Tev labā :D Ja jau jāpiedzen alimenti, skaidrs, ka bērnu sadzīvojusi un īstais papinš nav tuvumā. Bēdīgi.
Maksā. Kad tiksi uz Latviju taisi DNS. Sūdzi bijušo sievu tiesā, un mēģini atgūt naudu. Nu Tavs gadījums ,Paskarbs. Bet saprotams.
Man bij bik savādāk . Vairāk kā gadu manējās "bijušais" čakarēja tiesu ar šķiršanās Nedošanu. Mans sīkais piedzima zem svešas Famīlijas . Šamējais "sludināja" ,ka piekritīs šķirties tik tad,ja Finansiāli viņu stimulēsim. :)
Neatlika cits variants kā pateikt: Ok,vecīt! Es dodos Prom...un savai Bijušajai Tu varēsi par Manu sīko maksāt alimentus ! Pats atskrēja ar piedāvājumu sākt šķiršanos tiesā . :D
Pēc likuma ,sīkais ieguva manu Uzvārdu tik tad,kad viņu Adoptēju :D (paradox...bet Fakts) !

Tawā gadījumā,ja papucis "noswīdis" kokos....tad tik DNS analīzes var Līdzēt( vai ar Liecinieki,kuri var apstiprināt,ka vairāk kā gadu esat bijušī šķirti) ;)
Nesaprotu,kāpēc cilvēki negrib juridiski nokārtot šķiršanos!Nu tāds ir rezultāts!...Labi,ka ir DNS....grūti,bet būs vien jāpierāda,ka Tava sieva laidusi apkārt..... Paternitātes noteikšana (maksas pakalpojums). Vai un kā veikt atrodoties ārpus LV, nepateikšu. Likumi kādi ir, tādi ir, laulātais automātiski skaitās vecāks, kamēr netiek pierādīts pretējais. Pat tad, ja 10 gadus dzīvo dažādos kontinentos un ne reizi nav tikušies, bet nav nokārtojuši šķiršanos. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti par bernu kurš nav mans lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Puisim 20.gadi mācās dienas nodaļā, nespēj sevi uzturēt, var tēvam pieprasīt alimentus? (32)
Puisis mācās un viss kā jau zinām ir jāmaksā! Vasarā strādāja,daudz nenopelnīja,bet apģērbies ir! Mācību iestādē vajag formas tērpu,vajag med. apliecību,tas maksā pie 50.ls ,māte palīdz cik var,paēst sapērk un tt,bet algu saņem mazu un...
izzinja no skolas, dzimshanas aplieciiba, pase. pec likuma, tas attiecas uz pilna laika studiju programmu, dienas nodaljaa. alimenti -liidz 24 gadu vecumam vai, kameer macaas. Ar tiem alimentiem ir tā, ka arī vecumdienās tēvs var pieprasīt, lai bērni viņu uztur... Nebūtu brīnums, ja tas papiņš vecumdienās nagļakā pieprasīs uzturlīdzekļus no tā puikas, kam mūžā nevienu santīmu nav iedevis 20 gadu puisim... kaa saprotu ir vesels un spej stradat, ko arii dara --> vai tiesham ir VETS taa pazemoties... vai taa ir puisha ideja lugties tevam, kuram vinjh (acimredzami) neko nenozimee... Manuprat, bernus uztur lidz 18 vai 21 gadam - ja iet ``oficialo celju``, nekur neesmu dzirdejusi par te minetajiem 24, bet protams, ka to jebkursh jurists zin ka ABC!

jautajums cits, kaa tas 20 gadiigais pusis, kursh butiba jau ir jauns viirietis - jutas shajaa situacija... kad jaludzas, bet vinju vienkasrhi ``pasuta`` pasha tevs???! es vesrtu uzmanibu uz sho lietu, jo naudu jau kaut kaa vienmer var nopelnit (ok, ne miljonu, bet macibam var) + sakt macities gadu velak, aiznemties no kada sveshaka cilveka, kartot ar augstskolu individ. sarunas, utt. - pietiekami daudz variantu...!

Man personigi zinamie 22-25 puishi stradaa un nopelna nereti krietni vairak nekaa viirieshi ap 30/40/50... jo vinji nav tik izveligi, ir darbspejigi un griboshi darit + vinjiem parsvara visiem ir loti labas sveshvalodu zinashanas + lielakaa dala studee, gan nemot kad vajag ``akademiskos gadus``... + ja nav ko darit kadaa bridii LV, strada arzemes - piemeram, shoferi UK, barmenji, viesnicnieki Portugalee, utt utt. Shadu piemeru ir loti daudz.

Galvenais, lai puisis PATS izvelas KO darit ar savu dzivi - attiecibam ar tevu, naudas lugshanu... ne kada cita ``ieintereseta tuvu stavosha persona``, jo shis ieraksts jau nav taa 20gadigaa puisha!

p.s. mans personigs uzskats, Istu Virieti neveido patstavigas dzives sakums ar tiess procesu pret tevu - paris simtu latu delj! VECIS veidojas citadi... tas sakas ar raxturu/izturibu grutibas/ personigo atbildu, utt.
Strādāt,lai iet!20 gadi......affigetj!!!!!!!...... ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Puisim 20.gadi mācās dienas... lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Alimenti no bērna tēva ārzemēs (15)
Vēlējos uzzināt kā var pieprasīt alimentus bērna tēvam ja viņš dzīvo ārzemēs un kā tad tiek aprēķināts alimentu lielums? No Latvijas valsts minimālās algas vai no tās valsts kurā viņš strādā?
Pudzenovskis... Kā tu taisies pārbaudīt, kur tērē tavus nožēlojamos 150 euro? Bērns ir dzīvs, paēdis, apģērbts, smaidīgs un laimīgs? Tava nauda ir iztērēta pareizi... Normāli uzprasītu gan jau viņš pats savam bērnam naudu aizsūtītu.
Parasti jau negribas dot ja pamani alkatību otra acīs.
nu ja ,kāds laikam domā ,ka bērni iztiek no gaisa vien..jo pat par ūdeni ir jāmaksā :) Ja nelegāli strādā,tad kādus alimentus spēsi pieprasīt!Katra vīrieša goda prāts ir rūpēties par saviem bērniem!Ja tā nav ,tad ne kā! Uzskatu, ka labākais variants ir vienoties par saprātīgu uzturlīdzekļu summu...
bet notiek visādi, nokāst aiz mantkārības vai atriebības pēc pilnas programmas uzturlīdzekļus jau var, bet padomājiet:
- vai ar to neiznīciniet vīrieti, jo tiesu izpildītājs nesaudzēs bijušā biznesu, kontus un iespējamo nākamo ģimeni;
- ja aug dēls padomājiet vēl jo vairāk, dzīve mēdz atspēlēties.
Un galvenais- ļaujiet tēviem tikties ar bērniem un mīlēt tos !!!
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti no bērna tēva ārzemēs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Vai var pieprasīt alimentus arī par periodu pirms alimentu pieprasīšanas (19)
Šobrīd mana pirmā bērna māte saka,ka uz alimentiem mani neliks un,ka neko no manis viņiai ar dēlu nevajag. Es saprotu,ka tas nav nopietni un,ka viņa tomēr var iesniegt uz alimentiem. Vai alimentus var piedzīt arī par laiku pirms...
Un ja māte nepieprasa uzturlīdzekļus caur tiesu, tas nozīmē, ka bērna tēvs var atļauties nepiedalīties bērna uzturēšanā, lai māte pati tiek galā? Kur rodas tik aprobežoti vīrieši? Ir pretīgi lasīt autora un planerdeltiskas tizlības. (Atver gredzentiņu) Nabaga planieris! Viņa simtnieku samainīja ar citu, to viņējo neizvārīja putrā! Tagad visu mūžu cepsies virtuāli un publiski!
Ko tad tā bērna māte, kas pēkšņi pārvērtās briesmīgā kažokzvērā tādu iztērēja? Karuseli grieza pa tukšo?
Uzturlīdzekļus piedzen no prasības iesniegšanas tiesā dienas, ja vien nav pirms tam bijusi vienošanās (piem, šķirot laulību), kuras nepildīšanas gadījumā šī summa uzkrātos.

"Augstākās tiesas Senāts 2007. gada 29. augustā lietā Nr. SKC- 556 ir atzinis, ka, iztulkojot Satversmes 92. pantu un Civilprocesa likuma 1. pantu saistībā ar Civillikuma tiesību normām, kas izriet no ģimenes tiesiskajām attiecībām, tas ir, pielietojot tiesību normu tulkošanas sistēmisko metodi, prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu bērnu uzturam, tie piedzenami no brīža, kad celta prasība tiesā, jo ar prasības celšanas brīdi attiecīgā persona uzsāk savu ar likumu garantēto civilo tiesību aizsardzības realizāciju tiesā." Sk.: http://www.lvportals.lv/print_ekons.php?id=2803
planerdelta (2015-11-10 19:53) ...Maatei naudu nevajadzeetu paarskaitiit sekojoshu iemeslu deelj: vinja naakotnee tiesaa var melot par sho naudu vai arii naudu teereet pavisam citiem noluukiem, ne tiem, kuriem taa paredzeeta...

Ja negribi dot naudu, palūdz sarakstu par produktiem, kas ikdienā bērnam nepieciešami, kāds apģērbs, kādi mācību līdzekļi vajadzīgi, kāds apģērbs, iegādājies to par konkrēto summu mēnesī, krāj čekus ne tikai līdz pilngadībai, bet līdz savam sirmam vecumam, katru reizi par paciņas nodošanu mātei sastādi pieņemšanas-nodošanas aktu...

Par krājkontu bērnam...
Baisāku murgu neesmu pieredzējusi. Savulaik savam bērnam atvēru noguldījumu kontu Krājbankā. Ak vai, kas sākās pēc tās sabrukšanas.! Visas operācijas bija jāveic tikai ar bāriņtiesas atļauju (smieklīgi - es taču pati veicu visas iemaksas ar mērķi uzkrāt līdzekļus). Visa tā skraidīšana uz Bāriņtiesu un atskaišu rakstīšana prasīja daudz laika un līdzekļus, kas krietni pārsniedza procentus. Vēl smieklīgāk, ka bija jāprasa arī bērna tēva atļauja rīkoties ar šiem līdzekļiem, resp., pārcelt uz citu banku. Tēvs ne tikai neko tur neiemaksāja, viņam pat nebija nekādas sajēgas par tāda konta eksistenci.

Ja vēlies mierīgu dzīvi, vienkārši katru mēnesi mierīgi pārskaiti naudu bērna mātei, tici man, viņa neuzvārīsies uz tiem 108 eirikiem...
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Vai var pieprasīt alimentus arī... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu