Par piespiedu izpildi

No tiesas saņemts brīdinājums par maksājuma saistības piespiedu izpildīšanu.
Uz doto momentu parādnieks ir bezdarbnieka statusā un bez iespējas 14 dienu laikā samaksāt attiecīgo summu(2500 EUR).
Vai brīdinājumā minētā "piespiedu izpilde" nozīmē "izlikšanu uz ielas"? (nekustamais īpašums noformēts uz parādnieka vārda, bet par labu bankai).

tiu (2014-04-17 15:02)    1 Varētu gan to nozīmēt! Tas ir nopietni!
Ja ir tiesas lēmums par piedziņu, tad nevienu neinteresēs vairs bezdarbnieka statuss un tamlīdzīgas ķezas. Vajadzēja vienoties pirms tiesas, tagad izskatās par vēlu.

MaryClaire (2014-04-17 15:17)    1 jā, varētu gan to nozīmēt.

vienīgais, kas atliek - aizņemties no kādas privātpersonas (ja vispār kāds dos - summa ir liela), vai pārdot mašīnu, vai jebko citu, kad ir kaut neliela vērtība, un tikt pie vajadzīgās naudas summas

Maybex (2014-04-17 15:17)    1 Tieši to tas nozīmē.

tiu (2014-04-17 15:41)    1 Neesmu dzirdējusi, ka tiesu izpildītāji ķēpātos ar vienošanos!
Vienoties var ar to, kam esi parādā! Ja esi to nokavējusi, tad tiesu izpildītājs tikai izpilda tiesas lēmumu. Labdarības iestāde tā toč nav! Un tas arī nekā neiet kopā ar viņu darba stilu. Viņi piedāvā savus pakalpojumus tam, kam jāatgūst nauda, nevis stutē parādniekus!
Un viņiem rokā ir tiesas lēmums. Tātad viss ir likumīgi!

Lucy (2014-04-17 15:51)      Parasti šados gadijumos,nez no kurienes tiem parādniekiem uzrodās tie tukstoši un nomaksā.Es domāju domāt vajadzēja jau tad kad bija pirmie 300ls,nevis gaidīt 2500euro,ja var izlikt uz ielas,ir tadi likumu tagad.
nolaidība un vēlreiz nolaidība,neviens jūsu vietā nemaksās!!ja arī bija tāda situacija,ka nomaksat nebija no ,ka tad vajadzeja iet uz socikiem,kārtot dokumentus uz mazturīgiem.nolaidība un punkts!

DAfrika (2014-04-17 15:53)      Sliktākā gadījumā, te var līdzēt noformēta privātā maksātnespēja, ja dzīvoklis ir vienīgais īpašums un maksātnespējigā persona tajā mitinās, tad atsavināšana var tikt atlikta uz 4 gadiem, bet jurists te ir vajadzīgs vienalga!
Ar tiesu izpildītāju var vienoties apmaksai pa daļām, aizej pie viņa uz pieņemšanu un piesakies iesniegt iesniegumu, ka vēlies segt parādu pa daļām. Norādi summu, kādu vari maksāt katru mēnesi. Kādu laiku piestrādāju par jurista palīgu tiesu izpildītājam, tieši sie jautājumi arī ir ikdiena viņiem. Ja neiesi vienoties, tiesu izpildītājs būs spiests dzīvokli izsolē izsolīt.

Spameris (2014-04-17 15:53)      Jā, bet ne uzreiz. Joki mazi. Ja netiks samaksāts noteiktajā termiņā, visticamāk tiks izsludināta dzīvokļa izsole, uz kurām tagad ierodas ļoti daudz dalībnieki. Kāds noteikti gribēs nopirkt.

Vinijs007 (2014-04-17 17:02)      - piespiedu izpildes neiespējamība gadījumos, kad nekustamais īpašums ir apgrūtināts ar ķīlu, ja hipotekārais kreditors, kuram par labu nostiprināta pirmā hipotēka, iebilst pret nekustamā īpašuma pārdošanu, kā arī gadījumos, kad nostiprinātās hipotēkas apmērs pārsniedz nekustamā īpašuma pašreizējo tirgus vērtību.

no "Informatīvais ziņojums par pasākumiem ar dzīvokļa īpašuma lietošanu saistīto parādu problēmas risināšanai" http://www.em.gov.lv/images/modules/items/EMZino_280212_paradi_257.doc

bet ir arī šāds vieoklis- "Ar ķīlu apgrūtināta nekustamā īpašuma pārdošanā saņemtās naudas sadalīšana
(1) No naudas, kas saņemta par pārdoto ar ķīlu apgrūtinātu nekustamo īpašumu, vispirms sedzami sprieduma izpildes izdevumi, kas saistīti ar nekustamā īpašuma pārdošanu, pēc tam apmierināmi prasījumi šādā secībā:
1) to darbinieku prasījumi par darba algu izmaksu, kuri saistīti ar nekustamā īpašuma uzturēšanu, un ar viņu darba algām saistītie sociālās apdrošināšanas maksājumi;
2) prasījumi par nodokļu maksājumiem, kas maksājami par šo nekustamo īpašumu;
3) zemesgrāmatā ierakstītās reālnastas, kurām pienācis samaksas termiņš;
4) ar šā nekustamā īpašuma ķīlu nodrošinātie prasījumi pēc to pirmtiesības;
5) pārējie prasījumi šajā likumā noteiktajā secībā. "

Visprātīgākais ir apstrīdēt šo piedziņu tiesā, iesniedot pamatojumu vais azinoties ar prasītāju. Jo zaudēt dīvesvietu nav patīkami un pēc līdzīgiem gadījumiem zinu, ka nekā nedarīšana tiešām beidzas ar palikšanu uz iels.

Tinte (2014-04-17 22:23)      Palasi Civilprocesa likuma 50. un 50.1.nodaļu.

psychobitch (2014-04-17 23:14)      to bezdarbnieka statusu var ielikt rāmī un piespraust pie sienas, nu ja, sienas arī vairs drīz nebūs, jo LR tas nevienu neinteresē un vēl jo vairāk ārzemju bankām tas ir pie vienas vietas, bet ja tā padomā priekškam bezdarbniekam nekustamais īpašums, tāpat nav par ko komunālos samaksāt, lai labprātīgi atdod to bankai un ieņem latviešiem, tik cienījamo vietu, pie miskastēm, kas nekaiš Sifonam un Baradai krievu zemē, pa džakuzi vien ņemas...

irjauar_ (2014-04-17 23:50)      Pats galvenais šajā brīdī, kad ir saņemts tiesas brīdinājums, ir ielikt krustiņu lauciņā, kur norādīts, ka neatzīstat saistību. Tiesa automātiski izbeigs šo lietu. Kreditors tad būs spiests iet uz tiesu ar pieteikumu parastajā kārtībā, kas nozīmē vairāku gadu garu tiesvedības procesu. Tas būs pieteikams laiks, lai Jūs tiktu skaidrībā par savu maksātspēju/nespēju.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu