Testamenta apstrīdēšana
Manam draugam nav 1.pakāpes radinieku, testamentā bankas kontā esošā nauda novēlēta man. Vai drauga māsīcas testamentu var apstrīdēt?Strauts 2 2 "Draugam" !? Tu viņam neesi nekas - juridiski ! Vienmēr , jebkuru testamentu var apstrīdēt . Par cik esi , juridiski), nekas , tad tuvākie radinieki un attālākie radinieki ir tiesīgi apstrīdēt , Tev norakstīto testamentu . Daudz kas atkarīgs no advokāta , (ja Tev tāds ir) , bet diemžēl - ne šajā gadījumā . Testamenta likumīgais spēks , iestājas pēc 6. mēnešiem ,(ja testamenta sastādītājs ir ..... ) , ja sešu mēnešu laikā nav pieteikušies radinieki uz testamenta daļu , tad testamentā minētais ,materiālais , finansiālais - pāriet novēlētas personas likumīgajā īpašumā . Skaties vai ir maz vērts "tiesāties" , jo proces ar visām "piedevām" ir dārgs prieks ! Varbūt pastāv savstarpēja vienošanās ar radiniekiem , bet ar notariālu apstiprinājumu , lai vēlāk nav pretenzijas - vieniem vai otriem ?!
Beretta
1
Ja esi mantinieks pēc testamenta, tad, ja tas neetiek apstrīdēts, tad tas stāsies spēkā (par termiņiem nepatiekšu, jāskatās likumā)
Kā Strauts, min, apstrīdēt var jebko, jautājums tik vai tam ir pamats.
Jebkurā gadījumā māsica nav neatraidāmais mantinieks, līdz ar to Tev nebūs ar viņu jādalās (jāšīras no likumā noteiktās neatraidāmā mantinieka daļas).
Ja būs tiesāšanās, Tev īpaši nebūs, ko vērtēt, Tu būsi atbildētājs, tas nozīmē,ka nekas cits neatliks kā tiesāties vai vienoties tiesāšanās procesā (tādējādi ietaupīsi uz tiesāšanās un tiesas izdevumiem).
CoCoSan Mljin, nu baigi liela valsts nodeva tev būs jāmaksā. Draugs negrib jau tagad tev to naudiņu sākt izmaksāt pa daļām? Ko tur tik ilgi gaidīt 😅
Nate
4
9
Strauts-Jūs esat jurists?
Ja māsīcām un citiem attāliem radiem kas pienāktos automātiski, tad rodas jautājums-kāda jēga ir testamentam? Lai viņi tiesājas, es domāju, ka neko nepanāks. Man vispār šķiet dīvaini, ka cilvēkam neļauj atstāt mantojumu, kam viņš vēlas. Nē, viņam pus pasauli jāapdāvina, kaut ir pilnīgi pret. Kāpēc cilvēks ar savu mantu, īpašumu nevar rīkoties, kā pats grib?
av2 1 4 Testamentaa jaanoraada tiessi kam tu veelies savu naudu/iipassumu atstaat. Un arii janoraada konkreeti kam negribi dot neko, un kaapeec taa ir. Vot tad ejat , un tiesaajaaties, mantrausiigie.
DanaL 2 1 Apstrīdēt viņas var, bet maz ticams, ka tam būs kāda jēga.
Strauts 3 Nate ... , vai man TE , šajā "cirkā" būtu jāpublicē , kas esmu vai kas - neesmu ? "Labrīt" - ej čuči - neizgulēto miegu !
DanaL 3 4 Testamentam ir prielšrocība attiecībā pret likumisko mantošanu. Bez tam māsīcas nav neatraidāmie mantinieki, tāpēc tiesa, visdrīzāk, nostātos par mantojuma atstājēja gribas izpildi.
CoCoSan
3
2
Kādas šausmas, ja pūlis kļūst par ārstiem un juristiem.
Testamentus var sarakstīt miljons, visiem pēc kārtas, piesolot lielo mantojumu un no visiem par to gūstot kkādu labumu.
Testamentu var apstrīdēt likumiskie mantinieki un citi testamentārie, par kuru eksistenci paši mantinieki var nezināt. Testators, kā izskatās ir vēl dzīvs, lai mantiskās attiecības sakārtotu laicīgi un pietiekami korekti. Ja tas tā nenotiek, rodās jautājumi par eventuālo mantinieku. Testamentārā mantošana vsp ir tāda slidena lieta, tāpat kā kopdzīve bez laulības- kur nekas solītais makā var nekrist. Testamentu parasti raksta abpusējām filigrānām manipulācijām vai nu arī panikā drukā testamentu pēdējā mirklī, kad mantojuma atstājējs dziest ārā un ir pēdējā iespēja kādu nekādu mantu tomēr dabūt no aizgājēja.
Nate
1
2
Jūt, ka CoCoSan ir juriste.
Tad varbūt palūgsim konkrēti par šo gadījumu. Dabūs māsīcas noguldījumu, vai nē, ja tiesāsies?
"Testators, kā izskatās ir vēl dzīvs, lai mantiskās attiecības sakārtotu laicīgi un pietiekami korekti."- vai tad testamentā bankas noguldījuma norādīšana ir nekorekta? Kā tad būtu korektāk?
Par "filigrānām manipulācijām" arī nepiekritīšu. Bankā noguldot naudu parasti liek ierakstīt kam, ja kas, tā paliks, kurš varēs nokārtojot attiecīgās formalitātes mantos.
Arī "atstājējam dziestot" rakstīt testamentu ir labāk, nekā pamest visu, lai radi un brūtes pēc bērēm izkaujas.
Manuprāt šeit viss ir korekti. 1.pakāpes neatraidāmo mantinieku nav, testaments ir, kādi vel var būt jautājumi. Nu iesniegs tiesā? Un varbūt ne tikai māsīcas, bet arī tantes un onkuļi pieteiksies. Jēga ta kāda? Tikai juristus pabaros.
LaskovijMerzavec
1
1
Māsīca nav neatraidāmais mantinieks.
Bet testamentu var vienmer apstrīdēt! Piemeram, uzrādot citu testamentu …
DanaL
1
Civillikuma 423. pants noteic, ka neatņemamās daļas tiesīgie ir laulātais un lejupējie (bērni, mazbērni), bet, ja nav lejupējo, kas pārdzīvojuši mantojuma atstājēju, tad laulātais un tuvākās pakāpes augšupējie (vecāki, vecvecāki).
Diez vai māsīcām ir lielākas tiesības uz mantojumu nekā testamentā norādītajai personai, jo pretējā gadījumā, kā te iepriekš jau minēja, testamentam zūd jēga.
CoCoSan
2
1
Nate droši var nepiekrist un Nate droši var kātot uz maksas konsultāciju.
Nate drošvien ar vārdu "korekts" izprot sadzīvē lietojamo vārda "pieklājīgs". Vārds "korekts" lietišķajā valodā nozīmē "juridiski pareizs".
Gribētos redzēt to banku, kura tagad izpilda notariālās funkcijas. Neviena banka, ne pie kādiem apstākļiem neizdos finanšu līdzekļus nevienai trešajai personai bez mantojuma apliecības (akta par pēdējās gribas rīkojuma akta stāšanos likumīgā spēkā). Bankām, savās interesēs, gan mēdz būt prakse saviem klientiem piedāvāt uzrādīt iespējamos mantiniekus, taču tas nekādā veidā nav saistīts ar vienkāršotās mantošas kārtības iespējām.
Nate, kā izskatās, ir apmāta ar savu taisnību, tādēļ nemaz nelasa, kas rakstīts. Testamentārā kārtībā var mantot jebkurš: kaimiņš, bērnības draudzene, sociālais vai ārstniecības personāls, baznīca vai dzīvnieku patversme. Līdz ar ko kautiņš bērēs radu starpā var pilnīgi noteikti izpalikt.
p s. Kkas man liek domāt, ka brūšu konkurences jautājums un diedelēšanas paradums šeit ir izteikti aktuāls tikai vienai īpatnei.
gunda10 Pie pilnas veselības ,ja ,labi daudz maz .
gunda10 Ar prātu ja kārtība , kādas zāles lieto .
Villia Māsīca nav neatraidāmās daļas tiesīgā. Un ja uz drauga miršanas dienu nebūs citi neatraidāmās daļas tiesīgie, tad Jums būs tiesības pretendēt uz drauga naudas līdzekļiem bankā. Bet visa situācija noskaidrosies pie notāra, kārtojot mantojuma lietu.
Pec mantojuma sadales atradies testaments (5)
Kas nepieciesams lai parnemtu mantojuma tiesibas? (18)
Radniecibas pakape (12)