Testaments

Testaments - jautājumi un diskusijas

Juridiskie pakalpojumi (testaments) online (5)
Kur var atrast juristu kas varētu sastādīt testamentu online? Vai tas vispār ir likumīgi un vai tas ir iespējams?
Likumīgi, jo testamentu var sastādīt arī katrs pats mājas, ja vien prot. Iespējams arī ir, tikai kā tur juristam ar atbildību, vai viņš to uzņemsies...Bet ir lapa www.e-jursts.lv tur gan pārskaitot naudiņu var saņemt jurista pakalpojumus onlainā. Testamentu, ka jebkuru dokumentu, var sastādīt pats, palūgt citiem to izdarīt. Ja gribēsi notariāli apstiprināt, tad divi varianti - vai nu notārs apstiprinās tikai tavu parakstu uz šī dokumenta - to, ka esi pie pilna saprāta u.tml., vai arī notārs pats rakstīs testamentu, vadoties no tā, ko teiksi/gribēsi. Samaksa notāram otrajā gadījumā būs daudz lielāka.
Tikai man jautājums - vai tiešām uzticētos šādam e-pakalpojumam pat nezinot, kas tie par ļaužiem otrpus "ekrāna" ? Es noteikti nē.
Aa tjipa pa briivu ja? :D Ej vien pie notaara...... uzraksti uz jebkuras lapeles ar savu roku visu ko domā par savu mantu, kam to novēlēt, dabūn 2 lieciniekus, kas to apliecinās un būs tev privāts testaments, ko varbūt pēc tavas nāves kāds atradīs, varbūt nē, bet, ja atradīs, tad varbūt apstrīdēs.. tb visādi var būt.. da i ticamība tavam testamentam pašvaka būs.. bet likumīgi viss! :) 445. Lai privāts testaments būtu spēkā, jābūt pārliecībai, ka to taisījis mantojuma atstājējs un ka tas izteic pareizi viņa pēdējo gribu.
446. Šim nolūkam (445. p.) privātu testamentu taisot pieaicināmi vismaz divi ticami liecinieki, izņemot 451. pantā norādīto gadījumu. Privāti testamenti taisāmi rakstiski, izņemot 460. pantā paredzētos gadījumus.
447. Lieciniekiem testamenta taisīšanas laikā vajaga būt spējīgiem liecināt, vajaga būt pie tam klāt labprātīgi, ne mazāk kā diviem reizē, un vajaga varēt pārliecināties par testatora personību.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)
448. Nespējīgi testamenta liecinieki ir:

1) tie, kas miesīgu vai garīgu trūkumu dēj nespēj pareizi un pilnīgi saprast un apliecināt attiecīgo aktu, un proti: garā slimie, nepilngadīgie, kurlie, mēmie, aklie, kā arī rakstīt un lasīt nepratēji;

2) (izslēgts ar 12.12.2002. likumu);

3) tie, kas ar to pašu testamentu iecelti par mantiniekiem vai legātāriem, viņu laulātie, kā arī šo mantinieku vai legātāru radnieki līdz ceturtai pakāpei un svainieši līdz trešai pakāpei ieskaitot.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 07.07.1992. un 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)
449. Kāda testamenta liecinieka radniecība ar otru liecinieku neatņem spēku viņa liecībai.
450. Rakstisks privāts testaments nav katrā ziņā jāraksta testatoram pašam, bet gan viņam tas ir jāparaksta.

Testatoram vai nu jāparaksta testaments liecinieku klātbūtnē, vai jāpasaka viņiem, ka viņš to pats parakstījis.

Ja testators neprot vai nevar rakstīt, tad viņa vietā var parakstīties kāda trešā persona, izņemot divus lieciniekus, bet par to jāmin pašā testamentā un tas jāapstiprina lieciniekiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)
451. Ja testators visu testamentu pats uzrakstījis un parakstījis, tad tas ir spēkā arī bez lieciniekiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar
··· Testaments: Juridiskie pakalpojumi ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Testaments (18)
Baigi negribas iet pie jurista un jautājums tāds - varbūt kāds zin, kā jābūt sastādītam testamentam, lai tam būtu juridisks spēks?Vai obligāti pie notāra, vai vēl kādi varianti?
Lai arī, protams, neesmu jurists, bet >
"Notariāli apliecināta testamenta īstumu nav iespējams apšaubīt. Privāts testaments var tikt apstrīdēts, atzīts par spēkā neesošu, pazaudēts vai iznīcināts.

Notārs nodrošina testamenta oriģināla glabāšanu. Vienmēr, kad tas ir nepieciešams, pie notāra var saņemt norakstus no sastādītā testamenta akta.

Lai testamentu sastādītu pie notāra, ir jāpiedalās vismaz diviem lieciniekiem.
Par lieciniekiem nevar būt šādas personas: testamentārie mantinieki, viņu laulātie, radinieki līdz 4. pakāpei un svaiņi līdz 3. pakāpei, latviešu valodas nepratēji, nepilngadīgie, rīcībnespējīgie, lasīt un rakstīt nepratēji, garīgi slimie, kurlie, mēmie un aklie."

http://www.legal.lv/mantojuma/



Pie pastāvošās LV likumdošanas testaments ir relatīvi bezjēdzīgs dokuments. joens> vai varētu īsumā arī paskaidrot kāpēc? bb, tāpēc, ka pastāv neatraidāmo mantinieku jēdziens, proti, ja testamentā novēli visu savu mantu muzejam vai sunim, šo testamentu apstrīd uz skaitli trīs un 50 procentes no mantojuma šākātā aiziet šiem neatraidāmajiem...kaut arī tie būtu visu dzīvi mantojuma atstājējam kaksējuši dvēselē! dolce, a ja testamentā šamos tomēr piemin, nu piem. novēlot noplukušo kaķi, saplēsto gāzesplīti u.t.t. ? ··· Testaments: Testaments lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Cik ilgi var pieteikties uz mantojumu? (10)
Cik ilgi pēc mirušā nāves var pieteikties uz mantojumu? Un ja nu mirušais ir pirms nāves visu mantu dāvinājis/pārdevis vai ar testamentu novēlējis tikai vienam bērnam?
kaut vai visu mūžu, pie mantojuma kartošanas visa manta tiek novērtēta, lai varetu nomaksat valsts nodevu.
ja vēlak caur tiesu vari pieradīt, kapēc neesi pieteicies par mantinieku tūlīt pēc mantojuma atklāšanas, tad mantojuma saņēmējiem Tev ir jāatmaksā Tava daļa naudā.
tas tā vienkāršoti pateikts.
Likumā: uz mantojumu var pieteikties gada laikā. Ja ar testamentu viss novēlēts vienam, bet Tu ietilpsti tā saucamu neatvairāmo mantinieku kategorijā, apstrīdi testamentu tiesā, bet rēķinies ar to, ka lauvas tiesu saņems tik un tā tas cilvēks kuram tas ir novēlēts 50%.
Pēc morāles kodeksa: cienīsim mirušo gribu - tā ir svēta.
1/2 gads, na mani atminja nevilj. un ja mirushais davinaajis ne tev un paardevis ne tev,tad saki ataaa mantai. savukaart otra beerna paternitaate tev veel buus jaapieraada :) tomēr gada laikā...visu laiku biju pārliecināta par 6 mēnešiem....Skaidrs. Paldies...:)) gada laikaa obligaati jaapiesakaas .... ··· Testaments: Cik ilgi var pieteikties uz ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā notiek juridiski pareiza testamenta sastādīsana un reģistrēšana? (13)
Kā mūsdienās notiek juridiski pareiza testamenta sastādīsana, reģistrēšana? Vai to dara pēc dzīvesvietas, vai teritoriāli brīva izvēle?
galvenmais ir notarials apstiprinajums, un vienalga, pie kura notara.... cik man zinams Kur vien vēlies, lai tikkai būtu īsts notārs ar esošu kantori, notārs var arī atnākt uz mājām, ja ir nepieciešamība. Testamentu var sastādīt kur vien gribi - neatkarīgi no dzīvesvietas. Galvenais, lai tas būtu notariāli apstiprināts. Kaut vai uz koka galda izgreb testamentu - ja uz tā būs notāra apstiprinājums, tad tas būs derīgs. Man pat liekās, ka notāra apstiprinājums nav obligāts, tikai ļoti vēlams. Notārs apstiprina parakstu, kas pie gadījuma var atvieglot dzīvi konfliksituācijā
Vispār var sastādīt da jebkurā formā-var ar lieciniekiem rakstiski, pat mutiski var izteikt savu gribu utt. Kādreiz pat bija iespēja nodot pašvaldībā glabāšanā testamentu
··· Testaments: Kā notiek juridiski pareiza ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu