Noma

noma foto attēls

Noma - jautājumi un diskusijas

Pretenzija -nomas liguma neizpilde (10)
Noslegts zemes nomas ligums. Parasti slegts uz gadu, soreiz uz 3 gadiem. Si gada beigas skaitas, ka bus aizritejusi jau 2 gadi no noslegta lig. Nomnieks nav veicis liguma paredzeto nomas maksu visadi atrunajoties, utt. Sakotneji kontaktu...
Šajos laikos blēžu saviesies gandrīz tik pat daudz, kā godīgu cilvēku. Un kas tur ko brīnīties, ja likumi blēžiem rakstīti? Zinu tādus cilvēkus, kuri aizņēmušies, izkrāpuši naudu gan no cilvēkiem, gan visām iespējamām kredītiestādēm, bet pēc mūsu liberālās likumdošanas, nevienam tā arī nav izdevies parādus piedzīt. Taču apkrāptajam jāsamaksā, gan advokātam, gan tiesai, tādējādi tikai vēl vairāk naudas pazaudējot un neko nesaņemot atpakaļ. Kādi vēl profesionāļi un gudri līgumi? Īsti noziedznieki par to visu tikai ieņirdz. Ja summa ir iespaidīga, algo juristu. Lai gan šaubos, cik atminu, iznomāji zemi zemniekiem, summinas tur mizers, šaubos, ka ar lauksaimniecības zemes izīrēšanu var dizi pelnīt, tā kā Kaskādes uzbrauciens galīgi nevietā. Neņem pierē, noraksti izdevumos un meklē juristu, kas pastāstītu, kā lauzt līgumu pareizi! Aivar, par kadu naudu nopirki savu jauno elektroskūteri, ja tev gadu desmitiem nav legāla ienākuma? M? Tiesnesis atradies.
Pirms knābāt skaidas svešās acīs, baļķus no savējām jāizvelk.
Tu nevari nest to, ko nevari celt. Ja neesi ķirurgs, labāk nesāc griezt vēderu sev pati vai vēl ļaunāk- citiem letticīgajiem, lai cik ļoti arī neticētu saviem vai neta padomdevēju spēkiem.

Ja nevari palīdzēt, vismaz nesabojā, lai strupceļa gadījumā profesionālim papildus visam nav jānodarbojas ar pašdarbnieku sastrādāto ūdu asenizāciju.
Ja esi profesionāle- iepazīšanās portālos konsultācijas nemeklētu. Ja esi vnk entuziaste- izdari labu darbu- nenodarbojies ar kaitniecību.
Nu,ne velti man jurists ir lamuvārds- kaskādveidīgie paliek nikni,kad cunftei honorārs "norauts"...
Lai gan ar pašu palīdzību,rezultāts tāds pats. Kaut kā stulbi sanāk-neuzticieties vienam ārstam,juristam,policistam,celtniekam, par katru štruntu "veiciet"izpēti... Atliek paļauties uz sevi- reizēm izdodas trāpīt saknē!
··· Noma: Pretenzija -nomas liguma... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Zeme vienam īpašniekam, bet māja citam (29)
Uz manas zemes ir mājas, kurai ir cits īpašnieks. Viņš grib māju pārdot., bet es nevēlos dot viņam zemi. Kā pareizi atrisināt situāciju? Vai caur tiesu var zemi atsavināt?
Māju laukos bez zemes neviens prātīgs cilvēks nepirks. Cena tai noteikti kritīsies. risinājums 1 - nopirkt māju risinājums 2 turpināt iekasēt īres maksu no jaunā saimnieka, ir iespēja izmantot pirmpirkuma tiesības.
Miniāla teritoriji, kas mājai pienākas parasti noteikta konkrētās pašvaldības normatīvajos aktos, parasti 400..600m2
Neviens Tavu mantu atsavināt nevar, tam nav nekāda pamatojuma. Ja Tavā garāžā stāvētu viņa zābaki un viņš tos gribētu pārdot, tad Tev garāžu arī atsavinātu? Prātīgākais būtu vienoties un pārdot māju un zemi kopā par adekvātu cenu. Pagaidām jums abiem ir nevis īpašums, bet problēma. Pircēju gan tādai zemei, gan mājai atrast ir diezgan nereāli un pat ja atradīsies, tad cena būs smieklīga. Bet tas, ja gribat rīkoties prātīgi. Var palikt arī katrs pie sava un problēmu nerisināt. Piespiest nevienu nevar. Jaabuut lielam ideaalistam, lai sacereetos paardot maaju laukos BEZ zemes. ··· Noma: Zeme vienam īpašniekam, bet... lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Dzīvokļa zemes domājamās daļas (11)
Vēlos iegādāties dzīvokli. Sludinājumā ir apgalvots, ka zeme zem mājas ir īpašumā. Bet nesen ievēroju citu sludinājumu, kurā tiek pārdots cits dzīvoklis šajā pat namā, kur saimnieks saka, ka zeme tiek nomāta. Vai tas ir iespējams??
Vēl var apskatīties Zemesgrāmatu (lai parāda), ja ir īpašumā zemes domājamās daļas, tas tur parādās. Apskaties elektroniski kadastra datos. www.kadastrs.lv Lai uzrāda komunālo rēķinus un nevis vienu, bet vairākus (mēdz maksāt zemes nomu pa ceturkšņiem). Apjautājies pie kaimiņiem. Piezvani uz Valsts zemes dienestu. Piezvani apsaimniekotājam. Var aiziet uz Peerses ielu, tur pretiinaakoshas darbinieces, ja apstaastiisi savu probleemu, domaaju, ka paliidzees. Jo reizeem situaacija ar zemi zem maajas pilseetaa ir sarezhgjiita, var buut pat divi un vairaak zemes iipashnieki. Krietnai daljai maaju zeme zem maajas veel aizvien nav privatizeeta, reizeem taa pieder pashvaldiibai, reizeem privaatpersonaam vai uznjeemumiem. Par zemes iipashumu vajaga buut dziivoklja iipashniekam zemesgraamatai! Tas, ka dziivoklis privatizeets, nenoziimee, ka arii zeme taada. Un vienas mājas ietvaros var būt, ka vienam zeme īpašumā, bet otram nomā. Jo citi īpašnieki piedāvā iespēju zemi zem dzīvokļa izpirkt. ··· Noma: Dzīvokļa zemes domājamās daļas lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā pareizāk būtu nomāt pašvaldības zemi? (6)
Dzīvoju laukos - privātmājā, pašam pieder 0.3 ha - māja un zeme uz kā tā celta, ap manu īpašumu ir pašvaldības zeme (70% robeža) un vēlos šo zemi iegūt savā lietojumā, jo vēlos nodarboties ar putnu audzēšanu! Jautājums sekojošs, kā pareizi...
Aizej uz pašvaldību pie jurista , varbūt tā būtu jāsāk. ak, mīļais cilvēk, pašvaldības savas zemes iznomā , saskaņā ar pašu pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem, ja tā zeme, kuru Tu gribi ir uz pārdošanu, tad izsoles noteikumi ir publicēti arī pašvaldības mājaslapā.. bet, jāsāk ir ar zvanu vai vizīti pie pašvaldības attiecīgā speciālista, kas ņemās ar pašvaldības īpašumiem. Un nekavē, dzelzs jākaļ , kamēr karsta, lai veicas! mellenīt, jau labu laiku ir spēkā ka pirmpirkuma tiesības ir zemes nomniekam, un tas neatkarīgi no zemes īpašnieka. TO ka pašvaldībās fleitē ka jārīko izsole, atliek tikai nomniekam iepīkstēties par savu pirmo roku un visa fleitēšana tūlīt ir mierā. Izsoli var rīkot ja nav nomnieku, vai tas atteicies no savas pirmās rokas tiesībām. Tā ka ja gribi nomāt, būs vien jādodas uz pašvaldību un jāslēdz līgums. Tad pēc kāda laiciņa vari ņemt juristu un rakstīt pieteikumu privatizācijai. Bez jurista, tev pašam nāksies visas nianses apgūt. Bet tik un tā viņi var atteikt tavu pieteikumu pamatojoties uz pašu vajadzību, tad vien atliks turpināt nomu. Cik nopratu pašlaik tas gabals nav izlikts pārdošanā, bet varbūt tam jau ir cits nomnieks? Pirmpirkuma tiesības smuki var apiet. Tā sanāca ar vienu zemes pleķīti zem mājas. Tagad to arī var pirkt jau no jaunā īpašnieka , tikai cena ir jau 10kāršojusies. Tā ka pagaidām nākas vien nomāt nu jau no jaunā īpašnieka. Privatizācijas pieteikumus varēja iesniegt līdz 31.08.1996. Un pirmpirkuma tiesības bija tikai nomniekiem, ja zemi atsavinàja privatizācijas procesa ietvaros.
Tagad var rakstīt iesniegumu tikai, ka vēlas iegādāties, un to izskatīs pamatojoties uz "Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma" nosacījumiem. Un jebkurā gadījumā tiks rīkota izsole.
··· Noma: Kā pareizāk būtu nomāt... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Auto iznomāšana uzņēmumam (1)
Ja uzņēmums iznomā no manis auto,līgumā ir atrunāta summa x. Bet izmaksā mazāku summu.sakot ka visas summas ir brutto. Vai tā var būt ja līgumā nav minēts ka summa ir brutto.??
JA līgumā nav atrunāts ka tā ir neto summa un neesat reģistrējies kā iznomātājs vai saimnieciskās darbības veicējs, tad no atrunātās summas tiek ieturēts IIN. Likums nosaka ka tas jāietur izmaksātājam. ··· Noma: Auto iznomāšana uzņēmumam lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Cik jāmaksā par zemes piespiedu īri ja mana māja atrodas uz cita zemes? (2)
Man pieder puse privātmājas un daļa zemes, tagad gribu nopirkt otru pusi, bet viņam nepieder zeme, bet viņš to īrē no zemes saimnieka. Vai man šī otrai pusei piekļautā zeme ir obligāti jāīrē un ja ir tad par kādu summu. Runa ir par 650 m2
Tātad Tev ir 2 kopīpašnieki. viens mājai un otrs zemei, ja vien īpašums nav sadalīts un tā otra pusmāja ar zemi ir suverēni īpašumi. Bet arī tad jārunā ar abiem.

Zemes noma ir komercpasākums. Ja nevarat vienoties, tiesa noteiks piespiedu nomu, ķipa 6% no kadastrālās vērtības.
Kādēļ tikai 6%. Vēl ir variants pacelt kadastrālo vērtību debesīs, piešķirt komercplatības statusu, jeb tāpat, katru gadu mainot vērtību to celt un celt. Varianti, kā cilvēkam 5 gadu laikā jau izmaksāt normālo zemes vērtību nodokļos,var cik tik uziet. Zemes dienestiem tik mazliet jāpapūlas.
Un galvenais, ka neko nevar pārsūdzēt, ja pateikts ka tā ir komercplatība, punkts, tas nekas ka pieputējusi ceļmala.
··· Noma: Cik jāmaksā par zemes piespiedu... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Zemes noma (16)
Velos uzzinat, ja tiek iznomaats zemes gabals, nomnieks atseviski samaksa nekustama ipasuma nodokli, un citas ar zemi saistitas nodevas. ar ko var tikt aplikts zemesgabals. Taa ka zeme ir lauksaimnieciba izmanntojama, tad nomnieks vel var...
noslēdz 2 līgumus.
1. nomas, kurā Tu zemi iznomā par velti 0Ls, sev piederošai firmai, zemnieku saimniecībai...juridiskai personai.
2. šī juridiskā persona iznomā tālāk citai juridiskai personai par samaksu, ja tas notiek ar pārskaitijumu un visus ieņēmumus par nomu nogrāmato/iztērē tā, lai nav jāmaksā nodokļos neviens santīms.
Ja zemes gabals ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme,tad nekāda apbūve nevar notik,vispirms šis zemes gabals jānoformē kā apbūves gabals,un tad jau cena ir augstāka. Parasti šādos gadījumos var prasīt no 5-10% no ZG kadastrālās vērtības, tā ir vispārpieņemtā prakse. Kas attiecas uz pārējiem maksājumiem - tas ir atkarīgs no tā, ka īpašnieks vienojas ar nomnieku. Zemes nodokli var maksāt gan īpašnieks, gan nomnieks. Tev, protams, kā īpašniecei vislabāk uzvlet to uz nomnieka pleciem, bet rēķinies, ka noslēdzot šādu līgumu un gūstot ienākumus, tā automātiski ir saimnieciskā darbība un no gūtajiem ienākumiem būs jāmaksā IIN. Kas tad vinju ieturees? Cik zinu, jaaiet uz VID un jaadeklaree, ja tas nav izdariits, tad diez vai. Zemes nodokli maksaat labaak pasham iipashniekam - nomnieks beigaas pateiks, ka iipashnieks neko nedara, pat zemes nodokli nemaksaa, lai atnjem shim zemi:) % no kadastra vērtībām praksē pastāv tikai piespiedu nomas gadījumos. Normālās nomas attiecībās pastāv tirgus cena. Vnk jāpaskatās kāds ss.lv, kādas Latgales reģionā lauksaimniecības zemju nomas cenas...ja tāds kritērijs neatrodas vai liekas nederīgs, tad vnk vienošanās starp pusēm, ņemot vērā zemes platību, vērtību, proti, izvietojumu, auglīgumu, ražošanas iespējas, kādam nolūkam tiek nomātas, kādus augļus var gūt no tādas darbošanās uz zemes...var ņemt vērā vēl dažādus faktorus...katrs gadījums ir stipri individuāls...ja zeme nevērtīga, pašam nav nepieciešama, nes tika zaudējumus ar nodokļu nomaksu, tad jau var arī par velti atdot...noslēgt patapinājumu..nebūs IIN jāmaksā.. ··· Noma: Zemes noma lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Izliet veco un ieliet jaunu. labāk neskalot,skalojot atskalosi vaļā nogulsnes kas var aizķepēt ciet visas trubas. Nolej siltai automashiinai, kad atveeries termostats (uzmaniigi,neappdedzinies), pielej uudeni, veelams deestileeto, ar radiatora skaloshanas piedevaam, padarbini auto vai pabrauc skaloshanas piedevas instrukcijaa noraadiito laiku, atkal nolej siltam auto, un uzpildi jauno antifriizu kas paredzeets tavam auto (tosols ir brenda, pie kam suudiiga, apziimeejums)
Protams var iztikt bez skaloshanas.
peec skalossnas, veelam iepildiit kaadu reizi tiiru uudeni, jo pilniigi vissu skalojamo liidzekli nenoliesi, paliks kas trubaas, pekkkaa utt. Iepildi tiiru uudeni, izbrauc kaadus liikumus ap rajonu, tad nolej to vissu. Un iepildi autinnam paredzeeto dzeseessan sskkidrumu.Tikai paskaties , jo dzeseessanas sskkidrumi biezzivien paardodaas , kaa koncentraats, kas jaatsskkaida passam ar destileeto uudeni, proporcijaas atkariibaa no klimata ,kaadaa lietosi. Aha... man arī reiz ieteica Coca Cola ieliet, mol labi iztīrīs :D
Ja motors nekarst, tad labāk nekādus tīrītājus neliet, pašā antifrīzā jau ir viss saliets, bet nu ar ūdeni labāk izskalot, gadījuma ja beigtas vardes vai zalkši tur peld...
··· Noma: WV POLO 1997 1,4....Tosola... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Priekšējā stikla nomaiņa Rīgā (13)
Radusies nepieciešamība nomainīt vējstiklu savam auto. Varbūt ir ko ieteikt pa labām naudiņām. AUto - nissan almera tino, 2005g.
Vējstikli, Šmerļa 3. Jau apsildāmi logi būs ar darbu ap 300 eur, varbūt mazāk, man tikai līmēja stiklu bija 70 eur. Man patika apkalpošana. Šmerlī man MULTIVANam priekšèjo stilu nomainija par 120 eiro un divu gadu garantiju. Iesaku šmerļa ielas vējstikli.lv nomaina un vēl iedod garantiju gada garumā savam darbam. Tiešām labas cenas un ideāls serviss Viens kantoris ir pie salu tilta pretī vēlo veikalam pirms vienības gatves...
Otrs pirms aplja uzreiz aiz veikalā Depo Lubānas iela..
Abas vietas labas!
Tas kādu stiklu izvēlas, parasto vai neaizsalstošo, kāds materiāls un kāds izmērs.Vasarā cenas jautāju, tāpēc zinu. ··· Noma: Priekšējā stikla nomaiņa Rīgā lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Auto noma Latvijā (12)
Lūgums atsaukties, tos, kas to ir darījuši, atsauksmes, un reāli piedāvājumi,, kādas firmas un kadi ir bijuši neparasti gadījumi, ar ko jārēķinās,?
Bez apdrošināšanas nē ,bet labas mašīnas var nomāt http://www.rigabusrent.com/lv/mikroautobusu-noma.html tiessaam LV nav nevienas car rental fimas??? Man sskkiet, ka pat jau Riigas lidostaa gaida massiinas kaadas tik veelies.... Jeb Tu gribi pa leeto, bez apdrossinaassanas utt? nu ja cilvēks būtu kaut mazliet painteresējies (kaut vai google ierakstot vārdus "auto noma lv") tad zinātu ka ir ļoti daudzas... tāpat pieejaumo a/m kvalitāte un cenu diapazons. izīrēt var kaut uz ielas stūra, pieejot klāt kājāmgājējam... bet ja grib īrēt, tad uz auto nomu! LV nav nācies īrēt, bet cik ar cilvēkiem runāts - nekādu problēmu ar to nav, varianti ir, sameklē un izvēlies sev labāko, Kā jau tika minēts Gogles tante Tev pastāstīs kur griezties, gan jau viņai arī kadi ir forumi par tēmu, atliek pareizi uzjautāt. ··· Noma: Auto noma Latvijā lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu