Nodokļi pērkot un pārdodot dzīvokli?

Labdien, pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām, sastādījām līgumu un parakstījām, dzīvoklis iegādāts 2008. gadā par 50.000 tūkstošiem ar hipotēku, hipotekārais kredīts vēl spēkā 7gadus, reāli es maksāju uz pārdevēja kontu 190 eiro 7 gadus līdz beidzās hipotēka un skaidrā naudā samaksāju vēl 7tūkstošus,pārdevējam ir iegādāts jauns dzīvoklis, tātad ir divi īpašumi. Reāli es dzīvokli iegādāšos par 23.000 tukstošiem. Dzıvokļa kadestrālā vērtība arī vairāk nekā 30.000. Jautājums - vai būs pārdevējam jāmaksā ienākuma nodoklis, jo reāli viņš peļņu negūst (iegādājies par 50.000 pirms 10 gadiem, turklāt bijis deklarējis tur 10 gadus, pārdod par 23.000)taču viņam ir vēl viens īpašums. Vai ejot pie notāra nebūs problēmu pārrakstīt dzīvokli uz manu vārdu? ( jo vienīgais dokuments par naudas maksāšanu būs banku izdrukas 7gadu garumā kā arī tikai mūsu savstarpēji parakstīts līgums)?

Nate      Nodoklis būs jāmaksā 100 punkti. Manā gadījumā, kad viss liecināja, arī notārs teica, ka nebūs, beigās izrādījās, ka tomēr bija. Pēc gada pienāca no VID aicinājums samaksāt parādu, pie tam ar lieliem soda procentiem.
Notāra konsultācija nav dārga, labāk aizejiet un pakonsultējaties, ņemt līdzi visus papīrus.

Agate9    1 Tā, kā Tu dari, muļķīģi. Nopirkt vari dzīvokli ar visu atlikušo kredītu, pārņemt no bankas uzreiz, ja vien dod banka kredītu Tev. Citādi maksāsi piem. 6 gadus, ja nu pārdevējam ķieģels uzkrīt uz galvas, rezultātā ne Tev nauda, ne dzīvoklis, neko pierādīsi.Un nodokli maksā pārdevējs, Tevi tas neskar!

Pilskungs  1 1 ... pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām ...
Kas tas par dīvainu pasākumu ? Vai nu tu viņu pērc, vai nepērc - kādas vēl izpirkšanas tiesības ?

multi      Pirms ko paraksti konsultējies ar neatkarīgu juristu, izklausās pārāk labi, lai nebūtu "apjājiens" Sanāk, ka pārdevējs nodarbojas ar labdarību, pat dziļos laukos ilgi jāmeklē īpašums, ko pārdod zem kadastra vērtības. Kur nu vēl Rīgā vai lielajās pilsētās.

Skorbulsnak      IIN maksā no pieauguma un tāds šajā gadījumā pārdevējam nav...
Par pašu darījumu, maksāt viņa kredītu, tur ir riski..

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu