Dzīvokļa zemes domājamās daļas

Vēlos iegādāties dzīvokli. Sludinājumā ir apgalvots, ka zeme zem mājas ir īpašumā. Bet nesen ievēroju citu sludinājumu, kurā tiek pārdots cits dzīvoklis šajā pat namā, kur saimnieks saka, ka zeme tiek nomāta. Vai tas ir iespējams??

S13 (2017-01-28 23:04)      Apskaties elektroniski kadastra datos. www.kadastrs.lv

StacyQ (2017-01-28 23:46)      Lai uzrāda komunālo rēķinus un nevis vienu, bet vairākus (mēdz maksāt zemes nomu pa ceturkšņiem). Apjautājies pie kaimiņiem. Piezvani uz Valsts zemes dienestu. Piezvani apsaimniekotājam.

StacyQ (2017-01-28 23:48)    1 Vēl var apskatīties Zemesgrāmatu (lai parāda), ja ir īpašumā zemes domājamās daļas, tas tur parādās.

JurisK (2017-01-29 02:59)      Var aiziet uz Peerses ielu, tur pretiinaakoshas darbinieces, ja apstaastiisi savu probleemu, domaaju, ka paliidzees. Jo reizeem situaacija ar zemi zem maajas pilseetaa ir sarezhgjiita, var buut pat divi un vairaak zemes iipashnieki. Krietnai daljai maaju zeme zem maajas veel aizvien nav privatizeeta, reizeem taa pieder pashvaldiibai, reizeem privaatpersonaam vai uznjeemumiem. Par zemes iipashumu vajaga buut dziivoklja iipashniekam zemesgraamatai! Tas, ka dziivoklis privatizeets, nenoziimee, ka arii zeme taada.

leopardine (2017-01-29 07:23)      Un vienas mājas ietvaros var būt, ka vienam zeme īpašumā, bet otram nomā. Jo citi īpašnieki piedāvā iespēju zemi zem dzīvokļa izpirkt.

mellene_x (2017-01-29 10:25)      Jā, tas iespējams... bet visi nekustamie īpašumi ir apskatāmi, kā te iepriekš minēja..un Tu vari palūgt paskatīties noskatītā dzīvokļa zemesgrāmatas izdruku,tur arī būs minēts.

joens (2017-01-29 11:49)      Var arī nelūgt, īpaši, ja nav ko palūgt (cilvēkam "uz rokām" ir tikai veca ZG apliecība ar ierobežotu informācijas daudzumu, ne nodalījuma izraksts). Internetā nopirkt kādu 10 minūšu jautājums un 4€. Pirms tam gan jāparok kadastrs.lv, jo vismaz ar zemes jautājumiem ir milzīga putra (zemei var būt sava atsevišķa ZG, kas atklātā veidā neizskatās nekādi saistīta ar dzīvokli, pat māju nē).

Samila (2017-01-29 18:05)      Nē, tas nav iespējams. Ja nu vienīgi dzīvokļa īpašniekam visa zemes zem mājas pieder un pārējie no viņa nomā. Bet dabā nezinu ne vienu tādu gadījumu.

Tā kā būs vien parastais izskaidrojums - muld!

joens (2017-01-29 18:28)      Varbūt nemuld, bardaks taču. Notiek pamazām zemes izpirkšana šur tur, attiecīgi daļai dzīvokļu īpašnieku zeme var būt īpašumā, kamēr pārējiem joprojām nomā.

Ellocka (2017-01-31 11:00)      Rīgā pēdējos gados piedāvāja privatizēt zemes domājamās daļas zem daudzzīvokļu mājām. Ne visi to ir paveikuši - privatizācija gan par brīvu, bet par inventarizācijas lietu jāmaksā. Arī par Zemesgrāmatas pakalpojumiem jāmaksā. Tāpēc ir piespiedu nomas līgums - visiem, kas negrib privatizēt.. Ja zeme pašvaldībai pieder, domājamo daļu var privatizēt jaunais īpašnieks. Pa priekšu uz Pērses ielu jāiet, tad uz Zemesgrāmatu. Pati dzīvoju mājā, kur daļa zemes privatizēta, daļa pieder pašvaldībai, daļa īpašniekiem, kas nav dzīvokļu īpašnieki. Par to varam pateikties LNNK un TB valdīšanas laikam Rīgā, kad tika apietas pirmtiesības privatizēt zemi zem daudzzīvokļu mājām un to paveica 3. personas..

irjauar_ (2017-02-02 01:03)      Vienkāršākais veids - ieskatīties datorizētās ZG nodalījumā uz kāroto dzīvokli. Tajā ir jābūt ierakstam par to, ka pie dzīvokļa īpašuma pieder domājamā daļa no zemes zem daudzdzīvokļu mājas (proporcionāli dzīvokļa platībai). Ja tāda ieraksta nav, značit zemes nav.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu