Pretenzija -nomas liguma neizpilde

Noslegts zemes nomas ligums. Parasti slegts uz gadu, soreiz uz 3 gadiem.
Si gada beigas skaitas, ka bus aizritejusi jau 2 gadi no noslegta lig. Nomnieks nav veicis liguma paredzeto nomas maksu visadi atrunajoties, utt. Sakotneji kontaktu nezaudeja, bet par visu manijas (nu tas ta korekti izsakoties), velak jau uz kontaktu neiznaca, jo parak daudz laikam paradnieku. Bija pieteikts ari tiesiskas aizsardzibas process, bet cik nu saprotams no publ. info - atteikts, jo parak daudz kreditoru.
Sobrid zinams, ka kaut kada tehnika utt, ir bijusi ari izsole.

Pec liguma iznomatajam ir tiesibas lauzt ligumu bez bridinajuma, ja nomnieks nav maksajis nomas maksu ( ikdieniska situacija butu jabridina 3 menesus pirms tekosa gada XI menesa).

Saprotams, ka jasuta sakotneji Pretenzija, ka nav veikta samaksa. Cik zinams, var dot , piemeram, 2 -4 nedelas laika, lai veic apmaksu.
Vai pareizi butu pretenzija atzimet, ka a) izvertejot jurid.pers. maksatnesepejas pazimes, talak tiks iesniegts pieteikums par maksatnespejas procesa uzsaksanu? b) ja netiek samaksats, tad nodod piespiedu piedzinai? c) vai kads cits variants, ka butu pareizak rikoties?

Pretenzija ja pareizi saprotu nav jamin, ka tiks lauzts ligums, bet gan tiks partrauktas nomas tiesiskas attieciibas. Pareizi?

Ja velir kadas idejas, kas butu labakais / ertakais/ atrakais cels - welcome!:)
Jo galu gala, pagaidam atkal saprotams, ka nav iespejas sleegt ligumu ar citu uznemumu, ja sis ir vel aktivs.

Kaskaade  4 1 "Ja velir kadas idejas, kas butu labakais / ertakais/ atrakais cels - welcome!:)"
Zb šie pašpasludinājušies kaktu juristi, kuri apņēmušies izdarīt, ko paši nespēj un nejēdz.
Studēt vajag jurisprudenci, studēt, gadiem ilgi, mela/hloja/šmoja. Un gadiem ilgi praktizēt.

Pirmkart, zemes noma ir ienākuma līgums, līdz ar ko klients var atļauties nolīgt PROFESIONĀLU pakalpojumu, nevis ielaisties apšaubāmās afērās ar viltvāržiem, nejēgām un naudas izkrāpējiem. Wot šitādi arī aizdirš godājamas profesijas reputāciju.

Otrkārt, tik nožēlojami caurspīdīgi ir visi šo viltīgo cilvēciņu nolūki, kas kāri izdullināt no citiem visu par velti, paši nemaksājot ne par ko.
2020-12-01 11:44

AivarsN  1 4 Šajos laikos blēžu saviesies gandrīz tik pat daudz, kā godīgu cilvēku. Un kas tur ko brīnīties, ja likumi blēžiem rakstīti? Zinu tādus cilvēkus, kuri aizņēmušies, izkrāpuši naudu gan no cilvēkiem, gan visām iespējamām kredītiestādēm, bet pēc mūsu liberālās likumdošanas, nevienam tā arī nav izdevies parādus piedzīt. Taču apkrāptajam jāsamaksā, gan advokātam, gan tiesai, tādējādi tikai vēl vairāk naudas pazaudējot un neko nesaņemot atpakaļ. Kādi vēl profesionāļi un gudri līgumi? Īsti noziedznieki par to visu tikai ieņirdz. 2020-12-01 12:00

Kaskaade  3 2 Aivar, par kadu naudu nopirki savu jauno elektroskūteri, ja tev gadu desmitiem nav legāla ienākuma? M? Tiesnesis atradies.
Pirms knābāt skaidas svešās acīs, baļķus no savējām jāizvelk.
2020-12-01 12:05

Orchia    1 Tu nevari nest to, ko nevari celt. Ja neesi ķirurgs, labāk nesāc griezt vēderu sev pati vai vēl ļaunāk- citiem letticīgajiem, lai cik ļoti arī neticētu saviem vai neta padomdevēju spēkiem.

Ja nevari palīdzēt, vismaz nesabojā, lai strupceļa gadījumā profesionālim papildus visam nav jānodarbojas ar pašdarbnieku sastrādāto ūdu asenizāciju.
Ja esi profesionāle- iepazīšanās portālos konsultācijas nemeklētu. Ja esi vnk entuziaste- izdari labu darbu- nenodarbojies ar kaitniecību.
2020-12-01 16:44

JurisK    2 Ja summa ir iespaidīga, algo juristu. Lai gan šaubos, cik atminu, iznomāji zemi zemniekiem, summinas tur mizers, šaubos, ka ar lauksaimniecības zemes izīrēšanu var dizi pelnīt, tā kā Kaskādes uzbrauciens galīgi nevietā. Neņem pierē, noraksti izdevumos un meklē juristu, kas pastāstītu, kā lauzt līgumu pareizi! 2020-12-01 18:02

Kaskaade  2   JurisK arī ir jurists, lai spriestu par Kaskaades rakstīto?

Pat lauksaimniecības zemes iznomāšana ir ienākuma līgums. Nevienu neinteresē mizers ne mizers. LIZ iznomātājs patstāvīgi un labprātīgi lemj iznomāt par mizeru vai pašam reizi gadā to apstrādāt.
2020-12-01 19:44

anis    1 Nu,ne velti man jurists ir lamuvārds- kaskādveidīgie paliek nikni,kad cunftei honorārs "norauts"...
Lai gan ar pašu palīdzību,rezultāts tāds pats. Kaut kā stulbi sanāk-neuzticieties vienam ārstam,juristam,policistam,celtniekam, par katru štruntu "veiciet"izpēti... Atliek paļauties uz sevi- reizēm izdodas trāpīt saknē!
2020-12-01 22:49

Līdzīgi jautājumi
Zemes noma (16 atbildes)Piespiedu nomas rēķins (0 atbildes)Dzīvokļa zemes domājamās daļas (11 atbildes)Zeme vienam īpašniekam, bet māja citam (29 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu