Vai varu prasīt tiesas izpildītājam dokumentu par parāda nomaksas gaitu un aprēķinus?

Man ir parāds, kuru nodeva tiesas izpildītājam. Uz rokām man ir dokuments, kur tika aprēķināta summa ar procentiem un izdevumiem. Man paskaidroja, ka summa nemainīsies. Bet, kad pēdējo reizi biju jautāt kāda uz doto momentu ir parāda summa, tad tā izrādījās lielāka, nekā tai jābūt - atņēmot samaksāto summu no parāda, kurš minēts dokumentā. Kad pajautāju izdruku, lai redzētu kā tā starpība rodas, man atteica, paskaidrojot, ka tādus dokumentus viņi neizsniedz. Kā man rīkoties šajā situācija? Visu parādu uzreiz es nespēju samaksāt, tāpēc maksāju katru mēnesi summu, cik varu atļauties. Bet ja summai nāk kautkādi procenti klāt, tad šādi var maksāt mūžīgi un nesamaksāt to parādu.

Gints_Maukelsons (2018-06-05 11:31)  1 7 Kā rīkoties, pirms dažām dienām parādīja Aizsaules ielā. Ar citām metodēm būs grūti tikt vaļā no šiem nagu maucējiem.

Epifanija (2018-06-05 11:37)    6 vai tad tiesas izpildītājam neko nevajag un visiem tiem pārējiem, kas ķēdītē saslēgušies uz lielo ieguvumu? tagad arī visas izlietotās kancelejas preces atmaksāsi!

solvitas (2018-06-05 11:52)    2 Nu gan jau kaut kāds procents vēl tiesu izpildītājam pienākas. Bet godīgi tad būtu tiešām zināt cik un par ko. Turpmāk atceries šo visu sīki noskaidrot pirms paraksti kādu dokumentu. Kad parakstu jau esi uzlikusi, tad jau ir par vēlu. Izlasi kas tajā tev uz rokas esošajā dokumentā ir rakstīts. Arī to, kas sīkā drukā pie drukāts, varbūt radīsies kāda skaidrība.

Epifanija (2018-06-05 12:02)      protams, ka tev ir tiesības redzēt par ko tu maksā! es būtu ārkārtējs gadījums, kur nāktos šādus dokumentus izsniegt!

Epifanija (2018-06-05 12:13)      ko darītu, ja tev pie kases aparāta atteiktu čeku? tas, kas tev pateica nē, tas ir pats debesu tēvs, vai virs viņa ir vēl kāds augstāks? tev kāds aizstāvis ir, kas ar to nodarbojās? vai tu pati ar to nodarbojies? izdrukai ir jābūt līdz pēdējam santīmam, es neticu, ka pieprasot naudas izteiksmes nav tam pamatojuma, tā nemēdz būt!

Garoznieks (2018-06-05 13:34)      Tiesu izpildītāji kā augļotāji, ņem savu procentu, ar to jārēķinās, par cik viņi arī grib trekni dzīvot, darīt pēc iespējas mazāk darīt, un darbu uzvelt asistentiem, kuri dažbrīd var arī nesaprast Tevis uzdoto jautājumu.
Rēķini, ka vēl tiesa pirms tam noteikusi gada procentus no nenomaksātās summas. Un tā pamazām savācas, tieši kā mūsu valstij, parāds vairāk kā 10 miljardi, tas nerūk, bet milzu procentus maksājam, paralēli nevajadzīgi vēl sildam citu valstu ekonomiku, pērkot lūžņus!

Garoznieks (2018-06-05 14:34)      Ja zinātu, cik cilvēku ir aizbraukuši no Latvijas tikai tāpēc, ka iestiga parādu jūgā, šausmas būtu.
Protams, šausmas ne tiem, kuriem pēc deputātelēšanas tuvu simtam īpašumu parādījušies. Bet augļotāji tik turpina sēdināt parādu jūgā uz milzu procentiem.

Analize (2018-06-05 16:54)    2 Bezmaksas padoms no jurista! Nevajag censties atrisināt savas problēmas ar tālruņa zvanu vai papļāpāšanu ar ZTI tā pieņemšanas laikā! Uzdodiet savu jautājumu, nosūtot ZTI vēstuli (nevis e-pastu) kurā uzdodiet Jums interesējošos jautājumus. Ja ZTI neatbild, tad sūdzieties par to Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē. Ja padome nepalīdz, tad Tieslietu ministram.

Aukstums (2018-06-05 18:17)    2 Tiesu izpildītājs,kad saņem izpildrakstu,nosūta brīdinājuma vēstuli,kurā ir arī viņa takse par konkrēto gadījumu. Tā kā visu ,acīmredzot,nevari samaksāt, tad noslēdz atmaksas grafiku,rakstveidā..un vienmēr ir iespēja salīdzināt atlikumu.

vavers (2018-06-06 19:55)    1 Pareizi,kā Aukstums,noslēdz grafiku un maksā 10 gadus! Par samaksāto viņiem jādod atskaite,pabaidi ar ZTI padomi un visas pārrunas veic rakstiski, var e-pastā!
Procenti,ja ir līgums,aug no neatmaksātās summas.

Dimons (2018-07-13 22:49)      Jāsaprot kas par parādu ko piedzenen. Ja ir tiesas spriedums par naudas piedziņu, tad visticamākais ka parāds šeit pieaug par likumiskajiem 6 procentiem gadā (Civilprocesa likuma 195.pants). Likums dod tiesības tiesu izpildītājam tādu aprēķināt.

Attiecībā par sadalīšanu termiņos- iesaku painteresēties pie tiesu izpildītāja un vienoties ar piedzinēju par summu sadalīšanu termiņos. Savādāk, ja maksāsi pati pa daļām pēc sava ieskata, tad var gadīties ka tiesu izpildītājs tev izsolē nopārdod māju vai citu īpašumu. Tāpēc labāk šos jautājumus izrunā ar piedzinēju un/vai tiesu izpildītāju.

Ja uzskati ka tiesu izpildītājs kaut ko dzen nelikumīgi, vari iesniegt sūdzību par viņa darbību pēc rajona tiesā pēc amata vietas (CPL 632.pants_.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu