cik ilgā laikā var beigt darba attiecības?

1) Ja ir pārbaudes laiks? Vai to var izdarīt 1 dienā?
2) Ja līgumā rakstīts, ka jābrīdina 2 mēnešus iepriekš? Parasti gan DD nekad neievēro šo punktu, piespiež uzrakstīt atlūgumu un viss, tikai DŅ iespringst, ka jāatstrādā, (agrāk bija mēnesis).
Kādas sekas būs tam, ja neatstrādās šos mēnesi vai divus?

Lapsina1968    2 Pārbaudes laikā var atbrīvot vienas dienas laikā, bez tam nepaskaidrojot iemeslu. Pārbaudes laikā atbrīvojot netiek ievērots darba līgumā minētais uzteikšanas termiņš, jo pārbaudes laiks var būt noteikts īsāks. Likums nosaka, ka pārbaudes laiks var būt līdz 3 mēnešiem.
Darba līgumu, kā jebkuru citu līgumu var izbeigt uzreiz, ja līdzēji par to vienojas, pretējā gadījumā jāievēro līgumā teiktais, ja nē, tad vismaz likumā noteiktais.
Sekas - ja nav panākta vienošanās, un darbinieks nenostrādā laiku, kas paredzēts uzteikumā, t.i. vienkārši neierodas darbā, dod tiesības atbrīvot personu no darba par neierašanos darbā.

marekst      3 dienas pārbaudes laikā, pēc tam - 1 mēnesis. ja ļoti vajag un neesi pierādijis sevi kā totālu reģisku, vienmēr var vienoties ar DD par citu termiņu :D

cilveex  4   http://www.legal.lv/darba/attieciigie_panti/panti.htm
30-31 panti.
Par to mēnesi var pāŗāk nepārdzīvot. Jaatceras, ka šo mēnesi tu pēc likuma drīksti izmantot darba laiku, lai meklētu jaunu darbu. Tas nozīmē to, ka tu atnāc no rīta, atzīmējies un pasaki "es dodos uz darba interviju utml" un vari iet prom uz visu dienu. Vienīgā neertība, ka 24 turpmākās ddienas būs jāierodas darbsā atrādīties.

AnnaFreud  1   darba likumā viss atrunāts, bet reāli - kā kurā firmā un kādas ir attiecības ar darba devēju.
pēc likuma (pēc pārbaudes laika) ir jābrīdina mēnesi iepriekš. ja šefs normāls, `var mēģināt sarunāt, ka palaiž uzreiz, vai nedēļu.
ja neoficiāls darbs - jebkurā brīdī, tikai tas jādara uzreiz kā izmaksāta pēdējā alga.
bet vispār.. tam ir domāti likumi un darba līgumi (vē vē vē.likumi.elvē)
sekas - viss atkarīgs no tā, cik idiotisks darba devējs. viens uzrakstīs rekomendāciju, cits vēl var ieriebt. ar normāliem cilvēkiem visu var sarunāt po-čelovečeski.

krauklis966      Ir ļoti daudz variantu un attieieksme kāda valda starp Jums.
Ja ejat likumīgo ceļu, tad šēfam mēnesi iepriekš jābrīdina, vai arī varī kamēr atrod darbinieku Tavā vietā. Var cilvēciski vienoties.
Ja pa parasto, tad uzmet atlūgumu galdā un mēnesi uz zilās lapas.
Drausmīgi daudz variantu ir, līdz pat tiesai.

Lapsina1968      Vēl jau ir varianti iedot atlūgumu, tad uzreiz izņemt uzkrājušos atvaļinājumu, tad saslimt un mēnesis būs iztecējis.... Tā , ka ja ir vēlēšanās , sev labāko variantu var atrast. ;)

Palomino  1   Bez tā, kas jau minēts augstāk redzamajos komentos, atzīmēšu, ka dažkārt DD ir pietiekami gudrs, lai DŅ atlaistu uzreiz vai dažu dienu laikā, kolīdz DŅ izteicis vēlmi tīt makšķeres, jo DD skaidrs, ka DŅ atlikušo laiku nestrādās ar pilnu atdevi un labāk ātrāk no viņa tikt vaļā, kamēr nav savārītas ziepes vai kas tml. Viss atkarīgs no darba specifikas un apstākļiem, kā arī abu pušu spējas vienoties.

selva37_1972    1 Ja ļoti vajag tikt prom no darba, tad var uzrakstīt iesniegumu, lai piešķir uz vienu mēn.bezalgas atvaļinājumu un kad tas ir apstiprināts, tad iesniegumu par atbrīvošanu no darba. Pa bezalgas atvaļinājuma laiku paiet mēnesis lai oficiāli atbrīvotos.

JurisK      Izpēti visu kārtīgi, ja iniciators DD, tad atlaišana pēc abpusējas vienošanās DŅ neizdevīga materiālā ziņā. Ja iniciators DŅ, tātad visus savus atlaišanas +/- pats apzinās, bet, ja darba devējs uzstāj uz mēnesi, drīzāk vajadzētu tomēr piekrist un īpaši nesabojāt savu CV(nākamais DD noteikti sazināsies ar iepriekšējo).

blaumane      lai nezaudētu kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu, atvaļinājumu neņem, bet uz mēnesi saslimsti, tas ir gadījumā, ja DD liek to mēnesi atstrādāt, ja negrib pa labam atlaist

wolands      He, he - blaumane, zini - nākamie darba devēji mēdz painteresēties par darbiniekiem pie iepriekšējiem. Diez vai tāda šķiršanās nāks par labu karjerai ... :D

nepraataa      Darba uzteikums darbinieka pārbaudes laikā pēc LR Darba likuma 47.panta 1.daļas: Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.
.

Kalvina      Uzraksti iesniegumu divos eksemlaros, norādot sev vēlamo atbrīvošanas datumu- vienu eksemlāru ar saņemšanas datumu atstāj sev. Ja nenotiek pa Tavam, tad domā par strīda risināšanu....Gan jau atbrīvos, nav tie laiki, lai pieturētu.

RP_      Raksti sakarā ar dzīvesvietas maiņu, ja nemaldos triju dienu laikā bija jāatbrīvo. Šaubos vai kāds tērēs laiku, lai pārbaudītu vai tu tiešām pārcelies. 2012-04-20

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu