Pārdošana

Pārdošana - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa pārrakstīšana īpašniekam esot ārzemēs (9)
dzivokla ipasniece arzemes atbraukt uz Latviju nav iespeja vai ir kada iespeja dzivokla parrakstisana ipasniecei neesot klaat
Pilnvara ar apostilli. Tikai ar pilnvaru plus apliecinājumu jeb apostiile. Var braukāt arī pircējs, var visu sūtīt pa eksprespastu (lai "dzīvi" paraksti), atkarīgs no pasākuma dabas, viss "kā pie cilvēkiem", vai, izmantojot sīkāko neprecizitāti, sekos "uzmetiens". Man ir ģenerālpilnvara, apstiprināta pie notāra, kurā bez visa cita ierakstīta arī atļauja pārdot īpašumu. Varbūt ārzemēs īpašniece arī pie tās valsts notāra var tādu uzrakstīt? Latvijā tas maksāja ap 70 eiro pāris gadus atpakaļ. Ja, piemēram, cilvēks ārzemēs izmanto arī Latvijas bankas (bet neizmanto e-parakstu), klāt neesot jārisina jautājumi Latvijas valsts iestādēs, medicīnas iestādēs utt., tad vēlams pie viena pilnvarā sarakstīt visu iespējamo. Protams, ja uzticamies - mani ir pilnvarojusi meita. atvaino,bet man liekās,ja īpašniece to gribētu,viņa jau sen visu būtu sakārtojusi,arī ārzemēs ir notāri,kuri var sagatavot dokumentu,kas apstiprina kāda cita īpašumtiesības uz dzīvokli,vai vienkārši noraksta visu citai personai.Mana paziņa tieši tā izdarīja,viņa aprecējās ārzemēs(Austrālijā)un,kad bija tur jau 15 gadus nodzīvojusi saprata,kad atpakaļ vairs neatgriezīsies un ar notāra apstiprinātu dok.visus savus īpašumus nodeva savai māsai. ··· Pārdošana: Dzīvokļa pārrakstīšana... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma tirdzniecība. (15)
Varbūt ir kādi knifi kam jāpievērš nekustamā īpašuma pārdošanai bez starpniekiem.No kā jāuzmanās un kā izvairīties no tā.Ja ir kādam pieredze šai lietā uzklausītu.
Tak nē! Ja cilvēka pārdod savu vienīgo īpašumu, kurš ir bijis viņa īpašumā vismaz 5 gadus un vismaz vienu gadu bijusi tur deklarētā dzīvesvieta, tad nav nekādi 20% jāmaksā. Bet 2% ir jāmaksā nevis pārdevējam, bet pircējam rwģistrējot zemesgrāmatā īpašumu. Pārdevējam vienīgi nekustamā īpašuma nodoklis ir jāsamaksā par visu gadu, tādā ziņā rudenī izdevīgāk pārdot, jo tagad būs jānomaksā uz priekšu viss gads.
Vērtējumu tev tāpat vajadzēs, jo diez vai pircējs atnāks ar skaidru naudu. Bet ja pircējam vajag kredītu, tad vajadzēs arī vērtējumu, bet to lai viņš pats gādā, jo katrai bankai citi uzticamie un var sanākt 2x pārmaksāt. Paskaties pats salīdzinoši ss.lv cik līdzīgi īpašumi maksā un tad liec cenu. Cenu liec ar mazliet rezervīti, jo ikviens pircējs sirdsmieram kādu tūkstoti gribēs nokaulēt, tāpēc jau uzreiz pie vēlamās cenas uzmet rezervīti. Citreiz aiziet arī bez kaulēšanās :) Sagatavo zemesgrāmatu, inventarizācijas lietu un komunālo pakalpojumu rēkinu to visu pircējas gribēs redzēt.
Jāuzmanās no tā,ka neskatoties uz to, ka it kā ir punkti, kuri it kā atbrīvo no NĪN maksāšanas, beigās, pēc pāris gadiem jums pienāks vēstule, ka tomēr jāmaksā 20% no pirkuma-pārdevuma līgumā minētās summa un vēl būs + 0,05% par katru nokavēto dienu.
Vislabāk personīgi griezties VID, lai viņi oficiāli, ar parakstu apliecina, ka % tāds un tāds, lai pēc tam neizdomā ko citu.
Atvainojos, ne NĪN, bet gan ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma. Kad tu to mantojumu saņēmi? Ja tikko noformēji uz sevi un uzreiz pārdod, tad gan var sanākt maksāt 20% kapitāla pieauguma nodokli! Un tev tas visai liels būs jo to nodokli ņem no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību un atskaita vēl ieguldījums, bet ja iegāde ir mantojums, tad var sanākt no visas summas 20% valstij maksāt. Ja tas ir dzīvoklis tad varbūt viņu izīrēt, pašam tur piedeklarēties un pagaidīt 5 gadus, jo īres cenas tagad ir labas, bet nu 5 gadi arī diezgan ilgs laiks. vienmēr jāslēdz līgums, un jāatceras ka skaidras naudas darījumiem ir limits 7200 eur... ··· Pārdošana: Nekustamā īpašuma tirdzniecība. lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli un saņemt naudu ar vismazākiem nodokļiem? (10)
Dāvinājums? Pārdošanas līgums? Ģenerālpilnvara? Un ja ar ģenerālpilnvaru pārdod, tad naudu tā vienkārši var pārskaitīt sev? Vai tomēr jāsaņem kā mantojums vai dāvinājums? Cilvēks NAV radinieks!
Pareizi te atzīmēja- vispirms jānomušī īpašnieks un jānovilto paraksts. Gribas kautrīgi pajautāt, a ko pats īpašnieks nepārdod? Jau tavo, polietilēna maisā iesaiņots, jeb pagaidām vēl dzīvs?
Protams ka pilnvaru noteikti vajag, ne obligāti ģenerāl, labāk speciāli šī dzīvokļa pārdošanai un tur gan jau ka var ierakstīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu. Bet nodoklis būs milzīgs.
Jeb to dzīvokli īpašnieks grib atdāvināt tev, bet lai visas darbības veic tu? Te vajag skaidrot situāciju konkrētāk.
Nu oficiāli tu vari saņemt tikai procentu par starpniecības pakalpojumu kā mākleris, ja noslēdzat tādu līgumu. Bet ja cilvēks ir dzīvs un grib pārdot savu īpašumu un naudu atdot tev, tad tam cilvēkam nodokļi nav jāmaksā, ja īpašums ir vienīgais un bijis viņa īpašumā 5 gadus un vismaz pusgadu tur bijusi deklarēta viņa dzīvesvieta. Tad iegūto naudu var atdot tev skaidrā naudā un tālāk tā jau ir tava problēma kā un vai vispār viņu legalizēt.
Taču ja gribi kļūt par īpašnieku tam cita cilvēka īpašumam un mērķis ir mazāk valstij maksāt, tad pirkuma pārdevuma līgums ar samazinātu cenu, jo dāvinājumu var apstrīdēt un tas nedod tādas priekšrocības kā pirkums. Kas attiecas uz mantošanu, tad tāda iespējama tikai ja esi pirmās pakāpes radinieks un tas cilvēks nomirst. Vai arī, ja viņam nav tuvāku radinieku. Bet pēc miršanas vēl gads jāgaida, kura laikā visādi radinieki var pieteikties.
nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības /Ellochka/

Nē, pašvaldībai VIENMĒR NAV pirmpirkuma tiesības, vēl jo vairāk NAV, ja tiek pārdots dzīvokļa īpašums.
Vistuvāk ar skaidrojumu par situāciju ir Lele.
Ja saņem ģenerālpilnvaru, tad pircējs naidu var ieskaitīt darījuma kontā un tu no tā konta viņu pēc tam vari izņemt skaidrā naudā un tālāk domāt kā legalizēt. Varbūt nosaukt kā parāda atgriešana, bet par nodokļiem šajā sakarā interesējies vidā. ··· Pārdošana: Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Majas pardosana (11)
Ipasumam ir 2 saimnieki,viss ir sadalits 2 vienadas dalas. Tagad viens saimnieks pardot savu ipasumu,bet uz musu zemes ir uzcelta vina garaza ,par kuru mes jau esam runajusi daudz,bet labuma nav,jo lai nojauktu to ,ir vajadziga diezgan...
Izklausās pēc lietošanas tiesību sadalījuma? ZG fiksēts? Lai bīda uz savu zemes daļu un pārdod!
Ķīseli esat sabrūvējuši-bez kārtīgas izpētes neviens skaidrībā netiks... parasti nemaz tik vienādas tās daļas nav...
Ja ir viena garāža,tad jau Jums pieder 1/2 no tās? Piebraukšana pa koplietošanas zemi ?
Nojauciet pa abiem un miers... Manuprāt pēdējais brīdis,jo vēlāk būs piņķerīgāk...
Tas ir iedīglis nākamajām nesaskaņām!
Divi saimnieki, tas ir, kopīpašnieki? Katram pieder domājamās daļas?
Tas otrs īpašnieks piedāvāja visprms Tev pirkt savu daļu, pirms grasās pārdot svešiniekam?
Tev ir pirmpirkuma tiesība, zināji?
Ja garāža nav ZG izliecies ka neko nezini un pēcāk savāc sev/nojauc.
Vai pagaidi kad pārdos, tad risināsi šo jautāju ar jauno saimnieku, var būt būs runīgāks.
Bez iepazīšanās ar dokumentiem var tikai paspriedelēt, kā būtu, ja būtu. Viens gan izskatās skaidrs, nav nekādas jūsu un mūsu zemes, ir tikai kopēja zeme, pat, ja ir lietošanas tiesību plāns un ierakstīts ZG. Īpaši, ja garāža uzcelta pirms zemes dalīšanas (ķīseli tiešām būsiet ievārījuši, ne reizi vien vien esmu tādiem īpašumiem sadales robežas ar piruetēm zīmējis). Ja garāžai nav dokumentu, tad formāli tās nemaz nav. ··· Pārdošana: Majas pardosana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Monētas Latvijas simtgadei (9)
Direkt Marketing piedāvā, nesaprotu kad šitas beigsies vienreiz , reklāmas jūtos apspiesta no šādiem zvaniem, vai likums kaut ko ir paredzējis šajā jomā?
es ar gribētu, lai pie manis pērk vēl un vēl. Domāt vaiG, pirms savu telefona numuru un e-pastu dāļāt visiem pēc kārtas. Agrā man arī daudz zvanīja, bet nu vairs nezvana neviens. Ielikuši mani "nekad nezvanīt" sarakstā. Nez kā es to izpenījos, pārmērīgi rupjš jau centos nebūt.. ieraksti šito numuru zem nosaukuma NECELT un miers mājās Visos mūsdienu telefonos ir tāda funkcija kā bloķēt ienākošs zvanus no dotā numura. nopirku kaut kādu monētu..un besī ārā,kad šamējie pie katra jauna sūda grib,lai pērku..DDD ··· Pārdošana: Monētas Latvijas simtgadei lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma? (12)
Tetis miris. Kopa esam 3 berni . Es no teta pirmam attiecibam un 2 no otram. Tagad dzirdu ka maja ir pardota. bet ka var pardot, ja es neesmu atteikusies no savas dalas.
Ja jau pārdeva, tad pārdeva īpašnieki, kuriem uz rokas ir Zemesgrāmatas akts...
Saprotu, ka tēti ļoti mīlēji un rūpējies par viņu, ja nezini, ka viņš jau miris un atstājis mantojumu, kurš Tev jāpieņem, jāiet uz tiesu vai pie notāra un jānokārto sev.
Tagad pēc jauniem noteikumiem ir tā saucamie "neatraidāmie mantinieki", šajā gadījumā bērni. Nešķiro - no pirmās vai no piektās laulības. Ar dzimšanas apliecību ir jāiet pie notāra un šiis jautājums ir jāsāk risināt. Ekonomikas policija mantojuma lietas neizkata, kriminālpolicija tikai tad ja ir noticies kaut kas krimināls, bet visus strīdus izšķir tiesa Cik sen tēvs ir miris? Kādēļ nepiesakies uz mantojumu? sava daļa viņai radīsies, pēc mantojuma pieņemšanas pēc tiesas vai notāra....ja viņa nepieteicas, tad mantojumu sadala starp tiem, kuri pieteicās, jo bij sludinājums LV vēstnesī...
tagad viņa teoretiski var tiesāties ar pārdevējiem par it kā savu daļu, pierādīt kāpēc nepieteicās (ka nezināja, bij piesieta pie gultas, nevarēja aiziet uz tiesu, aizsietu muti, lai nesauktu palīdzību un aizsietām acīm un ausīm, lai neredz kam palūgt palīdzību) un labvēlīgā tiesas gadijumā saņemt lēmumu par savu daļu naudas no darijuma, ja pārdevēji to labvēlīgi samaksās...ja ne, tad atkal tiesa...ar piedziņu no ieņēmumiem....čakars līdz mūža galam
Nu nevar pārdot nekādi. Topika autori uzskata par loseni, ja šitādus batonus viņai sprauž. Vienkārši jāraksta identisks iesniegums kriminālpolicijai un ekonomikas policijai, un jākonsultējas sākumā ar viņiem. Tālāk šie jau pateiks, kas darāms. ··· Pārdošana: Kā var pārdot māju, ja... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa nomaksa pārdodamam īpašumam (4)
Vai pardodot dzivokli, jabut apmaksatiem par vissiem man piederosiem ipasumiem gada nodoklis vai tikkai par konkreto nek.ip. kuru es pardodu?
Tikai par to ìpashumu, kuru pàrdod! Tikai par pārdodamo. Par pārējiem nenomaksātajiem rēķinies ar soda %-iem. Jānomaksā nodoklis par pārdodamo īpašumu. ··· Pārdošana: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
SIA Mazakumdaļu turētāja tiesības (10)
Esmu nolēmis pamest uzņēmumu kurā esmu gan darbinieks, gan līdzīpašnieks (23%). Man ir daži jautājumu uz kuriem es vēlēstos rast atbildi: 1) vai kāds var ieteikt sakarīgu juristu uzņēmējdarbības jomā kurš netērētu laiku filozofijas...
Neesmu jurists un nepretendēju uz vienīgo un pareizo viedokli, bet izejot no savas pieredzes un veselā saprāta, šķiet ka tā :
2) jā, vari
3) jā, šīs daļas ir tavs īpašums un tu ar to vari rīkoties pēc saviem ieskatiem
4) Ja šī peļņa parādās uzņēmuma bilancēs un grāmatvedības dokumentios, kā arī ja neesi to iepriekš pa daļām izņēmis (ja tam nav klāt konkrēti maksājumu dokumenti) - tad vari šīs daļas pieprasīt. Cits jautājums - par to, ka mazā SIA peļņu un dividendes tie, kas reāli ir pie teikšanas var veiksmīgi "samenedžēt" tā, ka nekāda peļņa tev nesanāks.
2) Varētu nebūt tik vienkārši, mums interesanta likumdošana, valdes loceklis ir ne tikai vēlēta amatpersona (saskaņā ar Komerclikumu), bet reizē arī darbinieks (saskaņā ar VSOA vai kāduturvēl likumu), attiecīgi neaizejot no valdes, no darba (nodokļiem) aiziet nevar. Bet profesionālis šīs nianses varētu precīzi izskaidrot.

3) Formāli kaut uzdāvināt kādam cilvēkēdāju cilts karalim. Ja vien SIA dokumentos nav noteikti ierobežojumi (pirmās rokas piedāvājums esošajiem dalībniekiem utml.).

4) Peļņu laikam izņemt nevarēs, bet par dividenžu izmaksu lemj visi īpašnieki. Atkal profesionālim būtu jāprot precīzi izskaidrot.
iz dzives,,,ja esat ieguldijis lidzeklus,tad 5 gadu laika to iznemsana var tikt apstrideta no vid puses. Vispirms izlasi, kas rakstīts par šo tēmu sia dibināšanas līgumā. 2) Valdes loceklis ir amatpersona (UR), bet var nebūt darbinieks (ja uzņēmums nav MUN maksātājs). Torētiski var atbrīvot sevi no darba kā darbinieku(jāiesniedz VID paziņojums), bet no valdes locekļa pienākumiem (amatpersonas) nevar, tur jāveic grozījumi statūtos. ··· Pārdošana: SIA Mazakumdaļu turētāja... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nodoklis pārdodot nekustamo īpašumu (4)
Cik sapratu, ja es pardodu nekustamo ipasumu, ir jamaksa 15% nodoklis no starpibas kad nekustamo ipasumu pardod dargak neka nopirkts. Bet ja ipasums bus pardots letak neka nopirkts, cik bus jamaksa nodoklis. Ipasums pieder vairak neka...
Tad Tev VID piemaksās :) edding, būtu jau forši, varētu biznesu uzsākt :DDD Ja pārdots lētāk nekā nopirkts kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Edding labs humors, bet ja jautājuma uzdevējs pārdošanas cenu pazeminās nepamatoti, tāpat VID mierā neliks. Arī gads neko nenozīmē, jo, lai neapliktu jābūt vismaz 60 mēnešiem un 12 mēnešus deklarētam vai 60 mēnešus vienīgajam nekustamajam īpašumam (plus visādas nianses). ··· Pārdošana: Nodoklis pārdodot nekustamo... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas process rit ,lai zinu...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Pārdošana: Ar mājas iegādi saistītie... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu