Uzturlīdzekļu apmērs - ja vīrs uz rokas saņem 1700 EUR, cik lieli būs alimenti????

Nevaram vienoties par alimentiem, ejot projām visu iedzīvi paņēma līdz, lai dzīvotu normāli vajadzīgi vismaz 400 eur, domāju caur tiesu iet..

estepats  7 12 :)Bērnu uzturiet abi- katrs- 6mēnešus gadā, tad nevienam nekad nebūs jāmaksā otram 400eiro/mēnesī.;)

Lieliskaa_guloshaa  4 13 Tieši tā, ej caur tiesu, tur visu paskaidros un noregulēs. Tēva pienākumus neviens nav atcēlis, pat ja viņš negrib būt līdzās, uzturlīdzekļi ir jāmaksā.

p_p    3 Arāb, a kā tu zini, ka viņa ir liekēde? personīgi pazīsti? Varbūt viņai alga lielāka kā vīram.
Tiesā var sūdzē, bet vai nebija tā, ka piedzīt var tiki to valsts noteikto obligāto minimumu?

Labāk tiešām vienoties, ka rūpēsieties uz pusēm un nevienam nekas nav jāmaksā.

ruugumpods  2 8 Var piedzīt. Bet tad jāvar pierādīt izdevumi un to pamatotība. Un tad var mēģināt piedzīt vairāk kā noteikto minimumu.

Bazhix  5 35 Ja skuķis uzskata, ka čaļa alga (nevis bērna reālie izdevumi) ir rādītājs alimentiem, tad bērnu vajag atdot čalim.
P.S. Vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu vienlīdzīgi. Resp., ja bērnam priekš dzīvošanas nepieciešami 400eur, tad alimentos no tēva piedzīs tieši pusi - 200eur.

raudinja  4 5 Ja negribi lai tevi te norok/apkāš un vēl sazin ko,, eji uz tiesu un tiesājies,ja labprātīgi nevari vienoties,
Normāli jau būtu vienoties,un viss notiek labprātīgi,gan tēvs pieskata bērnu, ko maksā alimentos.
Tie lielie rējēji kas te izdala komentus nez vai paši ir spējīgi ..,,,tik māk bla blablaa,,.

Zibsniite2005  2 9 Bazix...ļoti precīzi....uzturlīdzekļu apmērs sastāv no bērna vajadzībām nevis vecāku algas apmēra

Vilkabele  1 3 Uzturlīdzekļu apmēram ir jābūt adekvātam salīdzinājumā ar bērna vajadzībām. Tāpēc vispirms godīgi pret sevi saraksti bērna izdevumus vismaz gada griezumā. Reālos, nevis tādus, kā gribētos. Pārtika, drēbes, veselība, mājvieta utt. Jo tie būs adekvātāki, jo lielāka cerība, ka prasību apmierinās.

2411laura  9 3 Ja viņa ienākumi ir pierādāmi, tad 30% prasi droši. Tiesa, cik izlems - nevaru teikt... Rēķinies, ka, lai arī cik tu prasītu, dabūsi krietni mazāk...

Alvasete9  4 12 40 % siev. 60 % ir kuram lielāka alga, un tajā ietilpst rēķināt arī komunālos utt. Man paziņa par vienu sīci dabūja 315 EUR caur tiesu.Seksot grib divi, tad arī īre dzīvoklim, kredīts vai tmldz. jāmaksā ir diviem, te nevar rēķināt tikai plikus izdevumus sīkajam, kur tad paliek pārējie maksājumi, lai sīkais nebūtu uz ielas???

murmulis22  17 16 Ja būtu laba sieva nekur vecais nevāktos prom.
Ja zēns gudrs tad par 100 ērikiem vairāk nedabūsi. Āmen

Samila    10 *cik lieli būs alimenti????*

Uzturlīdzekļi būs tik lieli, cik tas ir nepieciešams bērna uzturam, ņemot vērā abu vecāku mantisko stāvokli.

Ejot uz tiesu labi pārdomā tēriņus un ņem vērā, ka par bērnu rūpējas abi vecāki, t.i. daļa no izdevumien jāsedz arī Tev. Ja 400 EUR ir tik, cik bērnam vajag mēnesī, tad katram no vecākiem uz to jātērē 200 EUR.

Uzturlīdzekļus var pieprasīt arī šķirtais laulātais, iepriekšējā dzīves līmeņa nodrošināšanai, ja kopdzīves laikā ir rūpējies par māju un bērniem un tādēļ nav spējis "taisīt" karjeru.

mikelitis  4 2 bēri ir diviem,tātad jāuztur abiem,ir divas algas,tātad 20% no abām algām,nevarat vienoties,atdodiet bērnus valstij,vai pārdodiet,nebūs jā strīdas,un katrs pelnīsiet sev,P.S dumus neārstē

janisb  6 9 Ja čalim labs jurists, tad minimālie +ne vairāk par 10% no minīmālajiem.
Paziņas ar 2x lielāku algu maksā minimālo...

Samila  6 17 ir gan ar ko lepoties čaļiem - kā atrast labu juristu, kas palīdzēs maksāt minimālus uzturlīdzekļus sava miesīgā bērna uzturam... kur tālāk?

a pēc tam minimālo uzturlīdzekļu maksātāji lamā valdību, politiķus un sazin ko vēl. nesmuki.

es gan ieteiktu nepieprasīt, bet mierīgi aprunāties un vienoties - kurš no vecākiem ko labu bērnam var dot. un netirgojieties ar bērniem kā vecas tirgus bābas!

Alvasete9    5 Vislabākais ir sarunas un saprast, ka bērni jāaudzina abiem.Neesmu uzturlīdzekļus ofic. prasījusi, kaut laulība šķirta oficiāli jau sen.Visu var sarunāt, ja abi nolēmuši nebendēt viens otram dzīvi.Mieles var norīt...to iemācās darīt.Piedot arī var, aizmirst gan nē...

Menesserdziga  3 1 Tas jau atkarīgs, cik sakarīgs un atbildīgs ir vīrietis. Pilna pasaule ar tādiem, kas neatbalsta savas atvases. Dzīvoju kopā ar vīrieti, kuram no bijušajām attiecībām ir mazais, viņš maksā 600 eiro alimentos mēnesī. Izlutina bērnu - jā. Vai mani tas uztrauc? - nē!

Muktiana  5 19 Nu šitas man liekas vēl drausmīgāk nekā neiet aizstāvēt savu Tēvu zemi. Noskaust labklājīgu dzīvi savam bērnam! Vienmērīgi ieguldīt - ko tu neteiksi.
Pati daba ir paredzējusi, ka sieviete bērnam mazgā dibenu biežak, virtuvē ar mačalku šiverējas vairāk, drēbes iepērk vairāk, pavada, atvada, ņemas ar bērniem vairāk - un tas ir logiski. Jo sievietes darbs ir ieguldīt savu laiku un mīlestību bērnā un mājā un mazāk materiālo lietu nodrošināšanai.
Bet ja vīŗietis grasās maksāt 100 eiro (turklāt vēl pie pārticības!) kas tai nabaga sievietei atliks, kā uzkraut uz sevi vīrieša darbus - nodrošināt bērnu - un sievietes darbu pildīt tik, cik sanāk vai nesanāk.
Starp citu, alkoholiķi, bērni bez pašapziņas rodas tāpēc, ka sieviete pārāk maz ieguldīja savu sievišķo-mīlesības enerģiju bērnos (jo parasti nav iespējams vienlīdz labi gan vīrieša lomu pildīt, gan sievietes).
Vīrietim jāsaprot pēc definīcijas - ja gribi seksu, tad rēķinies ar bērniem un proties par viņiem maksāt, nevis kā bandītam bēguļot un meklējot, kā apkrāpt sievieti un paša bērnu.

Muktiana  1 20 Pieprasīt no skopuļa 400 eiro, ir tas pats, kas pieprasīt no valdības "atbalstīt uzņēmējus", "novērst korupciju", maksāt skolotājiem, pensionāriem utt. Negodīgā sistēmā godīgas prasības nedarbojas un godīgu rezultātu arī negarantē. (Tik tāpēc nevajag brīnīties, ka latvieši izmirst. )
Vislabāk ir vienoties. Ja pretī ir pilnīgi nekaunīgs tips, var mēģināt tiesāties un cerēt uz valsts aizstavību (jo reizēm uz otra godaprātu arī bezcerīgi cerēt). Bet var arī sanākt vienkārši uz savas ādas izdzīvot netaisnību. (Un katram pienāks sava kārta to izdzīvot - tas atkal ir tas godīgais Visuma likuma princips.) Principā apkrāpt bērnu un sava bērna māti ir tas pats un vēl vairāk kā apkrāpt sevi.
Pat tad, ja sieviete ir tā, kas "paceļ cepuri", tas vienalga neatceļ vīrieša pienākumu sekot līdzi sava bērna dzīvei un pildīt tēva lomu. Tēva loma nozīmē arī atbildības uzņemšanos par bērna mātes problēmām. Ja māte cieš -> bērns cieš. Un -> tēvs cieš (ar lielāku laika nobīdi).

ashuks33  4 34 Sievietēm asinīs ir vīrieti izģērbt (alimentos iekļaut arī savas iegribas) kad bija jāmaksā man, tad bija katru mēnesi zvans.... lai es "neaizmirstu", ko tāpat darīju un maksāju labi (~500eur) un pat nejautāju, kur tiek tērēti. Tagad, jau pāris gadus, dzīvo pie manīm un no mātes nav ne centa (pat nevajag). Vienkārši morāle, ja kādam prasi, tad padomā cik pati būtu gatava par to maksāt! 2016-03-25

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu