Nodokļi pārdodot dzīvokli.

Situācija tāda- ir padomju laika dzīvoklis, privatizēts labi sen. Vai pārdodot viņu kāds nodoklis ir jāmaksā?

regina_dei_diamanti      Jā, Tev būs jāsamaksā nekustamā īpašuma nodoklis, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis 24%. Ar pēdējo ir tā, ka maksā par to starpību, par kuru Tu gūsti ienākumus: teiksim, ja privatizācijas vērtība bija 20 000, bet pārdod dzīvokli par 30 000, tad no starpības - 10 000, jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tie 24%.

loreaa    2 Precizesu, nevis ienakuma nodoklis, bet kapitalpieauguma nodoklis, un 15%, nevis 24%, un jamaksa ja ipasums ir mazak neka 5 gadus ipasuma un neesi vismaz gadu tur deklarets.

loreaa  1   Bet piekritu Loendai, vislabak ir piezvanit uz VIDu un noskaidtot, mazak galvassapju.

regina_dei_diamanti      Šis gan ir ļoti dīvaini, jo pirms pusgada pārdevu dzīvokli, notārs uzsvēra, ka jāmaksā IIN.

Snurka      Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli, 9.panta 33. daļa - ja izpildās nosacījumi, nekas nav jāmaksā.
Par notāru kompetenci... arī labās ģimenēs gadās :)

andromedas_miglajs      Tāpēc , ka notāri ne vienmēr visu zina par nodokļiem......man notārs arī nepateica, ka saņemot dāvinājumā dzīvokli būs jāmaksā nodoklis

daimond      Andromēdiņ, vajadzēja nenožēlot naudu, un nopirkt to dzīvokli- par vienu latu, un lai dzīvokļa pārdevējs maksā no tā uzvārītā viena lata tos 24%...Es gribētu pārdot pida rasa bezgod maņa laikā, par 30tūkstošiem pirkto dzīvokli par kādiem 20līdz25tūkstošiem, bet nezinu vai jaunie pida rasi, atmaksās 24%= 1200-2400, par savu priekšrausēju un saviem, valsts iedzīvotāju, genocīda pasākumiem, kuri samazināja nopirkto dzīvokļu reālo tirgus cenu~uz pusi.

bosmens      pārdod domājamās daļas par kadastra vērtību un nekāds nodoklis nebūs jāmaksā

andromedas_miglajs      daimond.....es to dzīvokli nopirku, tikai pārdevējs gribēja noformēt kā dāvinājumu, lai pašam mazāki nodokļi :D

labriit      Nodokli rēķina pēc kadastrālās vērtības nevis tirgus vertības.

Skaidrite_Leeninna      labriit, nepļāpā muļķības.

estepat      :)es arī pirku dzīvokli par kadastrālo vērtību, lai nodokļi minimāli, bet tirgus cenu ietvaros, vēl brīvprātīgi-piespiedu kārtā- divtik piemaksāju- par ekskluzīvo auru dzīvoklī...Tagad tik no leišiem varētu cerēt vienas auras apmērā ietirgot...

violinn    1 Pircējs pērkot maksā nodokli ( kādreiz bija 2% no summas) un nodevas.
Pardevējs maksāja, ja nebija pagājuši 5 gadi kopš dzīvoklis pirkts un tiek pārdots dārgāk kā iegādāts; tad no starpības.
Tavā gadījumā, cik es zinu, nav tev nodoklis jāmaksā. Nekāds.

bosmens      pircējs parasti maksā valsts nodevu no līgumā uzrādītās pirkuma summas 2%, bet ne mazākas kā kadastrs
pārdevējs 15% - no starpības par kādu privatizēja, (vai esošā kadastra) un pārdošanas cenas (nav jāmaksā, ja īpašums pieder vismaz 5 gadi un 1 gadu ir bijis deklarējies šai īpašumā)

Mik_a      Ja dzīvoklis ir ierakstīts zemesgrāmātā ne mazāk 60 mēnešus un deklarētā adrese tajā dzīvoklī ir ne mazāk kā 1 gads, tad nodoklis nav jāmaksā.Tikai nākamajā gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, kur jāuzrāda dzīvokļa pārdošana kā neapliekamie ienākumi. Nodoklis nav jāmaksā!!!

garaamejoshais      karoce ja zemes graamataa ierakstiits peedeejos 5 gadus laikam, un bijsui deklareeta adrese, ta viss oki, nebuus jaamaskaa.. a taa, ja nav zemesgraamataa bijis, tad ppc..

JurisK      Likumu zinātāju vesels lērums, te tik bosmens vispareizāk pateicis. Nu vēl notāra pakalpojumi, parasti uz pusēm. Tie 2% laikam bija par reģistrāciju zemes grāmatā, jeb tur atsevišķa summa? Vairs īsti neatceros, bet visumā parastam vidējam pilsonim tās summiņas minimālas, ja nepārdod ātrāk par 5 gadiem, kopš dzīvoklis īpašumā.

liliite41      Ja dzīvoklis ir īpašumā 5 gadus, no kuriem Tu vismaz vienu gadu esi tur deklarējies, tad nodoklis no nekustamā īpašuma atsavināšanas nav jāmaksā. Citos gadījumos - ir jāmaksā 15% no summas, kas iegūta atskaitot no pārdošanas cenas izdevumus(dokumentu noformēšana, NĪN, iegādes vērtība). 2013-10-27

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu