Pārdošana

Pārdošana - jautājumi un diskusijas

Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma? (12)
Tetis miris. Kopa esam 3 berni . Es no teta pirmam attiecibam un 2 no otram. Tagad dzirdu ka maja ir pardota. bet ka var pardot, ja es neesmu atteikusies no savas dalas.
Ja jau pārdeva, tad pārdeva īpašnieki, kuriem uz rokas ir Zemesgrāmatas akts...
Saprotu, ka tēti ļoti mīlēji un rūpējies par viņu, ja nezini, ka viņš jau miris un atstājis mantojumu, kurš Tev jāpieņem, jāiet uz tiesu vai pie notāra un jānokārto sev.
Tagad pēc jauniem noteikumiem ir tā saucamie "neatraidāmie mantinieki", šajā gadījumā bērni. Nešķiro - no pirmās vai no piektās laulības. Ar dzimšanas apliecību ir jāiet pie notāra un šiis jautājums ir jāsāk risināt. Ekonomikas policija mantojuma lietas neizkata, kriminālpolicija tikai tad ja ir noticies kaut kas krimināls, bet visus strīdus izšķir tiesa Cik sen tēvs ir miris? Kādēļ nepiesakies uz mantojumu? sava daļa viņai radīsies, pēc mantojuma pieņemšanas pēc tiesas vai notāra....ja viņa nepieteicas, tad mantojumu sadala starp tiem, kuri pieteicās, jo bij sludinājums LV vēstnesī...
tagad viņa teoretiski var tiesāties ar pārdevējiem par it kā savu daļu, pierādīt kāpēc nepieteicās (ka nezināja, bij piesieta pie gultas, nevarēja aiziet uz tiesu, aizsietu muti, lai nesauktu palīdzību un aizsietām acīm un ausīm, lai neredz kam palūgt palīdzību) un labvēlīgā tiesas gadijumā saņemt lēmumu par savu daļu naudas no darijuma, ja pārdevēji to labvēlīgi samaksās...ja ne, tad atkal tiesa...ar piedziņu no ieņēmumiem....čakars līdz mūža galam
Nu nevar pārdot nekādi. Topika autori uzskata par loseni, ja šitādus batonus viņai sprauž. Vienkārši jāraksta identisks iesniegums kriminālpolicijai un ekonomikas policijai, un jākonsultējas sākumā ar viņiem. Tālāk šie jau pateiks, kas darāms. ··· Pārdošana: Kā var pārdot māju, ja... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa nomaksa pārdodamam īpašumam (4)
Vai pardodot dzivokli, jabut apmaksatiem par vissiem man piederosiem ipasumiem gada nodoklis vai tikkai par konkreto nek.ip. kuru es pardodu?
Tikai par to ìpashumu, kuru pàrdod! Tikai par pārdodamo. Par pārējiem nenomaksātajiem rēķinies ar soda %-iem. Jānomaksā nodoklis par pārdodamo īpašumu. ··· Pārdošana: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
SIA Mazakumdaļu turētāja tiesības (10)
Esmu nolēmis pamest uzņēmumu kurā esmu gan darbinieks, gan līdzīpašnieks (23%). Man ir daži jautājumu uz kuriem es vēlēstos rast atbildi: 1) vai kāds var ieteikt sakarīgu juristu uzņēmējdarbības jomā kurš netērētu laiku filozofijas...
Neesmu jurists un nepretendēju uz vienīgo un pareizo viedokli, bet izejot no savas pieredzes un veselā saprāta, šķiet ka tā :
2) jā, vari
3) jā, šīs daļas ir tavs īpašums un tu ar to vari rīkoties pēc saviem ieskatiem
4) Ja šī peļņa parādās uzņēmuma bilancēs un grāmatvedības dokumentios, kā arī ja neesi to iepriekš pa daļām izņēmis (ja tam nav klāt konkrēti maksājumu dokumenti) - tad vari šīs daļas pieprasīt. Cits jautājums - par to, ka mazā SIA peļņu un dividendes tie, kas reāli ir pie teikšanas var veiksmīgi "samenedžēt" tā, ka nekāda peļņa tev nesanāks.
2) Varētu nebūt tik vienkārši, mums interesanta likumdošana, valdes loceklis ir ne tikai vēlēta amatpersona (saskaņā ar Komerclikumu), bet reizē arī darbinieks (saskaņā ar VSOA vai kāduturvēl likumu), attiecīgi neaizejot no valdes, no darba (nodokļiem) aiziet nevar. Bet profesionālis šīs nianses varētu precīzi izskaidrot.

3) Formāli kaut uzdāvināt kādam cilvēkēdāju cilts karalim. Ja vien SIA dokumentos nav noteikti ierobežojumi (pirmās rokas piedāvājums esošajiem dalībniekiem utml.).

4) Peļņu laikam izņemt nevarēs, bet par dividenžu izmaksu lemj visi īpašnieki. Atkal profesionālim būtu jāprot precīzi izskaidrot.
iz dzives,,,ja esat ieguldijis lidzeklus,tad 5 gadu laika to iznemsana var tikt apstrideta no vid puses. Vispirms izlasi, kas rakstīts par šo tēmu sia dibināšanas līgumā. 2) Valdes loceklis ir amatpersona (UR), bet var nebūt darbinieks (ja uzņēmums nav MUN maksātājs). Torētiski var atbrīvot sevi no darba kā darbinieku(jāiesniedz VID paziņojums), bet no valdes locekļa pienākumiem (amatpersonas) nevar, tur jāveic grozījumi statūtos. ··· Pārdošana: SIA Mazakumdaļu turētāja... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nodoklis pārdodot nekustamo īpašumu (4)
Cik sapratu, ja es pardodu nekustamo ipasumu, ir jamaksa 15% nodoklis no starpibas kad nekustamo ipasumu pardod dargak neka nopirkts. Bet ja ipasums bus pardots letak neka nopirkts, cik bus jamaksa nodoklis. Ipasums pieder vairak neka...
Tad Tev VID piemaksās :) edding, būtu jau forši, varētu biznesu uzsākt :DDD Ja pārdots lētāk nekā nopirkts kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Edding labs humors, bet ja jautājuma uzdevējs pārdošanas cenu pazeminās nepamatoti, tāpat VID mierā neliks. Arī gads neko nenozīmē, jo, lai neapliktu jābūt vismaz 60 mēnešiem un 12 mēnešus deklarētam vai 60 mēnešus vienīgajam nekustamajam īpašumam (plus visādas nianses). ··· Pārdošana: Nodoklis pārdodot nekustamo... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas process rit ,lai zinu...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Pārdošana: Ar mājas iegādi saistītie... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Pirkšanas-pārdošanas līgums (9)
Vai obligāti pie notāra ir jāapstiprina nekustamā īpašuma pirkšanas-pārdošanas līgums vai arī pietiek ar pārdevēja un pircēja parakstiem?
Dzirdēju ka apstiprināt var bāreņtiesa, esot stipri lētāk neka pie notāra. Pirkšanas pārdošanas līgumu var neapstiprināt, bet nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai gan ir jāraksta pie notāra. Pirkuma līgumu var neapstiprināt, bet notāram jāuzraksta nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai. Nostiprinājuma lūgumu arī nevajag pie notāra taisīt! Notāru bija jāiesaista tikai gadījumā, ja kādu pilnvaro! Līgumam, liekas, vēl neko papildus nevajag (likumdevējs vēl tik draud, ka vajadzēs). Cita lieta ir nostiprinājuma lūgums. ··· Pārdošana: Pirkšanas-pārdošanas līgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai es varu pardod dzīvokli ar UK pasi? (3)
Nopirku dzivokli 10 gadus atpakal kad man bija LV pase. Biju Latvija tikai ciemos. Tagad man ir UK pase un velos pardod to dzivokli. Vai var but problemas ar zemes gramatu, vai ko citu?
Ja šī UK pase :) ir starptautiski atzīts personu apliecinošs dokuments , un arī latvijā tiek atzīts :) , un ja nav mainīts uzvārds, vārds , TAD Jā , vari pārdot. Bet ja UK pasē atšķiras uzvārda rakstība no latviskā uzvārda rakstības...tad var rasties sarežģījumi, jo zemes grāmatā būs viens uzvārds un dokumentā cits. Ir pieredzēti gadījumi. Vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus taču nemainīji? UK papildu LV vai tikai tāda (atņēma vai pati oficiāli atteicies no LV pilsonības)? Ja nekas ar LV nav ticis šo gadu gaitā darīts, tad formāli pase ir tikai papīrītis (jāiet jāizņem), jo visi dati (personas kods u.c.) joprojām spēkā. ··· Pārdošana: Vai es varu pardod dzīvokli ar... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai un kādi nodokļi jāmaksā pārdodot mantotu zemi? (10)
Vai un kādi nodokļi jāmaksā man kā pārdevējam, ja zeme iegūta mantojumā no vecākiem?
Ja ir tāds saimniecisks kaimiņu Janka , apsver iespēju iznomāt to zemi viņam . Sastādi kārtīgu līgumu pie juristiem un lai pagaidām ir starpposms. Ļoti var gadīties tā , ka situācija mainās un pati meklēsi zemi . Jāpiekrīt Girts_5. Mantotas zemes pārdošana neizklausās tālredzīgi. uz kabatas lakatiņa var bites turēt,audzēt sliekas, zaru būdiņu uzcelt un vasarās lielus romānus sarakstīt! nepārdod mantojuma zemi. tev vēl 19g, ļoti žēl par zaudējumu. bet 19g neko nav jāpārdod. Atbildot uz jautājumu, jā, jāmaksā ienākuma nodoklis no peļņas - starpības starp iegādes un uzturēšanas izmaksām un pārdošanas cenu.

Ja nemaldos, mantotam ieguves izmaksas skaitās kadastrālā vērtība. Uzturēšanas izmaksas tikai tās, kas pierādāmas ar dokumentiem.
··· Pārdošana: Vai un kādi nodokļi jāmaksā... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ja gudri pārdod, tad valsts vēl paliks parādā Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli
9.panta pirmā daļa: Gada apliekamajā ienākumā netiek ietverti un ar nodokli netiek aplikti šādi ienākumu veidi:
33) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un vismaz 12 mēnešus pēc kārtas (minētajā 60 mēnešu periodā) līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai ir personas deklarētā dzīvesvieta (kas nav deklarēta kā maksātāja papildu adrese). Ja nekustamais īpašums, kuru atsavina, ir mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no fiziskās personas, kuru ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, šīs panta daļas izpratnē uzskatāms, ka nekustamais īpašums ir maksātāja īpašumā no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja īpašums;
33,1) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai ir bijis maksātāja vienīgais nekustamais īpašums. Ja nekustamais īpašums, kuru atsavina, ir mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no fiziskās personas, kuru ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, šīs panta daļas izpratnē uzskatāms, ka nekustamais īpašums ir maksātāja īpašumā no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja īpašums;
34) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas radies saistībā ar mantas sadali laulības šķiršanas gadījumā, ja vismaz 12 mēnešus līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai tas ir bijis abu laulāto deklarētā dzīvesvieta (kas nav deklarēta kā papildu adrese);
34,1) ienākums no Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumā noteikta
... sliknkums vēlriez rakstīt, bet doma tāda, ka pārējos gadījumos jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis, kas ir 15 % no starpības starp iegādes un pārdošanas cenām. ··· Pārdošana: Kadi nodokli un cik jāmaksa... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Nodokļi pārdodot dzīvokli. (18)
Situācija tāda- ir padomju laika dzīvoklis, privatizēts labi sen. Vai pārdodot viņu kāds nodoklis ir jāmaksā?
Precizesu, nevis ienakuma nodoklis, bet kapitalpieauguma nodoklis, un 15%, nevis 24%, un jamaksa ja ipasums ir mazak neka 5 gadus ipasuma un neesi vismaz gadu tur deklarets. Pircējs pērkot maksā nodokli ( kādreiz bija 2% no summas) un nodevas.
Pardevējs maksāja, ja nebija pagājuši 5 gadi kopš dzīvoklis pirkts un tiek pārdots dārgāk kā iegādāts; tad no starpības.
Tavā gadījumā, cik es zinu, nav tev nodoklis jāmaksā. Nekāds.
Jā, Tev būs jāsamaksā nekustamā īpašuma nodoklis, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis 24%. Ar pēdējo ir tā, ka maksā par to starpību, par kuru Tu gūsti ienākumus: teiksim, ja privatizācijas vērtība bija 20 000, bet pārdod dzīvokli par 30 000, tad no starpības - 10 000, jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tie 24%. Šis gan ir ļoti dīvaini, jo pirms pusgada pārdevu dzīvokli, notārs uzsvēra, ka jāmaksā IIN. Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli, 9.panta 33. daļa - ja izpildās nosacījumi, nekas nav jāmaksā.
Par notāru kompetenci... arī labās ģimenēs gadās :)
··· Pārdošana: Nodokļi pārdodot dzīvokli. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu