Atlūgums

atlūgums foto attēls

Atlūgums - jautājumi un diskusijas

Atlūgums (9)
Ja esmu nostrādājusi 3.5 gadus vienā vietā un es gribu iet prom. vai pēc likuma man nepienākas abpusēja vienošanās?
Vienošanos tāpēc jau sauc par vienošanos, ka to panāk vienojoties. Ja vienoties nesanāk, vari aiziet tiki pēc pašas vēlēšanās. Automātiski nepienākas, bet var vienoties, ja darba devējs ir pretīmnākošs. pēc likuma pienākas, tas, ko uzrakstīsi par iemeslu atlūgumā, saskaņā ar Darba likumu... palasi arī par atlaišanas kompensācijām... Neko piebilst, neko atņemt! Pienākas tad, kad vienojas. Citādi pienākas tikai vienpusējs atlūgums. ··· Atlūgums: Atlūgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Par abpusēju vienošanos starp darba devēju un darbinieku (8)
Vai darba devējam ir tiesības neparakstīt darbinieka atlūgumu uz abpusēju vienošanos? Jo parakstot atlūgumu uz paša vēlēšanos, zūd iespēja uzreiz saņemt bezdarbnieka pabalstu. Kam tad ir domāts šis drošības spilvens-bezdarbnieki!? Ja esmu...
Protams, ka ir tiesības neparakstīt, ja tā nav abpusēja vienošanās. Ja ar darba devēju ir labas attiecības, tad par visu var vienoties. Ja ne, tad nekā. Bezdarbnieka pabalsts un NVA kursi nav tā lieta, ko var nopelnīt no konkrēta darba devēja, pamatojot savu prasību ar ūberkruto lojalitāti. Darba devējs tevi nav taisījies atlaist, un ar savu pēkšņo aiziešanu tu viņam esi iesālījusi, ibo jāmeklē jauns darbinieks vietā, jāapmāca utt.
Ja tev ir darbs, bet tu no tā gribi iet prom, lai saņemtu pabalstu un bezmaksas kursus, nāksies pazemīgi luncināt asti un runāt iežēlinošā tonī, nevis uzstādīt prasības, ka "man pienākas!"
Vispaar jau ir tiesiibas neparakstiit-bet tas jau ir tiiri darba deveeja principa jautaajums-iespeejams aizvainots ka tu aizej-jo vinnam peec buutiibas pants ar kuru tevi briivo vallaa pilniigi neko nemaina 🙂 Nu kautkaa taa-paskaidro-ka veelies staaties bezdarbniekos un patieso iemeslu kapeec ej prom(veseliiba, gjimeniska rakstura, dziivesvietas mainna,maaciibas)-ja darba deveejs nav necilveeks-sapratiis; Vieniigais sarezzgjiijums kas vinjam var rasties-palasiit darba likuma 114 pantu un uzrakstiit vienossanaas papiiru-ka parakstot vienossanos nevienai no puseem nav un taalaakaa laika periodaa neradiisies pretenzijas vienai pret otru;Baidaas ssaadu papiiru rakstiit tikai nekompetents darba deveejs; Valsts darba inspekcijai ir bezmaksas nr juristiem-vari konsulteeties arii tur-atbildees tev kompetentaak; Darba devējs parasti nepiekrīt ja uzskata, ka tev nav iemesla prom skriet ! Tātad netieši soda un liek mēnesi/divus pagaidīt kāroto pabalstu. ··· Atlūgums: Par abpusēju vienošanos starp... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Atlūgums pēc 2 darba nedēļām (13)
Vai nostradajot divas nedelas jauna darba,un rakstot atlugumu man ir pienakums atsradat vel kkadas dienas
Sk. Darba likuma 100.pantu un 47.pantu.

http://m.likumi.lv/doc.php?id=26019

47.pants. Pārbaudes sekas
(1) Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. (..)
Darba devējs var likt atstrādāt 3 dienas. Ja darbinieks ir nekāds, pats priecāsies no tāda atbrīvoties uzreiz. Darba līgumā noteikti ir atrunāts, ir pārbaudes laiks vai nav (jā, Darbinieks un Darba devējs var noslēgt līgumu arī bez pārbaudes laika) un kā notiek līguma izbeigšana :) Parasti tas ir pārbaudes laiks un nav jāatskaitās. Pārbaudes laikā nekas nav jāatstrādā ··· Atlūgums: Atlūgums pēc 2 darba nedēļām lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
cik ilgā laikā var beigt darba attiecības? (15)
1) Ja ir pārbaudes laiks? Vai to var izdarīt 1 dienā? 2) Ja līgumā rakstīts, ka jābrīdina 2 mēnešus iepriekš? Parasti gan DD nekad neievēro šo punktu, piespiež uzrakstīt atlūgumu un viss, tikai DŅ iespringst, ka jāatstrādā, (agrāk bija...
Pārbaudes laikā var atbrīvot vienas dienas laikā, bez tam nepaskaidrojot iemeslu. Pārbaudes laikā atbrīvojot netiek ievērots darba līgumā minētais uzteikšanas termiņš, jo pārbaudes laiks var būt noteikts īsāks. Likums nosaka, ka pārbaudes laiks var būt līdz 3 mēnešiem.
Darba līgumu, kā jebkuru citu līgumu var izbeigt uzreiz, ja līdzēji par to vienojas, pretējā gadījumā jāievēro līgumā teiktais, ja nē, tad vismaz likumā noteiktais.
Sekas - ja nav panākta vienošanās, un darbinieks nenostrādā laiku, kas paredzēts uzteikumā, t.i. vienkārši neierodas darbā, dod tiesības atbrīvot personu no darba par neierašanos darbā.
Ja ļoti vajag tikt prom no darba, tad var uzrakstīt iesniegumu, lai piešķir uz vienu mēn.bezalgas atvaļinājumu un kad tas ir apstiprināts, tad iesniegumu par atbrīvošanu no darba. Pa bezalgas atvaļinājuma laiku paiet mēnesis lai oficiāli atbrīvotos. 3 dienas pārbaudes laikā, pēc tam - 1 mēnesis. ja ļoti vajag un neesi pierādijis sevi kā totālu reģisku, vienmēr var vienoties ar DD par citu termiņu :D Ir ļoti daudz variantu un attieieksme kāda valda starp Jums.
Ja ejat likumīgo ceļu, tad šēfam mēnesi iepriekš jābrīdina, vai arī varī kamēr atrod darbinieku Tavā vietā. Var cilvēciski vienoties.
Ja pa parasto, tad uzmet atlūgumu galdā un mēnesi uz zilās lapas.
Drausmīgi daudz variantu ir, līdz pat tiesai.
Vēl jau ir varianti iedot atlūgumu, tad uzreiz izņemt uzkrājušos atvaļinājumu, tad saslimt un mēnesis būs iztecējis.... Tā , ka ja ir vēlēšanās , sev labāko variantu var atrast. ;) ··· Atlūgums: cik ilgā laikā var beigt darba... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā nestrādāt mēnesi pēc atlūguma uzrakstīšanas? (12)
Kā labāk izdarīties, lai nebūtu jāstrādā obligātais mēnesis pēc atlūguma uzrakstīšanas? Un ko man var izdarīt, ja es nenāku uz darbu?
nav jau obligāti jāatstrādā, ja vien to neprasa darba devējs, vēl jau pastāv abpusēja vienošanās Paņem slimības lapu.:) slimiibas lapa.
atvaljinaajums.
peec abpuseejas vienoshanaas darbu var paartraukt arii agraak - shito es izmantoju, kad peedeejo reizi rakstiiju atluugumu - darba deveejs to datumu, ar kuru es beidzu tur straadaat uzzinaaja tikai, izlasot to papiiru :D tak neiebilda :)
Panem slimibas lapu!
Vai ari panem atvalinajumu.
Veel pastaav iespeeja iet uz darbu un teelot butaforiju.
/nepiekrīt Kapmirtei/ pašreizējais DL nosaka, ka ".. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku." Pēc principa - atļauts tas, kas nav aizliegts: Ja darbinieks nepieprasa, tad pārejošas darbnespējas laiku uzteikuma termiņā ieskaita. ··· Atlūgums: Kā nestrādāt mēnesi pēc... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Atlūgums atvaļinājuma laikā (10)
vai var uzrakstit atlugumu pec abpusejas vienosanas atvalinajuma laika?
Rakstīt vari, tikai pēc abpusējās vienošanās sarunājiet, ka atlaišanas datums ir nākamā diena pēc Tava atvaļinājuma, kad it kā būtu jābūt darbā.Bet labāk atvaļinājuma beigās, ne sākumā raksti, pasargā savu naudu jeb Tev par daudz? Labs gajiens , darba kolegji neuzbaazisies ar stulbiem jautajumiem. Vienkarsi tu pazudi, jo nevelies vairak tur stradat un nevienam nekas nav japaskaidro , ne jaataisnojas. ja abpuséji vienojás, tad tādam uzteikumam ir likumisks spēks.
Bet vienpusēji:
a) darbinieks var uzteikt 1 mēnesi iepriekš, izņemot, ja svarīgi iemesli -, tad uzreiz;
b)darba devējs var uzteikt darbu tikai pēc darbinieka atvaļinājuma.
var uzrakstīt, bet vai vajag? nejauc kopā divas lietas - atlūgums ir viens dokuments, abpusēja vienošanās jau nākamais. ··· Atlūgums: Atlūgums atvaļinājuma laikā lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ja līgums ir pretrunā ar likumu, tad attiecīgais līguma punkts nav spēkā. Tā ka max. mēnesi Necik, ja ir abpusēja vienošanās. Citādāk pēc likuma 1 mēnesis. Pārbaudes laiks ir 3 mēneši. Pēc uzteikuma - max mēnesis, ja nevienojas par īsāku termiņu. Interesanti gan, kurš uzņēmums LV liek 3 mēnešus atstrādāt??? Atkarībā uz kāda pamata iesniegts atlūgums. Ja pēc paša vēlēšanās, tad jau iepriekšminētais mēnesis, ja vien līgumā nav minēts, ka šis laika var būt īsāks.

"Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, neievērojot šajā pantā noteikto uzteikuma termiņu, ja viņam ir svarīgs iemesls. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības."/DL 5.punkts/

Ja darba attiecību pārtraukšana ir uz savstarpējās vienošanās pamata, tad vienojas arī par atstrādājamo laika periodu.

Algotā pagaidu darbā-1 diena.
Dzīvesvietas maiņas gadījumā, laikam 3 dienas. Vienojoties var jau arī tūlīt pārtraukt. Daudziem pēc līguma ir 3 mēneši vēl jāstrādā. ··· Atlūgums: Cik dienas jānostrādā vēl, kad... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā tagad ir pēc likumdošanas, darbinieku atlūgumi vairs nav nepieciešami? (13)
Sāku strādāt otrā darbā, lai nedaudz piepelnītos. Atklāti gan pateicu, ka tas ir uz laiku, jo ilgi jau nevarēšu pavilkt divus darbus bez nevienas brīvdienas. It kā neviens par manu darbu nav sūdzējies (vismaz atklāti), darbkolēģes pat ir...
Ne jau grafiks nosaka darba attiecības, bet gan darba līgums. Kas tajā teikts? Visam ir savas nianses. Ja tas ir noticis pārbaudes laikā, tad NAV nepieciešams! Pietiek ar samaksāto algu par nostrādāto laiku. Tālāk "Paldies un uz neredzēšanos!" bez paskaidrojumiem:)))
Ja ir kādas pretenzijas, tad ar tām uz Valsts darba inspekciju...
Neielikšana grafikā vēl nenozīmē darba attiecību pārtraukšanu. Tas viens.

Otrs - ko saka darba devējs un persona kas sastāda grafiku?

Vai tas tagad skaitās labais toni - pirms aprunāšanās ar darba devēju atnākt pasūdzēties internetā?
Šonedēļ nestrādāsi, strādāsi nākamnedēļ..
Neiekļaušana šīs nedēļas grafikā neko nenozīmē :)
Ja darba līgums parastais standarta ar divu menešu pārbaudes laiku, bet pārbaudes laiks jau pāri, tad paliek spēkā jautājums: kāds patreiz darba līgums regulē tavas attiecības ar darba devēju un kas tajā teikts?
Un ko teica darba devējs, kas tu viņam jautāji par neielikšanu grafikā?
··· Atlūgums: Kā tagad ir pēc likumdošanas,... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā pareizi noformēt atlūgumu? (16)
Gribu aiziet no darba, jo nepēju vairs dzīvot nepārtrauktā iekšējā stresā- mikroklimats darbā ir neizturams, jo šefs ir no tiem,ko tagad sauc par "šofera dēliem" un domā, ka jo skaļāk viņš uz visiem mauros, jo lielāka būs produktivitāte....
114.pants. Darbinieka un darba devēja vienošanās
Darbinieks un darba devējs var izbeigt darba tiesiskās attiecības, savstarpēji vienojoties. Šāds līgums slēdzams rakstveidā divos eksemplāros (pa vienam katrai pusei)
Lūk paraugs:
uzraksti tagad, mēnesis būs jānostrādā. vienojoties ar DD var arī rīt.
bet saslimsti uz pus gadu + uzraksti iesniegumu DD ieskaitīt darba nespēju darbinieka uzteikumā un brauc uz turciju, saņemot algu:).

uzlikt mīksto DD var vienmēr:)
Siiri - nemuldi! NEzinu nevienu tādu DD, kas neparakstītu "pušu vienošanos". Viņiem pofig. Tā ir tikai formalitāte. Ja šefs ir reāls atriebējs un kretīns, tad pasūdzies par sliktu veselību - tādi darbinieki nevienam nav vajadzīgi, būs priecīgs atbrīvoties. Bet man tā doma par slimības lapu ļoti patīk. Vienmērs esmu gribējusi to izmantot, tikai nezinu kādai jābūt slimībai, lai tā pusgadu slimotu, un nevarētu to pārbaudīt un sataisīt ārstam sūdus? 14. pants - savstarpējā vienošanās. Jo pēc tā bezdarbnieka pabalstu maksā uzreiz, tāpat kā pēc saīsināšanas. Nevis kaut kādu emociju apraksts. drausmas vnk...tie ieteikumi, es domāju...
ja darbinieks vēlas iet prom, tad nav nekādas pušu vienošanās jo tad PUSĒM ir JĀVIENOJAS!!! tu nevari piespiest darba devēju slēgt jebkadu vienošanos ar tevi. Juridiski viss ko tu vari drīt ir iesniegt atlūgumu pēc pašas vēlēšanās. Ja tomēr gribas vienošanos, tas jāiet runāt ar vadību un ja viņi piekrīt, būs vienošanās.
··· Atlūgums: Kā pareizi noformēt atlūgumu? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Atlūguma paraugs (15)
Sen neesmu rakstījusi atlūgumu darbaaa, kāds būtu pareizais teksts? Lūdzu atbrīvot mani no darba ar š. g. . .. .datumu uz savstarpējās vienošanās pamata? Datums, paraksts. (Interesē taalaaak saistiba ar bezdarbnieku pabalstu)
MaryClaire (2012-10-26 13:47) viedoklis

kapec? mazums,kadi iemesli liek pamest darbu.zinu sievieti,kura bija spiesta vairs nestradat,jo bernu notrieca mashiina un vinjsh palika uz gultas.un bija kopjams 15 gadus.liidz vairs nebija.
tad butu katrs gadiijums atsevishkji jaizverte.
man domat,daudz nebus tadu,kuri pamet darbu tapec,ka nevelas stradat vispar.
Tess, tas ir attaisnojošs iemesls, jo ir vajadzība, tā tam jābūt, bet ... es ne par Tevis minēto gadījumu.

man tādu gadījumu ir katru gadu vismaz 5!!!!!!!!!!!!!
...lūdzu atbrīvot(nevis atlaist)mani no darba uz pušu vienošanās pamata ar š.g.....datums.(114.pants)
....vēl būs jāparaksta pušu vienošanās līgums.
....un pēc 114.panta bezdarbniekos stājas uzreiz pēc atbrīvošanas(nav jāgaida 2 mēneši).
http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=199120
http://megaforums.lv/blog/darba_liguma_izbeigsana_pusem_vienojoties/2010-01-04-118

vnk informācijai. un uzteikums nav tev jāraksta piecās tuvākajās minūtēs. labi, ka raksti te un jautā kā labāk. nestrebt karstu, pirms parakstīt un atdot vēlrez padomāt. tad vēlreiz. tav vēl mazliet. ja tomēr "jā". ok. ko tur vairs...
Rodas pamatotas šaubas par tavu lojalitāti pret darbiniekiem, ja jau tik bieži iet prom.....droši vien kapeik p...ēja, vai arī prasības X viņ kādas.....CERU, ka ne tev un Tev līdzīgiem uzpūtīgajiem nebūs nosodīt un lemt maksāt vai nemaksāt šiem cilvēkiem pabastus, kuri vēlās aiziet no darba, jo ja cilvēks ir nopelnījis to pabalstu, tad ir un tu nezini kādu apstākļu dēļ viņam tā jārīkojas.
Galvenais, ka lai jūs būtu vienojušies un tas līgums vai lēmums kā nu kurš viņu sauc darba devējs parasti izdod tev atbrīvošanās brīdī.
··· Atlūgums: Atlūguma paraugs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu