Darba attiecības

Darba attiecības - jautājumi un diskusijas

Vai algots darbinieks drīkst kļūt par pašnodarbinato? (10)
Esmu oficiala darba bet vel velos klut par pasnodarbinato. vai tas ir atlauts?
Prātīgs doma. Cik var citiem naudu pelnīt? Var taču strādāt savā labā. pirmo reiz dzirdu ka darba nemejs grib but pasnodarbinatais...labratigi,,,, Jā, saskaņojot ar VID. Var apvienot. ··· Darba attiecības: Vai algots darbinieks drīkst ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nostradaju kadu laiku, izradijas oficiali nav pienemuši un atteicas maksat algu. (8)
iestajos darba, nostradaju paris menešus un neesmu sanemis ne ko, kad pateicu ka neiešu vairs uz darbu, man pateica ka algu nemaksas jo nav uznemuši mani oficiali. ko darit kur versties un vai var ko izdarit.
Šitādu šaizi-nevajag Atstāt .....!
Principa Lieta. Pat,ja nav Līgums (ir Liecinieki),būs Kustība !
Daži ,te pieraduši,izmantot Vietējos dzimtcilvēkus savām Iegribām un Peļņai.....
Pamēģini,padarīt Viņiem dzīvi "Interesantu" :)
Darba līgumu vispār parakstīji jeb pats/pati neuzskatīji vairāku mēnešu garumā par to priekšniecībai apjautāties? Vērsies pie augstāk stāvošajām instancēm vai Iekšlietu orgānos vai kā nu tos orgānus tur sauca. Būtu interesanti uzzināt vismaz anonīmā darbarūķa dzimumu Darba inspekcijā.
konsultatīvais tālr. 67 186 522
konsultatīvais tālr. 67 186 523
ziņot par nereģistrēto nodarbinātību
anonīmais uzticības tālr. 67 312 176
konsultācijas klātienē
Darba līgumu zobos un uz darba inspekciju prom. ··· Darba attiecības: Nostradaju kadu laiku, ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
cik ilgā laikā var beigt darba attiecības? (15)
1) Ja ir pārbaudes laiks? Vai to var izdarīt 1 dienā? 2) Ja līgumā rakstīts, ka jābrīdina 2 mēnešus iepriekš? Parasti gan DD nekad neievēro šo punktu, piespiež uzrakstīt atlūgumu un viss, tikai DŅ iespringst, ka ...
Pārbaudes laikā var atbrīvot vienas dienas laikā, bez tam nepaskaidrojot iemeslu. Pārbaudes laikā atbrīvojot netiek ievērots darba līgumā minētais uzteikšanas termiņš, jo pārbaudes laiks var būt noteikts īsāks. Likums nosaka, ka pārbaudes laiks var būt līdz 3 mēnešiem.
Darba līgumu, kā jebkuru citu līgumu var izbeigt uzreiz, ja līdzēji par to vienojas, pretējā gadījumā jāievēro līgumā teiktais, ja nē, tad vismaz likumā noteiktais.
Sekas - ja nav panākta vienošanās, un darbinieks nenostrādā laiku, kas paredzēts uzteikumā, t.i. vienkārši neierodas darbā, dod tiesības atbrīvot personu no darba par neierašanos darbā.
Ja ļoti vajag tikt prom no darba, tad var uzrakstīt iesniegumu, lai piešķir uz vienu mēn.bezalgas atvaļinājumu un kad tas ir apstiprināts, tad iesniegumu par atbrīvošanu no darba. Pa bezalgas atvaļinājuma laiku paiet mēnesis lai oficiāli atbrīvotos. 3 dienas pārbaudes laikā, pēc tam - 1 mēnesis. ja ļoti vajag un neesi pierādijis sevi kā totālu reģisku, vienmēr var vienoties ar DD par citu termiņu :D Ir ļoti daudz variantu un attieieksme kāda valda starp Jums.
Ja ejat likumīgo ceļu, tad šēfam mēnesi iepriekš jābrīdina, vai arī varī kamēr atrod darbinieku Tavā vietā. Var cilvēciski vienoties.
Ja pa parasto, tad uzmet atlūgumu galdā un mēnesi uz zilās lapas.
Drausmīgi daudz variantu ir, līdz pat tiesai.
Vēl jau ir varianti iedot atlūgumu, tad uzreiz izņemt uzkrājušos atvaļinājumu, tad saslimt un mēnesis būs iztecējis.... Tā , ka ja ir vēlēšanās , sev labāko variantu var atrast. ;) ··· Darba attiecības: cik ilgā laikā var beigt ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā veidot dialogu ar potenciāli negodīgu darba devēju (39)
Pieteicos darbā par floristi (ir Bulduru diploms) firmiņā Imantā. Darba devējs (krievs) ir palicis bez darbiniekiem, pārdevējas ir, bet floristi met līkumu. Man piedāvā algu, kas par 30% zemāka, nekā dotajā profesijā dotajā ...
Es netērētu laiku uz šo (slikta reputācija), bet meklētu labu darba devēju. Neietu strādāt pie darba devēja ar sliktu reputāciju. Izvērtējot visu, zaudētāja būsi tā vai tā. Ja arī iegūsi pieredzi, tā būs tev cik? - mēnesi? divus? pusgadu? - kamēr nepiegriezīsies mazā samaksa un negodīgā attieksme? Vai to vajag? Tad jau labāk taisi Ziemassvētku vainagus un pārdod privāti. Īsā laika posmā tāpat vērā ņemamu pieredzi neiegūsi, tad jau labāk iesaku veidot pašai savu floristes portfolio, kurā safotografēti pašas veidotie darbi. Priekš kam tev tas darbs? Brauc uzreiz uz Norvēģiju. Mans brālēns strādāja tirdzniecības biznesā 20 gadus un pēkšņi visu te pameta un aizbrauca uz Norvēģiju par namdari strādāt, lai gan par namdari ntos gadus nebija strādājis, tik vien bija kā sen iegūts diploms un kādu 2 gadu pieredze pēc diploma iegūšanas. Neinteresē viņiem esi vai neesi strādājusi, ja prasmes ir, tad tik dari! Cik esmu dzirdējusi, Norgē Tev CV būs jāveido pašai, tur, uz vietas. Šejienes CV ierakstiem diez ko lielas nozīmes nav, galvenais, ka ir izglītība un pieredze profesijā. Tā kā vari jau iztikt arī bez šī ieraksta CV. Manuprāt, ja reiz uzņemts stingrs kurss uz Norgi, tad nafig tērēt laiku te - tur apgūsies.
Savukārt, ja gribās vietējo seriālu, tad pašas attieksme noteiks, priekšnieka attieksmi - ja vairīsies, necelsi, neatbildēsi zvaniem, tad arī sagaidi necieņu. Kas liedz pacelt klausuli un pateikt: ja gribi lai strādāju šodien, slēdzam līgumu ar šodienas datumu. Piekrišana strādāt par 30% zemākā atalgojumā arī par šo to liek aizdomāties.
Kopumā, tas, ka citi floristi jau sen met līkumu, tas ir ievērības cienīgs fakts - varbūt vajag ļaut šādam biznesam nobeigties, ja reiz vadība savas govis nebaro, bet sagaida pilnas kannas piena un krējuma.
··· Darba attiecības: Kā veidot dialogu ar ... lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Neizmaksā algu, ko darīt? (27)
Strādāju nelielā privātā uzņēmumā, 3 gadus. Sākumā ļoti patika, lieliski veicās, bija laba alga. Šā gada februārī vadītājs uzņēmuma līdzekļus investēja privātā projektā, cerot, ka nopelnīsim vēl un iztērēto ...
Raksti iesniegumu, ka vēlies pārtraukt darba attiecības, saistībā ar dzīvesvietas maiņu. Nav nevienam jāpierāda, ka tiešām pārcelies dzīvot kur citur. Tad nekas nav jāatstrādā un aizkavēt aiziet arī nevar. Pēc likuma, jāizmaksā viss ar aprēķina lapas izsniegšanu 3 dienu laikā. Un darba devēju jau tagad var sniegt tiesā par neizmaksāto algu. Tas neko nemaksā, jo tiesas izdevumi ir darba devējam tikai. Pieteikumā gan jālūdz tiesa iesaldēt uzņēmuma līdzekļus Tevis pieprasītajā neizmaksāto algu un atvaļinājuma kompensācijas apmērā. Savādāk - nobankrotēs un paliksi bez nekā. Nu vadītājs ir riktīgs kretīns, ja algu nemaksā bet prom nelaiž. Pēc savstarpējas vienošanās var izbeigt darba attiecības kaut uzreiz.
Vai ir cerība, ka vispār izmaksās? Ja pastāv iespēja, ka iekavētās algas vispār izmaksās? Padomā reāli, kur risks ir mazāks - strādāt mēnesi bez algas, un iespējams nesaņemt vairāk neko, vai aiziet tagad, skaidri zinot, ka nekā nebūs un pēc mēneša vai pusotra saņemt algu jau jaunajā vietā.
Ja otrais variants ir reālāks, vienkārši neej uz darbu un viss. Nāksies atlaist ar pantu, bet kuru tas reāli vairs interesēs.
Vai darba devēju informēji, ka esi konsultējusies VDI un rakstīsi iesniegumu? Dažreiz tas palīdz. Tev ta "ne silts ne auksts", bet vai tāpat par tām iespējamām pārbaudēm domā darba devējs. VDI nepalīdzēs ar naudu, bet pārbaudes atzinums būs pamats tiesvedībai, bet varbūt ir jāiet tas ceļš, jo tikai tā var ko panākt.
Cilvēki nez kāpēc baidās tiesāties pat tad, kad zina, ka viņiem taisnība, bet tā ir demokrātijas sastāvdaļa ne tikai zināt savas tiesības, ievērot likumus, bet panākt, ka arī citi tos ievēro un kaut kā bez represīvām struktūrām (tiesas) daži to nesaprot. Jā, arī tiesa vēl Tev neatdos to naudu, tikai pieņems spriedumu, ja tad vēl darba devējs nereaģēs, Tev būs jāvēršas pie tiesu izpildītāja. Tas viss ir ilgs un ne bez maksas process (daudzi baidās no tiesu izpildītāju izmaksāsm, kas nav mazās), bet faktiski izdevumus jāsedz "vainīgajai" pusei, tikai tas ir jāpieprasa tiesu izpildītājam (diezin vai kāds pats to piedāvās, jo tā viņiem lieka klapata, bet likumīga)- tās izmaksas, kuras otrai pusei jāmaksā ļoti motivē izpildīt tiesas prasību.
Varbūt visu šo izklāsti savam darba devējam un centies viņu pārliecināt, ka iesi līdz galam (pat, ja domā, ka nav tā vērts un to nedarīsi)
Vērsies darba inspekcijā departamentā,Rīga ,Kr.Valdemāra iela 38 k1 ,darba devējam ātri atradīsies nauda priekš visa, un vēl kompensēs nesamaksāto atvaļinājumu pilnīgi nav nekādu tiesību darba devējam piespiest darbiniekam strādāt viņa labā par brīvu, labākajā gadījumā iziet uz dīkstāvi, bezalgas atvaļinājums, ja darbinieks piekrīt, bet ja vēlas, lai atstrādā mēnesi pirms došanās prom, lai izmaksā visas ieturētās algas, darba līgumā taču ir norādīts kādas saistības un kas ir jāizpilda abām pusēm līdz kādiem konkrētiem datumiem, ja nav alga ieskaitīta, teorētiski jau tiek pārkāpts likums un ir tiesības pārtraukt darba attiecības, vienam no pusēm neizpildot darba līgumā iekļauto punktu - lauzt līgumu uz dienu... vēl pastāv iespēja iesniegt uz maksāt nespēju ··· Darba attiecības: Neizmaksā algu, ko darīt? lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Darbs sāk nepatikt, vai citur ir labāk? (20)
Pēdējos mēnešus ievēroju, ka mans darbs man sāk bīstami nepatikt. Nekad īpaši paticis nav, bet tagad ir liela mīnusa zīme. Nepatīk divas lietas. Pirmkārt - nesakārtotība un dokumentu trūkums. Katrs jauns uzdevums sākas ...
Labi ir tur kur tevis nav.
Ja tev alga ir 1200€ tad sēdi vien tālāk uz sava krēsla un audzē klāt taukus!
Ja jau tev tā ir tas darbs piegriezies,pastrādā par sētnieku,parasto celtnieku-palīgstradnieku un saņem grašus un tad varēsi salīdzināt.
Pamēgini fizisku darbu... Darbaa ,kaa lauliibaa, ja vairs neiet tad jaamaina, Jā, visticamāk, citur būs labāk. Vispār ieteikumi ir divi - vai nu sniedz vadībai priekšlikumus par to, kā ir jābūt, piedāvā par papildus samaksu atrisināt konkrētas problēmas, vai arī meklē ko citu. Kā jau te minēja - sāc kaut ko darīt paralēli. Vai vismaz atrodi darbu, uz kuru pāriet, pirms iesniedz atlūgumu. Katrā darbā ir sava specifika, savas labās un sliktās puses. Ir cilvēki, kas jebkuru darbu dara entuziastiski un ir cilvēki, kuriem vispār grūti piespiesties darīt kaut ko, kas "nav interesanti".
Ja tikai cilposi prom no vienas vietas uz otru, nekādu laimes vietu vari ari neatrast. Kaut kā nedaudz jārealizējas šai vietā un tad skaties. Kaut kas taču šajā darbā patīk, vai ne?
Man vispār liekas, ka darbs ir kā pārbaudījums, - ar cik lielu atdevi spēj motivēties otra labā strādāt. Pašam darbam nav nozīme.
Jo ja Tev būtu lemts veikt darbu, kas atbilst kādam Tavam īpašajam aicinājumam un interesei, tad Tu jau tādu darītu.
··· Darba attiecības: Darbs sāk nepatikt, vai citur ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Nekompetenti darbinieki (54)
Kā vislabāk izturēties pret stulbām beibēm, kas tagad vai visos birojos sēž? Tāda kā sērga liekas, nu ej kur gribi. Piemēram, viena (projektu vadītāja), nemācēja pdf atvērt, vīzdegunīgi noprasīja, kāpēc neesot word ...
Smieklīgi! Nu es ar vārdu rezolūcija arī neietu fotosalonā!!!! Vai tiešām mēs latviešu valodas vārdus vairs neprotam lietot!!!! Dumb and dumber :)))

Dabiski, ka fotosalonā nesaprata, jo latviešu valodā "resolution" ir "izšķirtspēja", bet "rezolūcijas" sinonīms ir "lēmums".
Nevajaga mētāties ar svešvārdiem vietā un nevietā, ļoti provinciāli tas izklausās. Ir tāds vecs stāsts par meitu, kas atbraukusi no augstām Rīgas skolām savos laukos - ah un ah, un vas ist das! kamēr neuzkāpa uz grābekļa un rupji nenolamājās!:))) Kā Tu domā, cik varētu būt lietas, par kurām Tu nezini, bet es Tevi varētu nolamāt par ļoti stulbu??? Neko nevajag darīt! Priecājies, par katru, kam ir darbs, un par to, un ka darbs ir tev. pdf, šķiet, var atvērt tikai tad, ja datorā ir attiecīgā programma. Man gadījās reiz svešs kompis, kas arī nevēra vaļā pdf failus. Un iemācies runāt latviešu valodā. Man, piemēram, "rezolūcija", pirmkārt, ir lēmums, spriedums, noteikums. Te laikam ir runa par izšķirtspēju? Varbūt meitene zināja tikai šo vārdu. ··· Darba attiecības: Nekompetenti darbinieki lasīt visu diskusiju (54 atbildes) –»
Talkaa - visi vienliidziigi talcinieki uzbuuvee gaismaspili. Peec talkas vienmeer tak samaksa - cienasts. Nav dzirdeets, ka VID Lielaas talkas laikaa kaadu sodiitu. Ja lieli apjomi, jā, der talka. VID tvarsta tikai sīkās zivteles. joens, tev nav jāreģistrē, bet tam cilvēkam, kas uzkopj, gan ir jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam. Pff.... elementāri, ekonomikas pelēkais sektors. Alga aploksnē, nekāda sociālā nodrošinājuma, tik vien ka ja uzrodas kāda darba inspekcija, tad darbiniekam jāiziet uz ielas, jāapsēžas tuvējā sabtransa pieturā un jātēlo vienkāršais garāmgājējs. Veicot saimniecisko darbību, jāreģistrējas VID kā nodokļu maksātājam. Kā IK, piemēram, obligāti jāreģistrējas, ja gada apgrozījums no veiktās saimnieciskās darbības pārsniedz 284 600 euro vai tās veiktā saimnieciskā darbība atbilst komercaģenta darbībai vai māklera darbībai, vai arī tās gada apgrozījums no šīs darbības pārsniedz 28 500 euro un tā savas saimnieciskās darbības veikšanai vienlaikus nodarbina vairāk nekā piecus darbiniekus.

Tātad kā pašnodarbinātais vari nodarbināt līdz 5 darbiniekiem.

Darbu persona var izpildīt uz darba vai uzņēmuma līguma pamata, kas arī jānoslēdz pirms darbu uzsākšanas. Darba līgums jāslēdz obligāti rakstiski. Ja darbinieks nodarbināts uz uzņēmuma līguma pamata, bet patiesībā tā darbība atbilst no darba līguma izrietošām attiecībām, jāslēdz pēdējais.
··· Darba attiecības: Kā cilvēks savā ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā strādāt, ja necieni savu priekšnieku? (28)
Vai ir iespējams strādāt, ja galīgi necieni savu priekšnieku? Darbs kā tāds man patīk, kolēģi labi, ofiss ļoti tuvu mājām, viss ir skaisti, tikai priekšnieks... Neskatoties uz to, ka daudzas praktiskas un pat pašsaprotams ...
Ja jau šefs tik dumjš, slinks, izklaidīgs, bet tu tik gudra, čakla, organizēta, zini visu kā labāk darīt, darba laiku un personālu saplānot, kāpēc pati savu uzņēmumu nedibini? Varēsi tad būt laba visiem - klientiem, darbiniekiem, VID, ģimenei. Ja kāre uz patstāvību uznāk piesakies pie mani! Parādīšu uz kuru pusi uzņēmuma reģistrs atrodas, kā dokumentus EDS iesniegt, kā galvenajā VID ēkā uzvesties, kurā bankā izdevīgāk kontu atvērt + sagatavošu un izskaidrošu SWED aptaujas blanku topošajiem uzņēmējiem, bet Citadelai arī nav ne vainas un SEB ir labi konsultanti. Labu grāmatvedi ieteikšu, kā arī firmu kas sakarīgu www lapu izveidos, domēnu piereģistrēšu, SEO izveidošu, juristu līgumu izskatīšanai arī varu ieteikt. Info par maketētājiem arī nesmādēšu. Tikai labi izdomā ar ko nodarboties gribi! Tikai tā prātīgi, lai nesanāk ka pēc dažiem mēnešiem uz SMS kredīta jāuzsēžas.

P.S. Visas augstāk minētās darbības uzņēmuma reģistrēšanai ir sīkums (pastaiga saulainā dienā pa pļavu ar vēšu dzērienu rokā) ja salīdzina ar reālo ikdienas darbību un atbildību.
Uzņēmējs nav tas, kurš gudrākais! Uzņēmējs ir tas, kurš uzņemas! / Mans bijušais/ :)))
Ilgi un dikti tādi uzņēmumi var būt un pastāvēt, ja ir gudri darbinieki un VIDs nav uztaisījis kārtīgu revīziju no uzņēmuma dibināšanas brīža līdz...:))
Lieku galvu ķīlā, ka šim-Tavam priekšniekam ir vēl daži nenozīmīgi uzņēmumiņi, kuri finansiāli balsta šo uzņēmumu ar nelegālas naudas palīdzību!:))Latvijā būt uzņēmējam pārsvarā nozīmē būt slinkam, bezbailīgam nekauņam. Bet bezbailīgie pamatā ir diezgan muļķi un aprobežoti indivīdi, kuri neapzinās savu nelegālo darbību sekas vai vienkārši saprot, ka citādi viņi nopelnīt un apgādāt ģimeni nav spējīgi! Teikšu no pieredzes-rādi labāku piemēru un dibini savu uzņēmumu!!! Vai būdama godīga uzņēmēja pavilksi negodīgu konkurenci-pašas ziņā!:)
Priekšniekus neizvēlas ! Nepatīk - maini darbu ! kaut kas īsti nelīmējas. nemēdz tā būt, ka priekšnieks muļķis/idiots utt utml, bet bizness tomēr turas un iet gadiem Nevajag līst ar savu smirdīgo degunu kur nevajag vēl jo vairāk apspriest priekšnieku i-net/pretīgi/
dari savu tiešo darbu un nelien priekšnieka kabinetā!!!
Beigu galā,taisi savu firmu un komandē pēc saviem ieskatiem!!!
··· Darba attiecības: Kā strādāt, ja necieni savu ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Iesnieguma teksta paraugs par atsaukšanu no atvaļinājuma (1)
Vai varētu lūgt iesnieguma teksta paraugu par to, ka darbinieks labprātīgi piekritis par viņa atsaukšanu no atvaļinājuma.
Ja šādu iespēju paredz koplīgums un ir nopietna motivācija - teiksim ūdensvada avārija...tad,
"Par A.B. atsaukšanu no ikgadējā atvaļinājuma"
A.B.(pers.kods), amats, sakarā ar ūdensvada avāriju uzņēmuma ēkā, 2015.g....datumā... atsaukt no ikgadējā atvaļinājuma, piešķirta ar tādu un tādu rīkojumu Nr. uz laiku no tāda līdz tādam datumam. Neizmantot atvaļinājuma daļu - x dienas, par darba periodu tādu un tādu, atļaut A.B. izmantot viņam izdevīgā laikā.
Gramatvedībā veikt attiecīgos pārrēķinus.
··· Darba attiecības: Iesnieguma teksta paraugs par ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu