Alimenti par bernu kurš nav mans

Ar savu bijuso sievu izkiros neilgi pirms vina piedzemdeja (berns nav mans).
Es tiku registrets ka tevs jo Latvija tadi likumi . Nu pat sanemu papirus no tiesas ka vina piedzen alimentus.
Vina man to paskaidroja ka neko nevareja darit jo socialie spieda uz to....
Ko es varu darit kur man griesties. un uz Latviju es gadu netiksu...

roze11  2 4 Nesaprotu,kāpēc cilvēki negrib juridiski nokārtot šķiršanos!Nu tāds ir rezultāts!...Labi,ka ir DNS....grūti,bet būs vien jāpierāda,ka Tava sieva laidusi apkārt.....

_Avija    10 Tikai un vienīgi DNS!!!
Izturību, nebūs viegli.
Sieva ar Tev labā :D Ja jau jāpiedzen alimenti, skaidrs, ka bērnu sadzīvojusi un īstais papinš nav tuvumā. Bēdīgi.

joens    2 Paternitātes noteikšana (maksas pakalpojums). Vai un kā veikt atrodoties ārpus LV, nepateikšu. Likumi kādi ir, tādi ir, laulātais automātiski skaitās vecāks, kamēr netiek pierādīts pretējais. Pat tad, ja 10 gadus dzīvo dažādos kontinentos un ne reizi nav tikušies, bet nav nokārtojuši šķiršanos.

IzlozeLOZE    2 Jāsniedz tiesā, lai izskata.

siikaa16    3 Maksā. Kad tiksi uz Latviju taisi DNS. Sūdzi bijušo sievu tiesā, un mēģini atgūt naudu.

Cimper    1 Vispār jau likums saka, ka paternitāti var arī apstrīdēt - tā kā ja pats neesi to izdarījis, tad arī maksā.
http://www.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/2135-paternitates-apstridesana/ - diezgan saprotami, kas un kā.

Neesmu_Alise    1 Tikai tiesiskā ceļā. Iesniegums tiesā, utttt.......cita ceļa, lai juridiski un korekti šo lietu sakārtotu nav.
Dzirdēts reāls notikums....Kāda skaista dāma ap gadiem 30, kas vēlējās sev nokārtot dzīvi pārgulēja ar 7 turīgiem vīriešiem, bet nezināja, kurš ir īstais bērna tēvsm, no kura piedzīt alimentus. Septiņas reizes, sākot no bagātākā sniedza prasību tiesā........tēvs izrādijās pēdējais rindā un tas nabadzīgākais.....:)))

janisb      Ja pats neesi LV tad nāksies algot advokātu, kas tevi pārstāvēs tiesā, tur arī varēs apstrīdēt paternitāti. Lēti nebūs.

ne_meklejumos      Uz laulībā dzimušiem bērniem attiecas paternitātes pieņēmums, jāsniedz prasība tiesā par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu. Tiks veikts DNS tests, ja tas neatbildīs īstenībai, dzimtsarakstu nodaļa anulēs ierakstu par tēvu.

pusnakts21      Es brinos par cilveeku, piedodiet, stulbumu...jebkuraa tiesas procesa visam pusem ir dots laiks iesniegt pieradijumus, liecibas, uzaicinat lieciniekus...ja bija dots laiks , vareeja tacju kaut vai rakstiski iesniegt savu versiju par notikumiem, lugt tiesu nozimet veikt dns...a tagad uzdot jautaajumu - ko man darit, gadu nebusu??? Neko.

Kosmoss    2 Jāraksta pretprasības pieteikums par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu! Un to, ka Tu esi ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā kā tēvs, ir likumīgi pamatots, ja bērns piedzima ne vēlāk kā 306 dienā pēc laulības šķiršanas!

Kosmoss    1 Ā, un vēl, šķiet, ka te tas divu gadu termiņš!

Ronis26  1 3 Nu Tavs gadījums ,Paskarbs. Bet saprotams.
Man bij bik savādāk . Vairāk kā gadu manējās "bijušais" čakarēja tiesu ar šķiršanās Nedošanu. Mans sīkais piedzima zem svešas Famīlijas . Šamējais "sludināja" ,ka piekritīs šķirties tik tad,ja Finansiāli viņu stimulēsim. :)
Neatlika cits variants kā pateikt: Ok,vecīt! Es dodos Prom...un savai Bijušajai Tu varēsi par Manu sīko maksāt alimentus ! Pats atskrēja ar piedāvājumu sākt šķiršanos tiesā . :D
Pēc likuma ,sīkais ieguva manu Uzvārdu tik tad,kad viņu Adoptēju :D (paradox...bet Fakts) !

Tawā gadījumā,ja papucis "noswīdis" kokos....tad tik DNS analīzes var Līdzēt( vai ar Liecinieki,kuri var apstiprināt,ka vairāk kā gadu esat bijušī šķirti) ;)

Zibsniite2005    1 Muļķības Roni. Par to adoptēšanu. Likums to nenosaka

Analize      Atkal ir interesanti lasīt nejuristu sniegtos padomus :) bet nu pie lietas! Pirmkārt, jautājuma uzdevējam būtu jāprecizē kādus dokumentus no tiesas par uzturlīdzekļu piedziņu viņš ir saņēmis. Ja tas ir bijušās laulātās prasības pieteikums un tiesas pavadraksts par paskaidrojumu sniegšanu, tad process vēl ir aktīvs un, kā to pareizi norādīja Kosmoss, jautājuma uzdevējam ir jāsniedz tiesā pretprasības pieteikums par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu (protams, ja nav pagājuši 2 gadi no bērna piedzimšanas). Šajā gadījumā abus jautājumus izskatīs vienā tiesas procesā. Tā kā paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanas process ir diezgan laikietilpīgs (jānozīmē ekspertīze, jāsagaida atzinums) un ja vēl "norauj" kādu tiesas sēdi, tad tas pirmā instancē var vilkties 2 gadus. Pēc šiem gadiem jautājuma uzdevējs var kļūt par laimīgo tēvu un maksāt uzturlīdzekļus arī par iepriekšējo periodu vai arī tikt atbrīvots no bērna uzturēšanas.
Ja jautājuma uzdevējam no tiesas jau ir atnācis spriedums par uzturlīdzekļu piedziņu, tad jautājuma uzdevējam ir jāceļ atsevišķa prasība par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu. Tikai nevajag aizmirst, ka šāda prasība ir ceļama 2 gadu laikā no bērna piedzimšanas. Ja šo termiņu nokavēsi, tad klusē mūžīgi un maksā uzturlīdzekļus līdz brīdim, kad bērns pats sevi var apgādāt!

Deisa  1 1 Pēc likuma vari darboties kā saka Analize, taču no tāda attālinātā skatījuma - vecīt, pats vainīgs, nesakārtoji savus papīrus laikus, tagad tā kļūda naudu maksās. Pat, ja vērsīsies tiesā un visi tie procesi - maksās. Paša neizdarība un vilcināšanās, kā arī bezatbildība tādu sievu izvēloties.

Analize    1 Uz Deisa (2015-09-23 11:57) viedoklis "Paša neizdarība un vilcināšanās, kā arī bezatbildība tādu sievu izvēloties."
Nu, beidz! Ja esi nolēmis precēties, tad ir "rozā brilles" un pārliecība, ka ""dzīvosim ilgi un laimīgi". Tikai tādi dzīves piemērus atskatījušies juristi kā es pirms precībām slēdz laulības līgumu. Kaut arī šāds līgums pasargās mantu, bet no "dzeguzes bērna" nepasargās. Un tas nav arī būtiski, jo bērna tēvs (per factum) nav tas, kurš bērnu "uztaisa", bet gan tas, kurš viņu izaudzina.

Deisa    1 to Analize - Nu kad vienreiz ļautiņi ņems senču padomus vērā - sākumā kopā puds sāls jānoēd un tad dokumentus smērēt. Nu kāpēc gribuļa un rozā krāsas pārsātinātības dēļ gredzenā jāskrien? Un pa lielam taču vīrietis ir tas, kas savienību piedāvā. Ir tikai vīrieša cienīgi, pārliecināties par sievas derīgumu un kvalitātēm, ne tikai savam bikšu priekšas vīriņam pakaļ skriet. Vīrieša sabiedrotais ir saprāts un tikai saprāts, kad jāpieņem lēmumi. Emocionālie lēmumi lai paliek sieviešu ziņā.

Ronis26      Zibsniite2005 (2015-09-23 08:33)

Likums daudz ko nenosaka....bet Reālā dzīve un ,kā izmantot CITUS likumus.....,tas reizumis pieļauj pat "Kamieļa izlīšanu caur Adatas aci" ! ;)

Rīgas raj. Ziemeļu rajona tiesnesei un Bāriņtiesas pārstāvjiem=>reizumis saws Skatījums uz Likumiem :) Un ja naF vēlme šo Procesu "iewilkt uz Gadiem"....tad Pieskaņojies ātrākajam Variantam .
Simply... ;)

lindmane      Tik daudz vīriešu labprātīgi audzina svešu vīriešu bērnus, ja sieva mīļa samierinies.
Ja nē tad DNS.
Sāli pudu noēst var tikai kopā dzīvojot, Deisa aicina uz civillaulību gadiem lai pārliecinātos par kvalitātēm? Neviens nav gaišreģis lai zinātu kā būtu ja būtu...
2016-02-07

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu