Testaments

testaments foto attēls

Testaments - jautājumi un diskusijas

Testaments ar nosacijumu (2)
Tevs grasas atstat mantojuma dzivokli bet preti grib sanemt izinju ka uz parejo ipasumu piemeram maju nepretendeju un lai tas juridiski butu apstiprinats notariali vai tadu izinju vispar izsniedz?
Iesaku nosleegt mantojuma liigumu. Tieši tā - mantojuma līgums. Par detaļām notārs visu apskaidros. ··· Testaments: Testaments ar nosacijumu lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Jurista skaidrojums testamentam. (20)
"Every person who would otherwise benefit under my Will but who fails to survive me by twenty eight days shall be deemed for the purposes of my Will to have predeceased me." Mans tuvs radinieks nomira nedēļu vēlāk, kā testamenta...
Autor, Tu nelasi atbildes, ko Tev iesaka!? Vai arī domā, ka Tavā vietā citiem jārisina Tavas problēmas!!! Ibio!!! Es Tev atkārtoju, atrodi googlē Mārcis Liors Skadmanis, viņa mājas lapu un nosūti epasta vēstuli!!! Latviski, jo viņš un viņa komanda saprot latviski!!! Vairāk neko nerakstīšu! Savā labā pašam kaut kas jāizdara!!! Nu ja, vienmēr vieglāk ir atrast iemeslu kaut ko nedarīt nevis otrādi. ...who fails to survive me by twenty eight days...

...kuram neizdodas paardzivot mani par 28 dienaam...

------
Vairaak man nav, ko teikt..
Bet droshi varat sakontakteet ar testamenta glabataaju vai izpildiitaaji...un vinhs tur izskaidros. Anglijaa testaments ir goda lieta. Tur buus sastaadiits pie jurista, glabaats pie jurista un attieciigi jurists, noteiktaa dienaa peec mirushaa naaves to atveers un oficiaali nolasiis...Anglijaa tas ir nopietni...

p.s. juutu liidz...ja nomirts atraak nekaa testamentaa atljauts :-)
Nezinu, kaapeec ir taada tradicija un kaads tam izskaidrojums..
Varbuut kaads gudraaks te ko pateiks...
Nav teikts, ka garam

Tas ir svarigs juridisks dokuments, klat butu jabut oficialam (tulk. firmas) tulkojumam. Teikts apm sekojosais - Jebkura persona, kura savadak butu labuma guveja pec mana testamenta, tacu nenodzivo ilgak ka 28 d par mani, ir jauzskata par tadu, uz kuru ir attiecinama mana testamenta izteikta griba, ta ka ir mirusi priekslaicigi, pirms manis. Saskatu pretrunu, savads skaidrojums. 28 - nodzivo 28 d ilgak. Prasi oficialu tulkojumu.
Aizej ar to dokumentu pati uz kadu kantori Riga, ja nevar palauties uz testamenta izpilditaju. Iespejams, vins patiesam kko mudzina, slepj. Nem to visu savas rokas. Sazinies ar to anglu firmu, vai paludz kadu ··· Testaments: Jurista skaidrojums testamentam. lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Pēc mantojuma sadales atradies testaments (5)
ir sadalīta zeme domājamās daļās starp mazdēlu un mazmazmeitu pēc likuma. Sadalīja tiesa. Ir ierakstīts zemesgrāmatā. 2016.gadā ir atradies vectētiņa testaments. Tagad jāsniedz prasība tiesvedības kārtībā. Kā to izdarīt? Kurā tiesā...
Ja jau reiz ir sadalīts, tad sadalīts. Kas tur radu starpā ko dalīt vairs pēc tam? Tik iztērēsieties juristiem, valsts nodevām...
Ja nu baigi spiež, tad savā starpā visu izrunā un pārformē ZG papīrus, netērējot laiku un nebarojot juristus.
Pie zv. notāra jāiet, lai uzraksta prasības pieteikumu. Ja ir pazīstams jurists, tad var tam lūgt lai uzraksta visu kā nākas par lētāku samaksu. Iesniedz parasti pēc atbildētāja dzīvesvietas rajona tiesā. Latvijas likumu īpatnība, ka testaments ir tikai "otrās šķiras dokuments" mantojuma dalīšanā, pirmais ir neatraidāmie mantinieki. Vienīgais acīmredzamais labums - pie mantojuma daļas var tikt arī cilvēks, kas nav nekādos rados ar aizgājēju. Vispirms izvērtēt vai tas mantojums ir tā vērts. Jo izmaksas var sanākt lielas un process var vilkties ilgi, jo pārējie jau nebūs mierā un cīnīsies pretī, turklāt, ja kāds savu dau būs pārdevis tālāk, tad vispār nereāli atgūt. Vispār jau pēdējā griba ir un paliek pēdējā griba. Tiesa, testamentu var apstrīdēt, var pat vinnēt, cits jautājums, vai to par varas makti vajag. ··· Testaments: Pēc mantojuma sadales atradies... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Gribu novēlēt bijušai sievai, ne mūsu dēlam (10)
Man bija jābrauc strādāt citā pilsētā, sieva negribēja izbraukt no Rīgas, tikai tāpēc bija šķiršanās. Dēls man nav palīgs, bet klusais naudas izspiedējs, tāpēc gribu -sievai. Vai tas ir iespējams?
Bērnos mēs investējam. Protams, ka bērni ir mūsu mīļie jaukie teroristi, izspiedēji. Pēdējo kreklu atdosi bērnam. Tā tas ir bijis ir un būs. Neaspratu ko gribi novēlēt bijušajai sievai? Naudas kontu, nekustamos īpašumus, kustamo mantu, savas nonēsātās krosenes vai veiksmi? Protams, ka ir iespējams novēlēt. Aizej pie notāra un novēlē viņai visu ko vēlies. Ko novēlēt? Labu rītu vai varbūt mantojumu? Mantojumu vari novēlēt ar testamentu, bet dēls Tev ir neatraidāmais mantinieks. Tātad Tu vari viņu apdalīt (ja nekas nav mainījies pēdējos gados) par 50%. Vai arī ir nepieciešams viņu "atstumt" no mantojuma - gadījumus vari paskatīties Civillikumā (taču tas nav pārāk drošs variants, tiesas var neņemt vērā, ja nebūs pārliecinoši fakti).
Ir vēl kāds variants - vari ar savu šķirto sievu noslēgt mantojuma līgumu: viņa Tev kaut ko tur izdara, bet Tu viņai kā atlīdzību pretī mantojumu.
dīvaini.. vai Laulību līgumu. Jā, ir iespējams! ··· Testaments: Gribu novēlēt bijušai sievai,... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma pārmantošana. (9)
Man ir 2 bērni. Vēlos dzimtas māju nodot mantojumā vecākajam bērnam. Gribu lūgt padalīties pieredzē, kā labāk sakārtot šīs mantojuma lietas.
Ir neatraidāmā daļa arī jaunākajam bērnam. Ar testamentu var minēt iemeslu kāpēc jaunāko izslēdz no tā (bet jābūt juridiski nopietnam). Vienkāršākais ir dzīves laikā mājas uzdāvināt vecākajam ...

... tik skaties ka pēcta nesanāk kā raksta grāmatās. Jāiet uz nabagmāju vai dzīvot pie jaunākā ...
Ja gribi bērnus sanaidot, tad tā arī dari. Varu minēt vismaz 3 piemērus iz dzīves, kad mantojuma dēļ tuvinieki kļust par svešiniekiem (pēc tam kad kārtīgi izvillojušies pa tiesām). Noslēdz uztura līgumu - Tu viņam māju, viņš Tev uzturu. Neatņemamās daļas tiesīgie - Tavi pārējie bērni nevarēs uz to pretendēt. LV testaments ir tuvāk uz nagliņas karināmam papīrītim nekā juridiskam dokumentam, kas kaut ko nosaka.

Dāvināšana nav risinājums, jo to viegli tiesā apstrīdēt. Tikai pirkums ir ar maksimālajām garantijām (arī ne 100% visos gadījumos). Cik daudz garantē uztura līgums, lai speciālisti izsakās, tomēr pārējos neatraidāmos mantiniekus tukšā atstāt nebūs vienkārši.
Pēc Civillikuma tādas lietas nav iespējams. Ja gribi rakstīt testamentu un noteikt kas ko mantos nāksies manīt pilsonību. ··· Testaments: Nekustamā īpašuma pārmantošana. lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Izdevīgāk ir pirkuma līgums, jo to, atšķirībā no testamenta vai dāvinājuma līguma, nevar apstrīdēt. Arī pirkuma līgumu var apstrīdēt, ja kādam ir interese, kaut vai tāpēc, ka tas slēgts, lai apietu neatńemamās dałas tiesīgo! Kam taisies maksāt? ;) Notāram, zemesgrāmatai, VID vai juristam?

Par nekustamo īpašumu sk. te: https://www.zemesgramata.lv/default.asp?cid=125
Nu, apstrīdēt jau var jebko, bet kamēr persona ir rīcīb un tiesībspējīga, viņa ar savu mantu var rīkoties pēc saviem ieskatiem, un iespējamiem mantiniekiem tur nav nekāda teikšana. ··· Testaments: Cik izmaksā testaments un... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Testamenta atzīšana par spēkā neesošu (6)
Kādas juridiskās darbības jāveic, lai testamentu atzītu par spēkā neesošu? Vai piemēram, testaments ir spēkā neesošs tāpēc vien, ka pats testators to nav rakstījis (testaments uzrakstīts uz datora, bet tēvs mācējis rakstīt tikai ar roku),...
Nepažēlo EUR un aizej uz konsultāciju pie jurista, kurš specializējas mantojuma tiesībās. ;) Bezmaksas konsultācijas notāru dienās 4.un 5.martā. Ja liecinieku klātbūtnē un ar viņu parakstiem, tad var būt arī uz datora rakstīts.
Ja nav liecinieku, tad meklē pie jurista palīdzību.
Ja tas ir tēvs, tad pēcnācējs ir neatraidāmais mantinieks. Testamenta dēļ nesaņems visu, bet daļa pienākas, neatkarīgi no testamenta. To nosaka likums.
Testamentu apstrīdēt var tikai tiesā.

Tam nav nozīmes, vai tēvs to pats ir vai nav rakstījis. Datorrakstā uzrakstītam testamentam pieaicina divus neieinteresētus lieciniekus, kuri apliecina, ka persona xx ir pašrocīgi šo testamentu viņu klātbūtnē parakstījusi.

Ja būtu rakstījis pats ar roku, tad lieciniekus nevajadzētu.
ja jau pašrocīgi parakstījies, būdams pie pilna saprāta, izlasījis,apstiprinājis, piekriti, diez vai. jā,-tiesa, liecinieki,apstākļu izvērtēšana visu..parasti šādam testamentam agrāk vajadzēja vēl 2 lieciniekus,kas paraksta ar roku un textu,ka apliecina īstumu,veselo saprātu , brīvu prātu, pie pilnas pāta veselības, bez maldiem un viltus bez blakus spaidiem ,amāna utt....liecinieki bija vajadzīgi- arī ar roku rakstītam..man tā teica, kad tuvinieks rakstīja. ··· Testaments: Testamenta atzīšana par spēkā... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Izmaksas testamenta sastādīšanai (3)
Cik jamaksā par testamenta sastādīšanu?
Testamenta gadījumā mazāka valsts nodeva. Pēc noteikta parauga var sastādīt arī pats, bez notāra. Priekš kam tev tas? LV likumdošanā testaments ir tikai formālas dabas parādība, jo ir tāda lieta kā neatraidāmie mantinieki un tavai gribai nav nekādas nozīmes. Piezvani uz jebkuru notāra biroju, ja nemaldos 50 eiro. ··· Testaments: Izmaksas testamenta sastādīšanai lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Radniecības pakāpe (12)
zinātājiem!mantojuma lietā-ir arī testaments(pusbrāļa meitai)-kādā radniecības pakāpē mantojuma atstājējai ir viņas pusbrāļa meita?citu tuvinieku nav!zināt vajadzētu sakarā ar nodevas maksu notāram-viņš pieprasa tādu,kā ne...
Neredzot dokumentus, trešā. Bet, kas zina, ko prasa notārs un kāpēc. Notāram jau par pakalpojumu takse viena ,radinieks vai nē.Valsts nodeva mainās atkarībā no radniecības pakāpes. Vējpuuta, nu taču ne jau to jautā!
Notārs sastāda nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai, kurā atbilstoši radniecības pakāpei norāda valsts nodevas apmēru. Brālis ir otrā radniecības pakāpe un atbilstoši nodeva ie 0,5 % no mantojuma vērtības. Par brāļa meitu nezinu. Ja trešā, tad visi 25%
Jāpalasa rūpīgāk Mantojuma tiesības.
Rekādu atradu:
! 1. šķirā manto – bērni, mazbērni, mazmazbērni...
2. šķirā manto – vecāki, vecvecāki, īstie brāļi un māsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo māsu un brāļu bērni;
3. šķirā manto – pusbrāļi, pusmāsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo pusmāsu un pusbrāļu bērni;
4. šķirā manto – pārējie sānu radinieki (brālēni, māsīcas...)
3x izlasīju un neko neaspratu... pārskatīju arī MK noteikumus par valsts nodevām, notāru taksēm u.c., kas tā par likmi 25% domāta? ··· Testaments: Radniecības pakāpe lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Juridiskie pakalpojumi (testaments) online (5)
Kur var atrast juristu kas varētu sastādīt testamentu online? Vai tas vispār ir likumīgi un vai tas ir iespējams?
Likumīgi, jo testamentu var sastādīt arī katrs pats mājas, ja vien prot. Iespējams arī ir, tikai kā tur juristam ar atbildību, vai viņš to uzņemsies...Bet ir lapa www.e-jursts.lv tur gan pārskaitot naudiņu var saņemt jurista pakalpojumus onlainā. Testamentu, ka jebkuru dokumentu, var sastādīt pats, palūgt citiem to izdarīt. Ja gribēsi notariāli apstiprināt, tad divi varianti - vai nu notārs apstiprinās tikai tavu parakstu uz šī dokumenta - to, ka esi pie pilna saprāta u.tml., vai arī notārs pats rakstīs testamentu, vadoties no tā, ko teiksi/gribēsi. Samaksa notāram otrajā gadījumā būs daudz lielāka.
Tikai man jautājums - vai tiešām uzticētos šādam e-pakalpojumam pat nezinot, kas tie par ļaužiem otrpus "ekrāna" ? Es noteikti nē.
Aa tjipa pa briivu ja? :D Ej vien pie notaara...... uzraksti uz jebkuras lapeles ar savu roku visu ko domā par savu mantu, kam to novēlēt, dabūn 2 lieciniekus, kas to apliecinās un būs tev privāts testaments, ko varbūt pēc tavas nāves kāds atradīs, varbūt nē, bet, ja atradīs, tad varbūt apstrīdēs.. tb visādi var būt.. da i ticamība tavam testamentam pašvaka būs.. bet likumīgi viss! :) 445. Lai privāts testaments būtu spēkā, jābūt pārliecībai, ka to taisījis mantojuma atstājējs un ka tas izteic pareizi viņa pēdējo gribu.
446. Šim nolūkam (445. p.) privātu testamentu taisot pieaicināmi vismaz divi ticami liecinieki, izņemot 451. pantā norādīto gadījumu. Privāti testamenti taisāmi rakstiski, izņemot 460. pantā paredzētos gadījumus.
447. Lieciniekiem testamenta taisīšanas laikā vajaga būt spējīgiem liecināt, vajaga būt pie tam klāt labprātīgi, ne mazāk kā diviem reizē, un vajaga varēt pārliecināties par testatora personību.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)
448. Nespējīgi testamenta liecinieki ir:

1) tie, kas miesīgu vai garīgu trūkumu dēj nespēj pareizi un pilnīgi saprast un apliecināt attiecīgo aktu, un proti: garā slimie, nepilngadīgie, kurlie, mēmie, aklie, kā arī rakstīt un lasīt nepratēji;

2) (izslēgts ar 12.12.2002. likumu);

3) tie, kas ar to pašu testamentu iecelti par mantiniekiem vai legātāriem, viņu laulātie, kā arī šo mantinieku vai legātāru radnieki līdz ceturtai pakāpei un svainieši līdz trešai pakāpei ieskaitot.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 07.07.1992. un 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)
449. Kāda testamenta liecinieka radniecība ar otru liecinieku neatņem spēku viņa liecībai.
450. Rakstisks privāts testaments nav katrā ziņā jāraksta testatoram pašam, bet gan viņam tas ir jāparaksta.

Testatoram vai nu jāparaksta testaments liecinieku klātbūtnē, vai jāpasaka viņiem, ka viņš to pats parakstījis.

Ja testators neprot vai nevar rakstīt, tad viņa vietā var parakstīties kāda trešā persona, izņemot divus lieciniekus, bet par to jāmin pašā testamentā un tas jāapstiprina lieciniekiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)
451. Ja testators visu testamentu pats uzrakstījis un parakstījis, tad tas ir spēkā arī bez lieciniekiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar
··· Testaments: Juridiskie pakalpojumi... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu